۵ مودم روتر پرسرعت بازار ایران را بشناسید

در حالی که بازار ایران بیشتر با مودم روترهای سری N پر شده است و کاربران هم دوست دارند برای اینترنت ADSL خود زیاد هزینه نکنند و نهایتا یک مودم ۱۰۰ الی ۱۵۰ هزار تومانی بخرند؛ باز هم می‌شود مودم روترهایی با سرعت بالا پیدا کرد. در این مطلب می‌خواهیم ۵ مودم روتر پرسرعت بازار ایران را مرور کنیم.

سرعت اینترنت یا سرعت وای‌فای؟

پیش از اینکه به سراغ معرفی این محصولات برویم؛ باید درباره سرعت اینترنت روی این مودم روترها حرف بزنیم. وقتی می‌گوییم یک مودم روتر سرعتی ۱.۹ گیگابیت یا ۶۰۰ مگابیت و نظایر این‌ها دارد؛ مطمئنا منظورمان سرعت اینترنت نیست و درباره سرعت وای‌فای این دستگاه‌های حرف می‌زنیم. تمامی مودم روترهای بازار ایران از استاندارد +ADSL2 سود می‌برند که نهایتا سرعتی ۲۴ مگابیتی به دست می‌دهند. 

بنابراین؛ وقتی شما یک مودم روتر با سرعت بیشتر خریداری می‌کنید؛ هزینه بیشتری برای سرعت شبکه بی‌سیم و وای‌فای پرداخت کردید و روی سرعت اینترنت شما تاثیر مستقیمی ندارد اما وای‌فای پر سرعت می‌تواند دسترسی به اینترنت را نیز سریع‌تر کند. 

چرا باید مودم روتر پرسرعت بخریم؟

خیلی از کاربران این سوال را می‌پرسند که وقتی می‌شود با ۷۰ الی ۸۰ هزار تومان یک مودم روتر خرید؛ چرا باید بیشتر هزینه کنید و مهم‌تر اینکه چرا باید چند صدهزار تومان برای یک چنین دستگاهی بدهیم؟ جواب این است که به یک کاربر خانگی با مصرف اینترنت معمولی توصیه نمی‌شود به سراغ خرید مودم پرسرعت برود ولی اگر یک کاربر حرفه‌ای می‌خواهد بازی آنلاین بکند؛ ویرایش و استریم ویدیو روی وای‌فای داشته باشد؛ کاربری‌های مالتی‌مدیا دارد و مواردی نظیر این‌ها؛ دیگر مودم روتر معمولی جوابگو نیست و باید گزینه‌های بهتری در بازار انتخاب کند. از سوی دیگر؛ کسب‌وکارهایی که می‌خواهند از اینترنت ADSL استفاده کنند ولی به وای‌فای هم نیاز دارند؛ مشتری مودم روترهای پرسرعت هستند. 

۵ مودم روتر پرسرعت بازار ایران

در ادامه می‌خواهیم سریع‌ترین مودم روترهای بازار ایران را معرفی کنیم. متاسفانه؛ همان‌طور که اول این مطلب گفتیم؛ مدل‌های محدودی از مودم روترهای پرسرعت دنیا وارد بازار ایران می‌شوند و علت اصلی آن عدم استقبال کاربران از آن‌ها است. البته؛ خوشبختانه خبر داریم که شرکت‌هایی مانند ایسوس مدل‌هایی مانند DSL-AC88U با سرعت ۳۱۰۰ مگابیت را در آستانه ورود به بازار ایران دارند. به‌هر‌حال؛ انتخاب‌های ما فعلا در بازار ۵ مودم روتر زیر است:

۱- مودم روتر ASUS DSL-AC68U

 

ایسوس چندین مودم روتر پرسرعت در رده AC دارد که در ابزار ایران نیز یافت می‌شوند. بهترین مدل فعلی بازار AC68U است. یک مودم روتر با سرعت ۱۹۰۰ مگابیت برای اینترنت ADSL و VDSL با درگاه‌های یک گیگابیتی. یعنی هرچیزی که باید یک مودم روتر داشته باشد را در خود جای داده است. روتر این دستگاه دو بانده است و روی فرکانس ۲.۴ گیگاهرتز سرعت ۶۰۰ مگابیت و روی فرکانس ۵ گیگاهرتز سرعت ۱۳۰۰ مگابیت را به نمایش می‌گذارد. سه آنتن خارجی دارد و از چهار درگاه LAN و یک درگاه WAN در کنار یک درگاه USB 3.1 سود می‌برد. ایسوس روی این دستگاه مجموعه بی‌نظیری از امکانات و ویژگی‌ها را گردآوری کرده است.

لینک خرید از سایت دیجی‌کالا

۲- مودم روتر TP-LINK Archer VR900

یکی از بهترین مودم روترهای بازار ایران است و باز هم مانند مودم روتر ایسوس از سرعتی ۱۹۰۰ مگابیتی و با همان مشخصات روی فرکانس‌های ۲.۴ و ۵ گیگاهرتز سود می‌برد. این محصول نیز سه آنتن خارجی دارد و درگاه‌های ارتباطی آن یک RJ11، یک WAN، سه LAN و دو USB 2.0 هستند. از استانداردهای ADSL و VDSL پشتیبانی می‌کند و به مجموعه کاملی از امکانات و قابلیت‌های نرم‌افزاری مجهز شده است. با کمک یک مودم یواس‌پی ۳G/4G می‌توان اینترنت موبایل را روی روتر و شبکه بی‌سیم به اشتراک گذاشت. 

لینک خرید از سایت دیجی‌کالا

۳- مودم روتر D-Link DSL-2890AL

این محصول دی‌لینک سرعتی ۱۷۵۰ مگابیتی دارد و در رده روترهای AC1750 است. در این رده؛ سرعت فرکانس ۲.۴ گیگاهرتز به مرز ۴۵۰ مگابیت و روی فرکانس ۵ گیگاهرتز به مرز ۱۳۰۰ مگابیت می‌رسد. این محصول فقط از اینترنت ADSL پشتیبانی می‌کند و طراحی استوانه‌ای شکلی دارد که آنتن‌های داخلی آن اطراف استوانه قرار گرفتند تا بهترین آنتن‌دهی را داشته باشند. درگاه‌های ارتباطی این مودم روتر شامل چهار درگاه LAN یک گیگابیتی، یک درگاه USB 3.0 و یک درگاه USB 2.0 است. روی این مودم روتر می‌توان شبکه میهمان تعریف کرد یا از ابزارهای کنترل والدین سود برد. با توجه به قیمت حدود ۵۰۰ هزار تومانی این مودم روتر؛ یک گزینه خوب و مناسب برای کاربران خانگی حرفه‌ای است. 

لینک خرید از سایت دیجی‌کالا

۴- مودم روتر D-Link DSL-2877AL

این مودم روتر نیز دو بانده و در رده AC است و سرعت ۷۵۰ مگابیتی روی هر دو فرکانس وای‌فای به نمایش می‌گذارد ولی سرعت درگاه‌های اترنت آن ده/صد مگابیتی است. سرعت فرکانس ۲.۴ گیگاهرتز برابر ۳۰۰ مگابیت و سرعت فرکانس ۵ گیگاهرتز برابر ۴۳۳ مگابیت است. چهار درگاه LAN و یک درگاه USB 2.0 دارد و امکان تعریف شبکه میهمان را دارد. از استانداردهای اینترنت ADSL و VDSL پشتیبانی می‌کند و مجزه به سه آنتن خارجی است. 

لینک خرید از سایت دیجی‌کالا

۵- مودم روتر Linksys X3500

این مودم روتر دو بانده است ولی در سری محصولات AC قرار نمی‌گیرد و یک مودم روتر سری N محسوب می‌شود. یعنی هر دو باند روی استاندارد ۸۰۲.۱۱n فعال هستند. روی فرکانس ۲.۴ گیگاهرتز سرعت انتقال اطلاعات ۳۰۰ مگابیت و روی فرکانس ۵ گیگاهرتز سرعت وای‌فای ۴۵۰ مگابیت و در مجموع ۷۵۰ مگابیت برای کل دستگاه به ثبت می‌رسد. این مودم روتر بهترین گزینه برای افرادی است که از دانگل یا دستگاه‌های مجهز به استاندارد AC استفاده نمی‌کنند و روی استاندارد ۸۰۲.۱۱n می‌خواهند از هر دو باند رادیویی سود ببرند. این دستگاه یک درگاه DSL، چهار درگاه LAN و یک درگاه USB 2.0 دارد. 

لینک خرید از سایت دیجی‌کالا

به‌روزرسانی (۸ مرداد ماه ۹۸)

خوب قیمت‌ها در مرداد ۹۸ با زمان نگارش این مقاله قابل مقایسه نیستند. هر مودم روتر قیمتی چند برابر پیدا کرده است و خرید آن از دسترس دورتر به نظر می‌رسد.

اگر هر کشوری غیر از ایران بود؛ الان این مودم‌ها از بهترین و سریع‌ترین رده به مودم روترهای میان رده بازار تبدیل شده و مدل‌های جدیدتری جای آن‌ها را گرفته بودند ولی هم گرانی مودم روترها، هم کاهش قدرت خرید مردم و هم مشکلات واردات و تحریم‌ها و عدم فعالیت شرکت‌ها در بازار باعث شده هنوز مدل‌های معرفی شده در بالا پس از ۲ سال جزو بهترین و قوی‌ترین مودم روترهای بازار باشند.

البته شاهد ورود مدل‌های جدیدتری مانند تی‌پی‌لینک آرچر D7 با قیمت حدود ۲ میلیون تومان، ایسوس DSL-AC52U با قیمت ۱ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان، باز هم تی‌پی‌لینک VR400 با قیمت ۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان هستیم.

مودم روترهای بسیار قدرتمندتری در ایران عرضه شدند ولی این روزها شرکت‌های موجودی ندارند یا اینکه فروش آن‌ها به صرفه نیست!

به‌روزرسانی (۳ تیر ماه ۹۹)

از ابتدای سال ۹۹، ورود مودم به بازار ایران ممنوع شده است. به همین دلیل، اکنون بازار مودم به شدت به هم ریخته و همه شرکت‌های فروشنده مودم با انبارهای خالی روبرو هستند و سیل متقاضیانی که مودم‌های سریع و قوی نیاز دارند.

قیمت مودم سر به فلک کشیده است و مودم‌های ۲۰۰ الی ۳۰۰ هزار تومانی به بالای یک میلیون تومان رسیدند. مودم‌های رده متوسط بازار که تا سال گذشته حول و حوش قیمتی ۱ میلیون تومان بودند؛ اکنون بالای ۲ میلیون تومان هستند. 

در این شرایط، هر فروشنده‌ای که هنوز در انبار مودم دارد؛ به هر قیمتی که دوست داشته باشد آن‌ها را می‌فروشد.

می‌شود گفت در دوران بازگشت به مودم‌های تک بانده سری N هستیم و در بازار خبری از مودم‌های دو بانده نسل جدید وای‌فای ۵ نیست؛ چه برسد به روترهای تازه عرضه شده در سال ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ وای‌فای ۶!

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

امتیاز شما به مطلب

دوست داشتم: 413
دوست نداشتم: 253
میانگین امتیازات: 1.63

 

125 دیدگاه در “۵ مودم روتر پرسرعت بازار ایران را بشناسید

من این مدل دارم آکبند برای فروش اگه کسی خریدار هست به این آدرس مراجعه کند
https://goo.gl/xbU2yJ

سلام خسته نباشید من میخوام اینترنت شاتل تهیه کنم به نظر شما منی که در بورس کار میکنم از چه مودمی باید استفاده کنم که قطعی نداشته باشه وبه راحتی حک نشه؟

سلام من هیچی‌از اینترنت نمیدونم و از مودم دنبال یه مودم و‌اینترنت پرسرعت برای بورس هستم ،با پینگ پایین از هرکسیم ‌سوال میکنم، نمیدونه میگن ‌همشون یه جوره.میشه راهنمایم‌کنید

سلام، وقت بخیر
جناب محمدی‌زاده، بین دو مودم Tenda D303 و Dlink 2740u کدام را پیشنهاد می‌کنید؟
ملاک‌های انتخاب: قطعی کمتر، سرعت و ثبات بهتر، حرارت کمتر و عمر بیشتر.
سپاسگزارم

DSL-2740U یکی از بهترین مودم‌هایی است که در بازار ایران جواب داده و کاربران راضی بودند. سال‌ها است در ایران می‌فروشد و ماشاءالله نه تمام می‌شود نه تاریخ تولید و مصرف‌اش به اتمام می‌رسد و نه قیمت‌اش افت می‌کند. عین قالی کرمان سال به سال قیمت‌اش بیشتر و ارزشش بالاتر می‌رود.
از نظر مشخصات هر دو مودم روتر مشابه هم هستم ولی تندا ارزان‌تر است. اگر مشکل پولی ندارید همان دی‌لینک را بخرید ولی اگر تفاوت ۱۵۰ هزار تومانی آن‌ها اهمیت دارد تندا را انتخاب کنید.

سلام میخواستم بدونم چه مودمی برای پینگ پابجی خوبه که مثلا پینگو ۵۰کنه؟

مودم‌های ADSL جدید که مخصوص بازی هستند می‌توانند پینگ و تاخیر کمتری بدهند. مقالات زیر را نگاهی کنید:

https://shabakehchi.com/buyer-guide/10152/best-modem-4g-lte-for-gaming

https://shabakehchi.com/buyer-guide/3801/the-best-gaming-routers

https://shabakehchi.com/technology/wifi/2658/asus-rt-ac88u-ac3100-dual-band-wi-fi-gigabit-router

https://shabakehchi.com/review/10230/rog-rapture-gt-ax11000

از پاسخ شما سپاسگزارم جناب محمدی‌زاده.
بله درست می‌فرمایید. فقط نکته‌ای که در سرچ اینترنت خواندم این بود که مودم تندا بعلت استفاده از چیپ برودکام، قطعی کمتری در برابر نویز خط داره. نظرات دو مودم در دیجی‌کالا را که میخواندم، در نظرات دی‌لینک بیش از تندا به قطعی و داغی اشاره شده بود. و البته از نظر ظاهری که دو مودم را مقایسه میکنم، دی‌لینک جنس و ساخت بهتری دارد.
باز هم از شما ممنونم.

سلام و خسته نباشید اقای مهندس
من بین مودم i60 و d100 و ca60 تردید دارم ک کدومو بگیرم اخه تو روستایی زندگی میکنم ک انتن دهی خیلی ضعیفی داره.
همسایون i60 داره و استفاده میکنه کار میکنه منم خواستم i60 بگیرم اما بعد خواندن این مقاله نخریدن i60 سایتتون و نظراتی ک از ضعیف بودن مدوم i60 خوندم تو سایتتون تردید پیدا کردم ک نخرم
الان با توجه ب اطلاعاتی ک تو سایتتون خوندم خودم علاقمند شدم ب ca60 ک اونو بگیرم اما راستش من درست سر درنمیارم از این چیزا شما گفتید ca60 از نت ۴.۵جی پشتیابی میکند اما من نمیدونم ک ایجا ۴.۵جی کار میکنه یا نه چطور اینو امتحان کنم نمیدونم ولی میدونم ۴g کار میکنه ایجا …
حالا میخوام بدونم اگه ca60 بگیرم و نت ایجا ۴g باشه اونموقع این مودم برام کار نمیکنه آیا؟
اگه با ۴g هم کار کنه ک همینو میگیرم …
حالا سوال بعدی اگه ca60کار نمیکنه و قرار باشه بین i60 و d100 یکی رو انتخاب کنم نظر شما چیه البته انتن دهی برام خیلی مهمه میخوام مودمی بگیرم ک انتن دهی خیلی قوی داشته باشه چون انتن دهی ایجا ضعیفه …
حالا اگه غیر از این مودم هایی ک گفتم خودتون هم مودمی در نظر دارید لطف کنید بگید ک بدونم با تشکر خیلی زیاد اقایی مهندس…
راستی برام اینکه سرعتش ۱۰۰ مگا میشه یا ۸۰ تا مهم نیس بتونه تا ۲۰ مگا هم سرعت داشته باشه عالیه برام چون برا مصرف عادی خودم میخوام و استفاده حرفه ای ندارم ازش

فکر کنم شما باید یک دوره از ابتدا همه مقالات را بخونید

دو نوع اینترنت نسل چهارم داریم: ۴G و TD-LTE

مودم Tf-i60 هم از ۴G و هم TD-LTE پشتیبانی می‌کند و اگر فردی می‌خواهد از این دو اینترنت استفاده کند سراغ این مودم می‌رود.
مودم CA60 فقط از ۴G پشتیبانی می‌کند.
مودم D100 فقط از ۴G پشتیبانی می‌کند.
حالا فرق بین CA60 و D100 در اندازه و سرعت و همراه بودن‌شان است. D100 بیشتر رومیزی است و نمی‌توانید جابه‌جا کنید
بهتر است سری به سایت ایرانسل بزنید و ببینید در روستای شما کدام اینترنت بهتر پوشش‌دهی دارد. بعد یک مودم انتخاب کنید. اگر همسایه شما Tf-i60 دارد و واقعا راضی است؛ شما هم بگیرید ولی اگر مودم همراهی می‌خواهید CA60 بهتر است

سلام آقای محمدی زاده
وقت بخیر

یسوال داشتم درمورد مودم همراه (بی سیم)
مودم همراه چه مارکی خوبه .
یکی میگه مبین نت خوبه یکی میگه شاتل یکی میگه ایرانسل و یا پارس آنلاین.

من چون شغلم اینترنتی نیازمند یه مودم هستم که علاوه برااینکه سرعتش بالا باشه بسته های قیمت مناسبی هم داشته باشه .
الان با سیم کارت ایرانسل خودم بسته خریدم خیلی زود بستم تموم میشه واصلا برام نمیصرفه

من قبلا مودم مخابرات داشتم هرماه ۲۵ هزار تومن شارژ میکردم وکلی استفاده میکردم از اینترنت و تمام نمیشد .
در حال حاضر مستاجرم ونمیتونم مودم مخابرات بگیرم .

🙏🙏🙏🙏🙏

دوست عزیز
ابتدا باید میان انواع اینترنتی که در بازار هست تفاوت بگذارید و ببینید کدام‌یک برای شما مناسب‌تر است.
مبین‌نت اینترنت TD-LTE می‌دهد
ایرانسل هم TD-LTE و هم ۴G می‌دهد
پارس‌آنلاین فقط ADSL می‌دهد
شاتل هر سه

بعد متناسب با نوع اینترنتی که می‌خواهید سراغ خرید مودم بروید.
اگر می‌خواهید از سیم‌کارت ایرانسل استفاده کنید باید مودم فورجی ایرانسل خریداری کنید یا مودم‌هایی که لاک شده نباشند.
به نظرم مودم FD-m60 خوب است: https://shabakehchi.com/review/6947/irancell-modem-fd-m60-review

سلام
من یه سری کلاس انلاین شرکت کردم تقریبا روزی ۴ ساعت میشه..میخواستم بپرسم به نظرشما چه مودم واینترنتی سرعتش خوبه وبرای مصرف خانگی پاسخگوئه؟؟

سلام داداش ممنون از اطلاعات خوبت یه سوال داشتم یدونه مودم میخوام که انتن دهیش برا ۴ طبقه خوب باشه الان خودم smcدارم اما واسه طبقه ۴ وای فای موجود نیست کدوم مدل رو پیشنهاد میکنی برام یه چیز خوب باشه از هر لحاظ مخصوصا قدرت آنتن دهی ممنون

سلام بنده میخواستم یک مودم بگیرم با سرعت بیشتر از۲۰ مگابایت در ثانیه و قیمتش هم کمتر از۴۰۰ هزار تومان باشه من بیشتر بازی های انلاین و نصب و اپلود بازی های حجیم(بیشتر از ۴۰ گیگابایت هر بازی) می کنم اگه میشه یه مودم با مشخصات من پیشنهاد بدید که هم قیمتش زیاد نباشه هم سرعت زیادی در ثانیه داشته باشه

سلام روز بخیر من یه مشکل بزرگ دارم توی انتی دهی وای فای ما یه سوله به متراژ ۴۰۰۰ متر داریم که چنتا دستگاه داریم که همشون نیاز به شبکه وای فای دارن برای من قدرت انتین دهی خیلی مهمه و اصلا انترنت نیاز ندارن و فقط شبکه داخلی می خوان میشه کمک کنید چه دستگاهی بگیرم

۴ هزار متر یا ۴ هزار مترمربع؟

جناب محمدی زاده سلام من دو تا سوال داشتم یکی اینکه پایین ترین مبلغی که برای یک مودم دوبانده adsl vdsl دو بانده که سرعت انتقال یک گیگابایت در ثانیه دارد چقدر و چه مدلی است ؟ سوال دوم اینکه با توجه به اینکه مودم داخلی گوشی های جدید حدود یک گیگابیت بر ثانیه سرعت دارد آیا در صورت استفاده از هات اسپات گوشی همان کیفیت مودم را خواهم گرفت منتها با قیمت بالاتر اینترنت گوشی ؟ در ضمن لپ تاپ من ۸۰۲.۱۱n است آیا این اقدام توجیه فنی و اقتصادی دارد ؟ ممنون

اوفففف …
سه سوال خفن که هر کدام یک مقاله مفصل می‌طلبد. اجالتا:
۱- ارزان‌ترین مودم‌های ADSL/VDSL در بازار ایران مدل‌های تی‌پی‌لینک TD-W9970 و TD-W9960 هستند که البته در وای‌فای سری N و درگاه‌های اترنت ۱۰۰ مگابیتی دارند با حدود قیمتی ۴۵۰ هزار تومان. یک رده بالاتر از این‌ها مودم D-Link DSL-2877AL است که هم وای‌فای دو بانده دارد و هم گیگابیت اترنت است.
۲- قطعا هات‌اسپات موبایل کیفیت مودم را ندارد. مودم ساخته شده برای اشتراک‌گذاری وای‌فای و اینترنت ولی کار اسمارت‌فون چیز دیگری است. شما باید بررسی کنید کیفیت به چه قیمتی برایتان ارزش دارد. یک اسمارت‌فون ۵ میلیون تومانی بخرید و از هات‌اسپات سریع آن استفاده کنید یا مودم ۲ میلیون تومانی بخرید با کیفیت بهتر! همیشه به دیگران می‌گویم اگر چند دستگاه دارید که باید به اینترنت وصل شوند مودم بخرید ولی اگر روی موبایل اینترنت می‌خواهید یا نهایتا برخی اوقات روی لپ‌تاپ در دانشگاه و محل کار همان اسمارت‌فون بهتر است.
۳- دقیقا متوجه سوال سوم شما نشدم ولی وقتی لپ‌تاپ سری N دارید زیاد در سرعت تفاوتی نمی‌کند و حالا اسمارت‌فون با مودم یک گیگابیت بخرید یا مودم ۴G تفاوتی ندارند.

سلام و درود
بنده قصد تهیه مودم ADSL دارم.
مصرف بنده بیشتر در زمینه‌ی دانلود و آپلود فایل‌های حجیم هستش و اهل بازی آنلاین نیستم.
چه مودمی رو به بنده پیشنهاد میفرمایید؟
N14U-b1 گزینه خوبی هست؟؟ یا اصلا نیازی نیست به این مقدار هزینه؟
و یا در همین محدوده قیمت انتخاب بهتری هم هست؟
با سپاس

سلام دوست عزیز
نمی‌توانم بگویم مودم ایسوس N14U-b1 مدل بدی است و نسبت به بسیاری از مودم‌های بازار بهتر هم هست
ولی ایده‌آل خودم یک مودم روتر دو بانده ADSL/VDSL است. چون واقعا دیگر مودم تک بانده قدیمی شده و نیاز به فرکانس ۵ گیگاهرتز داریم و از سوی دیگر به‌زودی فناوری VDSL فراگیر می‌شود که سرعت اینترنت کابلی را از ۱۶ مگابیت فعلی به مرز ۵۰ و ۱۰۰ مگابیت می‌رساند.
اگر امروز شما یک مودم ADSL تک باند بگیرید؛ شاید سال بعد مجبور شوید دنبال مودم روتر ADSl/VDSL دو بانده باشید.

نظرتون در مورد Asus N16 رو هم بفرمایید ممنون میشم.ظاهرا USB و برخی قابلیت های N14U-B1 رو نداره.
تا محدوده ۵۰۰ تومان بهترین انتخاب رو بفرمایید.
سپاس

با عرض سلام برای دانشگاه مجازی وکلاس انلاین چه مودمی مناسب هست درکرج چهار راه گلزار من اصلا adsl نداشتم چون احتیاج نداشتم الان ۳gموبایل دارم ولی مودم ۳g مدل هواوی e8231 گرفتم دو ساله واستفاده نکردم آیا این مودم کفایت میکنه باسپاس

با سلام و خسته نباشید
میخواستم بدونم D-LINK DSL-2877ADL
برای گیم های انلاین و یا استریم کردن خوبن چون مشکل مالی دارم دارم و سرعت و پینگ خوبی میخوام🤗
سایتتون حرف نداره و ممنونم اگه جواب بدین🎮🐼💚

با سلام و خسته نباشید. ما حدود ۱۰ تا ۱۲ دستگاه مختلف لپ تاپ و کیس و موبایل هستیم که به یک مودم تی پی لینک مدل TD-W8961N متصل هستیم. اینترنت ۸mb پارس آنلاین هست و نویز هم روی خط نداریم. استفاده هم معمولی هست و ۲ تا ۳ دستگاه هم مدت زمان طولانی پینگ کردم اما تعداد دستگاهها که زیاد میشه یکدفعه لود اینترنت متوقف میشه و با پشتیبانی هم که چک کردیم ظاهرا دستگاه یا دستگاههایی بار روی شبکه ایجاد میکنن. میخواستم بپرسم شما راه حل خاصی مثل تعویض مودم با یک مودم بهتر یا کار دیگری رو پیشنهاد میکنید؟ مثلا اگر من مودم بهتری بگیرم این مشکل حل میشه یا همین مودم پاسخگو هست و کار از جای دیگه میلنگه؟

دوست عزیز
قطعا مشکل اصلی و اولیه از مودم شما است. این مودم خانگی است و مال همان ۱۰ الی ۱۲ سال پیش. نه از این تعداد دستگاه ساپورت می‌کند و نه کشش پهنای‌باند لازم را دارد و نه تراشه پرازشی آن جوابگو است.
۱- در اولویت اول، یک مودم روتر بی‌سیم ADSL دو بانده ۸۰۲.۱۱ac با درگاه‌های اترنت ۱۰۰۰ مگابیت بخرید
۲- برخی دستگاه‌ها را با کابل به مودم روتر وصل کنید. دستگاه‌هایی که سرعت و پینگ بالاتری نیاز دارند
۳- دستگاه‌های دیگر را هم به تناسب نیازشان روی فرکانس‌های ۲.۴ و ۵ گیگاهرتز وای‌فای تقسیم کنید.
۴- بهتر است سراغ اینترنت با سرعت بالاتری مانند ۱۶ مگابیت بروید
۵- بهتر است دسترسی دستگاه‌ها به شبکه را اولویت‌بندی کنید تا ترافیک شبکه بهتر مدیریت شود

سلام خسته نباشید .. من قصدم از خرید مجدد مودم اینه که سرعت اینترنتم یکم بالاتر بره هم توی وای فای و هم سیستم بهترین مدمی که پیشنهاد میکنید چیه ؟ سرویسم پارس آنلاینه ولی خیلی سرعتش پایینه با پشتیبانی صحبت کردم گفت برای اینکه سرعت گوشیت بره بالا باید مودم رو عوض کنی .. الان مودمم واسه شرکت پلنت هست و یکم قدیمیه ..

یه مودم خوب تا سقف قیمت ۵۰۰ چی معرفی میکنید که سرعت اینترنتو بیشتر کنه ؟

سلام دوست عزیز
با این گرانی‌ها، تا سقف ۵۰۰ تومان نمی‌توان مدلی خوبی پیشنهاد داد. بهتر است مودم روتر دو بانده و ADSL/VDSL بگیرید که برای آینده هم استفاده شود. اگر تا ۷۰۰ الی ۸۰۰ تومان بتوانید هزینه کنید مدل‌های بهتری گیرتان می‌آید ولی برای ۵۰۰ تومان شاید بشود به مودم‌های زیر اشاره کرد که گفتم تک بانده و سری N هستند که بسیار قدیمی و از رده خارج‌اند به نوعی:

D-Link DSL-2750U

TP-LINK TD-W9970_V2

Asus ADSL2 Plus DSL-N14U-b1

مدل زیر از دی‌لینک با قیمت حدود ۶۰۰ تومان در این وضعیت انتخابی عالیه:
D-Link DSL-2877AL

ممنون از پاسخ یه سوال الان این مودم مناسب نیست ؟

مودم روتر ADSL2 Plus بی‌سیم N300 دی-لینک مدل DSL-2750U New

یعنی دو بانده نیست ؟

جزو بهترین مودم‌های تک بانده و پرفروش بازار ایران است
مودم خوبی است و امتحان پس داده است.
اگر نمی‌خواهید مودم دو بانده و به‌روز بخرید؛ همین مودم DSL-2750U New عالی است
اون کلمه New هم بیشتر تبلیغاتی و برای فروش بیشتر و بستن دهان مشتری است وگرنه همان مشخصات DSL-2750U ده سال پیش را دارد با یک فریم‌ویر جدید

باسلام یه مودم بی سیم همراه که هم برای کامپیوتر خوب باشه وهم گوشی اسمش چیه

هواوی E5577

تی‌پی‌لینک M7310

تی‌پی‌لینک M7350

البته مدل‌های بالا درگاه LAN ندارند و پی‌سی باید با وای‌فای به مودم وصل شود. اگر مودم ۴G دسکتاپ می‌خواهید که پورت LAN هم داشته باشد تا با کابل به پی‌سی وصل شود؛ با قیمت پیشنهادی شما فقط تی‌پی‌لینک MR200 در دسترس است

البته قیمتشم تا۹۰۰هزارتومنی هم باشه باتشکر

باسلام وخسته نباشید میخواستم بدونم با این وضعیت نت ایران که پینگها بالا جیتر بالا و تایم اوت یاور همیشگی ماست ما گیمر هایی که بازی های انلاین انجام میدیم و هر میلی ثانیه برای ما مهم است ایا مودم میتونه تاثیر داشته باشه؟؟من سرعت ۴m دارم وپینگ گوگلم هم ۱۰۰هست ولی داخل سرورهای اروپا که بازی انلاین انجام میدم تاخیر زیادی دارم میتونید مودم خوب معرفی کنید؟و یا راهکار با تشکر

برای گیم در ایران باید سریع‌ترین اینترنت + مودم گیمینگ داشته باشید.
اینترنت ADSl و VDSL و فیبرنوری بهتر از اینترنت ۴G و TD-LTE است چون پینگ و جیتر کمتری دارند
مودم‌های گیمینگ طوری طراحی شدند که پینگ و جیتر را پایین می‌آورند؛ امکان اولویت‌بندی ترافیک برای دستگاه‌های گیم را دارند و چندین ویژگی دیگر که به طور مستقیم روی استریم گیم تاثیر می‌گذارند.
بدون یک کانکشن اینترنت پرسرعت کابلی و مودم گیمینگ امکان ندارد از بازی‌ها لذت ببرید.
مطالب زیر را نگاهی بیندازید:
https://shabakehchi.com/buyer-guide/6542/asus-dsl-ac68u-dual-band-asdl-vdsl-modem-router
https://shabakehchi.com/education/8537/how-to-streaming-wi-fi
https://shabakehchi.com/technology/wifi/2658/asus-rt-ac88u-ac3100-dual-band-wi-fi-gigabit-router
https://shabakehchi.com/buyer-guide/3801/the-best-gaming-routers

سلام
من شش ساله یک مودم دارم که الان دو ماهه مدام باید روشن و خاموشش کنم تا ارتباط وصل بشه. هیچ اطلاعی هم از مسائل فنی ندارم.
برای خرید یک مودم که چند سال بدون مشکل، بشه با تکنولوژی به روز ازش استفاده کرد، چی پیشنهاد می‌کنید و رنج قیمتش چه طوره؟
مصرفم معمولیه، بازی هم نمی‌کنم، نهایتا فیلم نگاه می‌کنم.

مودم قبلی شما که خلاصه و بذارینش کنار
یک مودم روتر ADSL در بازار ایران از ۳۰۰ و خرده‌ای هزار تومان شروع می‌شود تا چندین میلیون تومان
با زیر ۵۰۰ هزار تومان می‌توانید یک مودم روتر ADSL تک بانده‌ای بخرید و با زیر یک میلیون تومان مودم روتر ADSL/VDSL که احتمالا به کار شما نمی‌آید چون گفتید کاربر معمولی اینترنت هستید.
مدل‌های زیر بد نیستند:
دی‌لینک DSL-2740U و DSL-2750U
تی‌پی‌لینک W9960 و W9970
ایسوس DSL-N14U

سلام
برای انتقال تصویر از دوربینهای یه درمانگاه روی گوشی موبایل یا تبلت نیاز به خرید یه مودم داریم.
چه مودمی بگیریم و اینترنت رو از کجا بگیریم که بهتر باشه؟ چه سرعت و حجمی برا انجام این کار نیاز هست؟
ممنون می شم راهنمایی کنین

اگر محل درمانگاه خوب آنتن میده اینترنت TD-LTE با یک مودم ثابت بگیرید. ایرانسل یا مبین‌نت
اینترنت ADSL ته سرعت‌اش ۱۶ مگابیت است و شاید کم باشد ولی سرعت TD-LTE بیشتر از اینها است.
مودم‌های TD-LTE را خود شرکت ایرانسل یا مبین‌نت پیشنهاد می‌دهند. هواوی B612 یا همان ایرانسل TF-i60 خوبه
بتونید یک روتر بی‌سیم یا اکسس‌پوینت براش بذارید سرعت وای‌فای بیشتر میشه

ممنون از توضیحتون
پس من از طرق خود ایرانسل درخواست اینترنت و مودم رو بدم خوبه؟ یا اینترنت رو از شاتل بگیرم؟

شاتل هم اینترنت ADSL دارد هم اینترنت TD-LTE. ببینید کدام‌یک برای شما ارزان‌تر و به‌صرفه‌تر است و سرعت بیشتری و حجم بیشتری می‌دهد.
شما احتمالا به حجم ترافیک بالایی نیاز دارید چون دایما باید تصویر و ویدیو منتقل کنید
اگر می‌خواهید از ایرانسل بگیرید بهتر است از خودشان مودم و سیم‌کارت و … را بگیرید
کمی سبک سنگین کنید کدام شرکت و سرویس برای شما مناسب‌تر است
یک شرکت ارایه‌دهنده اینترنت TD-LTE دیگر هم به نام زی‌تل به تازگی در تهران راه افتاده که همه ازش تعریف می‌کنند و مخصوص کسب‌وکارها و استارتاپ‌ها است و اینترنت نامحدود میده:

https://shabakehchi.com/buyer-guide/9084/zitel-td-lte-internet-unlimited

سلام من با ۳۰۰ تومن میتونم ی مودمی رو بگیرم که اگه خودم استفاده کنم تکی پینگم ب ه زیر ۱۰۰ یا۸۰ چون رو باز واقعا اینترنت تاثیر داره

با سلام مودم
TP-LINK TD-W8961N 300Mbps Wireless N ADSL2+
برای بازی های آنلاین خوبه؟کلا خریدش ارزش داره؟

سلام
این مودم روتر برای وب‌گردی ساده هم پیشنهاد نمی‌شود چه برسد به بازی آنلاین
مودم روتر قدیمی و تک بانده است و فقط برای مصارف خانگی با یک یا دو دستگاه مناسب است

با سلام و خسته نباشید خدمت شما دوست عزیز

دوتا سوال داشتم

اگر امکانش هست که یک مودم سرعت بالا و یک سرویس دهنده سازگار با اون بهم پیشنهاد کنین ؟ چون من بازی آنلاین انجام میدم و ping برام خیلی مهمه

الان پیشگامان دارم و خیلی خیلی قطع و وصل میشه
و دلیلشم پیدا نکردم از چی هست

ما مشهد هستیم – مرکز شهر

با سلام اگه میشه یه مودم که پینگو خیلی بالا نبره و قطعی نداشته باشه و در برابر نویز مقاومت کنه معرفی کنید (تا بازه قیمت ۴۰۰) برای گیم میخوام استفاده کنم
بنده الان مودم dlink 2520u z2 دارم خیلی تایم اوت میخوره تو بازی
با تشکر از سایت خیلی خوبتون

سلام خسته نباشید من کلا رینبو انلاین بازی میکنم اما همش پینگم بالاس ی چی خوب میشه معرفی کنید ک پینگمو نهایتن روی ۱۰۰نشان بده

سلام من همش بازی انلاین انجام میدم پینگ برام مهمه ی وای فای بدون نیاز ب خط تلفن ک پینگ خوب هم بده میشه معرفی کنید

با سلام جناب آقای محمدی زاده
من میخوام یه مودم روتر Adsl بی سیم پرسرعت تهیه کنم تا مبلغ ۲ میلیون شما کدوم مدل رو پیشنهاد میکنید ؟ ممنون

با سلام من یه سوالی داشتم
مقلا یکی میخواد استریم کنه که هم سرعت اپلودش خوب باشه هم سرعت دانلودش اگه میشه هم قیمت و هم مدل مودم رو بگین ممنون میشم
یه سوال دیگه
td-lte برای اینکه در بازی پینگ کمتری بگیرم خوبه؟
خیلی ممنون از سایتتون.

سلام دوست عزیز
اگر دنبال مودم همراه برای گیم و استریم می‌گردید؛ در مطلب زیر چند نمونه معرفی کردیم:

https://shabakehchi.com/buyer-guide/10152/best-modem-4g-lte-for-gaming

فکر نمی‌کنم TD-LTE برای گیمینگ مناسب باشد چون تاخیرش زیاد است و دایم قطع و وصل می‌شود و سرعت و آنتن‌دهی خوبی ندارد. معمولا برای گیمینگ سراغ اینترنت‌های کابلی می‌روند.

سلام بنده از اینترنت Adsl مخابرات استفاده با سرعت ۴M که یک تلویزیون دیجیتالی اسمارت وصله ، یک لب تاب بصورت وای فای ، سه عدد گوشی بصورت وای فای ، که فقط گاهی بازی ان لاین انجام میدهم و سرعت انتقال وای فای برام مهمه آیا مودم دو باند بخرم ؟ یا چه مودمی پیشنهاد میدهید ؟ توضیح دهید ممنون

دوست عزیز شما نیاز به مودم سه بانده دارید با این همه دستگاه (به شوخی)
بله؛ حتما باید یک روتر دو بانده خریداری کنید تا کیفیت وای‌فای خوبی داشته باشید.
هرچه روتر به‌روزتری خریداری کنید؛ امکانات و ویژگی‌ها و سرعت و کیفیت وای‌فای بهتری خواهید داشت. مودم‌های دوبانده با سرعت ۱۲۰۰ مگابیت به بالا عموما خوب هستند.

سلام، من چند ساله یک مودم ۱۲۰n لینک سیس دارم برای اینترنت خونه آیا این مدل هنوز جوابگوی نیاز امروز اینترنت هست یا باید مدل بالاتری را جایگزین کنم؟

سلام
مودم linksys wrt120n جزو بهترین روترهای لینک‌سیس است. اگر فقط یکی دو نفر به آن وصل می‌شوند و مصارف خانگی و معمولی دارید؛ شاید هنوز جواب بدهد ولی برای مصارفی دیگر مانند گیمینگ، اتصال چندین دستگاه به طور همزمان به آن، استریم ویدیو و … کافی نیست

سلام و خسته نباشید خدمت شما
من اینترنتADSLبا سرعت۴MBدارم برای اینکه دوربین های محل کار و کانکت کنم روی گوشیم چه مودمی تهیه کنم

من خونمون طبقه چهارم هستش و خط مخابرات دارم رشت زندگی میکنم وخطوط سیمی هستش وبه قولی مشکل pmc داره خط تلفن محلمون وسرعت نت روی ۲ مگ هستش ولی از مودم راضی نیستم ومیخوام مودمم رو عوض کنم چه مودمی مناسب هستش

سلام
تلفن منزل ما فیبر نوری است و ۶۰ متر میباشد می خوام مودمی به بنده معرفی کنین که از تمام توان خط برای اینترنتی که میخوام بگیرم بتونه استفاده کنه؟
و سوال دوم اینکه فیبر نوری تا چه سرعتی از اینترنت رو میتونه ساپورت کنه؟
و سوال سوم اینکه مودم پیشنهادی شما نیازه که دو بانده و Adsl & vdsl باشه؟
و اینکه لازمه که از ۵ هرتز هم پشتیبانی کنه یا خیر؟
کارایی بنده در خانه عمومی است و بازی آنلاین انجام نمیدم و ۲ کاربر نیز هستیم. ممنونم

لطفا بهترین مودم خانگی بدون نویز برای مصرف خانگی با دو کاربر و مساحت ۶۰ متر مربع رو معرفی کنین. قیمت مهم نیست
و اینکه برای خرید اینترنت از اپراتورهای مختلف بغیر از سرعت به چه آیتمی باید توجه کنم که کیفیت خوبی رو بدست بیارم. ضمنا خط تلفنم فیبر نوری است

سلام من میخواستم یک مودم adsl/vdsl بگیرم چون رفتم مخابرات گفت اگه میخوای بگیری adsl/vdsl بگیر که وقتی مخابرات اونجارو vdsl کرد دیگه خرج دوباره نکنی
من الان این مدل archer vr900 رو سرچ کردم تقریبا هیچ فروشگاهی نمیفروشه بعد vr600 رو پیدا کردم که نهایتا دو تا سایت میفروشن که اختلاف قیمتی زیادی دارن و تو نظرات دیجی کالا یه بنده خدایی نوشته بود زیاد فرقی بین۹۰۰ و ۶۰۰ نیست
میخواستم اول از همه بگم فرق این دو مدل چیه و کدوم بهتره و سایتی برا فروشش سراغ دارید یا اینکه من تهرانم اگه فروشگاهی هست که ارزون تر بدن ادرس دارید بگید و اینکه الان این قدر بخوام هزینه کنم vr900 جز تاپ های مودم ها هست یا نه رو دستش چیزی هست که بهتر باشه بگید
کلا یه راهنمایی بکنید ممنون میشم

اقا یک مودم همراه یا یک مودم خانگی adsl که فیلتر شکن کامپیوتر رو بیاره بالا و سرعت بالایی داشته باشه سراغ دارین؟
مبین نت هواوی خوبه ؟ b612 مودم روتر ۴.۵g هست این مودم همراهه. اما اگه یه مودم خانگی adsl+2 و vdsl با قیمت حدود ۴۵۰ تومان باشه خوبه
اگه میشه پیشنهاد بدین مودم هایی که هات اسپات کامپیوتر رو بیارن بالا و سرعت خوبی داشته باشند قیمت ۴۵۰تومن

سلام جناب محمدی زاده
من یک مودم می‌خوام که بتونم ویدیو با کیفیت فول اچ دی رو بدون گیر کردن از رو گوشیم بر روی تلویزیون شیر کنم لطفاً راهنمایی بفرمایید . و اینکه آیا خود گوشی و تلویزیون هم تاثیر دارند یا خیر ؟

سلام اقای محمدی زاده باتشکر از پاسخگویی…من دنبال یک مودم هستم ک حجم ترافیک زیاد درحد دویست گیگ بهم بده ماهانه و حداقل دودستگاه موبایل وصل باشن …چون انتن گوشی هم اصلا مناسب نیست بی سیم رو ترجیح نمیدم …بنظرتون بهترین وکارامد ترین مدل الان تا قیمت پونصد کدام است ممنون

سلام
یه مودم رو تر میخوام که قطعی نداشته باشه بیشتر از کابل لعن استفاده میکنم بعد این که دوباند چی پیشنهاد میکنید
مثلا رو تر تی پی لینک MR6400 خوبه

با سلام و احترام، سوالی از خدمتتون داشتم اینه که متاسفانه خط تلفن خونه ما نویز زیادی داره (از سرخط ) بطوریکه که تا به امروز نتونستیم از سرعت مناسب سرویس اینترنت خریداری شده استفاده کنیم از شرکت های مختلف اینترنت گرفتیم مثل شاتل، آسیاتک ،پارس آنلاین،های وب،… به نظر شما با توجه به اینکه خط مخابراتی که استفاده میکنیم قدیمی هست و دسترسی به فیبر نوری نداریم بهترین انتخاب برای اینترنت پر سرعت با پهنای باند خوب چیه؟
ممنون از شما

سلام دوست عزیز
وقتی خط تلفن شما نویز دارد؛ هر سرویس اینترنتی بگیرید؛ حتی اگر VDSL بگیرید که سرعتی ۵۰ مگابیت دارد؛ باز هم مشکل خواهید داشت و سرعت و کیفیت پایین است.
به نظر ابتدا هر طور شده کابل‌های قدیمی تلفن را تعویض کنید و بعد سراغ انتخاب یک سرویس اینترنت مناسب و پرسرعت بروید.
اگر کابل تلفن شما قابل تعویض نیست یا حوصله دردسرهایش را ندارید؛ سراغ اینترنت TD-LTE و موبایل بروید که دیگر نیازی به کابل تلفن ندارند و بی‌سیم هستند ولی خوب هزینه شما بالاتر خواهد رفت.

سلام بنده فقط برای ثبت نام تو بورس و خرید خودرو میخوام استفاده کنم که در یه تایم مشخص ترافیک زیادی داده و میاز به اینترنت با سرعت بالا دارم. پیشنهاد شما در خصوص مودم و حتی خط تلفن همراه (ایرانسل یا همراه اول) چی هست. ممنون

مرسی از مقاله خوبتون. من به سرعت آپلود upload خیلی بالایی نیاز دارم و قیمت مودم اصلا برام مهم نیست. چی بگیرم خوبه؟؟؟ پیشاپیش از الطفات و پاسختون ممنونم

سرعت آپلود بیشتر به سرویس اینترنت شما بستگی دارد تا مودم روتر
مثلا اگر سرویس ADSL دارید حتما آپلود پایینی در حد ۱ و ۲ مگابیت خواهید داشت ولی اینترنت موبایل آپلود بالایی دارد
سعی کنید سرویسی با آپلود بالا بگیرید

سلام،من راجع به مودم هیچی نمیدونم الان میخوام بخرم برای تلفن ثابت و تو خونه ازش استفاده کنم .اینترنت ایرانسل اینجا ۴جی هس ولی تو خونه هی قطع میشه برا همین تصمیم گرفتم از وایفا استفاده کنم لطفا راهنمایی کنین که چی بخرم که سرعتش بالا باشه و برای خونه مناسب باشه

سلام
یک مودم ADSL/VDSL بخرید که هم بتونید اینترنت ADSL بگیرید و هم احتمالا در آینده‌ای نزدیک اینترنت VDSL

سلام و سپاس آقای مهندس محمدی زاده بابت سایت خوب و مقاله های علی و پرسش و پاسخ ها
۱_ کدوم سرویس دهنده خونگی رو در تهران ترجیح میدید مخابرات ، شاتل ، ایرانسل یا…?
زیتل که فرمودین محل بنده تهرانسر رو پوشش نداده
۲_ برای اینترنت موبایل کدوم سرویس دهنده رو?
۳_برای سرعت و ثبات بهتر مودم های ثابت رو ترجیح میدید یا همراه و جیبی رو?
۴_ارزونترین مودم ۲ بانده که ارزش خریدن داشته باشه رو معرفی بفرمایید مثلا tl-link 9960n با قیمت ۴۵۰ هزار تومان ارزش خریدن داره
چون امروز بعد خوندن کل سایت از خریدن tp-link 8961n کلا منصرف شدم آخه فرمودین حتی به درد وب گردی هم نمیخوره و سرعت برام خیلی مهمه و بعدش آنتن دهی
بینهایت سپاسگذارم

پاسخ‌ها:
۱- همه‌چیز به مرکز مخابراتی شما بستگی دارد و نمی‌توان گفت کدام سرویس دهنده بهتر است. شاتل انواع مزیت‌ها و آفرها را برای مشترکان در نظر می‌گیرد ولی باید ببینید در مرکز مخابراتی شما چطور سرویس می‌دهد.
۲- ایرانسل و همراه اول هر دو خوب هستند؛ باز ببینید در جایی که هستید کدام‌یک بهتر آنتن می‌دهد.
۳- مودم جیبی برای کاربردهای اضطراری و ضروری و همراه است و اصلا برای استفاده ثابت در خانه یا محل کار توصیه نمی‌شود. مودم رومیزی بهتر است.
۴- مودم tp-link archer vr400 با قیمت یک تومن به نظر ارزش خرید دارد.

سلام آقای محمدی زاده لطفا یه راهنمایی بفرمایید

یه مودم میخوام با مشخصات زیر
۱_مودم روتر بی سیم وایرلس برای مصرف خونگی
۲_adsl 2+ & vdsl 2+
۳_ حتما پورت usb داشته باشه
۴_فرکانس ۲.۴ و ۵ ghz ساپورت کنه
۵_سرعتش از ۳۰۰ مگا بیت به بالا
۶_دانلود مستر داشته باشه
۷_آنتن هاش قابل جدا شدن باشن
۸_یا تک آنتن ۵ db یا ۲ آنتن ۲.۵ db
داشته باشه

سلام
در حال حاضر مودم tp-link archer vr400 یکی از بهترین مودم‌های ADSL/VDSL ایران با قیمت مناسب است که شرایطی که گفتید را هم دارد.
مودم‌های بالاتر از این هم هست که گران‌تر هستند

سلام
من دنبال یه مودم خوب هستم که هم LTE و هم ADSL رو ساپورت کنه و ترافیک رو بین این دو سرویس تقسیم کنه. دلیل این کار هم اینه که آسانسور خونه رو موقعی که در حال استفاده ست روی ADSL نویز میندازه و من میخوام تو اون زمانها ترافیک روی اینترنت LTE انتقال داده بشه. شما چه مودم یا کلا چه راه حلی رو پیشنهاد میدید؟ باید بگم خط ADSL وقتی آسانسور کار نمیکنه مشکلی نداره.

سلام وقت بخیر
یک مودم برای شبکه خط تلفن خانگی میخواستم
سرعت خیلی برام مهم هست
ممنون میشم

سلام وقت بخیر با تشکر از سایت خوبتون من هیچ سر رشته ای از نت ندارم و ن از وای فای و adslو ن هیچ چیز دیگه و فرق اینام نمیدونم اصلا نمیدونم‌ چی هست نت مخابرات چیه adsl چیه td چبه و…. فقط مقدونم ک چون بازی انلابن میکنم ب ی نتی نیاز دارم ک پینگش پایین باشه و از طرفی چون تو انستا میچرخم میزان حجم قابل ارایه و قیمتشم تا حدودی برام مهمه با توجه ب این مسایل بی زحمت راهنمایی میکنید ک من چ مودمی با چ نتی بخرم ممنون از سایتتون و فقط نمیدونم چ جوری باید جواب سوالمو ببینم جوابو ب ایمیلم بزنید ی دنیا ممنون میشم

سلام وقت به خیر من راجب مودم وای فای چیز زیادی نمیدونم و چون مستاجرم نمیدونیم چه وای فای باید بگیرم و این که سرعت بالا و بدون قطعی بودنش چون تو کلاس ها آنلاین شرکت میکنم و بازیی آنلاین و فیلم هم زیاد دانلود میکنم برام مهمه قیمتش هم مهم نیست ممنون میشم راهنماییم کنین

مودم ADSL نیاز دارید یا مودم ۴G؟
ابتدا مشخص کنید چه اینترنتی نیاز دارید و باید چه مودمی بخرید. بعد خود مودم‌ها قابلیت وای‌فای دارند و می‌توانید از طریق وای‌فای دستگاه‌های مختلف را به اینترنت وصل کنید. هر مودمی بخرید می‌توانید با خود از یک خانه به خانه دیگر ببرید و مشکلی ندارد.

سلام وقت بخیر
ببخشید من یه مودم لازم دارم ک یک پهبه وسیع حداقل ۱۰۰ متری تا ۲۰۰ متری (منظورم شعاع) رو پوشش بده برای وای فای خانگی و تعداد کاربرش هم زیاد باشه مثلا ۲۰ یا ۳۰ نفر یا حتی بیشتر داریم اصلا؟ یا باید از تجهیزات استفاده کرد؟

سلام
چنین مودم‌هایی داریم ولی گران قیمت هستند. مودم‌های رده بالای بازار یا مودم‌های وای‌فای ۶ می‌توانند چنین قدرت و پوشش وای‌فای داشته باشند.

یکی دیگر از راه‌کارهای در دسترس که بسیار هم موثر است و جواب می‌دهد خرید یک سیستم مش وای‌فای یا روترهای مش وای‌فای است تا در چند نقطه از خانه روتر بگذارید و کاربران میان روترهای مختلف تقسیم شوند ولی در عمل به یک وای‌فای وصل باشند.

مقالات مش وای‌فای روی سایت را مطالعه کنید

سلام وقت بخیر اقای محمدی زاده و تشکر از مطالب خوبتون
من در تاریخ ۹ فروردین سوالی پرسیدم ولی متاسفانه جواب ندادید اگه جواب بدیدی ممنون میشم من تا الان از نت گوشی استفاده میکردم و هیچ اطلاعاتی در مورد نت adsl وvdslوlte و….و حتی انواع مودم ها ندارم ولی جدیدا بازی انلاین پابجی میکنم و شدیدا پینگ بالا ازیت میکنه و نیاز ب ی نت با سرعت بالا ک پینگش پاین باسه دارم ب همین خاطر میخوام مودم بگیرم ولی هیچ اطلاعاتی درمورد نت خانگی ندارم ممنون میشم راهنمای کنید تمام مطالبیم ک لینگ هاشو گزاشتین خوندم ولی چیزی دستگیرم نشد من ی نت و مودمی میخوام ک حجم بالا و سرعت خوب و پینگ‌پاین و قیمت مناسبی ارایه بده و متناسب با این نت باید چ مودمی بگیرم و ایا این سرویس vdslتوی همه شهرها اجرای شده ؟
ببخشید طولانی شد

سلام دوست عزیز
اگر جواب ندادم و فراموش کردم؛ شما ببخشید. این روزها کاربران و خوانندگان سایت بیشتر شده و گاهی فرصت کافی برای جوابگویی پیدا نمی‌کنم.
بهترین اینترنت برای بازی و پینگ پایین اینترنت ثابت VDSL یا فیبرنوری است.
از مرکز مخابرات نزدیک خانه خودتان سوال کنید سرویس اینترنت VDSL می‌دهند یا خیر. اگر می‌دهند برای آن اقدام کنید و بعد یک مودم VDSL نسبتا خوب مانند تی‌پی‌لینک VR400 یا VR600 یا ایسوس AC55U بخرید و حالش را ببرید.
اگر هنوز به شما VDSL نمی‌دهند؛ سراغ اینترنت همراه بروید و یک مودم رومیزی ۴G خوب و یک سیم‌کارت بخرید و بازی کنید. در لینک زیر بهترین مودم‌های همراه و رومیزی را معرفی کردم:

https://shabakehchi.com/buyer-guide/10152/best-modem-4g-lte-for-gaming

سلام و با تشکر از جوابتون من مودم های ک گفتین رفتم دیدم قیمتهاش بالای یکی دو میلیون بود ک واقعا هزینه خیلی سنگینیه برای بازی میخواستم ببینم ینی با مودم های در حد ۵۰۰ ۶۰۰ تومان نمیسه نت با پینگ‌پاین داشت الان از نت همراه اول با گوشی استفاده میکنم ولی کلا پرش پینگ خیلی زیادی داره و حتی بنظرم پینیگم ک میده واقعی نیس چون توی بازی زده پینگ ۱۸۰ ولی باری جوری لگ‌داره ک اینگار پینگ رو ۶۰۰ ۷۰۰ بنطرتون بهنرین کاری ک میتونم کنم جیه مودمی ک ۵۰۰ ۶۰۰ باسه و پینگ‌پاین ارایه بده هست ؟
ممنون از لطفتون و زحماتتون و سایت خوبتون

۱- گوشی که دارید سرعتی بالاتر از مودم‌های همین دو سه میلیون تومانی داره. اگر مودمی بخرید که ۵۰۰ الی ۶۰۰ هزار تومان قیمت داره اصلا وصل نمی‌شید تا بازی کنید.
۲- حتی مودم‌های یک میلیون و ۱.۵ میلیون هم برای بازی مناسب نیستند و نظر شما برای کاهش پینگ پایین را تامین نمی‌کنند. تجربه کاربران دیگر همین موضوع را بارها ثابت کرده است.
۳- بهترین مودمی که می‌توانم پیشنهاد بدهم یکی ایرانسل TF-i60 رومیزی است که ۴G و TD-LTE داره و دیگری FD-m60 ایرانسل است که ۴.۵G است و سرعت بهتری نسبت به مودم‌های ۵۰۰ و ۶۰۰ تومانی دارد.

اگر خط تلفن ثابت نداشته باشیم چه مودمی که بی سیم باشه و سرعتش بالا باشه پیشنهاد میدین؟

با عرض سلام
بسیار متشکرم از مطالب بسیار خوبتان
میخواستم بدانم در حال حاضر بهترین مودم که حرف اول را در سرعت اینترنت میزند چه نام دارد و چه قیمتی ، برای راه انداختن کسب و کار لازم دارم و سرعت اینترنت برایم بسیار مهم است میخواهم در سرعت اینترنت حرف اول را در کشور بزند ، متشکرم 🌹💚

در مورد برند Netgear هم بنویسید لطفا

بهترین مدم جیبی همراه میشه معرفی کنید

سلام برای استخراج بیتکوین با ماینر نیاز به چه اینترنت ومودمی هست باتشکر

سلام . یه مودم خانگی میخوام بگیرم .ولی اینقدر تبلیقات زیاده گیج شدم چی بگیرم . یه مودم خوب واسه خونه بهم معرفی کنین ممنون میشم .اگه ممکنه مزیت ها ومعایبشو هم بهم بگین ممنون

سلام دوست عزیز
برای چه نوع اینترنتی می‌خواهید؟ برای خانه‌ای با چه مساحتی می‌خواهید؟ در چه رنج قیمتی می‌خواهید؟

سلام و وقت بخیر
باتشکر از راهنماییتون،من یک مودم کابلی میخوام برای دوربین،لطفا میفرمایید تندا ویا زایکسل جوابگو هستند؟
این مدل جوابگوی من هست
مودم ADSL2 PLUS زایکسل مدل P-650R-T1 V3
ممنونم

سلام و عرض ادب
بنده برای مصرف خونگی ترجیح میدید چه مودمی خرید کنم

سلام وقت بخیر. من میخوام برای خونه به مساحت ۶۰ متر مودم بخرم. عمده کارام دانلود مقاله و فیلم و .. و همینطور کلاس و آزمون های آنلاین هم دارم. امکانش هست تا سقف ۶۰۰ هزار تومن یه مودم مناسب معرفی بفرمایید؟
ممنون

سلام من مودم ایسوس DSL-N10 دارم و از اینترنت مخابرات با سرعت ۱۶ استفاده میکنم هر ۱۵ دقیقه قطع میشه به پشتیبانی مخابرات گفتم میگه مودم شما تا سرعت ۱۰ رو بیشتر نمیتونه ساپورت کنه به همین دلیل وقتی کار می کشین قطع میکنه،عموما هنگام تماس تصویری یا بازی مثل پاپ جی اینطور میشه،حالا سوالم اینه چه مودمی بگیرم بهتره و این مشکل حل میشه

سلام قربان . من دنبال یک مودم همراه قوی برای اوردرهای سریع در معاملات فارکس هستم . قیمت مودم هم برایم مهم نیست . شما چه مودمی رو پیشنهاد میکنید ؟

سلام،چه مودمی خریداری کنم که هم سرعت بالایی داشته باشه ودرحین استفاده قطع ووصل نشه وهک نشه(مصرف خانگی با تلفن ثابت جهت بورس)
تشکر

سلام من یک مودم پر سرعت میخوام برای پلی استیشن ۴ قیمتش هم مناسب باشه چه مودمی بخرم؟

با سلام.من میخواستم یک سرویس اینترنت خانگی تهیه کنم از خود مخابرات خربداری کردم.اما در مورد نوع مودم هیچ اطلاعی ندارم.در رنج قیمت تا ۷۰۰ تومان مساحت پوشش خانه ۱۰۰ متر.اینترنت هم adsl یاvdsl هستش.آیا applink خوب است

سلام
من مودمی با برند applink ندیدم. اگر نام کامل مدل مودم را بگویید یا لینک بدهید بهتر است.
در قیمت ۷۰۰ تومان می‌توانید مودم‌های مختلفی برای اینترنت ADSL و VDSL پیدا کنید. زایکسل ۱۳۱۲ هم مدل ADSL و هم مدل ADSL/VDSL دارد. شرکت تی‌پی‌لینک و دلینک هم مودم‌هایی دارند.

با سلام . بين دو مودم يوتل مدل A304u و TP link W8961 براي مصرف خانگي كدام يكي رو پيشنهاد ميكنيد ؟

داداش من یه مودم پرسرعت خوب برای فارکس و بورس میخام که به لپتاپ و ۲ تا گوشی وصل بشه و بی سیم باشه..قیمتش هم مناسب باشه زیر ۱۵۰۰ چی معرفی میکنید

سلام
اگر مودم همراه برای اینترنت موبایل می‌خواهید مودم FD-M60 ایرانسل هم قیمت خوبی دارد و هم Cat6 با سرعت بالا است.
اگر می‌خواهید مودم ایرانسل نباشد؛ مودم هواوی E5576-320 را بخرید که زیر ۱.۵ میلیون تومان است.
مودم‌های پرسرعت همگی قیمتی بالای ۲ میلیون تومان دارند

سلام خسته نباشید
من برای اینترنت adsl میخوام مودم تهیه کنم و تمام مطالب سایتتونو خوندم ولی بیشتر گیج شدم میخواستم یه مودم خوب که محیط ۱۳۰متری رو پوشش بده و vdsl باشه بهم معرفی کنین سقف قیمتشم تا ۸۰۰ باشه فقط ممنون میشم هر چه زودتر جواب منو بدین

سلام
یکی از دو مودم تی‌پی‌لینک W9960 یا W9970 را بخرید.

ممنون از راهنماییتون
ولی من چند تا سوال دارم ….
توی نظراتتون که خوندم گفته بودین w9960 و w9970 مودم های ضعیف تری هستند و با ۸۰۰ تومن مودم های بهتری هم میشه تهییه کرد به همین خاطر برای خریدش دودل شدم
ملاکم برای انتخاب مودم سرفت بالا vdsl بودن و دو بانده و دارای انتن خارجی باشه و بین مدل هایی ک سرچ کردم
۲۷۴۰u
TD_w8961n
Vmg-1312-T2B
Dsl-2877al بین اینها بهترینشو بهم معرفی کنین یا هر مدل بهتری ک خودتون میدونین فقط چون من برای خریدش عجله و نیاز فوری دارم ممنون میشم راهنماییم کنین تا این حدود قیمت بهترین مودمو خریداری کنم

سلام.من میخام مودم رومیزی بی سیم بخرم واسه لپتاپم واسه اموزش تصویری مجازی کلاس دانشگاهی و بورس و حسابداری و… چی معرفی میکنید؟؟؟تو قسمت نظرات خوندم ک گفته بودین tf_i60 ایرانسل سرعت خوبی داره

بنظرتون اینو بخرم خوبه یا چیز دیگری پیشنهاد میکنید…

ممنونم ازتون

سلام دوست عزیز
یک مودم ADSL می‌خواهید یک مودم ۴G یا مودم TD-LTE؟ در هر کدام مودم‌های رومیزی خوبی برای خریدن و مصارف شما هست.
اگر مشکل هزینه کردن را ندارید؛ از مودم TF-i60 هم مدل‌های بسیار بهتری در بازار هست. مثلا مودم تی‌پی‌لینک آرچر وی آر ۶۰۰

سلام ببخشید میشه یه پیشنهاد بدید یه مودم adsl برای کلاس های آنلاین و برای فورتنایت چه مودمی خوبه . من مودم پرسرعت بهم معرفی کنید

سلام يك مودم خيلي به روز و خيلي خفن مي خواستم براي كلاس آنلاين و پولش هم اصلا مهم نيست .لطفا راهنمايي كنيد

سلام آقای محمدی زاده. وقت بخیر. ازتون خواهش میکنم راهنماییم کنید. یه مودم خوب بر اساس نیازهام میخام ممنون میشم بهترین گزینه رو بهم معرفی کنید.
اهل گیم نیستم. وب گردی و فوتبال آنلاین رو از اینترنت میبینم. یوتیوب سر میزنم.
لطفاً یه مودم خوب که تکنولوژی روز رو داره بهم معرفی کنید. نمیخام جوری باشه که یکی دو سال دیگه خیلی بی استفاده بشه و با تکنولوژی روز مطابقت نداشته باشه.

تو کامنت های که گذاشته بودید از D_link 2740uخیلی تعریف کرده بودید. الان هم اونو توصیه می کنید؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *