ماجرای بسته‌های اینترنت «صبحانت» و «شبانت» همراه اول چیست؟

معمولا بسته‌های اینترنت برای ۲۴ ساعت شبانه‌روز ارایه می‌شود و اگر قرار است ارزش افزوده‌ای داشته باشند؛ مثلا دانلود شبانه رایگان، روی ساعت‌های خاصی اعمال می‌شوند.

اما چندی است همراه اول بسته‌های اینترنت «صبحانت» و «شبانت» را برای ساعت‌های خاصی از شبانه‌روز عرضه کرده است که یک قاعده‌شکنی است.

بسته‌های اینترنت «صبحانت» فقط برای مصرف در صبح و بازه زمانی ۶ صبح تا ۱۲ ظهر هستند. این بسته‌ها هدیه شبانه یا دانلود و ترافیک رایگان ندارند. 

بسته‌های اینترنت «شبانت» نیز برای مصارف شبانه و بازه زمانی ۲ شب الی ۷ صبح طراحی شدند و باز هم هدیه شبانه یا ترافیک رایگان ندارند.

این بسته‌ها برای افراد و کاربرانی مناسب هستند که می‌توانند برنامه‌ریزی کنند در ساعت‌های خاصی از شبانه‌روز (صبح و نیمه شب) از اینترنت 4.5G همراه اول استفاده کنند.

همراه اول توضیح داده است که این بسته‌ها محدویت سرعت ندارند و جزو بسته‌های اینترنت نوترینو و آلفا+ این اپراتور هستند.

مصرف اینترنت با برنامه‌ریزی و هدف‌مندی بیشتر

بسته‌های اینترنت صبحانت در بازه زمانی ۷ و ۳۰ روزه عرضه شدند ولی بسته‌های شبانت ۱، ۷ و ۳۰ روزه هستند. حجم ترافیک این بسته‌ها نیز متفاوت و از چند گیگابایت تا حتی بالاتر از ۲۰ گیگابایت ارایه شدند.

مزیت این بسته‌ها، ارزان‌تر و هدف‌مند بودن آن‌ها است. برخی کاربران موبایل فقط در ساعت‌های خاصی از روز به اینترنت همراه متصل می‌شوند؛ پس چرا باید هزینه یک بسته اینترنت ۲۴ ساعته را بپردازند؟

تصور کنید فقط از اینترنت پرسرعت همراه اول برای دانلود شبانه یا کارهای محدود در ابتدای صبح استفاده می‌کنید؛ اکنون فرصتی در اختیار شما است چند گیگابایت اینترنت را با قیمتی مناسب‌تر خریداری و استفاده کنید.

دقت کنید که این بسته‌ها به طور خودکار تمدید یا رزرو نمی‌شوند. هر کاربر می‌تواند تنها یک بسته صبحانت یا شبانت خریداری و فعال‌سازی کند. یعنی نمی‌توانید به طور همزمان از بسته‌های اینترنت صبحانت و شبانت استفاده کنید. 

همین‌طور اگر یک بسته صبحانت و یک بسته شبانه‌روزی فعال کرده باشید؛ اولویت مصرف با بسته‌های با ساعت مشخص است.

برای راهنمایی بیشتر و فعال‌سازی این بسته‌های اینترنت مصرف خاص می‌توانید به سایت همراه اول مراجعه کنید.