برای ثبت‌نام اینترتی خودرو چه نوع اینترنت و مودمی مناسب است؟

وقتی یک موضوع را چندین کاربر سوال می‌کنند؛ می‌توان فهمید که به یک چالش و مطالبه عمومی درآمده است و باید جدی گرفته شود.

ثبت‌نام اینترنتی خودرو در سایت‌هایی ایران خودرو، سایپا، پارس خودرو و دیگر فروشندگان خودرو یک چالش و مشکل برای کاربران شده است و تا کنون افراد زیادی سوال کردند چه اینترنت و مودمی برای این کار مناسب است.

ظاهرا فقط چند ثانیه فرصت دارید تا یک خودرو را پیش‌خرید یا ثبت‌نام اینترنتی کنید. بنابراین؛ باید سریع‌ترین مودم و اینترنت را داشته باشید و اگر سرعت اتصال شما به سایت ثبت‌نام خودرو کمی کند باشد؛ همه‌چیز از دست رفته است.

برای کاربران و افرادی که از این طریق درآمد کسب می‌کنند؛ چند ثانیه دیرتر و شاید یک ثانیه تاخیر در مودم و اینترنت می‌تواند به ضرری چند میلیونی و شاید چند ده میلیونی ختم شود. پس؛ موضوع مهمی است که بهترین و مناسب‌ترین مودم و اینترنت برای این هدف انتخاب شود.

۵ پیشنهاد برای طرفداران ثبت‌نام اینترنتی خودرو

۱- سعی کنید اینترنت VDSL یا فیبرنوری بگیرید: هر دو این اتصال‌ها می‌توانند سرعتی ۵۰ مگابیت در اختیار شما قرار دهند در حالی‌که نهایت سرعت یک اتصال ADSL برابر با ۱۶ مگابیت است. از مخابرات منطقه‌تان سوال کنید آیا سرویس‌های VDSL یا فیبرنوری به شما می‌دهد؟ حتما هزینه گران‌تری نسبت به ADSL باید بپردازید ولی به‌صرفه‌تر است و سرعت شما در ثبت‌نام را تضمین می‌کند.

۲- سریع‌ترین سرویس ADSL را بگیرید: اگر برای شما استفاده از اینترنت VDSL و فیبرنوری مقدور نیست؛ بهتر است از شرکت اینترنتی یک سرویس ADSL بگیرید که تضمین می‌دهد سرعت ۱۶ مگابیت را به دست شما برساند. برخی از شرکت‌های اینترنتی می‌گویند سرویس ۱۶ مگابیت و شما هم خریداری می‌کنید ولی سرعتی ۱۰ الی ۱۲ مگابیت می‌دهند.

 

۳- اینترنت 4.5G بگیرید: پیشنهاد می‌کنم برای اطمینان بیشتر یک بسته اینترنت پرسرعت 4.5G از همراه اول یا ایرانسل هم خریداری کنید. سرعت اینترنت موبایل در صورتی که آنتن‌دهی و مودم خوبی داشته باشید؛ بسیار بیشتر از ADSL است و گاهی اوقات حتی بهتر از VDSL و فیبرنوری خواهد بود.

۴- مودم روتری با کمترین تاخیر بگیرید: حالا می‌رسیم به موضوع خرید یک مودم روتر. برای کارهایی مانند ثبت‌نام اینترنتی خودرو که چند ثانیه و میلی‌ثانیه اهمیت دارند؛ نیاز به مودم روتری با کمترین تاخیر دارید. لزوما بهترین و سریع‌ترین مودم روتر بازار برای کار شما مناسب نیست. مودم روتر ایسوس DSL-AC۶۸U یکی از گزینه‌های مناسب برای این هدف است. این مودم روتر هم از اینترنت ADSL و VDSL پشتیبانی می‌کند و هم تعداد درگاه‌های اترنت گیگابیتی پرسرعت زیادی برای اتصال به کامپیوتر دارد. کمترین تاخیر را هم در اتصال کابلی و وای‌فای دارا است.

۵- مودم رومیزی 4.5G و بالاتر بگیرید: برای استفاده از اینترنت موبایل باید یک مودم روتر LTE داشته باشید. پیشنهاد می‌کنم مودم رومیزی بگیرید و در صورت امکان سرعتی بالاتر از ۳۰۰ مگابیت داشته باشد. مودم‌های رومیزی به علت برخورداری از درگاه‌های اترنت و همین‌طور آنتن‌های خارجی سرعت بهتر و تاخیر کمتری نسبت به مودم‌های همراه موبایل دارند. برای مشاهده بهترین مودم‌های رومیزی 4.5G به این مطلب مراجعه کنید.

راه‌کار نهایی ما داشتن یک اینترنت ثابت سریع و یک اینترنت موبایل برای پشتیبانی و مواقع ضروری است. بهتر است یک مودم روتر رده بالای ADSL/VDSL برای خودتان تهیه کنید و همین‌طور یک مودم رومیزی LTE داشته باشید.

اصلا استفاده از اینترنت ثابت نسل چهار (TD-LTE) را برای کارهایی مانند گیمینگ و ثبت‌نام اینترنتی خودرو توصیه نمی‌کنیم چون با تاخیر و جیتر بسیار بالایی روبرو هستند و قطعا شما را ناگام خواهند گذاشت.