۵ مودم روتر پرسرعت بازار ایران را بشناسید (به‌روزرسانی ۸ مرداد ۹۸)

در حالی که بازار ایران بیشتر با مودم روترهای سری N پر شده است و کاربران هم دوست دارند برای اینترنت ADSL خود زیاد هزینه نکنند و نهایتا یک مودم ۱۰۰ الی ۱۵۰ هزار تومانی بخرند؛ باز هم می‌شود مودم روترهایی با سرعت بالا پیدا کرد. در این مطلب می‌خواهیم ۵ مودم روتر پرسرعت بازار ایران را مرور کنیم.

سرعت اینترنت یا سرعت وای‌فای؟

پیش از اینکه به سراغ معرفی این محصولات برویم؛ باید درباره سرعت اینترنت روی این مودم روترها حرف بزنیم. وقتی می‌گوییم یک مودم روتر سرعتی ۱.۹ گیگابیت یا ۶۰۰ مگابیت و نظایر این‌ها دارد؛ مطمئنا منظورمان سرعت اینترنت نیست و درباره سرعت وای‌فای این دستگاه‌های حرف می‌زنیم. تمامی مودم روترهای بازار ایران از استاندارد +ADSL2 سود می‌برند که نهایتا سرعتی ۲۴ مگابیتی به دست می‌دهند. 

بنابراین؛ وقتی شما یک مودم روتر با سرعت بیشتر خریداری می‌کنید؛ هزینه بیشتری برای سرعت شبکه بی‌سیم و وای‌فای پرداخت کردید و روی سرعت اینترنت شما تاثیر مستقیمی ندارد اما وای‌فای پر سرعت می‌تواند دسترسی به اینترنت را نیز سریع‌تر کند. 

چرا باید مودم روتر پرسرعت بخریم؟

خیلی از کاربران این سوال را می‌پرسند که وقتی می‌شود با ۷۰ الی ۸۰ هزار تومان یک مودم روتر خرید؛ چرا باید بیشتر هزینه کنید و مهم‌تر اینکه چرا باید چند صدهزار تومان برای یک چنین دستگاهی بدهیم؟ جواب این است که به یک کاربر خانگی با مصرف اینترنت معمولی توصیه نمی‌شود به سراغ خرید مودم پرسرعت برود ولی اگر یک کاربر حرفه‌ای می‌خواهد بازی آنلاین بکند؛ ویرایش و استریم ویدیو روی وای‌فای داشته باشد؛ کاربری‌های مالتی‌مدیا دارد و مواردی نظیر این‌ها؛ دیگر مودم روتر معمولی جوابگو نیست و باید گزینه‌های بهتری در بازار انتخاب کند. از سوی دیگر؛ کسب‌وکارهایی که می‌خواهند از اینترنت ADSL استفاده کنند ولی به وای‌فای هم نیاز دارند؛ مشتری مودم روترهای پرسرعت هستند. 

۵ مودم روتر پرسرعت بازار ایران

در ادامه می‌خواهیم سریع‌ترین مودم روترهای بازار ایران را معرفی کنیم. متاسفانه؛ همان‌طور که اول این مطلب گفتیم؛ مدل‌های محدودی از مودم روترهای پرسرعت دنیا وارد بازار ایران می‌شوند و علت اصلی آن عدم استقبال کاربران از آن‌ها است. البته؛ خوشبختانه خبر داریم که شرکت‌هایی مانند ایسوس مدل‌هایی مانند DSL-AC88U با سرعت ۳۱۰۰ مگابیت را در آستانه ورود به بازار ایران دارند. به‌هر‌حال؛ انتخاب‌های ما فعلا در بازار ۵ مودم روتر زیر است:

۱- مودم روتر ASUS DSL-AC68U

 

ایسوس چندین مودم روتر پرسرعت در رده AC دارد که در ابزار ایران نیز یافت می‌شوند. بهترین مدل فعلی بازار AC68U است. یک مودم روتر با سرعت ۱۹۰۰ مگابیت برای اینترنت ADSL و VDSL با درگاه‌های یک گیگابیتی. یعنی هرچیزی که باید یک مودم روتر داشته باشد را در خود جای داده است. روتر این دستگاه دو بانده است و روی فرکانس ۲.۴ گیگاهرتز سرعت ۶۰۰ مگابیت و روی فرکانس ۵ گیگاهرتز سرعت ۱۳۰۰ مگابیت را به نمایش می‌گذارد. سه آنتن خارجی دارد و از چهار درگاه LAN و یک درگاه WAN در کنار یک درگاه USB 3.1 سود می‌برد. ایسوس روی این دستگاه مجموعه بی‌نظیری از امکانات و ویژگی‌ها را گردآوری کرده است.

قیمت: حدودا ۹۲۰ هزار تومان (قیمت مرداد ماه حدودا ۳ میلیون تا ۳ میلیون و صد هزار تومان)

۲- مودم روتر TP-LINK Archer VR900

یکی از بهترین مودم روترهای بازار ایران است و باز هم مانند مودم روتر ایسوس از سرعتی ۱۹۰۰ مگابیتی و با همان مشخصات روی فرکانس‌های ۲.۴ و ۵ گیگاهرتز سود می‌برد. این محصول نیز سه آنتن خارجی دارد و درگاه‌های ارتباطی آن یک RJ11، یک WAN، سه LAN و دو USB 2.0 هستند. از استانداردهای ADSL و VDSL پشتیبانی می‌کند و به مجموعه کاملی از امکانات و قابلیت‌های نرم‌افزاری مجهز شده است. با کمک یک مودم یواس‌پی ۳G/4G می‌توان اینترنت موبایل را روی روتر و شبکه بی‌سیم به اشتراک گذاشت. 

قیمت: حدودا ۷۰۰ هزار تومان (قیمت مرداد ماه ۹۸ حدودا یک میلیون و ۹۰۰ هزار تومان)

۳- مودم روتر D-Link DSL-2890AL

این محصول دی‌لینک سرعتی ۱۷۵۰ مگابیتی دارد و در رده روترهای AC1750 است. در این رده؛ سرعت فرکانس ۲.۴ گیگاهرتز به مرز ۴۵۰ مگابیت و روی فرکانس ۵ گیگاهرتز به مرز ۱۳۰۰ مگابیت می‌رسد. این محصول فقط از اینترنت ADSL پشتیبانی می‌کند و طراحی استوانه‌ای شکلی دارد که آنتن‌های داخلی آن اطراف استوانه قرار گرفتند تا بهترین آنتن‌دهی را داشته باشند. درگاه‌های ارتباطی این مودم روتر شامل چهار درگاه LAN یک گیگابیتی، یک درگاه USB 3.0 و یک درگاه USB 2.0 است. روی این مودم روتر می‌توان شبکه میهمان تعریف کرد یا از ابزارهای کنترل والدین سود برد. با توجه به قیمت حدود ۵۰۰ هزار تومانی این مودم روتر؛ یک گزینه خوب و مناسب برای کاربران خانگی حرفه‌ای است. 

قیمت: حدودا ۵۰۰ هزار تومان (قیمت مرداد ماه حدودا یک میلیون و ۷۰۰ هزار تومان)

۴- مودم روتر D-Link DSL-2877AL

این مودم روتر نیز دو بانده و در رده AC است و سرعت ۷۵۰ مگابیتی روی هر دو فرکانس وای‌فای به نمایش می‌گذارد ولی سرعت درگاه‌های اترنت آن ده/صد مگابیتی است. سرعت فرکانس ۲.۴ گیگاهرتز برابر ۳۰۰ مگابیت و سرعت فرکانس ۵ گیگاهرتز برابر ۴۳۳ مگابیت است. چهار درگاه LAN و یک درگاه USB 2.0 دارد و امکان تعریف شبکه میهمان را دارد. از استانداردهای اینترنت ADSL و VDSL پشتیبانی می‌کند و مجزه به سه آنتن خارجی است. 

قیمت: حدودا ۲۴۵ هزار تومان (قیمت مرداد ماه حدودا ۶۸۰ هزار تومان)

۵- مودم روتر Linksys X3500

این مودم روتر دو بانده است ولی در سری محصولات AC قرار نمی‌گیرد و یک مودم روتر سری N محسوب می‌شود. یعنی هر دو باند روی استاندارد ۸۰۲.۱۱n فعال هستند. روی فرکانس ۲.۴ گیگاهرتز سرعت انتقال اطلاعات ۳۰۰ مگابیت و روی فرکانس ۵ گیگاهرتز سرعت وای‌فای ۴۵۰ مگابیت و در مجموع ۷۵۰ مگابیت برای کل دستگاه به ثبت می‌رسد. این مودم روتر بهترین گزینه برای افرادی است که از دانگل یا دستگاه‌های مجهز به استاندارد AC استفاده نمی‌کنند و روی استاندارد ۸۰۲.۱۱n می‌خواهند از هر دو باند رادیویی سود ببرند. این دستگاه یک درگاه DSL، چهار درگاه LAN و یک درگاه USB 2.0 دارد. 

قیمت: حدودا ۴۳۰ هزار تومان (قیمت مرداد ماه حدودا ۷۰۰ هزار تا یک میلیون تومان)

به‌روزرسانی (۸ مرداد ماه ۹۸)

خوب قیمت‌ها در مرداد ۹۸ با زمان نگارش این مقاله قابل مقایسه نیستند. هر مودم روتر قیمتی چند برابر پیدا کرده است و خرید آن از دسترس دورتر به نظر می‌رسد.

اگر هر کشوری غیر از ایران بود؛ الان این مودم‌ها از بهترین و سریع‌ترین رده به مودم روترهای میان رده بازار تبدیل شده و مدل‌های جدیدتری جای آن‌ها را گرفته بودند ولی هم گرانی مودم روترها، هم کاهش قدرت خرید مردم و هم مشکلات واردات و تحریم‌ها و عدم فعالیت شرکت‌ها در بازار باعث شده هنوز مدل‌های معرفی شده در بالا پس از ۲ سال جزو بهترین و قوی‌ترین مودم روترهای بازار باشند.

البته شاهد ورود مدل‌های جدیدتری مانند تی‌پی‌لینک آرچر D7 با قیمت حدود ۲ میلیون تومان، ایسوس DSL-AC52U با قیمت ۱ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان، باز هم تی‌پی‌لینک VR400 با قیمت ۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان هستیم.

مودم روترهای بسیار قدرتمندتری در ایران عرضه شدند ولی این روزها شرکت‌های موجودی ندارند یا اینکه فروش آن‌ها به صرفه نیست!

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

امتیاز شما به مطلب

دوست داشتم: 192
دوست نداشتم: 123
میانگین امتیازات: 1.56
 

67 دیدگاه در “۵ مودم روتر پرسرعت بازار ایران را بشناسید (به‌روزرسانی ۸ مرداد ۹۸)

سلام، وقت بخیر
جناب محمدی‌زاده، بین دو مودم Tenda D303 و Dlink 2740u کدام را پیشنهاد می‌کنید؟
ملاک‌های انتخاب: قطعی کمتر، سرعت و ثبات بهتر، حرارت کمتر و عمر بیشتر.
سپاسگزارم

DSL-2740U یکی از بهترین مودم‌هایی است که در بازار ایران جواب داده و کاربران راضی بودند. سال‌ها است در ایران می‌فروشد و ماشاءالله نه تمام می‌شود نه تاریخ تولید و مصرف‌اش به اتمام می‌رسد و نه قیمت‌اش افت می‌کند. عین قالی کرمان سال به سال قیمت‌اش بیشتر و ارزشش بالاتر می‌رود.
از نظر مشخصات هر دو مودم روتر مشابه هم هستم ولی تندا ارزان‌تر است. اگر مشکل پولی ندارید همان دی‌لینک را بخرید ولی اگر تفاوت ۱۵۰ هزار تومانی آن‌ها اهمیت دارد تندا را انتخاب کنید.

از پاسخ شما سپاسگزارم جناب محمدی‌زاده.
بله درست می‌فرمایید. فقط نکته‌ای که در سرچ اینترنت خواندم این بود که مودم تندا بعلت استفاده از چیپ برودکام، قطعی کمتری در برابر نویز خط داره. نظرات دو مودم در دیجی‌کالا را که میخواندم، در نظرات دی‌لینک بیش از تندا به قطعی و داغی اشاره شده بود. و البته از نظر ظاهری که دو مودم را مقایسه میکنم، دی‌لینک جنس و ساخت بهتری دارد.
باز هم از شما ممنونم.

سلام و خسته نباشید اقای مهندس
من بین مودم i60 و d100 و ca60 تردید دارم ک کدومو بگیرم اخه تو روستایی زندگی میکنم ک انتن دهی خیلی ضعیفی داره.
همسایون i60 داره و استفاده میکنه کار میکنه منم خواستم i60 بگیرم اما بعد خواندن این مقاله نخریدن i60 سایتتون و نظراتی ک از ضعیف بودن مدوم i60 خوندم تو سایتتون تردید پیدا کردم ک نخرم
الان با توجه ب اطلاعاتی ک تو سایتتون خوندم خودم علاقمند شدم ب ca60 ک اونو بگیرم اما راستش من درست سر درنمیارم از این چیزا شما گفتید ca60 از نت ۴.۵جی پشتیابی میکند اما من نمیدونم ک ایجا ۴.۵جی کار میکنه یا نه چطور اینو امتحان کنم نمیدونم ولی میدونم ۴g کار میکنه ایجا …
حالا میخوام بدونم اگه ca60 بگیرم و نت ایجا ۴g باشه اونموقع این مودم برام کار نمیکنه آیا؟
اگه با ۴g هم کار کنه ک همینو میگیرم …
حالا سوال بعدی اگه ca60کار نمیکنه و قرار باشه بین i60 و d100 یکی رو انتخاب کنم نظر شما چیه البته انتن دهی برام خیلی مهمه میخوام مودمی بگیرم ک انتن دهی خیلی قوی داشته باشه چون انتن دهی ایجا ضعیفه …
حالا اگه غیر از این مودم هایی ک گفتم خودتون هم مودمی در نظر دارید لطف کنید بگید ک بدونم با تشکر خیلی زیاد اقایی مهندس…
راستی برام اینکه سرعتش ۱۰۰ مگا میشه یا ۸۰ تا مهم نیس بتونه تا ۲۰ مگا هم سرعت داشته باشه عالیه برام چون برا مصرف عادی خودم میخوام و استفاده حرفه ای ندارم ازش

فکر کنم شما باید یک دوره از ابتدا همه مقالات را بخونید

دو نوع اینترنت نسل چهارم داریم: ۴G و TD-LTE

مودم Tf-i60 هم از ۴G و هم TD-LTE پشتیبانی می‌کند و اگر فردی می‌خواهد از این دو اینترنت استفاده کند سراغ این مودم می‌رود.
مودم CA60 فقط از ۴G پشتیبانی می‌کند.
مودم D100 فقط از ۴G پشتیبانی می‌کند.
حالا فرق بین CA60 و D100 در اندازه و سرعت و همراه بودن‌شان است. D100 بیشتر رومیزی است و نمی‌توانید جابه‌جا کنید
بهتر است سری به سایت ایرانسل بزنید و ببینید در روستای شما کدام اینترنت بهتر پوشش‌دهی دارد. بعد یک مودم انتخاب کنید. اگر همسایه شما Tf-i60 دارد و واقعا راضی است؛ شما هم بگیرید ولی اگر مودم همراهی می‌خواهید CA60 بهتر است

سلام آقای محمدی زاده
وقت بخیر

یسوال داشتم درمورد مودم همراه (بی سیم)
مودم همراه چه مارکی خوبه .
یکی میگه مبین نت خوبه یکی میگه شاتل یکی میگه ایرانسل و یا پارس آنلاین.

من چون شغلم اینترنتی نیازمند یه مودم هستم که علاوه برااینکه سرعتش بالا باشه بسته های قیمت مناسبی هم داشته باشه .
الان با سیم کارت ایرانسل خودم بسته خریدم خیلی زود بستم تموم میشه واصلا برام نمیصرفه

من قبلا مودم مخابرات داشتم هرماه ۲۵ هزار تومن شارژ میکردم وکلی استفاده میکردم از اینترنت و تمام نمیشد .
در حال حاضر مستاجرم ونمیتونم مودم مخابرات بگیرم .

🙏🙏🙏🙏🙏

دوست عزیز
ابتدا باید میان انواع اینترنتی که در بازار هست تفاوت بگذارید و ببینید کدام‌یک برای شما مناسب‌تر است.
مبین‌نت اینترنت TD-LTE می‌دهد
ایرانسل هم TD-LTE و هم ۴G می‌دهد
پارس‌آنلاین فقط ADSL می‌دهد
شاتل هر سه

بعد متناسب با نوع اینترنتی که می‌خواهید سراغ خرید مودم بروید.
اگر می‌خواهید از سیم‌کارت ایرانسل استفاده کنید باید مودم فورجی ایرانسل خریداری کنید یا مودم‌هایی که لاک شده نباشند.
به نظرم مودم FD-m60 خوب است: https://shabakehchi.com/review/6947/irancell-modem-fd-m60-review

سلام
من یه سری کلاس انلاین شرکت کردم تقریبا روزی ۴ ساعت میشه..میخواستم بپرسم به نظرشما چه مودم واینترنتی سرعتش خوبه وبرای مصرف خانگی پاسخگوئه؟؟

سلام داداش ممنون از اطلاعات خوبت یه سوال داشتم یدونه مودم میخوام که انتن دهیش برا ۴ طبقه خوب باشه الان خودم smcدارم اما واسه طبقه ۴ وای فای موجود نیست کدوم مدل رو پیشنهاد میکنی برام یه چیز خوب باشه از هر لحاظ مخصوصا قدرت آنتن دهی ممنون

سلام روز بخیر من یه مشکل بزرگ دارم توی انتی دهی وای فای ما یه سوله به متراژ ۴۰۰۰ متر داریم که چنتا دستگاه داریم که همشون نیاز به شبکه وای فای دارن برای من قدرت انتین دهی خیلی مهمه و اصلا انترنت نیاز ندارن و فقط شبکه داخلی می خوان میشه کمک کنید چه دستگاهی بگیرم

۴ هزار متر یا ۴ هزار مترمربع؟

جناب محمدی زاده سلام من دو تا سوال داشتم یکی اینکه پایین ترین مبلغی که برای یک مودم دوبانده adsl vdsl دو بانده که سرعت انتقال یک گیگابایت در ثانیه دارد چقدر و چه مدلی است ؟ سوال دوم اینکه با توجه به اینکه مودم داخلی گوشی های جدید حدود یک گیگابیت بر ثانیه سرعت دارد آیا در صورت استفاده از هات اسپات گوشی همان کیفیت مودم را خواهم گرفت منتها با قیمت بالاتر اینترنت گوشی ؟ در ضمن لپ تاپ من ۸۰۲.۱۱n است آیا این اقدام توجیه فنی و اقتصادی دارد ؟ ممنون

اوفففف …
سه سوال خفن که هر کدام یک مقاله مفصل می‌طلبد. اجالتا:
۱- ارزان‌ترین مودم‌های ADSL/VDSL در بازار ایران مدل‌های تی‌پی‌لینک TD-W9970 و TD-W9960 هستند که البته در وای‌فای سری N و درگاه‌های اترنت ۱۰۰ مگابیتی دارند با حدود قیمتی ۴۵۰ هزار تومان. یک رده بالاتر از این‌ها مودم D-Link DSL-2877AL است که هم وای‌فای دو بانده دارد و هم گیگابیت اترنت است.
۲- قطعا هات‌اسپات موبایل کیفیت مودم را ندارد. مودم ساخته شده برای اشتراک‌گذاری وای‌فای و اینترنت ولی کار اسمارت‌فون چیز دیگری است. شما باید بررسی کنید کیفیت به چه قیمتی برایتان ارزش دارد. یک اسمارت‌فون ۵ میلیون تومانی بخرید و از هات‌اسپات سریع آن استفاده کنید یا مودم ۲ میلیون تومانی بخرید با کیفیت بهتر! همیشه به دیگران می‌گویم اگر چند دستگاه دارید که باید به اینترنت وصل شوند مودم بخرید ولی اگر روی موبایل اینترنت می‌خواهید یا نهایتا برخی اوقات روی لپ‌تاپ در دانشگاه و محل کار همان اسمارت‌فون بهتر است.
۳- دقیقا متوجه سوال سوم شما نشدم ولی وقتی لپ‌تاپ سری N دارید زیاد در سرعت تفاوتی نمی‌کند و حالا اسمارت‌فون با مودم یک گیگابیت بخرید یا مودم ۴G تفاوتی ندارند.

سلام و درود
بنده قصد تهیه مودم ADSL دارم.
مصرف بنده بیشتر در زمینه‌ی دانلود و آپلود فایل‌های حجیم هستش و اهل بازی آنلاین نیستم.
چه مودمی رو به بنده پیشنهاد میفرمایید؟
N14U-b1 گزینه خوبی هست؟؟ یا اصلا نیازی نیست به این مقدار هزینه؟
و یا در همین محدوده قیمت انتخاب بهتری هم هست؟
با سپاس

سلام دوست عزیز
نمی‌توانم بگویم مودم ایسوس N14U-b1 مدل بدی است و نسبت به بسیاری از مودم‌های بازار بهتر هم هست
ولی ایده‌آل خودم یک مودم روتر دو بانده ADSL/VDSL است. چون واقعا دیگر مودم تک بانده قدیمی شده و نیاز به فرکانس ۵ گیگاهرتز داریم و از سوی دیگر به‌زودی فناوری VDSL فراگیر می‌شود که سرعت اینترنت کابلی را از ۱۶ مگابیت فعلی به مرز ۵۰ و ۱۰۰ مگابیت می‌رساند.
اگر امروز شما یک مودم ADSL تک باند بگیرید؛ شاید سال بعد مجبور شوید دنبال مودم روتر ADSl/VDSL دو بانده باشید.

نظرتون در مورد Asus N16 رو هم بفرمایید ممنون میشم.ظاهرا USB و برخی قابلیت های N14U-B1 رو نداره.
تا محدوده ۵۰۰ تومان بهترین انتخاب رو بفرمایید.
سپاس

با عرض سلام برای دانشگاه مجازی وکلاس انلاین چه مودمی مناسب هست درکرج چهار راه گلزار من اصلا adsl نداشتم چون احتیاج نداشتم الان ۳gموبایل دارم ولی مودم ۳g مدل هواوی e8231 گرفتم دو ساله واستفاده نکردم آیا این مودم کفایت میکنه باسپاس

با سلام و خسته نباشید
میخواستم بدونم D-LINK DSL-2877ADL
برای گیم های انلاین و یا استریم کردن خوبن چون مشکل مالی دارم دارم و سرعت و پینگ خوبی میخوام🤗
سایتتون حرف نداره و ممنونم اگه جواب بدین🎮🐼💚

با سلام و خسته نباشید. ما حدود ۱۰ تا ۱۲ دستگاه مختلف لپ تاپ و کیس و موبایل هستیم که به یک مودم تی پی لینک مدل TD-W8961N متصل هستیم. اینترنت ۸mb پارس آنلاین هست و نویز هم روی خط نداریم. استفاده هم معمولی هست و ۲ تا ۳ دستگاه هم مدت زمان طولانی پینگ کردم اما تعداد دستگاهها که زیاد میشه یکدفعه لود اینترنت متوقف میشه و با پشتیبانی هم که چک کردیم ظاهرا دستگاه یا دستگاههایی بار روی شبکه ایجاد میکنن. میخواستم بپرسم شما راه حل خاصی مثل تعویض مودم با یک مودم بهتر یا کار دیگری رو پیشنهاد میکنید؟ مثلا اگر من مودم بهتری بگیرم این مشکل حل میشه یا همین مودم پاسخگو هست و کار از جای دیگه میلنگه؟

دوست عزیز
قطعا مشکل اصلی و اولیه از مودم شما است. این مودم خانگی است و مال همان ۱۰ الی ۱۲ سال پیش. نه از این تعداد دستگاه ساپورت می‌کند و نه کشش پهنای‌باند لازم را دارد و نه تراشه پرازشی آن جوابگو است.
۱- در اولویت اول، یک مودم روتر بی‌سیم ADSL دو بانده ۸۰۲.۱۱ac با درگاه‌های اترنت ۱۰۰۰ مگابیت بخرید
۲- برخی دستگاه‌ها را با کابل به مودم روتر وصل کنید. دستگاه‌هایی که سرعت و پینگ بالاتری نیاز دارند
۳- دستگاه‌های دیگر را هم به تناسب نیازشان روی فرکانس‌های ۲.۴ و ۵ گیگاهرتز وای‌فای تقسیم کنید.
۴- بهتر است سراغ اینترنت با سرعت بالاتری مانند ۱۶ مگابیت بروید
۵- بهتر است دسترسی دستگاه‌ها به شبکه را اولویت‌بندی کنید تا ترافیک شبکه بهتر مدیریت شود

سلام خسته نباشید .. من قصدم از خرید مجدد مودم اینه که سرعت اینترنتم یکم بالاتر بره هم توی وای فای و هم سیستم بهترین مدمی که پیشنهاد میکنید چیه ؟ سرویسم پارس آنلاینه ولی خیلی سرعتش پایینه با پشتیبانی صحبت کردم گفت برای اینکه سرعت گوشیت بره بالا باید مودم رو عوض کنی .. الان مودمم واسه شرکت پلنت هست و یکم قدیمیه ..

یه مودم خوب تا سقف قیمت ۵۰۰ چی معرفی میکنید که سرعت اینترنتو بیشتر کنه ؟

سلام دوست عزیز
با این گرانی‌ها، تا سقف ۵۰۰ تومان نمی‌توان مدلی خوبی پیشنهاد داد. بهتر است مودم روتر دو بانده و ADSL/VDSL بگیرید که برای آینده هم استفاده شود. اگر تا ۷۰۰ الی ۸۰۰ تومان بتوانید هزینه کنید مدل‌های بهتری گیرتان می‌آید ولی برای ۵۰۰ تومان شاید بشود به مودم‌های زیر اشاره کرد که گفتم تک بانده و سری N هستند که بسیار قدیمی و از رده خارج‌اند به نوعی:

D-Link DSL-2750U

TP-LINK TD-W9970_V2

Asus ADSL2 Plus DSL-N14U-b1

مدل زیر از دی‌لینک با قیمت حدود ۶۰۰ تومان در این وضعیت انتخابی عالیه:
D-Link DSL-2877AL

ممنون از پاسخ یه سوال الان این مودم مناسب نیست ؟

مودم روتر ADSL2 Plus بی‌سیم N300 دی-لینک مدل DSL-2750U New

یعنی دو بانده نیست ؟

جزو بهترین مودم‌های تک بانده و پرفروش بازار ایران است
مودم خوبی است و امتحان پس داده است.
اگر نمی‌خواهید مودم دو بانده و به‌روز بخرید؛ همین مودم DSL-2750U New عالی است
اون کلمه New هم بیشتر تبلیغاتی و برای فروش بیشتر و بستن دهان مشتری است وگرنه همان مشخصات DSL-2750U ده سال پیش را دارد با یک فریم‌ویر جدید

باسلام یه مودم بی سیم همراه که هم برای کامپیوتر خوب باشه وهم گوشی اسمش چیه

هواوی E5577

تی‌پی‌لینک M7310

تی‌پی‌لینک M7350

البته مدل‌های بالا درگاه LAN ندارند و پی‌سی باید با وای‌فای به مودم وصل شود. اگر مودم ۴G دسکتاپ می‌خواهید که پورت LAN هم داشته باشد تا با کابل به پی‌سی وصل شود؛ با قیمت پیشنهادی شما فقط تی‌پی‌لینک MR200 در دسترس است

البته قیمتشم تا۹۰۰هزارتومنی هم باشه باتشکر

باسلام وخسته نباشید میخواستم بدونم با این وضعیت نت ایران که پینگها بالا جیتر بالا و تایم اوت یاور همیشگی ماست ما گیمر هایی که بازی های انلاین انجام میدیم و هر میلی ثانیه برای ما مهم است ایا مودم میتونه تاثیر داشته باشه؟؟من سرعت ۴m دارم وپینگ گوگلم هم ۱۰۰هست ولی داخل سرورهای اروپا که بازی انلاین انجام میدم تاخیر زیادی دارم میتونید مودم خوب معرفی کنید؟و یا راهکار با تشکر

برای گیم در ایران باید سریع‌ترین اینترنت + مودم گیمینگ داشته باشید.
اینترنت ADSl و VDSL و فیبرنوری بهتر از اینترنت ۴G و TD-LTE است چون پینگ و جیتر کمتری دارند
مودم‌های گیمینگ طوری طراحی شدند که پینگ و جیتر را پایین می‌آورند؛ امکان اولویت‌بندی ترافیک برای دستگاه‌های گیم را دارند و چندین ویژگی دیگر که به طور مستقیم روی استریم گیم تاثیر می‌گذارند.
بدون یک کانکشن اینترنت پرسرعت کابلی و مودم گیمینگ امکان ندارد از بازی‌ها لذت ببرید.
مطالب زیر را نگاهی بیندازید:
https://shabakehchi.com/buyer-guide/6542/asus-dsl-ac68u-dual-band-asdl-vdsl-modem-router
https://shabakehchi.com/education/8537/how-to-streaming-wi-fi
https://shabakehchi.com/technology/wifi/2658/asus-rt-ac88u-ac3100-dual-band-wi-fi-gigabit-router
https://shabakehchi.com/buyer-guide/3801/the-best-gaming-routers

سلام
من شش ساله یک مودم دارم که الان دو ماهه مدام باید روشن و خاموشش کنم تا ارتباط وصل بشه. هیچ اطلاعی هم از مسائل فنی ندارم.
برای خرید یک مودم که چند سال بدون مشکل، بشه با تکنولوژی به روز ازش استفاده کرد، چی پیشنهاد می‌کنید و رنج قیمتش چه طوره؟
مصرفم معمولیه، بازی هم نمی‌کنم، نهایتا فیلم نگاه می‌کنم.

مودم قبلی شما که خلاصه و بذارینش کنار
یک مودم روتر ADSL در بازار ایران از ۳۰۰ و خرده‌ای هزار تومان شروع می‌شود تا چندین میلیون تومان
با زیر ۵۰۰ هزار تومان می‌توانید یک مودم روتر ADSL تک بانده‌ای بخرید و با زیر یک میلیون تومان مودم روتر ADSL/VDSL که احتمالا به کار شما نمی‌آید چون گفتید کاربر معمولی اینترنت هستید.
مدل‌های زیر بد نیستند:
دی‌لینک DSL-2740U و DSL-2750U
تی‌پی‌لینک W9960 و W9970
ایسوس DSL-N14U

سلام
برای انتقال تصویر از دوربینهای یه درمانگاه روی گوشی موبایل یا تبلت نیاز به خرید یه مودم داریم.
چه مودمی بگیریم و اینترنت رو از کجا بگیریم که بهتر باشه؟ چه سرعت و حجمی برا انجام این کار نیاز هست؟
ممنون می شم راهنمایی کنین

اگر محل درمانگاه خوب آنتن میده اینترنت TD-LTE با یک مودم ثابت بگیرید. ایرانسل یا مبین‌نت
اینترنت ADSL ته سرعت‌اش ۱۶ مگابیت است و شاید کم باشد ولی سرعت TD-LTE بیشتر از اینها است.
مودم‌های TD-LTE را خود شرکت ایرانسل یا مبین‌نت پیشنهاد می‌دهند. هواوی B612 یا همان ایرانسل TF-i60 خوبه
بتونید یک روتر بی‌سیم یا اکسس‌پوینت براش بذارید سرعت وای‌فای بیشتر میشه

ممنون از توضیحتون
پس من از طرق خود ایرانسل درخواست اینترنت و مودم رو بدم خوبه؟ یا اینترنت رو از شاتل بگیرم؟

شاتل هم اینترنت ADSL دارد هم اینترنت TD-LTE. ببینید کدام‌یک برای شما ارزان‌تر و به‌صرفه‌تر است و سرعت بیشتری و حجم بیشتری می‌دهد.
شما احتمالا به حجم ترافیک بالایی نیاز دارید چون دایما باید تصویر و ویدیو منتقل کنید
اگر می‌خواهید از ایرانسل بگیرید بهتر است از خودشان مودم و سیم‌کارت و … را بگیرید
کمی سبک سنگین کنید کدام شرکت و سرویس برای شما مناسب‌تر است
یک شرکت ارایه‌دهنده اینترنت TD-LTE دیگر هم به نام زی‌تل به تازگی در تهران راه افتاده که همه ازش تعریف می‌کنند و مخصوص کسب‌وکارها و استارتاپ‌ها است و اینترنت نامحدود میده:

https://shabakehchi.com/buyer-guide/9084/zitel-td-lte-internet-unlimited

سلام من با ۳۰۰ تومن میتونم ی مودمی رو بگیرم که اگه خودم استفاده کنم تکی پینگم ب ه زیر ۱۰۰ یا۸۰ چون رو باز واقعا اینترنت تاثیر داره

با سلام مودم
TP-LINK TD-W8961N 300Mbps Wireless N ADSL2+
برای بازی های آنلاین خوبه؟کلا خریدش ارزش داره؟

سلام
این مودم روتر برای وب‌گردی ساده هم پیشنهاد نمی‌شود چه برسد به بازی آنلاین
مودم روتر قدیمی و تک بانده است و فقط برای مصارف خانگی با یک یا دو دستگاه مناسب است

با سلام و خسته نباشید خدمت شما دوست عزیز

دوتا سوال داشتم

اگر امکانش هست که یک مودم سرعت بالا و یک سرویس دهنده سازگار با اون بهم پیشنهاد کنین ؟ چون من بازی آنلاین انجام میدم و ping برام خیلی مهمه

الان پیشگامان دارم و خیلی خیلی قطع و وصل میشه
و دلیلشم پیدا نکردم از چی هست

ما مشهد هستیم – مرکز شهر

با سلام اگه میشه یه مودم که پینگو خیلی بالا نبره و قطعی نداشته باشه و در برابر نویز مقاومت کنه معرفی کنید (تا بازه قیمت ۴۰۰) برای گیم میخوام استفاده کنم
بنده الان مودم dlink 2520u z2 دارم خیلی تایم اوت میخوره تو بازی
با تشکر از سایت خیلی خوبتون

سلام خسته نباشید من کلا رینبو انلاین بازی میکنم اما همش پینگم بالاس ی چی خوب میشه معرفی کنید ک پینگمو نهایتن روی ۱۰۰نشان بده

سلام من همش بازی انلاین انجام میدم پینگ برام مهمه ی وای فای بدون نیاز ب خط تلفن ک پینگ خوب هم بده میشه معرفی کنید

با سلام جناب آقای محمدی زاده
من میخوام یه مودم روتر Adsl بی سیم پرسرعت تهیه کنم تا مبلغ ۲ میلیون شما کدوم مدل رو پیشنهاد میکنید ؟ ممنون

با سلام من یه سوالی داشتم
مقلا یکی میخواد استریم کنه که هم سرعت اپلودش خوب باشه هم سرعت دانلودش اگه میشه هم قیمت و هم مدل مودم رو بگین ممنون میشم
یه سوال دیگه
td-lte برای اینکه در بازی پینگ کمتری بگیرم خوبه؟
خیلی ممنون از سایتتون.

سلام دوست عزیز
اگر دنبال مودم همراه برای گیم و استریم می‌گردید؛ در مطلب زیر چند نمونه معرفی کردیم:

https://shabakehchi.com/buyer-guide/10152/best-modem-4g-lte-for-gaming

فکر نمی‌کنم TD-LTE برای گیمینگ مناسب باشد چون تاخیرش زیاد است و دایم قطع و وصل می‌شود و سرعت و آنتن‌دهی خوبی ندارد. معمولا برای گیمینگ سراغ اینترنت‌های کابلی می‌روند.

سلام بنده از اینترنت Adsl مخابرات استفاده با سرعت ۴M که یک تلویزیون دیجیتالی اسمارت وصله ، یک لب تاب بصورت وای فای ، سه عدد گوشی بصورت وای فای ، که فقط گاهی بازی ان لاین انجام میدهم و سرعت انتقال وای فای برام مهمه آیا مودم دو باند بخرم ؟ یا چه مودمی پیشنهاد میدهید ؟ توضیح دهید ممنون

دوست عزیز شما نیاز به مودم سه بانده دارید با این همه دستگاه (به شوخی)
بله؛ حتما باید یک روتر دو بانده خریداری کنید تا کیفیت وای‌فای خوبی داشته باشید.
هرچه روتر به‌روزتری خریداری کنید؛ امکانات و ویژگی‌ها و سرعت و کیفیت وای‌فای بهتری خواهید داشت. مودم‌های دوبانده با سرعت ۱۲۰۰ مگابیت به بالا عموما خوب هستند.

سلام، من چند ساله یک مودم ۱۲۰n لینک سیس دارم برای اینترنت خونه آیا این مدل هنوز جوابگوی نیاز امروز اینترنت هست یا باید مدل بالاتری را جایگزین کنم؟

سلام
مودم linksys wrt120n جزو بهترین روترهای لینک‌سیس است. اگر فقط یکی دو نفر به آن وصل می‌شوند و مصارف خانگی و معمولی دارید؛ شاید هنوز جواب بدهد ولی برای مصارفی دیگر مانند گیمینگ، اتصال چندین دستگاه به طور همزمان به آن، استریم ویدیو و … کافی نیست

سلام و خسته نباشید خدمت شما
من اینترنتADSLبا سرعت۴MBدارم برای اینکه دوربین های محل کار و کانکت کنم روی گوشیم چه مودمی تهیه کنم

من خونمون طبقه چهارم هستش و خط مخابرات دارم رشت زندگی میکنم وخطوط سیمی هستش وبه قولی مشکل pmc داره خط تلفن محلمون وسرعت نت روی ۲ مگ هستش ولی از مودم راضی نیستم ومیخوام مودمم رو عوض کنم چه مودمی مناسب هستش

سلام
تلفن منزل ما فیبر نوری است و ۶۰ متر میباشد می خوام مودمی به بنده معرفی کنین که از تمام توان خط برای اینترنتی که میخوام بگیرم بتونه استفاده کنه؟
و سوال دوم اینکه فیبر نوری تا چه سرعتی از اینترنت رو میتونه ساپورت کنه؟
و سوال سوم اینکه مودم پیشنهادی شما نیازه که دو بانده و Adsl & vdsl باشه؟
و اینکه لازمه که از ۵ هرتز هم پشتیبانی کنه یا خیر؟
کارایی بنده در خانه عمومی است و بازی آنلاین انجام نمیدم و ۲ کاربر نیز هستیم. ممنونم

لطفا بهترین مودم خانگی بدون نویز برای مصرف خانگی با دو کاربر و مساحت ۶۰ متر مربع رو معرفی کنین. قیمت مهم نیست
و اینکه برای خرید اینترنت از اپراتورهای مختلف بغیر از سرعت به چه آیتمی باید توجه کنم که کیفیت خوبی رو بدست بیارم. ضمنا خط تلفنم فیبر نوری است

سلام من میخواستم یک مودم adsl/vdsl بگیرم چون رفتم مخابرات گفت اگه میخوای بگیری adsl/vdsl بگیر که وقتی مخابرات اونجارو vdsl کرد دیگه خرج دوباره نکنی
من الان این مدل archer vr900 رو سرچ کردم تقریبا هیچ فروشگاهی نمیفروشه بعد vr600 رو پیدا کردم که نهایتا دو تا سایت میفروشن که اختلاف قیمتی زیادی دارن و تو نظرات دیجی کالا یه بنده خدایی نوشته بود زیاد فرقی بین۹۰۰ و ۶۰۰ نیست
میخواستم اول از همه بگم فرق این دو مدل چیه و کدوم بهتره و سایتی برا فروشش سراغ دارید یا اینکه من تهرانم اگه فروشگاهی هست که ارزون تر بدن ادرس دارید بگید و اینکه الان این قدر بخوام هزینه کنم vr900 جز تاپ های مودم ها هست یا نه رو دستش چیزی هست که بهتر باشه بگید
کلا یه راهنمایی بکنید ممنون میشم

اقا یک مودم همراه یا یک مودم خانگی adsl که فیلتر شکن کامپیوتر رو بیاره بالا و سرعت بالایی داشته باشه سراغ دارین؟
مبین نت هواوی خوبه ؟ b612 مودم روتر ۴.۵g هست این مودم همراهه. اما اگه یه مودم خانگی adsl+2 و vdsl با قیمت حدود ۴۵۰ تومان باشه خوبه
اگه میشه پیشنهاد بدین مودم هایی که هات اسپات کامپیوتر رو بیارن بالا و سرعت خوبی داشته باشند قیمت ۴۵۰تومن

سلام جناب محمدی زاده
من یک مودم می‌خوام که بتونم ویدیو با کیفیت فول اچ دی رو بدون گیر کردن از رو گوشیم بر روی تلویزیون شیر کنم لطفاً راهنمایی بفرمایید . و اینکه آیا خود گوشی و تلویزیون هم تاثیر دارند یا خیر ؟

سلام اقای محمدی زاده باتشکر از پاسخگویی…من دنبال یک مودم هستم ک حجم ترافیک زیاد درحد دویست گیگ بهم بده ماهانه و حداقل دودستگاه موبایل وصل باشن …چون انتن گوشی هم اصلا مناسب نیست بی سیم رو ترجیح نمیدم …بنظرتون بهترین وکارامد ترین مدل الان تا قیمت پونصد کدام است ممنون

سلام
یه مودم رو تر میخوام که قطعی نداشته باشه بیشتر از کابل لعن استفاده میکنم بعد این که دوباند چی پیشنهاد میکنید
مثلا رو تر تی پی لینک MR6400 خوبه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *