اپلیکیشن

با این اپلیکیشن گوشی اندرویدی خود را روی شبکه ۴G قفل کنید تا دیگر به ۳G وصل نشود

معرفی اپلیکیشن Force LTE Only

شاید برایتان پیش آمده باشد که گوشی شما مرتب به جای اینکه به شبکه ۴G وصل شود؛ به شبکه ۳G وصل شود و در نتیجه سرعت اینترنت پایین‌تری داشته باشید.

سیستم‌عامل اندروید طوری طراحی شده که معمولا به آنتن موبایل نزدیک‌تر و با سیگنال قوی‌تر وصل می‌شود. اگر یک آنتن موبایل BTS دارای شبکه ۳G به خانه شما نزدیک‌تر باشد؛ گوشی موبایل مرتبا به این آنتن وصل شده و شما در شبکه ۳G هستید؛ در صورتی که آنتن ۴G دورتر ولی پرسرعت‌تر و بهتر است.

حالا تصور کنید شبکه‌های ۵G نیز توسعه داده شده و در اطراف شما انواع آنتن‌های ۳G و ۴G و ۵G باشند و شما بخواهید مثلا فقط به شبکه‌های ۵G وصل شوید یا بخواهید برای هزینه اینترنت پایین‌تر، به شبکه ۴G وصل شوید.

اگر به این مشکل دست و پنجه نرم کرده باشید؛ قطعا دنبال روش‌هایی برای قفل کردن شبکه گوشی موبایل روی یک شبکه خاص مثلا ۴G یا ۵G بودید.

روش‌های سخت و پیچیده و دست زدن به تنظیمات اندروید را فراموش کنید. بهترین و ساده‌ترین روش، نصب اپلیکیشن کاربردی Force LTE Only است. این اپلیکیشن که در میان اندرویدی‌ها بسیار معروف بوده و یکی از بهترین اپلیکیشن‌های گوگل‌پلی است؛ به طور ساده‌ای به شما اجازه می‌دهد شبکه اینترنت دیتای موبایل را روی ۳G یا ۴G یا ۵G قفل کنید.

اگر اندروید ۱۱ داشته باشید؛ برنامه Force LTE Only از ۵G هم پشتیبانی می‌کند و در غیر این صورت فقط از دو گزینه ۳G و ۴G پشتیبانی خواهد کرد.

کار با این اپ بسیار ساده است؛ آن را از گوگل‌پلی دانلود و نصب کنید. به طور خودکار، شبکه‌های موبایل اطراف شما و قابل اتصال توسط گوشی شما را پیدا کرده و به صورت گزینه‌هایی به شما نشان می‌دهد تا با انتخاب یک گزینه، گوشی اندرویدی روی همان شبکه قفل شود و دیگر دائم شاهد پرش آنتن گوشی از یک شبکه به شبکه دیگر و سوئیچ میان ۳G و ۴G نباشید.

یک مزیت این برنامه، پشتیبانی از دو سیم‌کارت و امکان قفل کردن شبکه برای هر سیم‌کارت به صورت جداگانه است. وقتی برای هر سیم‌کارت یک نوع بسته اینترنت دیتا خریداری کرده باشید؛ می‌توانید براساس آن شبکه هر سیم‌کارت را انتخاب کنید.

البته، این اپلیکیشن از شبکه‌های ۲G هم پشتیبانی می‌کند ولی چون این روزها دیگر کمتر کسی دوست دارد به یک شبکه موبایل ۲G وصل شود؛ زیاد بدان اشاره نکردیم.

اپلیکیشن Force LTE Only یک ابزار سنجش قدرت سیگنال شبکه موبایل هم دارد که توسط آن می‌توانید بهترین نقاط برای آنتن‌دهی گوشی موبایل را در خانه یا محل کار و هر کجای دیگر پیدا کنید.

برای نصب رایگان اپلیکیشن Force LTE Only سری به گوگل‌پلی بزنید.

توجه مهم: شاید تنها نقطه ضعف این اپلیکیشن در هنگام تماس‌ها است که اگر یک گوشی از VoLTE پشتیبانی نکند یا اپراتور آن را فعال نکرده باشد؛ چون گوشی نمی‌تواند روی شبکه ۳G سوئیچ کند؛ تماس رد داده شده و گوشی مشغول نشان می‌دهد.


اگر برای خرید مودم، اینترنت و تجهیزات شبکه سوال داشتید یا نیاز به راهنمایی و کمک دارید؛ کانال تلگرام شبکه‌چی به آی‌دی shabakehchi@ را فالو و پرسش خود را برای مدیر کانال بفرستید تا جواب دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا