راهنمای خرید

مودم ۴G یا TD-LTE بخریم؟ تفاوت‌ها، مزایا و معایب هریک

انتخاب بهتر خرید مودم روتری است که 4G/TDLTE باشد

اگر یک کاربری باشید که تازه می‌خواهید از اینترنت موبایل استفاده کنید؛ شاید سر این دو راهی بمانید که یک مودم ۴G یا TD-LTE بگیرید یا اصلا هزینه بیشتری کرده و یک مودم ۴G/TDLTE بخرید؟

با ضعیف شدن اینترنت ADSL و در دسترس نبودن VDSL و نیاز کاربران به سرعت‌های بیشتر از ۱۰ و ۱۶ مگابیت؛ به‌ویژه در دانلود و آپلود؛ کاربران بیشتری به سوی اینترنت ۴G و TD-LTE کشیده شدند.

به‌ویژه اینکه امروز ده‌ها شرکت اپراتور مجازی از ایرانسل فرکانس گرفته و اقدام به عرضه اینترنت TD-LTE با قیمت‌ها و شرایط مختلف و متنوع به کاربران می‌کنند.

بیشتر بخوانید: ۵ مودمی که به هر دو اینترنت ۴G LTE و TD-LTE وصل می‌شوند

ما در این مطلب سعی می‌کنیم به طور خلاصه و بدون درگیر شدن با مقایسه‌های فنی پیچیده مربوط به فناوری‌های هر دوی این مودم‌ها؛ بگوییم کدام‌یک برای شما مناسب است! برای مقایسه این دو نوع مودم ابتدا باید تفاوت فناوری‌های هریک را بدانیم:

فناوری ۴G-LTE

۴G یا ۴G LTE نسل چهارم شبکه‌های موبایل است که یک اینترنت پرسرعت را روی گوشی تلفن همراه و سیم‌کارت مجهز به ۴G فراهم می‌کند. LTE نسخه پیشرفته‌ای از فناوری ۴G است که سرعت بیشتر و کیفیت بهتری ارایه می‌دهد.

امروزه، در ایران همه اپراتورها دارای سایت‌های ۴G و ۴.۵G هستند و شما اگر یک گوشی موبایل یا مودم ۴G داشته باشید؛ می‌توانید به سایت‌های BTS آن‌ها وصل شده و سرعت اینترنت موبایل خیلی خوبی در حد ۵۰ مگابیت داشته باشید.

بنابراین؛ تا اینجا باید بدانیم که ۴G یک اینترنت مبتنی بر موبایل و شبکه‌های سلولی است و برای استفاده از آن روی دستگاه‌های دیگری مانند نوت‌بوک و کامپیوتر نیاز به مودم ۴G و یک سیم‌کارت داریم.

سرعت اینترنت ۴G در ایران (برخی اپراتورها مدعی هستند که اینترنت ۴.۵G نیز می‌دهند) حدود چند ده مگابیت است. روی ایرانسل به نظر می‌رسد بیشترین سرعت ۴G در بهترین شرایط به ۱۰۰ مگابیت برسد. 

نمونه‌ای از مودم‌های 4G شرکت ایرانسل

نمونه‌ای از مودم‌های ۴G شرکت ایرانسل

فناوری TD-LTE

اما TD-LTE چیست؟

تی‌دی‌ال‌تی نیز یک فناوری مبتنی بر نسل چهارم شبکه‌های موبایل است ولی از فرکانس‌های متفاوتی برای ارسال و دریافت اطلاعات استفاده می‌کند و کلا فناوری آن با ۴G متفاوت است.

گاهی به اینترنت TD-LTE اینترنت ثابت هم گفته می‌شود ولی منظور چیزی مشابه اینترنت ADSL و فیبرنوری نیست بلکه همان اینترنت موبایل است ولی باید در یک نقطه ثابت و با استفاده از مودم TDLTE دریافت شود.

هر دو اینترنت ۴G و TD-LTE به سیم‌کارت نیاز دارند ولی در TD-LTE دیگر تماس تلفنی و پیامک نداریم و فقط یک سیم‌کارت TDLTE گرفته و روی مودم می‌اندازیم تا به اینترنت وصل شویم. 

هر دو اینترنت ۴G و TD-LTE از نظر سرعت، پوشش‌دهی، تعرفه‌ها، بسته‌های اینترنت و سرعت با یکدیگر متفاوت هستند. ایرانسل سریع‌ترین اینترنت TD-LTE را با حداکثر ۸۰ مگابیت بر ثانیه می‌دهد ولی سایر سرویس‌دهنده‌ها از جمله مبین‌نت سرعتی ۵۰ مگابیت می‌دهند.

سرعت اینترنت ۴G بیشتر است و از نظر پوشش‌دهی وضعیت بهتری نسبت به TD-LTE دارد ولی قیمت اینترنت TD-LTE بهتر است و از این جهت برای استفاده در خانه برای دانلود، کارهای روزانه و وب‌گردی یا در شرکت‌ها برای اتصال چندین کامپیوتر به طور دائمی به اینترنت مناسب است. به ویژه با گران شدن بسته‌های اینترنت موبایل و حذف بسته‌های مدت‌دار و پرحجم، اینترنت تی دی ال تی برای خانه به صرفه‌تر و جذاب‌تر شده است.

 

نمونه‌ای از مودم‌های TD-LTE ایرانسل

نمونه‌ای از مودم‌های TD-LTE ایرانسل

محدوده پوشش‌دهی مودم ۴G و TD-LTE

در ابتدای ورود اینترنت TD-LTE به ایران، پوشش‌دهی ضعیفی داشت ولی اکنون می‌توان گفت ایرانسل تقریبا کل کشور را زیر پوشش سرویس اینترنت TD-LTE خود برده است و شرکت مبین‌نت هم در بسیاری از شهرها سرویس TD-LTE ارائه می‌دهد.

حتما باید پیش از خرید یک مودم ۴G یا TD-LTE بررسی کنید در نقطه و محل شما کدام شبکه پوشش‌دهی بهتری دارد و کدام شرکت‌ها سرویس می‌دهند.

شاید برخی اوقات برای شما سرویس اینترنت TD-LTE بهتر باشد ولی در نقطه‌ای که هستید؛ هیچ سایت TD-LTE نباشد و در نتیجه خرید مودم TD-LTE بی‌فایده است و ناچار هستید سراغ خرید یک مودم فورجی بروید.

در کل، پوشش‌دهی اینترنت و شبکه‌های فورجی بهتر و بیشتر از TD-LTE است. در شهرهای بزرگ اینترنت TD-LTE راحت‌تر در دسترس است ولی در روستاها و حاشیه‌های شهرها اصلا بهتر است سراغ TD-LTE نروید و فقط از ۴G استفاده کنید.

سرعت مودم ۴G و TD-LTE

اینترنت موبایل در چند سال اخیر در ایران پیشرفت زیادی کرده است و شما اکنون با یک گوشی تلفن همراه یا مودم خوب می‌توانید سرعتی بالای ۱۰۰ مگابیت روی ۴G داشته باشید.

کاربران اینترنت موبایل با یک مودم می‌توانند سرعتی بین ۲۰ تا ۸۰ مگابیت را روی ۴G داشته باشند.

اگر از تجمیع فرکانس یا MIMO 4×4 استفاده کنید و یک مودم ۴G رده بالا خریده باشید؛ گاهی سرعت اینترنت شما به ۲۰۰ مگابیت و بالاتر هم می‌رسد.

همه‌چیز در اینجا به پوشش‌دهی شبکه و ترافیک روی سایت BTS نزدیک شما بستگی دارد.

در اینترنت و شبکه‌های TD-LTE، سرعت پایین‌تر است و معمولا کاربران تی‌دی‌ال‌تی سرعتی بین ۱۰ تا ۵۰ مگابیت دارند. سرعت TD-LTE کمتر از ۴G است؛ هم از نظر دانلود و هم از آپلود ولی چون قیمت بسته اینترنت TD-LTE پایین‌تر است؛ برای کاربران بسیار به‌صرفه‌تر است.

باز هم سرعت TD-LTE بسیار بهتر از اینترنت ADSL است که حداکثر ۱۶ مگابیت است. اگر قیمت و هزینه اینترنت و مودم برایتان اهمیت ندارد؛ بهتر است یک مودم ۴g LTE بخرید که سرعت بیشتری به دست می‌دهد.

نمونه‌ای از مودم‌های TD-LTE مبین‌نت

نمونه‌ای از مودم‌های TD-LTE مبین‌نت

مودم ۴G/TDLTE

نسل جدیدی از مودم‌های سیم‌کارتی وارد ایران شده است که از هر دو شبکه‌های ۴G LTE و TD-LTE پشتیبانی می‌کنند.

شما می‌توانید با خرید سیم‌کارت هریک از این شبکه‌ها از هر اپراتوری، به اینترنت دلخواه خود وصل شوید.

این مودم‌ها مزایا و معایب خاص خود را دارند و برای عموم کاربران نیستند. نخست، قیمت بسیار بالایی دارند و معمولا از ۳ الی ۴ میلیون تا ۳۰ میلیون هستند. دوم، معمولا لاک شده یا دست دو هستند و هر سیم‌کارتی روی آن‌ها فعال نمی‌شود.

سوم، باید بلد باشید از این مودم‌ها استفاده کنید و تنظیمات مختلف مربوط به انتخاب فرکانس‌ها و تجمیع فرکانس و کریرها را انجام دهید.

معروف‌ترین مودم ۴G/TDLTE بازار، مودم هواوی B612 یا همان ایرانسل TF-i60 است ولی مودم‌های هواوی B818 یا H112 نیز هستند که می‌توانند به هر دو شبکه فورجی و تی‌دی‌ال‌تی وصل شوند.

اخیرا، ایرانسل یک مودم ۴G/TDLTE ساخت خودش به نام TF-i60 S1 را نیز روانه بازار کرده است. همین‌طور، مودم ۴G/TDLTE دیگری به نام TF-i60 G1 ساخته که اتفاقا کارایی و سرعت خوبی نشان داده و دارد تبدیل به یکی از بهترین مودم‌های رومیزی سیم‌کارتی ایران می‌شود.

نکته مهم درباره این مودم‌ها، شما نمی‌توانید همزمان اینترنت ۴G و TD-LTE داشته باشید و فقط می‌توانید یک سیم‌کارت ۴G یا TDLTE روی مودم انداخته و به شبکه وصل شوید.

قیمت مودم ۴G و TD-LTE

از نظر قیمتی، هم مودم‌های TD-LTE و هم قیمت بسته‌های اینترنت این سرویس ارزان‌تر از مودم‌های ۴G LTE هستند.

البته، برخی از مودم‌های همراه و رده پایین ۴G ارزان‌تر از مودم‌های TD-LTE در می‌آیند. در چند وقت اخیر و با استقبال مردم از اینترنت TD-LTE، قیمت مودم‌های TD-LTE نیز افزایش پیدا کرده است.

اگر بخواهید مودمی بخرید که از هر دو اینترنت ۴G LTE و TD-LTE پشتیبانی می‌کند؛ باید پول بیشتری بپردازید. چون معمولا مودم‌های ۴G/TD-LTE خوب در بازار ایران گران‌قیمت هستند.

مثلا مودم ایرانسل TF-i60 H1 در بازار قیمتی ۵ الی ۶ میلیون تومان دارد. مودم Tf-i60 G1 به قیمت ۲.۵ میلیون تومان با بسته اینترنت ۶ ماهه و سیم‌کارت فروخته می‌شود و هواوی B612 نزدیک به ۵ میلیون تومان است.

اگر یک مودم TDLTE از خود اپراتورها بگیرید و لاک شده باشد؛ هزینه شما بسیار پایین‌تر می‌شود. مثلا مودم TK-2510 Plus قیمتی حدود ۳ میلیون تومان دارد.

جابه‌جایی مودم ۴G و TD-LTE

۴G یک اینترنت موبایل است و TD-LTE یک اینترنت ثابت. پس تکلیف در این بخش کاملا مشخص و واضح است.

اگر یک فرد دایم در حال حرکت و مسافرت و جابه‌جایی هستید؛ فعلا اینترنت ۴G برای شما بهتر است و به سراغ خرید یک مودم ۴G بروید. TD-LTE در برخی شهرها و نقاط دورافتاده یا کور جواب نمی‌دهد.

البته، اپراتورها روی قابلیت جابه‌جایی و بی‌سیم TD-LTE زیاد مانور می‌دهند اما در واقع می‌توان مودم TD-LTE را در یک شهر جابه‌جا کرد و برای رفتن به مناطق کوهستانی، دریا و کویر، بیابان و روستا اینترنت ۴G مطمئن‌تر است. 

مودم ۴G یا مودم TD-LTE؟

اگر سریع‌ترین اینترنت با بهترین پوشش‌دهی و پینگ پایین را نیاز دارید؛ سراغ خرید یک مودم ۴G بروید.

ساکنان حاشیه شهرها یا در روستاها زندگی می‌کنید یا نقاطی که آنتن‌دهی موبایل و اینترنت همراه ضعیف است؛ باز هم توصیه می‌شود مودم ۴G بخرید.

به فرض اینکه هزینه اینترنت برای شما مهم است و می‌خواهید از اینترنت در یک نقطه ثابت استفاده کنید و مثلا شب‌ها مشغول دانلود باشید یا کلا کارهای روزانه‌ای روی اینترنت انجام می‌دهید؛ مودم TD-LTE بخرید.

مودم‌های TF-i60 H1 و Tf-i60 S1 و هواوی B612 و هواوی B818 از جمله مودم‌هایی هستند که از هر دو سیم‌کارت و اینترنت TD-LTE و ۴G پشتیبانی می‌کنند.

خوشحال می‌شوم نظرتان یا تجربه‌تان را درباره خرید و استفاده مودم ۴G یا TD-LTE برایم بنویسید تا در آینده با دیگر خواننده‌ها هم درمیان بگذاریم. 


اگر برای خرید مودم، اینترنت و تجهیزات شبکه سوال داشتید یا نیاز به راهنمایی و کمک دارید؛ کانال تلگرام شبکه‌چی به آی‌دی shabakehchi@ را فالو و پرسش خود را برای مدیر کانال بفرستید تا جواب دهیم.

میثاق محمدی‌زاده

دانش‌آموخته رشته کامپیوتر و علاقه‌مند ادبیات و فناوری؛ بیش از ۲۰ سال در نشریات و سایت‌های مختلف خبری و فناوری ایران نوشتم و هنوز تشنه یادگیری هستم!

‫373 دیدگاه ها

 1. سلام دوست عزیز از راهنمایی شما در مورد ۴G و TD LTE سپاسگزارم. به امید موفقیت . کاظمی پور ‌

  1. پول بابت سرویس TdLte ندهید مجموع افتضاح و اکثرجاها مشکل پوشش و پشتیبانی داره هر دو اپراتور هم مثل هم هستند بعد خرید یک مدم حدود ۴۰۰ تومنی و کلی دعوا و شکایت از اپراتور مرتبط مجبور به برگشت به سرویس Fd شدم با توجه به ورود ۵G هم ادامه مسیر td مثل وایمکس سابق خواهد شد زود از رده خارج میشه

 2. سلام،با عرض تشکر از شما بابت اطلاعاتتون
  من در تهران با ماشین کار میکنم تو اسنپ
  آیا مودم همراه LTE مناسب با کار من هست؟
  آیا نقاطی در تهران هست که تهت پوشش نباشه؟

  1. سلام بر سید محسن

   منطقه پوشش‌دهی هر دو اپراتور همراه اول و ایرانسل در سایت‌شان هست. تقریبا تمام تهران زیر پوشش اینترنت ۴.۵G هر دو اپراتور است.
   شاید برخی مناطق حاشیه‌ای تهران و همین‌طور مناطقی از کرج اینترنت ۴G باشد که باز هم سرعت خوبی دارد.
   برای مشاهده سرعت اینترنت LTE همراه اول و ایرانسل در تهران به لینک زیر توجه کنید:

   https://shabakehchi.com/news/irannews/832/which-mobile-operator-is-the-fastest-4g-internet-in-iran

   همین طور برای استفاده در ماشین این مودم بسیار مناسب است:

   https://shabakehchi.com/technology/gadget/1619/huawei-wifi-modem-router-carfi-e8377-4g

   مودم‌های دیگر هم خوب هستند ولی باید فکری برای شارژ آن‌ها بکنید.

  1. بله سیم‌کارت TD-LTE با سیم‌کارت ۴G کاملا متفاوت است.
   سیم‌کارت TD فقط برای استفاده از اینترنت ثابت بی‌سیم روی مودم TD ارایه می‌شود و نمی‌توان باش مکالمه و پیامک داشت
   ولی سیم کارت ۴G را می‌توان روی گوشی انداخت و همزمان از اینترنت؛ مکالمه و پیامک استفاده کرد.
   شرکت‌هایی مانند مبین‌نت و ماهان‌نت که اپراتور موبایل نیستند نیز سیم‌کارت TD می‌دهند.

   1. دو تا سوال دیگه هم دارم
    سیم کارت مودم ۴G روی مودم TD-LTE جواب میده؟ یا برعکس ؛ سیم کارت مودم TD-LTE روی مودم ۴G چطور؟!
    و سوال دوم
    آیا مودمی داریم که هم TD-LTE هم ۴G و هم ADSL باشه؟!

    1. سیم کارت فورجی و to باهم فرق دارند و هیچکدام برای دیگری مصرف نمیشود.

     هنوز محصولی با پشتیبانی از سه مودم ذکر شده ندیدم

     1. tf-160 ایرانسل آیا باید به صورت مداوم به برق شهری وصل باشد یا خیر و باید آن را هر بار شارژ کرد . چون میخواهم که شارژی باشد. خیلی ممنون میشم اگر پاسخ بدهید

    2. سلام
     من خودم از همه این مدل ها دارم استفاده میکنم
     سیم کارت ۴G ایرانسل روی مدل TDLTE کار میکنه
     دوم اینکه مودم i60 هم ۳g .4g. 4.5g 2gوtdlteو هم adslهست
     معروفه به پنج کاره هواوی i60

 3. سلام یعنی دمت گرم کاکو مدتیه که تو اینترنت و نمایندگی های مختلف داشتم میگشتم که دقیقا این سوالهایی که در مورد تفات این مدم ها هست رو پیدا کنم و یک مودم مناسب کار خودم پیدا کنم ولی افسوس که بیشتر سردرگم میشدم تا اینکه مطالب شما رو مطالعه کردم واقعا عالی بود مهندس.

 4. راهنمایی مفیدی بود ممنونم
  اما من از ایرانسل تازگی مودم TD-LTE گرفتم ازشون پرسیدم گفتن قیمت بسته های ترافیک همه نسخه های ۳G .4G , TD-LTE یکیه مثلا گوشی من مدلش قدیمیه و ۴G نداره ولی همون بسته ای که برا اینترنت ۳G پرداخت میکنم دقیقا معادل بسته های خرید ترافیک نسخه های دیگه اس
  برای اطلاعات بیشتر میتونید با سیم کارت ایرانسل با شماره ۷۰۷ تماس بگیرید

 5. سلام میشه درباره این اینترنت حجمی که تصویب شد دیگه نباشه بیشتر توضیح بدید
  اخه من میخوام به مودم همراه بگیرم میخواستم بدونم ربطی به این اینترنت حجمی داره یا فعلا نگیرم؟؟

  1. خواننده عزیز
   به روی چشم

   منتظر هستیم اطلاعات کامل نحوه ارایه اینترنت بدون حجم و تعرفه‌هاش و بسته‌ها اطلاع‌رسانی شوند تا ما هم درباره‌اش کامل بنویسیم. دفعه قبل که گفتند اینترنت بدون حجم ولی باز تمامی سرویس‌ها محدودیت حجم داشتند!
   این دفعه ببینیم چه آشی پختند!
   هر مدل اینترنتی تصویب شود تمامی اپراتورها باید رعایت کنند و در خرید مودم تاثیری ندارد!!!

 6. من که TD-LTE گرفتم جز حرص خوردن چیز مثبتی ازش ندیدم ، منطقه ای که ما هستیم کامل تحت پوششه ولی مودم به زور یه آنتن میگیره و حتی بعضی موقع ها باید ده بار ریستش کنم تا چراغ چشمک زن آنتن یه دونه ثابت باشه، هرجای خونه هم بگید تست کردم کلا یه نقطه از خونه آنتن میده اونم به زور. سرعت هم میگفتند تا ۱۰ مگ میره من حتی به ۱ مگ و ۲ مگ هم راضی ام ولی سرعت بیشتر روی ۸۰۰ – ۹۰۰ کیلوبایته.
  جاهای دیگه هم میبرم مودمو با خودم همین وضعه اصلا آنتن دهیش مناسب نیست. وسط کار مهم هستی آنتن قطع میشه و فقط حرص میخوری، یه روز نیست که من به این ایرانسل فحش ندم با این مودماشون. دوستانی هم که برای بازی آنلاین میخوان بخرنش اصلا و ابدا توصیه نمیشه چون Nat Type 3 داره و قابل تغییر نیست و با خود پشتیبانی ایرانسل هم صحبت کردم گفتن نت تایپ همه ۳ هست و نمیشه تغییرش داد.( نت تایپ مناسب بازی آنلاین فقط ۱ و ۲ هست و ۳ یعنی پدرتو در میاره.)

  1. فوق العاده موافقم منطقه ما هم کاملا تحت پوشش TD-LTE هست اما سرعت افتضاحه ایرانسل تمام خدمات خوبش رو با td-lte زیر سوال برد! همین الان هم دارم سفارش مودم D100 4Gمیدم .

   1. سلام
    من وایمکس مبین‌نت داشتم گفتم سرعت بهتر داشته باشم، TDLTE ایرانسل گرفتم.
    بیچاره شدم. نمیدونم به چه شکلیه اما صد گیگ هدیه‌اش که یه ماهه تموم شد. البته مصرف من زیاده اما صد کیگ رو سه ماهه تموم میکنم نه یه ماهه. اعتراض کردم میگن خوب مصرف کردی. اخه برادر من دو لپی هم میخوردم یه ماه تموم نمیشد که
    یه مدت دوباره از مبین‌نتم استفاده کردم خوب بود تا گفتن تا اخر اسفتد ۹۶ وایمکسو جمع میکنن دوباره پنج روزیه برگشتم به TDLTE اصلا انتن‌دهی نداره پرسنل پاسخگوشم بی ادب و غیر پاسخگووون دیوانه شدم
    گفتم حداقل یکی دیگه پولشو دور نندازه

    1. ایرانسل یه زمانی خوب بود ولی حالا فقط تبلیغه و واسه خودش تجارتخونه زده . همه مودم هاش هم از نظر انتن دهی اشغاله . من وایمکس همراه ایرانسل داشتم اونم انتن دهی افتضاحی داشت ولی سرعتش خوب بود که اونم قطع خدمات کردن حالا مودم ۳۶۰ هزار تومنی رو میگیرن و میخوان یه مودم ۱۴۰ تومنی به عوضش به مردم بندازن . این دیگه ………. هستش .
     تازه من سه ماه پیش اشتراک اسیاتک گرفتم هر گیگ ۸۰۰ تومن و سرعتش هم بینظیره . در صورتیکه ایرانسل هر گیگ تا ۲۵۰۰ تومن میره بالا . واسه خودش دکون باز کرده .سرعت ۸۰ مگ میفروشه ۹۰۰ کیلو تحویل میده . انتن ایرانسل هم با خونه من ۶۰ متر فاصله داره . اعتراض هم میکنم بی ادبانه جواب میدن . اخرش هم مودمو گذاشتم زیر چکش و خوردش کردم و نفس راحتی کشیدم . یه خورده اقتصادی فکر کنین . ۴G سرعتش یه کمی کمتره ولی در عوض برا مدتها شما قیمت کمتری واسه مصرفتون میدین . اگه وقت برا شما انقدر ارزش داره که همیشه از تاکسی تلفنی یا دربست استفاده میکنین ، مودم TDL TE واسه شما واجبه . اگه نه گاهی هم فکر مکنین که چرا واسه مسیر ۲ تومنی ۱۰ تومن بدم . حتما ۴G بخرید . تازه هر وقت هم سیم کارت رو انداختین رو گوشیتون همه امکانات روی لپ تاپ یاPC رو توی کوه و بیابون روی گوشیتون همراه دارین .

    2. دقیقا برا منم همینطور شد
     من مصرفم ماهی حدود ۲۰ گیگ بود
     اما ماه اولی که tdlte ایرانسلو گرفتم در عرض دو هفته ۵۰ گیگ تموم شد در حالی استفاده من عین قبل بود
     زنگ زدم میگه استفاده کردین دیگه لابد تلگرام زیاد رفتین!!!
     آخه من چی باید جواب بدم به همچین حرفی؟؟؟

 7. سلام
  من یک وایمکس قدیمی ایرانسل دارم و قصد تعویض آنرا دارم . بنظر شما با LTE تعویض کنم یا اینکه منتظر TF- 60 باشم
  ناگقته نباشه محدوده ما برا ۴G خوبه اما روی نقشه برا ۴.۵G تقریبا مرز حساب میشیم از سه جهت کاملا آنتن دهی عالی نشان میدهد از جهت شمال حدودا ۱۰۰ متر فاصله داریم
  ضلع جنوب فرودگاه مهرآباد پایین تر از خیابان فتح

  1. گزارش‌های کاربران نشان می‌دهد اینترنت ۴.۵G بهتر از TD-LTE است.

   اگر منظورتان مودم TF-i60 ایرانسل است که عرضه شده و هم‌اکنون هم قابل خریداری است ولی نمی‌توان زیاد روی قابلیت ۴.۵G آن حساب باز کرد.

 8. با سلام . مهندس جان خیلی توضیحات سازنده ای بود ممنون. من یه سوال از شما دارم ، اینکه بنده، یه سیستم دوربین مدار بسته نصب کردم برای خونه که میخام از طریق موبایل اگه زمانی رفتم جایی اون را چک کنم. برای همین احتیاج به اینترنت دارم اما خط ثابت ندارم . میشه از مودمی استفاده کرد که سیمکارت بخوره اما اینترنتش محدودیت زمانی نداشته باشه مثل همین سیمکارتهایی که داریم هر زمان که استفاده بشه و بسته نداشته باشیم و تعرفه آزاد حساب بشه؟؟؟؟ چونکه من هرزگاهی میرم مسافرت و نمیخام همیشه بسته اینترنتی بخرم که بخواد سر یه زمان مشخص تموم بشه. ممنون میشم راهنمایی بکنید .

  1. دوست عزیز
   باید ببینید کدام اپراتور اینترنت نامحدود می‌دهد. مودم‌ها محدودیت استفاده ندارند بلکه اپراتورها باید سرویس‌ها و بسته‌های اینترنت نامحدود بدهند.

 9. سلام
  مودم TFI60 خریداری کرده ام ولی تنظیمات داخلی مودم خیلی محدود است. ایرانسل پشتیانی نمیکند چرا کسی پاسخگو نیست

 10. سلام من بتازگی از اینترنت استفاده میکنم خواستم بپرسم تفاوت اینترنتی که الان با موبایل استفاده میکنم با مودم همراه ایرانسل چیست ؟
  با استفاده از مودم همراه سرعت چند درصد افزایش می یابد؟
  آیا علاوه بر این موضوع مودم همراه امتیازات دیگری هم دارد؟
  بینهایت متشکرم

  1. اگر مودم خوبی انتخاب کرده باشید هم سرعت اینترنت بهتر و بیشتری دارید و هم می‌توانید اینترنت موبایل را روی چندین دستگاه استفاده کنید. برخی مودم‌ها از قابلیت وای فای سود می‌برند که باعث می‌شود بتوانید اینترنت را میان دستگاه‌های دیگرتان مانند موبایل دوم، نوت‌بوک، تبلت و … به اشتراک بگذارید.

 11. سلام
  من مودم ۴g دارم ، آیا بصرفه هست که مودم ۴.۵g بگیرم ؟ یعنی سرعت واقعا بیشتر میشه ؟ سرعت من الان حدود ۶۰ مگه ! سرعت روی ۴.۵g چقدره ؟ سرعت بالا برای من خیلی مهمه

  1. مودم شما در LTE Cat.4 است که حداکثر سرعت دانلود آن ۱۵۰ مگابیت است. احتمالا یک مودم LTE Cat.6 بخرید که سرعت ۳۰۰ مگابیت دارد بتوانید از سرعت بیشتری استفاده کنید.
   البته نه اون قدری که فکر کنید. شاید ۱۰ الی ۲۰ مگابیت بیشتر شود.

 12. سلام.وقتتون بخیر
  من قصد خرید مودم ۴G ثابت رو دارم.توی خونه ما میانگین سرعت ۴G همراه اول بیشتر از ایرانسل هستش ( ایرانسل حدودا ۱.۶ مگابایت و همراه اول بین ۳ تا ۴ مگابایت).اگر با مودم ثابت بخوام به شبکه ۴G متصل بشم همین شرایط ثابت خواهد بود یا امکان داره سرعت اینترنت ایرانسل بیشتر از همراه اول باشه ؟ و سوال دوم اینکه به طور کلی کدوم اپراتور رو برای اینترنت ۴G ثابت پیشنهاد می کنید.

  1. دوست عزیز
   همه‌چیز بستگی به مکان شما دارد.
   به طور کلی در تست‌های انجام شده این روزها همراه اول سرعت اینترنت ۴G و ۴.۵G بیشتری دارد. چندین سایت از جمله خود من و بچه‌های سایت دیجیاتو تست کردند و این نتیجه حاصل شده است.
   اما ممکن است شما در محدوده‌ای باشید که ایرانسل بهتر جواب بدهد. اگر الان همراه اول خوب جواب می‌دهد؛ نوع مودم تفاوتی ایجاد نمی‌کند یا خیلی جزیی است که اصلا به حساب نمی‌آید.

 13. سلام.مهندس خیلی ممنون که اینقدر سریع سوالات رو پاسخ می دید.
  بنده یک سوال دیگه از خدمتتون داشتم اون هم اینه که در مناطقی که اینترنت ۴G+ هستش مودم های ۴G همراه اول سرعت کمتری رو نسبت به سیمکارت ارائه میدن یا همون ۴G+ میشه در واقع ؟
  تشکر

  1. مودم‌های ۴G در پنل تنظیمات خود گزینه‌ای دارند که اجازه می‌دهید در صورت یافتن یک شبکه بالاتر به آن سوییچ کنند. البته مودم‌های نسبتا خوب بازار این امکانات را دارند.
   مودم‌های ساده آن چیزی که شبکه راه می‌دهد را متصل می‌شوند. برخی اوقات شبکه موبایل همراه اول شما را می‌اندازد روی ۴.۵G و برخی اوقات روی ۴G

 14. سلام. من ميخوام ملك شخصي ام را از راه دور به صورت تصويري آنلاين تحت نظر داشته باشم.اين مكان فاقد برق است.آيا با پنل خورشيدي ( برق)و دوربين مداربسته ومودم وايمكس ۴G مشكل من برطرف ميشه؟ از چه مودمي بهتر است استفاده كنم؟ با تشكر…

  1. ۱- معمولا برای دوربین‌های مدار بسته از اتصالات کابلی و پرسرعت استفاده می‌کنند چون نیاز به کیفیت و پهنای‌باند زیاد به همراه فناوری‌های ارسال پیوسته و بدون درنگ ویدیو دارند. نمی‌دانم واقعا ۴G جواب می‌دهد یا خیر. هنوز نشنیدم کسی با ۴G سیستم نظارتی راه‌اندازی کرده باشد.
   ۲- فناوری‌های پنل‌های خورشیدی بسیار توسعه پیدا کرده و باتری‌های مبتنی بر این فناوری در بازار ایران و قطعا بازارهای جهانی هست.
   ۳- اگر بتوانید از اتصالات کابلی استفاده کنید؛ می‌توانید از یک سوییچ یا روتر PoE استفاده کنید تا کمتر نیاز به پریز برق داشته باشید.

 15. سلام خسته نباشید، واقعا عالی و مفید بود کلی از جوابام رو گرفتم، ممنون
  فقط یه سوال داشتم، من از خرید مودم TD LTE
  با توجه به چیزایی که شنیدم منصرف شدم و میخوام یه مودم همراه با سرعت بالا بخرم، البته با سیم کارت ایرانسل، چون بیشتر مکان هایی که هستم همراه اول آنتن دهی ضعیفی داره،ممنون میشم یه مدل مودم خوب بهم پیشنهاد کنید که اذیتم نکنه،
  بازم ممنون و سپاس فراوان بخاطر اطلاعات و وقتی که میذارید، همیشه موفق باشید

  1. اگر می‌خواهید از خود ایرانسل مودم بخرید راهنمای خرید را بخوانید:
   https://shabakehchi.com/buyer-guide/2485/irancell-modem-4g-buyer-guide-96-06

   اگر می‌خواهید مودم قفل نشده بخرید نیز تی‌پی‌لینک Archer MR200 و M7350 و دی‌لینک DWR-953 خوب‌اند. اگر با سرعت ۱۵۰ مگابیت می‌خرید هم مدل تندا ۴G185 مناسب است.

   1. سلام ودرود منظورتون از قفل نشده چی هست؟ اگر در خانه بخواهیم چنددستگاه ازقبیل موبايل لب تاب و… همزمان ازمودم استفاده کنیم چه نوع مودمی بایدبخریم؟

    1. سلام
     منظور از قفل نشده همان مودم لاک نشده است. مودم‌هایی که اپراتورها می‌دهند معمولا قفل یا لاک شده است تا فقط با سیم‌کارت خودشان کار کنند.
     اگر چندین دستگاه دارید که باید به اینترنت وصل شوند؛ بهتر است یک مودم دو بانده بخرید تا با تقسیم وسایل روی هر باند بتوانید سرعت و کیفیت اینترنت خوبی داشته باشید.
     این روزها پول و قیمت مودم حرف اول و آخر را می‌زند. یک مودم خوب قیمتی بالای ۲.۵ و ۳ میلیون تومان پیدا کرده است.

 16. سلام…..یه سوال داشتم….سرعت نت با مودم همراه بیشتره یا باگوشی یا تفاوتی ندارن؟؟؟در صورتی که هردو از فرکانس های یکسان پشتیبانی کنن؟؟

  1. دوست عزیز
   هر کدام از نظر فنی بهتر باشند سرعت اینترنت بیشتری دارند. گاهی اوقات یک گوشی موبایل از MIMO 4×4 استفاده می‌کند یا مودم LTE آن گوشی از نوع Cat.6 است که سرعت بیشتری نسبت به یک مودم ۴G دارد. مثلا گوشی‌های گلکسی اس ۸ سامسونگ این‌گونه هستند.

   گاهی اوقات هم یک مودم ۴G از آنتن‌های خارجی استفاده می‌کند که طبیعتا بهتر می‌تواند سیگنال‌ها را دریافت و انتقال دهد.
   اگر هر دو دستگاه مشخصات یکسانی داشته باشند؛ کار با مودم راحت‌تر است و سرعت اینترنت نسبتا بهتری می‌دهد. معمولا آنتن‌های داخلی مودم‌ها بهتر از آنتن‌های یک گوشی هستند ولی باز هم گوشی داریم تا گوشی!

 17. ممنون از شما….یه سوال دیگه هم داشتم…به نظرتون با تفاوت قیمتی که بین مودم ۴g و ۴.۵ g هست و سرعتی که اپراتورهای ایران ارایه میدن که اصلا سرعت واقعی نیست ارزش داره که ۴.۵ g بخرم یا همون ۴g کافیه؟؟

  1. اگر بتوانید مودم ۴.۵G بخرید بهتر است. البته اگر سرعت بیشتر برایتان اهمیت دارد.
   یک زمانی فردی می‌گوید برای من سرعت ۲۰ مگابیت با ۵۰ مگابیت فرقی نمی‌کند پس مودم ۴G می‌گیرم ولی یک زمانی هم فردی می‌گوید سرعت ۵۰ مگابیت با ۷۰ مگابیت برایم خیلی فرق دارد و ۷۰ مگابیت می‌خواهم.

 18. سلام
  آیا مودم هایی که ایرانسل ارایه میده و گفته میشه فقط با سیم خودش کار میکنه را میشه قفلش را شکست که با سیم کارت های دیگه هم جواب بده؟

 19. سلام آقای مهندس آیا مودم ۴gو۴.۵g باهم دیگر فرق می کنند سیم کارتشون هم با هم فرق میکند یا نه اگه میشه چندتا مدل مودم با ,بالاترین سرعت برای هر کدامشان معرفی کنید باتشکر از مطالب مفیدتون

  1. سیم‌کارت ۴G و سیم‌کارت ۴.۵G برای مودم یکی هستند و فرقی نمی‌کنند.
   مودم‌های ۴.۵G از سرعت بیشتری پشتیبانی می‌کنند.

 20. لطفا اگه میشه یه مودم ۴.۵ g قیمت مناسب معرفی کنید….تو سایتا هرچی گشتم فقط از ایرانسل هست…ممنون

 21. سلام.
  می خوام یک مودم سرعت بالا بگیرم ( از ایرانسل).حالا نمیدونم چه نوع مودمی بگیرم ؟ از نوع ۴g بگیرم یا ازنوع TD
  نظرات رو خوندم بیشتر گیج شدم. شما راهنمایی فرمائید چیکار کنم؟

  1. دوست عزیز

   پیشنهاد من این است که یک مودم خوب ۴.۵G بگیرید. کاربران TD-LTE از آنتن‌دهی و سرعت و خدمات آن راضی نیستند. البته ایرانسل مودمی هم به نام Tf-i60 دارد که هم ۴.۵G و هم TD-LTE است.

   1. جناب محمدزاده
    بهترین مدل مودم ۴.۵G از دید شما چه گزینه ای است ؟ از همه لحاظ کارکرد خودشو پس داده باشه ( تو ایرانسل رو می کم) ؟
    در صورت امکان بهترین های مودم ۴.۵G به جز برند ایرانسل که در بازار هست رو معرفی کنید که خرید کنم ؟
    شما خرید از کدام روش رو توصیه میکنین؟

   1. والا من مودم TFI60 ایرانسل دارم
    بسیار عالیه با ۲خط سیگنال ۴۰مگابیت دانلود میده و پینگ ۵۰ اینور حرفها چیه قیمت بسته ها هم خیلی خوبه
    TD-LTE واقعاً بی نظیره
    من درباره مبین نت شنیده بودم ولی ایرانسل نه وجداناً
    تازه من مکان زندگیم پردیس تهران هستم

 22. با سلام خدمت شما دوستان و مهندس عزیز
  سوال اول اینکه ایا مودم های ثابت lte اگر در ناحیه پوشش دهی نباشند امکان استفاده ندارند حتی با سرعت پایین

  و سوال دوم اینکه
  اون مودم مه ایرانسل جهت استفاده از ۴G و Lte هم زمان ارایه داده ایا نیاز به تعویض سیم کارت دارند

  و سوال سوم

  آیا همه مودم های lte سیمکارت خور هستند یا مودم های بدون سیمکارت خور هم وجود دارد

  و سوال اخر
  اگر یک سیمکارت Lte را روی گوشی بگذاریم میتوانیم از اینرنت Lte استفاده کنیم در صورت ساپورت کردن گوشی از نسل Lte

  با تشکر

 23. سلام حضور اون عزیزی که می خواست مودمش رو عوض کنه فورجی ثابت بگیره عرض کنم متاسفانه ایرانسل یه کاری کرده توش مونده …. من دو مودم داشتم که مشکلی باهاشون نداشتم بالاخره آنتن دهی شون خوب بود رفتم عوض کردم با طرحی پیشنهادیشون متاسفانه اصلا آنتی دهی خوبی نداشت و کم کم بجایی رسید که اصلا آنتن نمی دهد الان حدود ۵۰ گیگ اعتبار روشون دارم ولی نمی تونم ازش استفاده کنم با ایرانسل تماس می گیرم میگه مشکل شبکه وجود نداره ……………. یعنی بد جوری ما رو درگیر کرده …… شش ماهه برام پیغام میاد اگه می خوای سرعت اینترنت موبایلت بره بالا سیم کارتت رو فورجی کن و ۱۴ گیگ اینترنت مجانی بگیر ولی من دیگه گول نمی خورم …. آدم وقتی سرش درد نمی کنه چرا دستمال ببنده ضمن اینکه کسانی که سیم کارتشون رو فورجی کردن مثل برق شارزشون تمام میشه ………………

 24. با عرض سلام و خسته نباشيد
  من تو خونمون از وايمكس مبين نت دوستانم به مدت ١ ماه استفاده كردم سرعتش بد نبود.در كل نسبت به ADSL بهتر بود و من تقريبا راضي بودم.الان قصد خريداري براي خودم دارم
  به نظرتون همون مبين نت TD-lte رو بگيرم يا ايرانسل بگيرم؟با ۴gرو پيشنهاد ميكنين

  1. دوست عزیز
   ببینید کدام‌شون در خانه و منطقه شما بهتر آنتن‌دهی می‌کند. اینترنت TD خوب است ولی چون تازه راه افتاده خیلی جاها آنتن‌دهی خوبی ندارد و کاربران راضی نیستند.
   اگر اینترنت برای جای ثابتی می‌خواهید TD بگیرید ولی اگر ممکن است جابه‌جا شوید یا برای مسافرت و جاهای دیگر هم استفاده می‌کنید ۴G بگیرید.
   این مطلب را هم نگاهی بیندازید: https://shabakehchi.com/technology/3897/td-lte-internet

 25. سلام
  من اینترنت وایمکس ایرانسل داشتم ..دو روز پیش قطع شد و زمانی که با ایرانسل تماس گرفتم گفتن وایمکس جمع شده! و شما باید درخواست بدید که مودم وایمکستون و با TD-LTE تعویض کنید که رایگانه الان که مطالب سایتتون و نظرات سایرین و درباره TD-LTE خوندم ناامید شدم به نظرتون چیکار کنم؟من همیشه وایمکس نامحدود میگرفتم حدود بیست روزم از وایمکسم مونده که قطع شده که الان تعلیق شده و گفت بعد از تعویض مودم اون بیست روز منتقل میشه.

 26. سلام
  من یک مشکلی دارم اونم اینکه خونه ای ما همراه اول اصلا انتن نمیده اگر بری دم خونه آنتن میاد که هم می تونی صحبت کنی و هم از ۴g می تونی استفاده کنی در کل خونه ما یکجورای مثلث برموداست هرکی میاد خونمون می خواد تلفن صحبت کنه یا اینترنت میره بیرون …
  من چند روز پیش رفتم سیم کارت همراه اول خریدم بخاطر اینترنتش ولی الان بخاطر مشکلی که گفتم نمی تونم استفاده کنم حالا به نظرتون مودمی هست که بتونه کار مارو راه بندازه چون سر قضیه همین اینترنت های غیر حجمی که اومده دیگه نمی خوام بگیرم و برم سمت اینترنت همراه
  در ضمن این نکته رو هم بگم که رفتم دفتر همراه اول و در مورد مشکل آنتن دهی رو هم گفتم بهشون اوناهم گفتن مثل من زیاد تو سطح شهر و از پارسال پیگیر هستن و به تهران هم شکایت و مشکلات مردم رو رسوندن بهشون ولی هیچی به هیچی
  ممنون میشم راهنماییم کنید

  1. ۱- بله مانند شما زیاد در تهران هست.
   ۲- فعلا تنها راه‌حل اینه که همراه اول را ول کنید و ایرانسل را تست کنید. وقتی انتن نمی‌دهه هر مودمی هم بخرید اینترنت ندارید.
   ۳- راه‌حل موقت و البته گران قیمت این است که در پشت بام خانه یا در فضای بازی که آنتن می‌دهد؛ یک آنتن خارجی یا اصطلاحا outdoor نصب کنید و با کابل به مودم ۴G برسانید.

  1. سیم‌کارت‌های ۴G هر سه اپراتور را می‌توانید استفاده کنید. از نظر سرعت نیز منطقه پوشش‌دهی شما مهم‌تر از مودم است. ممکن است روی همراه اول سرعت بیشتر و روی ایرانسل سرعت کمتری داشته باشد یا برعکس.

 27. رییس این مودم های ایرانسل ورودی lan هم دارند یا فقط وای فای هست؟
  ایرانسل یه دو ماهی هست هی اس ام اس میده بیا رایگان برات با وایمکس عوض کنم ولی من اینکه لن داشته باشه برام مهمه

  1. اغلب مودم روترهای ایرانسل به درگاه LAN مجهز هستند. برخی مدل‌ها یک یا دو درگاه و برخی هم ۴ درگاه دارند.

  2. سلام . وایمکست رو بندازی دور بهتره . یعنی اعصابت راحت تره . من عوض کردم و اخرش TD LTE رو گذاشتم زیر چکش و خرد و خاکشیرش کردم تا یه نفس راحت کشیدم . واقعا اعصاب خردکن هستش من با وایمکس سرعت بیشتری داشت تا این . ۸۰ مگ تبلیغ میکنه ۹۰۰ کیلو سرعت میده .

  3. تازه با رایگان ، گول میزنه از اونطرف با گرونفروشی در بسته های حجمی پیشنهادیش ۱۰ برابر قیمت مودم اشغال چینی ، عرض یه سال سود میکنه .
   وقتی هم یه ملیون دادی بسته ۲۰۰۰ گیگی یکساله گرفتی ، انقدر سرعتت رو به تدریج کم میکنه که تمام ۳۶۵ روز رو ۲۴ ساعته دانلود کنی نمیتونی بموقع تمومش کنی .

 28. با سلام و خسته نباشید خدمت آقای محمدزاده
  ممنون از مطلبتون
  آقای محمدزاده لطفا نظر بنده رو تا تهش بخونید در پایان نظرم یه سوال داشتم ازتون
  راهنماییاتون خوب بوده ولی خودتون در پایان مطلب یه نظر نهایی ندادید که خرید کدام نوع مودم بهتره
  دوستانی که دارن نظر بنده رو میخونن بدونن چه در حالت ۴G یا ۴.۵G یا در حالت tdlte همه چیز به مکانتون بستگی داره
  اینقد به اوپراتورها فحش ندین
  قبل خرید مودم منطقتون رو از لحاظ پوشش دهی بررسی کنید
  فراموش نکنید همه چیز به آنتن دهیه منطقتون بستگی داره
  راستش توی خونه ما هم مودم همراه ۴.۵G داریم به اسم CA60 و هم مودم اینترنت ثابت به اسم TK-2510
  در حالت اتصال با وای فای، نهایت سرعتی که ۲ مودم ارائه میدن ۶مگابایت هستش
  و البته سرعت دانلود از سایت های مختلف هم فرق میکنه
  مودم ثابت رو با کابل به کامپیوتر وصل نکردم که سرعتش رو تست کنم، ولی زمانی که CA60 رو با کابل به کامپیوتر وصل میکنم سرعتم در حالت عادی ۱۰ مگابایت به بالاست و در بالاترین حالت تا ۱۲ مگابایت هم میرسه
  آقای محمدزاده سوال بنده این تفاوت سرعت دانلود هستش
  دانلود یک فایل، با اتصال با وای.فای به CA60، باسرعت تا ۶ مگابایت انجام میشه، ولی در حالت اتصال با کابل به CA60 به ۱۲ مگابایت هم میرسه
  واقعا علت این تفاوت سرعت چیه؟!
  البته آقای محمدزاده، حس میکنم در حالت اتصال با وای.فای، صفحات وب سریعتر بارگذاری میشه
  برای دوستان هم عرض کنم که بنده تفاوتی بین سرعت ۴G یا ۴.۵G ندیدم. ولی ترجیحا خرید مودم ۴.۵G رو توصیه میکنم

  1. ممنون که نظر و تجربه‌تان را در اینجا برای من و دیگر کاربران ارایه دادید.
   ۱۰۰ درصد با شما موافقم که اول باید آنتن‌دهی منطقه‌ای که درش هستیم را از نظر اینترنت موبایل و ثابت ارزیابی کنیم و بعد مودم بخریم.
   درباره تست‌های سرعتی که گرفتید؛ شرایط تست بسیار اهمیت دارد. گاهی اوقات به خاطر تداخل باندهای رادیویی؛ سرعت وای‌فای افت می‌کند. معمولا تست‌های وای‌فای را در ساعت‌های خلوت روز می‌گیرند یا روی باندهای فرکانسی تنظیم می‌کنند که شلوغی کمتری دارند تا سرعت‌ها واقعی‌تر باشند.
   یک قانونی هم در شبکه است که سرعت تابع حداقل سرعت یک دستگاه در شبکه است. یعنی اگر کارت شبکه وای‌فای شما ۱۵۰ مگابیت است ولی مودم وای‌فای شما ۳۰۰ مگابیت؛ سرعت شبکه ۱۵۰ مگابیت می‌شود.
   حالا اگر کارت شبکه کابلی یا LAN شما ۱۰۰۰ مگابیتی است؛ طبیعی است که سرعت بهتری به شما خواهد داد.
   یک موضوع دیگر هم این است که کلا وای‌فای مودم‌های ۴G و ۴.۵G یا TD-LTE در محصولات ایرانسل قوی نیست و در حد این است که یک نفر بتواند از وای‌فای استفاده کند.

   1. خیلی ممنون آقای محمدزاده
    راستش به ساختار ضعیف وای.فای مودم ایرانسل توجه نکرده بودم
    از مطلبی که تحت عنوان دلایلی که مودم TF ایرانسل رو نخرید کامل میشه برداشت کرد که چقدر وای.فای در مودم های ایرانسل میتونه ضعیف باشه
    راستش من با کابل USB مودم رو به لب تاپ وصل میکنم و سرعت دانلود بالا میره
    که البته microUSB گذاشته بر روی CA60 از نسل ۲ هستش، ولی USB لب تاپ از نسل ۳ هستش که فکر نمیکنم تاثیری روی سرعت انتقال دیتا داشته باشه
    اختلاف ۲برابری سرعت در انتقال دیتا با وای.فای و کابل واقعا زیاد بود واس بنده
    ممنونم از پاسخ جامع شما

    1. مورد که باید به اون توجه کرد و از قلم افتاده اینه که در حالت وای فای ممکنه چند استفاده کننده مثل دو سه تا موبایل همزمان ویه لپ تاپ یا PC پهنای باند شما رو اتوماتیک بین هم به اشتراک میذارن و در حالت استفاده از کابل از دور خارج میشن .

 29. جالبه که تو منطقه ما اینترنت TD-lte ایرانسل سرعتش از اینترنت موبایلم که ۴ جی هست کمتره و سیمکارتمم ایرانسل هست. با اینکه ۳ چراغ انتن دهی مودم هم روشنه ولی سرعتش از سیم کارت موبایلم کمتره. در آبادان هستم البته

 30. اقا سلام. وقت بخیر. مرسی از توضیحات. من یه مودم خریدم از ایرانسل. تحت پوشش هم هستم. انتن هم میده. ولی مشکل اینه که من از چهار خط نشانگر سیگنال هیچکدوم رو ندارم ینی فقط در واقع اتصال کج و کوله ای اتفاق میفته که حتی ترافیک اینستاگرام رو هم پاسخگو نیست. حالا ایا راهی هست که من بتونم سیگنال دریافتیمو تقویت کنم؟ این انتن های دست ساز که گاها پیشنهاد میشه ارزش امتحان داره؟ نکته اینکه من طبقه همکف یه ساختمان ۴ طبقه زندگی میکنم. محل مودمم هم بالاترین نقطه ی ممکن نزدیک به پنجره ست🤔
  مرسی از وقتی که میگذارید
  با ارزوی موفقیت

  1. دوست عزیز شما باید یه مودم با آنتن اکسترنال میخریدید
   البته نگفتید چه مدل مودمی خریدید
   مودم همراه یا مودم TDLTE
   در درجه اول مشکل از آنتن دهی مودم هست
   در درجه دوم ترافیک دکل ایرانسلی که شما به اون متصل هستید
   البته اینجور که شما بیان کردید حتما مشکل از آنتن دهی هستش
   اگه مودمتون آنتن اکسترنال میخوره حتما با آنتن هم تست کنید
   متاسفانه در آپارتمان مشکل آنتن دهی وجود داره
   حتی در برقراری تماس هم با مشکل مواجه میشیم حالا چه برسه اتصال به اینترنت

 31. سلام مهندس جان خوبی اقا من مودم جیبی سیم کارت خور وایمکس مبین نت دارم حالا باید فقط سیم کارت tdبگیرم یا اینکه مودمم رو هم باید تحویل بدم وجدیدش رو بگیرم فقط اولویت برام داشتن مودم جیبیه

  1. مودم وایمکس با مودم فورجی با مودم TD فرق دارند. برای هر کدام به لطف اپراتورهای ایران باید یک سیم‌کارت و مودم متفاوت خرید کنید!

 32. با توجه به محدوده ی فرکانسی ۳۴۰۰-۳۸۰۰ برای LTE ایرانسل و عدم پشتیبانی این فرکانسها در مودمهای خوب غیر ایرانسلی (مثل TPLink Archer MR200 و DLink DWR 953) آیا می توان گفت که در این مودمها با سیم کارت ایرانسل LTE نخواهیم داشت؟

 33. سلام
  تشکر از مطلب و نقد خوب تون
  موارد زیر خوبی رو بررسی کردید که لازمه خرید هر سرویس اینترنتیی هستش.
  و اما بعد!
  اگه دنبال سرعت بالای اینترنت هستید قطعا مبین نت حرف اول و آخر رو میزنه،چه قبلا که wimax بود و چه حالا که مجهز به تکنولوژیTD_LTD شده.
  دیروز من چیزی حدود ۶۰گیگ داده از TD_LTD مبین نت دانلود کردم و با سرعت دانلود ۶مگابیت در ثانیه این کار را انجام دادم.
  به نظرم اگه دنبال سرعت بالای اینترنت هستید فقط مبین نت رو انتخاب کنید،ایرانسل نهایت سرعتش به ۱ مگابیت در ثانیه میرسه و یک چهارم مبین نت هم نیستش
  موفق باشید

 34. با سلام
  من برای انتقال تصویر زنده و ضبط شده سیستم دوربین مدار بسته وکنترل دستگاه دی وی آر یک آپارتمان نیاز به یک مودم و سیم کارت مناسب بیسیم دارم که بتواند با اتصال به پورت لن دستگاه دی وی آر در محیط آپارتمان بدون نیاز به اینترنت و فقط توسط وای فای مودم این امکان را به هر واحد فقط برای مشاهده تصاویر دستگاه دی وی آر روی کامپیوتر و یا گوشی همراه را بدهد و در خارج از آپارتمان با استفاده از اینترنت سیم کارت همین امکان را برای گوشی همراه فراهم نماید. در صورت امکان بنده را راهنمائی کنید.

 35. سلام ببخشید میخواستم بدونم این اینترنت همراه ۳gو۴g ک فک کنم با مودم جیبی گرفته میشه ….آیا قیمت اینترنتش اندازه همون اینترنت همراه گوشیه یا بسته های متفاوتی داره …منظورم اینه یعنی برا اینترنت مودم همراه همون مراحلو ک واسه اینترنت همراه با گوشی میری رو باید واسه همون بری فقط واسه یه سیم کارت دیگه ؟

  1. سلام
   بله اینترنت ۳G و ۴G همان اینترنت موبایل است و سرعت و قیمت و بسته‌ها همانی است که برای اینترنت گوشی ارایه می‌شود. به‌جای اینکه سیم‌کارت را روی گوشی بگذارید روی مودم قرار می‌دهید.

 36. سلام مهندس میخوام یه مودم برای مغازه که وصل بشه به دوربینای مغازه به نظر شما از چه مودمی باکدام اپراتور بخرم ایرانسل یا مبیننت

  1. دوست عزیز
   فرقی نمی‌کنه ایرانسل یا مبین‌نت بخرید. ایرانسل تنوع مودمی بیشتری دارد ولی باید حتما مودمی بخرید که چند درگاه شبکه اترنت داشته باشد تا در صورت نیاز با کابل مودم را به دوربین‌ها وصل کنید.
   وای‌فای هم داشته باشد تا بتوانید خودتان استفاده کنید و از راه دور بشود دوربین‌ها را با موبایل کنترل کرد.

 37. سلام مهندس ممنون از جوابتون اگه میشه بگین چه مدل مودمی بخرم که این ویژگیهارو داشته باشه با تشکر

 38. سلام اقا . من یه مودم میخام که هم برای کارم تو شهر مشهد سرعتش خوب باشه هم تو جاده جواب بده . جدیدا اتوبوس های برون شهری جدید مودم همراه گذاشته اند . بنظرتون کدوم مدل مودم را بخرم که هم تو جاده هم تو شهر سرعتش خوب باشه و جواب بده؟؟؟ ممنون میشم جواب بدید

  1. دوست عزیز

   با توجه به اینکه می‌خواهید در شهر و جاده و همراه ازش استفاده کنید و خیلی قابلیت موبیلیتی دارید؛ باید یک مودم سبک و بدون آنتن خارجی انتخاب کنید.

   مثلا مودم تی‌پی‌لینک M7350 خوبه

 39. سلام.دوست عزیز من مودم.m7350 دارم باطریش خراب شده هر چقدر میگردم.نمیتونم باطریشو پیدا کنم از کجا میتونم پیدا کنم ممنون

  1. قاعدتا باید نمایندگی شرکت تی‌پی‌لینک در ایران باتری تعویضی بدهد یا مرکز تعمیرات و گارانتی تی‌پی‌لینک ایران پشتیبانی کنند.

   سری هم به تعمیراتی‌های تجهیزات شبکه توی مجتمع پایتخت بزنید.

  1. سلام من سوالم جواب دوست عزیزمون‌هست
   من مودم ۵۱۴۲ دارم و از سیم کارت ۴جی ایرانسل روی مودم ثابت تی‌دی استفاده میکنم و‌هیچ مشکلی هم نداره
   حالا سوالم این هست با توجه به اطلاعات سایت ایرانسل قاعدتا نباید امکان استفاده از سیم کارت معمولی روی مودم ثابت باشه ولی ظاهرا امکان پذیر هست روی اکثر مودم ایرانسل و به نظر من تفاوتی هم نداره چه انتن چه سرعت
   حالا دوست دارم نظر شما جناب محمدی‌زاده رو بدونم
   خیلی از دوستان میگن که سرعت سیم کارت تی‌دی بیشتر از سیم کارت معمولی هست وقطعی کمتری نسبت به سیم معمولی داره و‌همینطور بسته سیم کارت معولی متنوع تر و ارزان تر هست
   الویت من سرعت هست
   نظر شما چیه؟
   چرا ایرانسل امکان استفاده از سیم معمولی فراهم کرده در صورتی که اینجوری به ضررش میشه
   تشکر

 40. با سلام خدمت شما آیا میشه روی مودم TD-Ltdهمراه اولیه جای سیم یوسیم از سیکارت ایرانسل برای اینترنت وای فای استفاده کرد

  1. دوست عزیز
   نمی‌توانید سیم‌کارت همراه اول را به جای ایرانسل یا برعکس استفاده کنید.
   نمی‌توانید سیم‌کارت ۴G یا ۴.۵G را به جای سیم‌کارت TD-LTE یا برعکس استفاده کنید.
   مطلب زیر را بخوانید:
   https://shabakehchi.com/buyer-guide/4466/if-you-want-to-buy-td-lte-internet-you-should-know-these-5-points

 41. سلام.تشکر از مطالب خوبتون.
  یسوال به نظر شما بخام مودم ۴جی بخرم کدام مدلش خوبه؟مدل ca60 یا mf60 خوب هسش؟
  شما کدوم مدلشو پیشنهاد میکنید؟
  باتشکر فراوان

  1. دوست عزیز
   متوجه منظور شما از مدل mf60 نشدم. اگر مودم FD-M60 را می‌گویید که از نظر مشخصات تفاوت زیادی با ca60 ندارد!

   مودم ca60 خیلی خوب در ایران جواب داده و در بیشتر انجمن‌های اینترنتی ازش تعریف می‌کنند. یک مودم ۴.۵G همراه خوب است که قابلیت تجمیع فرکانس یا سوییچ از یک شبکه به شبکه دیگر را دارد.

 42. سلام وقت بخير.من راننده کاميون ترانزيت هستم مدام درحال مسافرت داخلي و خارجيم ميخوايتم بدونم چه مودمي بخرم که اينترنت با سرعت بالايي داسته باشه.ممنونم

 43. سلام و درود بر مهندس عزیز

  سوالی دارم : معمولا میزان شارژ دهی گوشی در حالت ۳g با ۴g بسیار متفاوته

  آیا برای مودم همراه هم همینه ؟؟

  منظور از اینکه میگن مودم های همراه هفت ساعت یا بیشتر شارژ دهی دارن در حالت ۴g هست یا خیر

  1. طبیعی است که شبکه موبایل فورجی انرژی بیشتری نسبت به شبکه تریجی مصرف می‌کند.
   معمولا شارژ باتری را براساس آخرین فناوری آن دستگاه می‌گویند. مثلا اگر یک مودم از ۴G و ۴.۵G پشتیبانی می‌کند؛ شارژ باتری را براساس ۴.۵G اعلام می‌کنند.
   هرچقدر سرعت شبکه بیشتر شود یا از فرکانس‌های بالاتری سود ببرد؛ شارژ باتری بیشتری هم مصرف می‌شود.

 44. بسیار ممنونم که بسیار صادقانه پاسخ این حقیر رو عنایت کردین . از بین مودمهای همراهی که توی بازار هست و شما تقریبا بهترینها رو معرفی کردین ، خود شما کدوم رو پیشنهاد میکنید که دارای سرعت دانلود ۳۰۰ مگ بر ثانیه باشند

  از بین اونهایی که دارای سرعت ۱۵۰ مگ هستن ، نظر شما در رابطه با zte mf 93 d چیست

  ممنون میشم که پاسخ بدین

  1. سلام

   مودم MF93D را پیشنهاد نمی‌کنم چون سرعت‌اش از ۱۵۰ مگابیت هم ضعیف‌تر است و پنل مدیریت SMS ندارد. مودم ۴G یکی از بهترین‌های بازار تی‌پی‌لينک مدل M7350_V4 است. تقریبا همه‌چی تمام است. البته کمی هم گران قیمت است!

   در مودم‌های ۴.۵G هم یک مودم متوسط قیمت FD-M60 را پیشنهاد می‌کنم حالا از ایرانسل یا هواوی (آنلایک)

   هیچ اصراری به خرید یک مودم ۴.۵G یا مودم ۴G گران قیمت نیست. ببینید کجا هستید و آنتن‌دهی چطور است و چقدر سرعت اینترنت برایتان مهم است و چقدر پول دارید بدهید. قیمت بسته‌ها و حجم اینترنت را هم دارید. گاهی اوقات ما همه پول توی جیب‌مان را می‌دهیم برای مودم و بعد به خرید یک اینترنت پرسرعت با حجم بالا می‌رسد؛ دیگر هیچی پول نداریم!

 45. جناب مهندس میثاق زاده چند سوال مطرح هست که اگر پاسخ بدید ممنونتون میشم

  ۱ . توی منطقه ایی که فقط تا حد ۴g ساپورت میکنه ، اگر بنده یک مودم ۴ g بگیرم و سرعت دانلود را مثلا ۱ مگابایت داد ، اگر توی همون منطقه مودم ۴.۵ بگیرم آیا امکانش هست که سرعت بالاتر بره

  ۲ . در منطقه ایی که ۴g هست و با گوشی ۴g بسیار عالی جواب میده : آیا ممکنه که مودم همراه روی ۳g سوییچ کنه ؟

  در صورت تغییر آیا میشه به ۴ g تغییرش داد؟

  ۳ . آیا خودمون انتخاب میکنیم که مودم روی ۳g باشه یا ۴g ؟

  با تشکر

  1. دوست عزیز

   ۱- اگر در منطقه‌ای هم ۴G و ۴.۵G پوشش بدهد؛ سرعت ۴.۵G بیشتر است در حد چند مگابایت حداکثر!
   ۲- مودم‌ها طوری طراحی شدند که اگر روی یک فرکانس سیگنال‌های خوبی دریافت نکنند؛ به فرکانس پایین‌تر سوییچ می‌کنند. بنابراین؛ اگر ۴G خوب پوشش ندهد و ضعیف باشد مودم به طور خودکار به ۳G سوییچ می‌کند.
   ۳- برخی مودم‌ها در پنل تنظیمات؛ گزینه‌ای برای قفل کردن مودم روی یک فرکانس و شبکه مثلا ۴G را دارند. می‌توانید بگویید یا این فرکانس و شبکه یا اصلا آنتن ندهد!
   ۴- می‌توانید خودتان یک فرکانس و شبکه را انتخاب کنید یا به طور خودکار برعهده مودم بگذارید. همه‌چیز به مودم و پنل مدیریتی و تنظیمات آن بستگی دارد. برخی کاربران با تکنیک‌های تجمیع فرکانس سعی می‌کنند دو فرکانس را با هم ادغام کنند تا سرعت بیشتری هم داشته باشند. باید مودم اجازه این تنظیمات را به شما بدهد!

 46. با سلام
  تجربه خودم از استفاده از ایرانسل.
  خانه ما در منطقه ای از مشهد است که هم ۴g و هم lte ساپورت می شود. ولی فورجی اش در حد e هم سرعت نداره
  من اوایل فکر می کردم این مشکل از مودم یا گوشی هست ولی با چند سیم کارت و گوشی دیگر هم دیدم این مشکل وجود دارد. البته ۳g در منطقه ما در حد e هست و از ۴g کمی بهتره.(آنتن در منطقه ما فول است).
  به ۷۰۷ زنگ زدم که اصلا جواب درست و حسابی ندادن به نمایندگی مرکزی مشهد مراجعه کردم فقط درخواست ثبت کردن و اصلا جوابی ندادن.
  من یک مودم وایمکس داشتم که با مودم lte ثابت عوض کردم. مودم lte برعکس فورجی سرعت بسیار بالایی داره ولی بدی که داره قیمت بسته ها خیلی بالایی داره و هم بصورت دو منظوره از آدم پول میگرن. اگر قبل تاریخ بسته حجم شما تمام شود شما باید بسته جدید بخرید و اگر تاریخ بسته قبلی تمام شود و حجم بماند شما باید باز بسته جدید بخرید. باید یکطوری مدیریت کنید که حجم و زمان با هم تمام شود وگرنه بیچاره میشی.
  من آمدم جهت تست سیم کارت فورجی را داخل مودم lte گذاشتم و دیدم جواب و سرعت خوبی هم داشت و اختلافش با سیم کارت ثابت خیلی فرقی نداشت در صورتی که همین سیم کارت در گوشی و مودم ۴g اصلا سرعت نداشت.(البته همراه اول در منطقه ما اصلا آنتن دهی خوبی نداره و رایتل که در اکثر مناطق مشهد روی ۳g مونده است.)

  1. ممنون میثم عزیز که تجربه‌ات را با ما در میان گذاشتی
   خیلی خوب بود
   اگر به مدل‌های مودم‌های ۴G و LTE خودت هم اشاره کنی بد نیست. کاربران زیاد دنبال مدل‌های خوب هستند.

  1. دوست عزیز
   کمی توضیح بده ببینیم چی می‌خوای؟ مودم ADSL یا ۴G یا TD-LTE؟
   چه سرعتی؟ با آنتن خارجی یا بی انتن خارجی؟
   چه حدود قیمتی؟

   1. قیمتش فر قی برام نداره و این که هر کدوم که بهتره از نظر انتن دهی و بی آنتن خارجی که البته همراه باشه یعنی قابل حمل

    1. دوست عزیز در مطلب زیر مودم هواوی E5785 را به طور کامل بررسی کردم که به نظر می‌رسد بهترین مودم ۴.۵G بازار ایران است:

     https://shabakehchi.com/technology/gadget-network/4767/huawei-e5785-lte-hotspot

     در مطلب زیر هم می‌توانید مقایسه دو مودم خوب ۴G آنتن‌دار را ببینید:

     https://shabakehchi.com/review/4370/d-link-dwr-953-vs-tp-link-archer-mr200

     این‌ها مودم‌های خوب ایران هستند

     1. سلام سوال مجددی که دارم اینه که آیا این مودم بدون آنتن معرفی شده برای ۶ تا کامپیوتر جوابگو هست ؟ و این مدل خوب به نظر می رسه و این که پیشنهاد دیگری دارین یا نه ؟

 47. سلام من در منطقه ای زندگی میکنم که TDLTEغیر فعال است و فقط تا ۴gفعال است.دیروز یک مودم به توصیه نمایندگی ایرانسل خریدم.البته هنوز سیم کارتش فعال نشده.به نطر شما این مودم(TD_i40) تو منطقه ما قابل استفاده نیست؟البته نمایندگی به من گفت این مودم حتی اگر ۴g هم فعال باشه جواب میده و نیز گفت تعرفه اش با ۴gفرق نداره.

  1. این مودم فقط با اینترنت TD-LTE کار می‌کنه و از اینترنت ۴G پشتیبانی نمی‌کند. باید روش سیم‌کارت TD بیندازید.
   اگر در منطقه شما TD جواب نمی‌دهد با یک مودم ۴G عوض کنید.

 48. سلام جناب مهندس عزیز

  زحمتی خدمتتون دارم

  یک مودم همراه ( جیبی ) فورجی که به معنای واقعی عالی باشه لطفا بهم معرفی کنید که از همراه اول پشتیبانی کنه ( در صورت موجود دارای cat پنج به بالا)

  👆👆👆👆👆
  ( منظورم مودمی هست که خودتون بصورت ۱۰۰% ازش راضی باشید )

  و یکـ مودم عالی دیگه که ۴.۵g باشه لطفا

 49. سلام بر مهندس عزیز

  آیا راسته که اگر مثلا گوشی میان رده ایی که سیستم خود گوشی اجازه میده مثلا تا ۳۰۰ مگابایت سرعت دانلود داشته باشه (همون cat6 ) در حالت ۴g سرعت دانلود رو ۲ مگ داد
  اگر از مودم همراه استفاده کنیم سرعت دانلود رو بالاتر میبره حتی اگر اون مودم زیر cat 5 باشه ؟؟؟؟؟

 50. سلام و تشکر برای مقاله خوبتون،
  مهندس یک سوال دارم ممنون میشم راهنمایی کنید،
  من یک مودم روتر Huawai سیم کارت خور که قابلیت ۴G و LTE داره از انگلستان‌ خریداری کردم که انلاک هست و در انگلیس میتونم همه سیم کارتی روش بزارم و از اینترنت اون نتوورک استفاده کنم،
  آیا اگر مودم و ایران بیارم سیم کارت دیتا ایرانسل و یا همراه اول روی مودم من جواب میده؟

  1. سلام دوست عزیز
   اگر مودم هواوی شما آنلاک است؛ در ایران سیم‌کارت‌های اپراتورها جواب می‌دهد.

   1. مهندس محمدی زاده واقعا از نظر اطلاعاتی که در اما میزارید کمال تشکر دارم ببخشید بعنوان یک کاربر حرفه ای و پر مصرف و پر کاربر اگه بخوام دو مودم تی ال دی از ایرانسل و مبینت بگیرم چون تنوع زیاده چه مدلی و پیشنهاد میدیدبرام فرکانس مودم هم مهمه که دو یا سه بانده باشه و اینکه ایا مودمی tdlte هست که از مبینت و ایرانسل و با هم ساپورت کنه/گ

 51. باسلام خدمت محمدی زاده
  عرضی که داشتم اینه که بنده در یک محیط روستایی زندگی میکنم
  میخواستم یک مودم خوب و قیمت مناسب بهم پیشنهاد بدین نگفته نمونه اینجا مودم تی پی لینک فور جی از شرکت های وب دادن و جواب
  داده
  لطفا به ایمیلم پاسخ بدین ممنون میشم

 52. سلام آیا نوع مودم در میزان سرعت تاثیر دارد؟ مثلا مودم gp2101 سرعتش با tfi60 فرق داره؟ چون قبمتهاشونم حدود ۲۰۰ تومن اختلافه

 53. سلام
  بهترین و قیمت مناسب ترین مودم ۴.۵ جی در بازار چی هست و امکان قفل شدن روی شبکه ۴جی را دارد و تمام اپراتورها را هم ساپورت کند
  ممنون

 54. سلام خسته نباشید.ببخشید من دو تا سوال داشتم! مگه قرار نبود فقط سرعت بفروشن پس چرا باز هم میبینیم دارن حجم رو هم میفروشن.
  میشه چند تا مودم رو معرفی کنین ک بسته های نا محدود داشته باشه ۴g یا LTE مهم نیست.دمتون گرم جواب بدین ممنون میشم ضمنا سایتتون هم خیلی خوبه

  1. اولا که این مصوبه ۲۶۶ که از ۱۲ آذر ۹۶ لازم الاجرا شد و در اون اومده که باید فروش اینترنت حجمی ممنوع بشه فقط شامل اینترنت های باسیم میشه مثل VDSL ، ADSL و فیبرنوری (FTTH) . و اینترنت های بیسیم مثل TD-LTE ، ۴G و WiMAX همچنان به روش قدیم و حجمی قابل خرید هستن .
   دوما اینکه درسته که طرح های جدید باسیم نامحدود هستن و هرچقدر هم ترافیک استفاده کنید بازهم سرویس شما تا پایان دوره قطع نمیشه ولی یک محدودیتی براش تعیین کردن که بهش میگن “سیاست مصرف منصفانه” یا همون FUP . در این حالت اگر مثلا سرعت سرویس شما ۸ مگابیت بر ثانیه باشه و دارای ترافیک مصرف منصافه ۱۰۰ گیگابایت در ماه باشید ، درصورتی که حجم منصفانه ی شما تموم بشه طبق قانون اینترنت شما تا پایان دوره قطع نمیشه ولی سرعتتون تا ۱۲۸ کیلوبیت بر ثانیه پایین میاد . شرکت های مختلف میتونن در تعیین میزان ترافیک منصفانه طرح های خودشون با هم رقابت کنن ..

   1. سلام ممنونم از توضیحتون کاملا روشن بود.
    ببخشید مودمی رو معرفی نکردید!!
    الان همه ی مودم ها بسته نا محدود دارن یعنی؟ یا فقط بعضی هاشون دارن. اگه فقط بعضی هاشون دارن ممنون میشم چندتاشو به من معرفی کنین
    ضمنا الان مودم های مبین نت دارن بسته نا محدود؟

    1. سلام میشه یکی جواب بده اصلا الان میشه با مودم های بیسیم lte و ۴g گرفت بسته غیر حجمی یا نه!! یکی جواب بده لطفا

     1. اصلا مودم کاری به حجم بسته اینترنت ندارد
      اپراتور است که باید بسته غیرحجمی بدهد.

 55. با سلام
  من توی حیاط منزل با گوشی اینترنت فور جی دارم اما زمانی که داخل خونه میرم تبدیل میشه به تری جی.. میخواستم ببینم با مودم فورجی هم همین مشکلو خواهم داشت؟؟؟ خیلی برام مهمه ممنون میشم اگه جواب بدین؟؟؟؟

 56. والله من نمیدونم چرا در صورتی که اکثر مردم حداقل یک موبایل هوشمند همیشه همراهشون هست چرا بازم نیاز خودشون میدونن که “مودم ۴G همراه” بخرن . آخه وقتی موبایل شما میتونه اینترنت دیتا یا همون LTE سیم کارت رو از طریق وای فای و یا کابل USB به اشتراک دستگاه های اطراف بذاره دیگه چرا ملت میرن مودم ۴G همراه میخرن .. حالا اینکه آدم برای منزل یا محل کار خودش از مودم ثابت TD-LTE استفاده کنه خب قابل درک و فهم هستش چون نمیشه بطور مداوم از موبایل به عنوان روتر استفاده کرد ولی اگر در خارج از منزل و در اماکن عمومی هستین و برای مثال میخواین از طریق لپتاپتون وارد اینترنت بشین میشه خیلی راحت از اینترنت ۴G موبایلتون استفاده کنید . طبیعتا در حال حاضر اکثر موبایل های هوشمند امروزی قابلیت “روتر” شدن رو دارن و میتونن اینترنت دیتای خودتوش رو از طریق وای فای (هات اسپات) به اشتراک بذارن .

 57. سلام من توي به خونه منهاي شصت هستم و سرعت اينترنت افتضاحه حتي يه پي ام ساده واسه من نمياد يا نميتونم ارسال كنم مگر اينكه برم توي حياط همه بهم ميگن برو مودم بخرم ميخوام ببينم اگه بگيرم مشكلم حل ميشه؟ و چه مارك و مدلي پيشنهاد ميدين بهم؟

 58. سلام

  آیا امکان بردن مودم TDLTE شرکت مبین نت برای استفاده در خارج ایران وجود دارد ؟
  از این جهت میپرسم که این مودم ها سیمکارت دارند و سوال اینه که آیا میشه مثلا در کشور استرالیا سیمکارتی رو خریداری و به این مودم وصل کرد؟

  با سپاس

  1. دوست عزیز:

   ۱- مودم‌های TD-LTE اپراتورهای ایرانی قفل شده است و فقط برای سرویس‌های خود آن اپراتور کار می‌کند.
   ۲- در کشورهایی مانند استرالیا سرویس TD-LTE نمی‌دهند. اگر هم اپراتوری بدهد روی فرکانس‌ها و شرایط متفاوتی ارایه می‌کند که کلا با ایران فرق می‌کند.
   ۳- بار اضافه با خودتان نبرید؛ مودم مبین‌نت در استرالیا به کار شما نمی آید.

 59. سلام مهندس
  ميخوام مودم td-i40 ايرانسل بخرم براي مصرف خانگي منطقه ما هم پوشش داره ولي قيمتش بالاست (۱۵۰هزار تومان)
  لطف ميكنيد راهنمايي بفرماييد چه مودمي از چه شركتي خريداري كنم. هم سرعت خوب باشه هم به صرفه باشه

  1. معمولا مودم‌هایی که آنلاک باشند و سرعت خوبی هم داشته باشند از نظر قیمتی بالا هستند و در محدوده ۳۰۰ هزار تومان پیدا میشه
   الان هم دلار بالا رفت و دوباره همه فروشنده‌ها چند ده هزارتومان تا صد هزار تومان روی جنس‌ها کشیدن
   مدل‌هایی زیر ۱۵۰ هزار تومان هست ولی سرعت دانلود آن‌ها بیشتر از ۲۱ مگابیت نیست که اصلا توصیه به خریدشان نمی‌کنم.
   دقت کنید مودم td-i40 یک مودم برای اینترنت TD-LTE است و ۴G نیست.
   مودم TF-i60 را می‌توانید با قیمت ۱۷۰ تومان بخرید که هم TD-LTE و هم ۴.۵G است.

 60. با سلام و خسته نباشید من مودم ۴G ایرانسل دارم اما در منطقه ای ک هستم فقط سیمکارت رایتل ۴G خط میده میتونم سیمکارت رایتل رو بندازم رو مودم ایرانسل و ازش استفادع کنم؟؟

  1. معمولا مودم‌های ایرانسل لاک شده هستند و نمی‌توانید از سیم‌کارت دیگری استفاده کنید.
   مگر اینکه طبق راهنماهای توی نت بتوانید مودم را از لاک دربیارید.

 61. سلام لطفن راهنمایی کنید این مودمهای ایرانسل تی اف ۱۶۰ خوبند در حال حاضر یا منتظر نسل ۵gتا سال اینده که همون زمستان ۹۷ میشه بمونم البته در یه کانال تلگرامی ایرانسل خوندم که نسل ۵gرو اماده راه اندازی در تابستان ۹۶ اماده و اجازه ساخت مودمها رو بدن یا نه رو نمیدونم اگر ممکنه نظر بدید البته برا الان زیاد لازمم نمیشه با همین گوشی کارم تا حدودی راه میفته ولی برا ساله دیگه نه متاسفانه اینترنت پرسرعت نیازه و خط تلفن هم نداریم تشکر از راهنمایتون .

  1. دوست عزیز
   هنوز هیچ مودم ۵G واقعی در بازار جهان نیامده و هرچه هست به اسم ۵G دروغ است. اصلا هنوز ۵G استاندارد هم ندارد.
   تازه قرار است از اوایل سال ۲۰۱۹ چند شبکه ۵G در امریکا و استرالیا و اروپا راه‌اندازی شود.
   تا ۵G واقعی به ایران برسد سه چهار سالی کنار بگذار

 62. سلام.
  وقت بخیر.
  سوالی داشتم،اینکه اینترنت ۴G ثابت TD-LTE با گذشت زمان قابلیت ارتقا به نسل های بالاتر مثل ۴.۵ رو داره؟؟

  1. اگر اپراتور تجهیزات‌اش را ارتقا بدهد کاربر هم می‌تواند سرعت بالاتری دریافت کند.
   اما مثلا ارتقا به ۵G مسیر نیست چون فناوری عوض می‌شود

 63. سلام
  روز خوش من چند ماهی هست ایرانسل Tdlte را جایگزین وایمکس کردم زمانی که خریداری کردم سرعت کمتر از وایمکس بوداما الان حدود پانزده روز هست که کاملا قطع هست و پشتیبانی هم هر روز به دروغ میگه همین امروز ما به روز رسانی داریم و زیر بار قطعی نمیره و هیچ شکایتی رو هم ثبت نمیکنه
  کار من هم با اینترنت هست و حدود سیصد گیگ خریداری کردم که زمانش میگذره
  یک هفته است کار هر روزم زنگ زدن به پشتیبانی بی ادب و غیر پاسخگوشه
  موندم به کی شکایت کنم و چطور مودمم رو عوض کنم با توجه به حجمی که خریداری کردم لطفا کمک کنید

 64. سلام وقتتون بخیر
  من الان رادیو وایرلس دارم
  سرعت وایرلس نسبت به ۴g ایرانسل گوشیم تو جایی که ما هستیم خیلی خیلی کم هست.
  میخاستم یه مودم ۴g یا td-lte بخرم و نت از طریق ایرانسل بگیرم
  ایا عوض کردن وایرلس با نت ایرانسل توجیه داره بنظر شخص شما؟؟

  1. دوست عزیز

   الان بهترین اینترنتی که میشه گرفته حتا نسبت به ADSL و غیره همان اینترنت ۴G و ۴.۵G است. حالا ایرانسل یا همراه اول به خودتان بستگی دارد و پوشش‌دهی در منطقه شما.

 65. با سلام خدمت ادمین عزیز سایت من الان یه چند وقتی یه سوال ذهنمو مشغول کرده،من الان یه چندماهی هست مودم TF-i60 ایرانسل رو خریداری کردم ولی قیمت بسته هاش بالا هست میخواستم بدونم اگر بخوام از یه شرکت دیگه اینترنت بگیرم مثل آسیاتک یا صبانت میشه از این مودم استفاده کرد چون درگاه LAN داره میخواستم ببینم پشتیبانی میکنه یا فقط از طریق ایرانسل میتونم از مودم استفاده کنم ممنون میشم راهنماییم کنید

  1. دوست عزیز
   مودم Tf-i60 درگاه WAN دارد و می‌توانید مودم دیگری به آن وصل کنید و از قابلیت‌های وای‌فای آن بهره ببرید.
   به طور مستقیم نمی‌توانید از اینترنت ADSL یا ۴G شرکت‌های دیگری استفاده کنید.

 66. سلام.من یک‌سیم کارت با مودم ثابت ایرانسل از یک نفر خریدم برای جابجایی مالکیت باید چیکار کنم و از میزان استفاده بسته باخبر بشم‌ چیکار کنم چون مودم ۱۰۰ گیگ‌ اینترنت داشته که یک هفته صاحبش استفاده کرد و فروخته به من راهنماییم‌ کنید که پولم به باد میره یا نه اگر امکان داره به ایمیلم پاسخ بفرستید
  خیلی ممنونم
  منتظر جوابتون هستم

 67. دوست عزیز من مطالب بالا رو خوندم ولی افرادی مثل شما درست و کامل توضیح نمیدن خیلی ها رو به اشتباه میندازن..مودم td-lte خیلی وابسته به مکان و زمان هستش…مکان یعنی چی یعنی به موقعیتی که هستید و جایی که ساکن هستید..اگه مکانش مناسب نباشه سرعت پایین هستش..بعضی مواقع از دایل آپ هم کمتر…زمان یعنی همون بعضی مواقع ..یعنی آنتن ها و دکل هایی که برای td lte شرکت ها زدن شدیدا اشتراکی هستش..یعنی یه روز سرعت متوسط یا خوبی دارید ولی یه روز دیگه همون مکان روز تعطیل بخاطر اینکه خیلی ها ازون سرویس استفاده میکنن ممکنه سرعتتون از حداقل adsl هم پایین تر باشه….اصلا پایدار نیست برخلاف تبلیغ دروغی که میکنن…معلومه همینجور از روی هیجان داخل شرکت کنار دکل تست کردن سرعت بالا بوده سریع تبلیغ کردن برا سرویسشون….۴ g هم اطلاعی ندارم ولی میخوام بدم بره td lte …از مبین نت گرفتم افتضاحه…پیشنهاد میکنم کسی سمتش نره

 68. سلام اقای مهندس
  به نظرم گاهی اوقات آنتن دهی محل ما متغیر هست و کم و زیاد میشه و همچنین ترافیک اینترنتی در محله ی ما زیاد هست و بنابر این سرعت هم پایین…اما زمانی که ترافیک کم میشه سرعت دانلود اینترنت با هات اسپات گوشی از یک و نیم مگ تا چهار مگ متفاوته
  چندتا سوال دارم
  اگه مودم بگیرم تغییری در سرعت دانلود نسبت به این مقداری که بیان کردم مشاهده میشه؟
  چه مودمی پیشنهاد میکنید که آنتن دهی قوی تری نسبت به گوشی داشته باشه؟{برام مهم نیست که قابل حمل باشه.شاخصه هام سرعت بالا و کیفیت انتن دهی هست}اگه بشه به عنوان ADSL هم ازش استفاده کرد خیلی خوب میشه{یعنی هم سیمکارت خور هم ایترنت شرکتی}
  اگه کمک کنید و نظرتون رو قبل از خریدم بگید ممنون میشم

 69. سلام ببخشید من میخوام یک مودم بخرم ترجیحا TD-LTEفقط منطقه ای که من توش زندگی میکنم انتن گوشی خوبی نداره و هی قطع و وصل میشه میخواستم بدونم این قضیه تاثیری روی مودم داره یا نه

  1. دوست عزیز
   باید بررسی کنید در منطقه شما آیا اینترنت TD-LTE وضعیت آنتن‌دهی خوبی دارد یا خیر!
   پوشش TD-LTE با موبایل و ۴G متفاوت است.

  1. دوست عزیز
   متوجه منظور شما از «برق تلفن» نشدیم. مودمی می‌خواهید که نیاز به اتصال برق نداشته باشد یا کابل تلفن بش نخورد؟
   مودم‌هایی که باتری دارند یا از قابلیت PoE+ سود می‌برند؛ بدون نیاز به برق شهری می‌توانند کار کنند.
   مودم‌های ۴G هم نیاز به کابل تلفن و خط ADSL ندارند.

 70. سلام جناب محمدی زاده خسته نباشید
  آقا ما چیکار کنیم با این سرعت اینترنت
  من یه گیمرم همیشه واسه استریم کردن مشکل دارم
  بسته اینترنتم ۱۶ مگ ، سرعت دانلود ۱.۸ ، وسرعت آپلودم ۵۱۲ kb ، وقتی میخام استریم کنم سرعت پایین آپلود واسم دردسر میشه
  شما راه حلی واسه این بدبختی من ندارین
  تو خونه یه adsl دارم که بالا توضیح دادم
  و یه مودم همرا ۴g که با ۶ مگ دانلود میکنم ، با ۸۰۰kb آپلود میکنه در حالی که نوشته تا ۲ مگ سرعت آپلودشه
  ببخشید طولانی شد راهنمایی کنید ممنون میشم
  موفق و سلامت باشید

  1. درد شما دوست عزیز درد مشترک بسیاری از کاربران ایرانی است
   من به شخصه واقعا از اینترنت ADSL ناامید هستم و تصور می‌کنم باید به سوی پلتفرم‌های دیگر اینترنت در ایران برویم.
   فکر نمی‌کنم استفاده از روترهای گیمینگ جدید چند میلیون تومانی هم مشکل استریم آپلود شما را حل کند.
   نمی‌دانم در کدام منطقه هستید ولی اگر می‌توانید از سرویس اینترنت VDSL استفاده کنید یا تقاضای فیبرنوری بدهید. مسلما باید هزینه بیشتری بکنید ولی شاید مشکل حل شود.
   همین‌طور با کارشناس سرویس‌دهنده اینترنت‌تان صحبت کنید شاید تنظیماتی داشته باشند که سرعت آپلود را افزایش دهد.
   کلا با شیوه جدید اینترنت منصفانه؛ آمدند ابروش را درست کنند زدند چشم کاربران را کور کردند و سرعت‌ها را بستند.

 71. سلام و وقت بخیر ممنون از سایت عالیتون چند تا سوال داشتم ممنون میشم جواب بدید.
  ۱.آیا گوشی هست که بشه از سیم کارت TD-LTE روش استفاده کرد؟گوشی من اس۹ پلاس هست مشخصات شبکش اینه HSPA 42.2/5.76 Mbps, LTE-A (6CA) Cat18 1200/200 Mbps
  شبکه بی سیمWi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, Wi-Fi Direct, hotspot
  من چندتا از مقالاتتون رو خوندم تک باند و دو باند رو در ضعف TF-160 و …ولی هرچی گشتم نتونستم بفهمم آیا این مشخصات میتونه ساپورت کنه سیم کارت LTE رو یا نه؟اگر جواب نه هست به سوال بعدی جواب بدید لطفا
  ۲.هزینه واسم مهم نیست چه مدلی مودمی از چه شرکتی تهیه کنم؟بیشترین سرعت آپلود و دانلود واسم مهمه پینگ خیلی پایین میخوام چون گاها گیم آنلاین بازی میکنم،مبین نت خیلی ارزون تره مثلا بسته ۳ هزار گیگی رو داره میده ۸۰۰ تومن!!!ولی سرعت زده یک تا چهل ایرانسل ۱۵۰۰ گیگی رو میده یک میلیون ولی سرعت رو زده یک تا هشتاد!!
  ۳.تفاوت مودم فضای باز و بسته چیه؟مثلا لوکیشن من در فضای باز قرار داره طبق مپ ایرانسل!
  ۴.الان سیم ۴G ایرانسل دارم سرعت از ۱.۵ مگ تا ۷ ۸ مگ متغیره ۴.۵G و ۴.۵G+ نشون میده گوشیم اگه میشه اینم ی توضیحی بدید که یعنی چی فرق اون ۴.۵G با ۴.۵G+ چیه؟؟؟با این وجود TD-LTE بگیرم سرعت بیشتر از اینه؟
  با تشکر فراوان

  1. دوست عزیز
   دامنه سوالات این‌قدر زیاد است که نمی‌توان به هریک تک تک جواب داد و به نظرم باید برای هریک مقاله‌ای جداگانه نوشت. شاید دو سه مورد زیر کمی به شما کمک کنند:

   ۱- زیاد در بند ۴.۵G و +۴.۵G نباشید. این‌ها همش اسم است و بازی برای پول درآوردن در ایران.
   ۲- اینترنت موبایل (همان ۴G یا ۴.۵G) به دلایل زیادی بهتر از اینترنت TD-LTE در ایران است. اگر برایتان مقدور است اینترنت همراه بگیرید با یک مودم همراه
   ۳- اما اگر می‌خواهید اینترنت TD-LTE بگیرید؛ ایرانسل بهتر از مبین‌نت است. هم آنتن‌دهی بهتری دارد و هم شبکه پوشش‌دهی بزرگ‌تری و سرعت هم بالاتر است.
   ۴- گوشی‌های تلفن همراه از اینترنت TD-LTE پشتیبانی می‌کنند ولی اپراتوری وجود ندارد که سیم‌کارت TD-LTE به شما بدهد که بشود هم اینترنت استفاده کرد و هم تماس گرفت. سیم‌کارت TD-LTE ایرانسل فقط برای دیتا است و تماس و مکالمه و اس‌ام‌اس ندارد.

 72. سلام من می‌خوام یک مودم همراه بخرم ببخشید سرعت وای فای همراه اول بیشتر است یا ایرانسل و سوال بعدی من این است که میشه مودم همراه اول و ایرانسل را قسطی بخرم

  1. ۱- مودم همراه برای استفاده از اینترنت موبایل همراه اول و ایرانسل است نه وای‌فای! همراه اول فقط در مکان‌های عمومی خاص وای‌فای می‌دهد.
   ۲- اگر منظورتان سرعت اینترنت موبایل همراه اول یا ایرانسل است؛ کاملا بستگی به موقعیت و آنتن‌دهی منطقه شما دارد. در برخی مناطق همراه اول سریع‌تر و در برخی مناطق دیگر ایرانسل بهتر کار می‌کند.
   ۳- خود همراه اول یا ایرانسل که مودم قسطی نمی‌فروشند. سایت‌های آنلاین هم ندیدم قسطی بدهند. اگر فروشگاه‌های فیزیکی در سطح شهر چنین کاری بکنند که بعید است چون مودم‌ها حداکثر قیمتی ۲۰۰ الی ۳۰۰ تومان دارند و کسی قسطی درخواست نمی‌کند.

 73. سلام من چندسال پیش مودم یو اس بی ایرانسل سفارش داده بودم اما آنتن نمیداد اونو به ایرانسل پس دادم الان میخواستم بدونم اگه یه مودم ۴G بگیرم بازم همین مشکل هست یا میتونم مانند موبایل از اینترنت استفاده کنم ؟

 74. با سلام من یک مودم اینترنت ثابت ایرانسل خریداری کرده ام و آنتن مودم ۳خط قطعی و و صلی دارد سرعت دانلود با دانلود منفجر ۳تا۴من متغییر است.درصورتی که گوشی اس۸پلاس سامسونگ آنتن آن ۲ خط و در حالت ۴جی است که سرعت دانلود تست از ۱۲تا۲۰ با speedtest متغیر است در صورتی که در منطقه ۴.۵چی هستم.می خواستم راهنمایی دقیقی انجام دهید تا به سرعت دانلود حداقل ۸تا ۱۲ برسم(چون ۳۰۰ متر آن طرف تر خونه پدرم به این سرعت حتما بالاتر می رسم و دکل خیلی نزدیکه) و منطقه ما اطراف آپارتمان هست ولی ما کیلوئی.
  استفاده از آنتن خارجی و تقویت کننده یا آمپلی فایر یا رپیتر و کابل و آنتن داخلی از شرکت sino.ir می توان به این سرعت دست یافت؟(استفاده از مودم پرسرعت cat6a دانلود ۳۰۰مگبرثانیه و دستگاه های تقویت سیگنال که ۴ تا ۶ میلیون هزینه دارند).

  1. دوست عزیز
   تقویت سیگنال‌ها و رساندن سرعت از ۴ مگابیت به ۱۲ مگابیت به عوامل زیادی بستگی دارد:
   ۱- همان‌طور که خودتان گفتید استفاده از مودم‌های CAT6 و تجمیع فرکانس می‌تواند تاثیرگذار باشد. روی گوشی گلکسی اس ۸ پلاس سریع‌ترین مودم LTE دنیا با سرعت یک گیگابیت نصب است و سامسونگ طوری آنتن‌ها را طراحی کرده که طبیعی است سرعت بالاتری داشته باشید. با مودم‌های ایرانسل به چنین سرعتی نمی‌رسید.
   ۲- باز هم طبیعی است هرچه‌قدر به آنتن‌های BTS و دکل‌های اپراتورها نزدیک‌تر باشید و دور و اطراف‌تان آپارتمان یا ساختمان‌های بلوکی بلند وجود نداشته باشد؛ آنتن‌دهی بهتر است.
   ۳- باید بررسی کنید مشکل آنتن‌دهی چیست؟ گاهی اوقات زدن یک آنتن خارجی در خارج از ساختمان یا طبقات بالاتر یک آپارتمان جواب می‌دهد. برخی اوقات هم باید تقویت‌کننده خرید.
   ۴- با تقویت‌کننده‌های چند میلیونی سیگنال کار نکردم و از کارایی‌شان اطلاع دقیقی ندارم.

 75. با سلام
  مودم همراه موجود در بازار مثل tplink m7310 با وجود اینکه تو مشخصاتش tdlte را پشتیبانی میکند و باند فرکانسش هم با باند فرکانس مبین نت و ایرانسل هکی هست اما چرا سیمکارت lte را که میگذارم آنتن نمیگیرد؟

  1. چون سیم‌کارت‌های مبین‌نت و ایرانسل طوری ساخته شده‌اند که فقط روی مودم‌های خاص و مشخصی متعلق به خودشان کار کنند.

 76. با سلام
  آیا دستگاه تقویت کننده سیگنال فول باند واقعا تاثیرگذار هست برای مناطقی که سیگنال ضعیف هست و باعث افزایش سرعت دانلود می شود؟هزینه ی این دستگاهها چقدر است؟خواهش راهنمایی کنید چون واقعا راهنمایی نیاز دارم.
  با تشکر

 77. با سلام. من فرصت نکردم همه مطالب قبلی رو بخونم اما با خوندن بعضی هاش متوجه شدم شما می تونین راهنمایی م کنین. یک دستگاه عابر بانک توی شاندیز دارم که نیاز به اینترنت داره. خط تلفنی که اونجا هست قدیمیه. مودمی که استفاده می کنم(tenda-tp link). هم خط تلفن مشکل داره و هم خیلی کنده و مرتب قطع و وصل میشه. نیاز به مودمی دارم که سرعتش مناسب باشه و قطع نشه و نیازی هم به این خط تلفن مشکل دار قدیمی نداشته باشه یعنی سیم کارت خور باشه. منطقه مذکور برای ایرانسل ظاهرا خوب جواب نمیده و به همراه اول بهتر جواب میده . در ضمن حتما باید مودم از طریق کابل شبکه به کیس دستگاه وصل بشه.سرعت بالا مد نظر نیست. فقط یک سرعت معمول برای تراکنش های بانکی شتابی. چه مودمی رو پیشنهاد می کنین؟ این قضیه سیم کارت های شاتل چیه؟ سیم کارت از اونا بگیرم؟

  1. دوست عزیز

   به یک اشتراک و سیم‌کارت اینترنت همراه اول نیاز دارید و یک مودم همراه دسکتاپ
   سیم‌کارت را که از نمایندگی‌های همراه اول بگیرید و بسته اینترنت پرسرعت نوترینو بخرید به اندازه‌ای که حجم استفاده می‌کنید
   برای مودم دسکتاپ پیشنهاد می‌کنم یکی از مدل‌های TP-Link Archer MR۲۰۰ یا D-Link DWR-۹۵۳ را بخرید. ببینید کدامش توی بازار گیر میاد و قیمت بهتری دارد. تی‌پی‌لینک عالیه و حرف ندارد:
   https://shabakehchi.com/review/4370/d-link-dwr-953-vs-tp-link-archer-mr200

   خوبی این مودم روترها اینه که هم درگاه شبکه دارند تا مودم را با کابل به کیس یا دستگاه‌های دیگر وصل کنید و هم انتن خارجی دارند که گیرندگی و انتن‌دهی خوب را تضمین می‌کنند و هم سرعت خوبی دارند و می‌شود از وای‌فای هم استفاده کرد.
   موفق باشید عزیز

 78. آقا سلام
  خیلی ممنون از وقتی که می ذارید.
  من می خوام این اینترنت به دردنخورِ مخابراتمو که هر روزم به دردنخور تر می شه عوض کنم.
  دوستی LTE مبین نت رو پیشنهاد داد. حالا با مطالبی که تو سایت شما خوندم که با ۴G مقایسه کردید گیج شدم. و این که اصلا مبین نت یا ایرانسل؟ یا حتی همراه اول؟ کدوم کیفیت و پشتیبانی بهتری دارن؟ مطالبتون رو خوندم، اما نمی دونم چرا هر چی بیشتر خوندم بیشتر قاطی کردم. البته عیب از منه. بازم تشکر 🙂

 79. سلام. منزل من همراه اول قطع است و آنتن نمی دهد. برای همین خواستم یک مودم ایرانسل بخرم. از آنجا که نوع کار من کثیر السفری است می خواستم این مودم قابل حمل باشد. دوستی به من a60 ایرانسل را پیشنهاد داد. ممنون می شوم اگر مودم بهتری که قابل حمل یاشد در ایرانسل می شناسید به من معرفی کنید.

  1. اگر دنبال یک مودم همراه ۴G LTE با سرعت بالا (۳۰۰ مگابیت دانلود) هستید و می‌خواهید از ایرانسل به تنهایی استفاده کنید؛ همان مودم Ca60 بهترین است.

 80. ممنون از راهنماییتون. دو سوال داشتم. ۱- ایا انتخاب بهتری هم مد نظر دارید؟ ۲- این محصول در سایت ایرانسل و در دیجی کالا موجود نمی باشد( زده ناموجود) ایا جای خاصی برای خرید سراغ دارید؟

  1. ظاهرا در تمام فروشگاه‌ها ناموجوده
   احتمالا چند روز دیگر دوباره فروشش از سر گرفته می‌شود. گاهی اوقات نمایندگی‌های ایرانسل هم موجودی دارند.
   روتر FD-M60 ایرانسل هم خوبه ولی کمی سنگین‌تر از CA60 است ولی باز هم ناموجوده
   اگر نخواهید از ایرانسل خرید کنید مودم؛ باید سراغ مودم‌های انلاک بازار بروید که همگی مقداری گرون‌تر هستند مثلا حدود ۵۰۰ هزار تومان
   اگر مشکل یا محدودیت مالی ندارید روترهای خیلی بهتر از CA60 در بازار هست هم از تی‌پی‌لینک هم از دی‌لینک هم هواوی

 81. سلام
  من مودم ایرانسل یا رایتل میخوام
  با این حرفا که زده شد فکر کنم ۴ جیبهتر باشه
  فقط یه سوال ۴ جی به کامپیوتر پی سی هم وصل میشه چون پی سی وای فای نداره
  بعد کدوم مدل را شما پیشنهاد میدید که سرعت خوب و بدون قطعی داشته باشه

 82. سلام وقت به خیر. برای دوربین مدار بسته منزل شخصی به یک مودم کابلی مناسب نیاز دارم. میشه لطفا راهنمایی کنین که با توجه به تجربیات تون بالاخره چه مدلی مناسب هست؟

 83. همینطور یه چیزی مینویسید میرید.
  جالبه که TD-LTE در ایران دروغی بیش نیست و حتی در بهترین حالت هم بهتر از ۴G و ۴.۵G نیست.
  متاسفم که مصرف کننده باید با هزینه گزاف این تجربه رو به دست بیاره و جیب یه سری شرکت بی مسئولیت رو پرکنه!!

 84. سلام و خدا قوت بابت مطالب مفیدتون
  بنده چند روزه یک مودم TD-LTE خریداری کردم و در منزل واقع در مرکز کرج استفاده می کنم. با وجود اینکه یک چراغ آنتن مودم بیشتر روشن نمیشه اما سرعتش خیلی خوبه و حداقل سرعت دانلود سه چهار مگ هست. اما کاش چندتا مطلب میذاشتید واسه راهکار آنتن دهی بهتر مودم های TD-LTE

 85. سلام
  خیلی ممنونم از اطلاعاتتون
  آقا من گیج شدم نمیدونم چه مودمی بگیرم
  اینطورکه پیداست ایرانسل بدرد بخور نیست
  غیرایرانسل یه مودم همراه میخوام که قیمتش مناسب باشه بسته هاشم ارزون باشه وهمینطور سرعتش هم خوب باشه در کل بصرفه دیگه
  ساکن مشهد هم هستم
  چه مودمی رو پیشنهاد میدید شما؟
  مرسی

 86. پینگ تایم کدوم برای گیمینگ مناسبه و تایم اوت نداره ؟؟؟
  و اینکه حداقل پینگ داخلی و خارجی(مثل ۸.۸.۸.۸) تو این دو تا چنده ؟؟؟
  ممنون میشم اگه پاسخ بدین.
  با تشکر

  1. همه‌چیز بستگی به آنتن‌دهی منطقه کاربر دارد.
   در برخی مناطق واقعا اینترنت TD-LTE بهتر و سریع‌تر از اینترنت ۴G است ولی گزارش‌ها نشان می‌دهند در اغلب اوقات به‌خصوص در شهرستان‌ها ۴G پایدارتر و قابل اعتمادتر و سریع‌تر از TD-LTE است

 87. با سلام و خسته نباشید
  من یکی از این مودم ها دارم که تازگی به مشکل خورده.
  وقتی مودم را روشن میکنم بعداز پیام WELLCOM روی لوگوی ایرانسل صفحه قفل میشه و دیگه هیچ کاری نمیکنه.
  در ضمن مودم گارانتی ندارد و شرکت ایرانسل جوابگو نبودند
  لطفا من را راهنمایی کنید

  1. اسامی ۳G و ۴G مقداری کلی هستند و دقیقا مشخص نمی‌کنند چه سرعت و شبکه‌ای پشتیبانی می‌شود.
   اگر به مشخصات دقیق مودم گوشی تلفن همراه دسترسی داشته باشید و بفهمید از کدام رده LTE Cat است؛ بهتر می‌توان تصمیم‌گیری کرد چه سرعت و فرکانس و شبکه‌ای را پشتیبانی می‌کند.

 88. سلام مبشه محبت کنین ، بگین چه مودمی خارج از مودمی که خود اپراتورها میدن بگیریم که هم td-lte ایرانسل رو ساپرت کنه هم اینکه بشه اگه راضی نبودم ابتونم از بقیه اپراتورها مثل شاتل یا مبین نت بگیررم.
  تشکر میکنم از راهنمایی هاتون و سایت بسیار خوبتون

  1. مودم‌های CA60 و FD-M60 اگر در بازار موجود باشند و توسط نمایندگی ایرانسل فروش بروند؛ واقعا جواب پس داده هستند

 89. سلام خسته نباشید.بنده به خاطر شرایط کاریم به چند کشور سفر میکنم و نیاز به مودم همراه دارم که سیم کارت کشور هایی که بهش سفر میکنم رو ساپورت کنه.آیا مودم های همراه موجود در بازار ایران این قابلیت رو دارن؟اگر این قابلیت رو دارن لطفا مدل مودم رو به من معرفی کنیید .سپاسگذارم

  1. دوست عزیز

   اگر مودمی بخرید که آنلاک باشد یعنی توسط خود اپراتورهای موبایل و اینترنتی به شما نداده باشند؛ امکان استفاده از سیم‌کارت‌های کشورهای دیگر را دارید.
   مودم‌های هواوی، تی‌پی‌لینک، نت‌گیر و دی‌لینک چنین قابلیت‌هایی دارند.

   مثلا مودم هواوی E5785 برای همراه بودن بسیار مناسب است. از اینترنت ۴.۵G هم پشتبانی می‌کند.

   مودم نت‌گیر MR1100 باز هم برای همه کشورها خوب است و از اینترنت یک گیگابیت پشتیبانی می‌کند.

 90. سلام با تشکر از سایت خوبتون
  من قصد دارم یه مودم خریداری کنم. حالا یا ۴.۵ یا td lte
  اول قصد داشتم مودم tf-i60 یا معادل انلاک شده هواوی رو بخرم اما در یک مقاله ۵ دلیل اوردید که این مودم نخرید!
  در مورد سرویس td lte هم در مقاله اشاره کردید که سرعت دانلود و اپلودش بالاست اما نظرات کاربران چیز دیگه نشون میده و در مقاله دیگه هم به بن بست td lte اشاره کردید.
  خلاصه من گیج دشدم لطفا من راهنمایی کنید چکار کنم بهتره…
  خونه من خیابون انقلاب حوالی پل چوبیه.کدوم گزینه رو پیشنهاد میکنید؟
  ۱.مودم tf-i60 ایرانسل که هر دو سرویس td-lte و ۴.۵g رو بتونم استفاده کنم (میدونم همزمان نیستند)
  ۲.سرویس td-lte ایرانسل(کدوم مودم؟)
  ۳.سرویس ۴.۵g ایرانسل(کدوم مودم؟)
  ۴.سرویس td-lte مبین‌نت
  ۵.همراه اول یا adsl یا سایر موارد؟

  1. سلام
   هر کاربری باید براساس جایی که هست، کاری که میکنه، سرعت اینترنتی که می‌خواد و هزینه‌ای که در نظر گرفته یک سرویس اینترنت انتخاب کنه
   ولی به طور عمومی براساس وضعیت ADSL و TD-LTE و ۴.۵G و رضایت کاربران من پیشنهاد می‌کنم یک سرویس اینترنت ۴.۵G با مودمی خوب بگیرند تا هم سرعت خوب و پایداری دیتشون باشه، همه‌جا همراه‌شون باشه و آینده خوبی هم داره
   ایرانسل مودم Ca60 خوبه. در بازار آزاد هم مودم روترهای خیلی خوبی برای خرید هست که با سیم‌کارت‌های مختلف اپراتورها کار می‌کنند
   اینکه ایرانسل یا همراه اول یا مبین‌نت کاملا به جایی که هستید بستگی داره. تحقیق کنید کدام‌یک اینترنت بهتری ان‌جا می‌دهند
   موفق باشید

   1. فقط ببخشید یه سوال دیگه با توجه به اینکه الان مودم CA۶۰ در سایت ایرانسل موجود نیست و اگه هم باشه قیمت حدود ۳۶۰ تومن داره و مودم tf-i۶۰ رو تقریبا به همون قیمت روی سایت گذاشته بین این دو مدل کدوم یکی رو توصیه میکنید..

    1. هزار درصد مودم CA60 یا به‌جاش FD-M60
     شاید نمایندگی‌ها یا سایت‌های فروش محصولات شبکه داشته باشند

     اگر نمی‌خواهید از اینترنت TD-LTE استفاده کنید؛ اصلا مودم TF-i60 را فراموش کنید چون واقعا همه باش مشکل دارند

  1. تنها تفاوت‌شان در این است که مودم هواوی B612 آنلاک است و می‌توان از سیم‌کارت‌های همراه اول یا شاتل و … هم استفاده کرد.

 91. سلام اقای مهندس . مرسی بابت راهنماییهای خوب و مخلصانه شما!
  تا حالا بنا ب دلایلی فقط از اینترنت وایمکس و adsl استفاده کردم. حالا میخام از اینترنت سیمکارتی استفاده کنم.
  اونم مودم های همراه نه TD-LTE.
  و چون محل کار و سکونت و تعطیلاتم از لحاظ آنتن دهی اپراتورها کاملا با هم فرق دارن میخام ی مودمی بگیرم ک بتونم به وقتش از اینترنت هر کدوم از سیمکارتای همراه اول و ایرانسل استفاده کنم. حالا سوالام:
  ۱- ایا همچین چیزی مقدوره؟منظورم استفاده از بسته اینترنت این اپراتورها روی یک مودم همراه؟ البته به وقتش از هرکدومشون نه همزمان.
  ۲ – اگه مقدور هست کدوم مودم همراه رو پیشنهاد میدین؟
  ممنون از لطف همیشگی شما به من و امثال من. ۳ تیر ۹۷

  1. سلام

   می‌توانید یک مودم آنلاک خوب از بازار بخرید و هر سیم‌کارت اپراتور را روش بندازید و از اینترنت همراه ۴G استفاده کنید.
   مودمی نداریم که مثلا چند سیم‌کارت بخوره و به طور همزمان امکان استفاده از اینترنت هر اپراتور را بده و مثلا بین شان سوییچ کنید.

   اما می‌توانید مودم ۴G گرفته و در محل کار از سیم‌کارت یک اپراتور و در خانه از سیم‌کارت دوم اپراتور دیگری استفاده کنید.

   مودم‌های خوب بازار هواوی E5758، تی‌پی‌لینک M7310، هواوی E5577 و هواوی B612 هستند. این‌ها مودم روترهایی ۴G و همراه هستند که ظاهرا بیشتر به کار شما می‌آید.

 92. سلام. سیمکارت دیتای مبین نت در که در مودمهای td lte کار گذاشته میشه ، آنتk دهیشون با دیتای سیمکارتهای همراه اول فرق میکنه؟ کلا زیر مجموعه اونهاست یا مجزان؟ یعنی اگه دیتای سیمکارت همراه اول رو دقیقا مثل همین الان قطع میکنن، مودم مبین نتمون هم کار نمیکنه یا کلا باهم فرق دارن؟ مرسی

 93. با تشکر از مهندس عزیز. دوستان عزیز من مودم ایرانسل td lte مدل gp2101plus را تهیه کردم و کاملا راضی ام.

  مطمئن شوید منطقه تحت پوشش هست و با خیال راحت خریداری کنید. سرعت ۱۴ مگابایت برثانیه و ۵ مگابایت بر ثانیه برای اپلود را ارایه میدهد و برای بازی های انلاین پینگ ۱۱۶ را ارایه میدهد.

  به طور متوسط خدمتتنون گفتم حالا ممکنه بعضی وقت ها پایین یا حتی بالا هم بره. نصب اسان دارد و اصلا زحمت ندارد و سعی کنید نقطه ی کور نگذاریدش و دم پنجره ترجیها

  در بهترین شرایط که ترافیک نباشه من سرعت ۲۳ مگ بر ثانیه دانلود را تجربه کردم که پینگم تو بازی انلاین مثلا رینبو سیکس ۱۰۸ بود که تو ایران عالیه و واسه تلگرام هم حرف نداره.
  البته در شلوغ ترین وضعیت هم سرعت را تا ۶ مگ بر ثانیه کاهش داد اما خب این همیشگی نیست و در بدترین حالته. تازه منطقه ما زیاد آنتن‌دهی جالبی نداره که این سرعت را ارایه داده.

  ۴ چراغ انتن داره که برای من ۳ چراغ روشن است البته بیرون از خانه در مرکز خدمات ایرانسل دم خونمون ۴ خط هم پر شد. ۲ خط هم شده اما معمولا ۳ خط.

  در جا گذاری سیم‌کارت دقت کنید چون جا بره دیگه سخت در میاد. دفترچه راهنما رو بخونین و بدونین علاوه بر ۱ سیم‌کارت ثابت تی دی ال تی ای یه سیم‌کارت هدیه هم ایرانسل فورجی میده که حتی واسه این مودم جواب میده اما اولش غیر فعاله و باید فعالش کنین.

  اگر سیم‌کارت را درست جا بزنید، چراغ سیمکارت قرمز هست و کمی صبر کنید ابی میشه حدودا ۳ الی ۴ دقیقه طول می‌کشد. این مودم پورت لن داره و در کل خیلی عالیه اما لطفا با شماره گیری ۰۹۳۶۶۰۰۰۰۰۰ اطمینان حاصل کنید منطقتون دارای پوشش است و اگر مشکلی داشتید به مرکز خدمات مراجعه کنید که عالی و با حوصله و رایگان مشکل‌تان حل میکنن و اونایی که راضی نیستن حتما به مراکز خدمات ایرانسل یا با شماره ۰۹۳۷۷۰۷۰۰۰۰ تماس بگیرن. با سپاس

  1. سلام دوست عزیز . همسایه کناری ما دکل ایرانسل گذاشته و من میخوام اینترنت ثابت ایرانسل بگیرم لطف می کنی بگی بهترین مودمی که از همه نظر کامل باشه چیه ؟

 94. سلام
  میخواستم بدونم مودم TD-LTE ایرانسل مدل GP-2101 آیا میشه باهاش بسته اینترنت ۴g خرید و بصورت ۴جی استفاده کرد؟؟

 95. سلام خدمت اقای محمدی زاده . من اول میخواستم بدونم که مودم ۴g که باطریش ۲۰۰۰یا۲۵۰۰ امپر نوشته ؛ چند ساعت شارژ نگه میداره؟ دوما ایا ازین نوع مودم هایی که باطری دارند ؛ میشه مثل لب تاب به برق زد و استفاده کرد تا شارژش در محل کار خالی نشه و با ادابتور ازش استفاده کنیم ؟ ممنون از راهنماییتون .

 96. سلام یه سؤال داشتم
  من قصد خرید مودم دارم اما هیچ اطلاعاتی راجبش ندارم
  میخواستم بدونم مودم ایرانسل فقط برای مشترکین ایرانسل قابل استفاده هست یا مشترکین اپراتور های دیگه مثل همراه اول هم میتونن از مودم ایرانسل استفاده کنن

  1. ببینید کدام‌یک در منطقه و محل شما آنتن‌دهی بهتری دارد.
   اگر می‌خواهید مودم را از خانه بیرون ببرید؛ مودم ۴G بهتر است ولی همیشه در خانه است می‌توانید یک مودم خوب TD-LTE هم بخرید و استفاده کنید.
   این مطلب‌ها را هم نگاهی بیندازید:

   https://shabakehchi.com/education/5202/5-the-ambiguity-about-the-td-lte-internet-that-misleads-users

   https://shabakehchi.com/buyer-guide/4466/if-you-want-to-buy-td-lte-internet-you-should-know-these-5-points

   https://shabakehchi.com/technology/3897/td-lte-internet

 97. سلام
  سیستم‌عامل من لینوکس هست و برای مسافرت و استفاده در لپتاپ نیاز به یک مودم دانگل دارم. پیشنهاد شما چیست؟

 98. سلام من چند وقته که از اینترنت ADSL به طور کلی نامید شدم و میخوام یه اینترنت خوب بگیرم هدفمم از اینترنت بازی انلاین و دیدن فیلم و …. هست واقعا مردد شدم تو این همه اشفته بازار و اینم بگم که به طور تستی یه مودم TDLTE مدل B5142 ایرانسل از یکی گرفتم و افتضاح بود واسم اما وقتی هات اسپات گوشیم که همراه اول ۴G هست رو میزارم تا ۷ مگ میگیره……
  ممنون میشم با این توضیحات یه مودم خوب بهم معرفی کنید

 99. من قصد خرید td lte ایرانسل داشتم .تو سایت ایرانسل در قسمت نحوه دریافت td lte نوشته سیم کارت اعتباریش رایگان و سیم کارت دائمی اش ۶۰ تومان با اعتبار اولیه ۱۰۰ تومان برای خرید بسته .ازونجاییکه من یه مودم انلاک td lte دارم (b612) گفتم فقط سیم کارت بگیرم .اما با مراجعه به مرکز خدمات ایرانسل یا تماس با ۷۰۷ خدمات ایرانسل گفتم سیم کارت باید همره مودم خرید.واقعا جای تاسف.الان من ۱۹۰ تومان پول مودمی بدم که لازمم نمیشه .واقعیت موضوع با انچه در سایت ایرانسل نوشته متفاوت.

 100. با سلام با توجه به اینکه قبلا بسته های اینترنت ایرانسلTD گرانتر ار ۴G بود به صرفه نبود
  اما حالا اگر به سایت مراجعه کنید قضیه برعکس شده است
  بنظر شما ممکنه باز تغییر کنه؟

  1. سلام
   پیش‌بینی میشه به تدریج قیمت بسته‌های اینترنت TDD کاهش پیدا کند. به‌خصوص اینکه چندین شرکت دیگر هم به‌زودی اینترنت TD-LTE می‌دهند.

 101. چقدر طول میکشه اینترنت TD-LTE به حومه اصفهان هم کشیده بشه 🙁
  اینجا نه فیبرنوری هست نه TD-LTE هست، همون ۴G به سختی جواب میده و کیفیت بدی داره :((
  بخدا ما هم آدمیم یه حرکتی بزنین زود اینترنت پرسرعت برسه این اطراف تا ما هم استفاده کنیم
  از درچه پیاز

 102. سلام.من یک مودم ldte مبین نت دارم.ایا می شود از خدمات ایرانسل استفاده کنم.چون منطقه ای که جدیدا در ان هستم مبین نت انتن ندارد

  1. خیلی دوست داشنم جواب مثبت بدهم ولی متاسفانه مودم‌های مبین‌نت و ایرانسل قفل شده هستند و فقط برای استفاده از همان اپراتور تنظیم شدند

 103. سلام
  میخواستم بدونم مودم های TD-LTE قابلیت اتصال به سرویس های ADSL رو دارند یا نه، یعنی میشه از مودم TD-LTE بجای مودم معمولی برای اتصال به ADSL استفاده کرد؟

  1. مودم‌های TD-LTE برای استفاده ADSL نیستند و اصلا امکان چنین چیزی را نمی‌دهند. شاید درگاه RJ11 داشته باشند ولی از استاندارد ADSL پشتیبانی نمی‌کنند.

   تنها در یک روش می‌توان اینترنت ADSL را روی مودم روترهای TD-LTE آورد و آن هم از طریق اتصال کابل مودم ADSL به مودم TD-LTE است. پس باید همیشه یک مودم ADSL داشته باشید

 104. من مدتی هست که اینترنت td lte مبین نت رو دارم. بنظرم اینترنتش بد نیس، افتضاحه. قطعی به شدت زیاد، سرعت هنگام اتصال بشدت ناامید کننده. من سرویس ۴M+ رو دارم ولی واقعا مزخرفه. در ۷۰درصد مواقع ترجیح میدم از اینترنت سیم کارتم که ایرانسل هست استفاده کنم ولی به مبین نت مزخرف وصل نشم. انتن دهی در جایی که هستم که بنابرا ادعا کامله. من سمت سیدخندان هستم. الانم که نت ۲ روزه قطعه و پشتیبانی شرکت مدام روی پیغام رسان صوتی هست و کسی جواب نمیده…این یعنی رعایت حقوق مشتری 😐

 105. سلام جناب محمدی زاده، مطالب مفیدی رو توی سایت ارائه دادین.
  سوال تخصصی ازتون داشتم با وجود آشنایی بیشتر شما با مودم های همراه
  قصد خرید مودم همراهی رو دارم که از شبکه ۴ یا ۴.۵G پشتیبانی کنه ، اما مهمترین مسئله برای من قابل حمل و ثابت بودن مودم هست به طوری که با استفاده از برق شهری بشه از مودم استفاده کرد، متاسفانه در قسمت مشخصات و توضیحات در فروشگاه های اینترنتی ، از جدا شدن باتری و قابلیت برق شهری بدون باتری حرفی نزدن. مدل هایی رو پیشنهاد کنین که این قابلیت رو داشته باشن ، پیشاپیش ممنونم

  1. دوست عزیز سلام
   غالب مودم‌های رومیزی فاقد باتری هستند و مستقیم به برق شهری وصل می‌شوند. در مطلب زیر چندین مودم ۴.۵G رومیزی معرفی شده است که همگی بدون باتری هستند و فقط با برق شهری کار می‌کنند:
   https://shabakehchi.com/buyer-guide/7128/modem-4-5g-desktop-iran

 106. سلام. من مودم ثابت ایرانسل را دارم. بعد چون گوشی من قدیمی است و چهار جی را جواب می دهد و اندرویدم ۴/۴ هست. سرعت موبایل من بدون وایرلس واقعا کند است و برای همین من توی منزل وایرلس دارم. وقتی بیرون می روم با نت گوشی سرعتی کند دارم. می خواهم یک مودم جیبی بخرم. اما به من گفته اند که روی سیم کارت می خورد. حالا سوالم این است که می شود هم مودم ثابت داشته باشم و هم مودم سیار؟ من مودم سیار را ممکن است خیلی کم استفاده کنم. کلا شاید اگر رفتم مسافرت استفاده بکنم و در غیر این صورت استفاده نکنم. کلا سوالم اینه می شود دو مودم داشت و استفاده کرد؟ تنظیمات مودم ها با هم تداخل پیدا نمی کند؟ بعد آیا مودمی نیست که سیم کارت خور نباشد؟ شما کدام مودم را پیشنهاد می فرماید؟ از لطف شما سپاسگذارم.

  1. داشتن یک مودم ثابت و یک مودم همراه هیچ تداخل و مشکلی ایجاد نمی‌کند
   بهتر است برای خانه اینترنت ADSL یا TD-LTE بگیرید و یک مودم همراه جمع‌وجور هم برای استفاده از اینترنت در بیرون از خانه تهیه کنید

 107. سلام من مودم tf_i60 دارم ۴g انتن داره ولی td-lte انتن نداره مرکز استان بیرجند انتن داد ولی قاین ندارد ایا ممکنه انتن به قاینم هم بیاد؟؟؟؟؟

  1. نداشتن آنتن TD-LTE در حالی‌که آنتن ۴G دارد نشان می‌دهد هنوز در شهر و منطقه شما آنتن‌های BTS برای پوشش شبکه TD-LTE نصب نشده است
   از نظر آمدن TD-LTE به شهر شما که حتما می‌آید ولی کی را فقط خود ایرانسل می‌داند
   فعلا با سیم‌کارت فورجی از این مودم استفاده کنید خدا بزرگ است

 108. سلام جناب محمدی زاده
  من در محل کارم مودم tdlte مبین نت استفاده میکنم ، وچند وقتی است که دوربین مداربسته نصب کردم که می خوام از راه دور از طریق موبایل بر محل کارم نظارت داشته باشم ولی متاسفانه انتقال تصویرش خیلی ضعیف و دوستان پیشنهاد کردند که مودم ایرانسل با سرعت بالا بگیرم ، تا به راحتی بتونم تصویر محل کارم و از بیرون داشته باشم ، و الان نمیدونم که آیا مودم ایرانسل و بگیرم یا نه و یا کدومشو بگیرم tdlte یا ۴G،
  tfi60 , tfi40 و یا FD-M۶۰ یا CA۶۰ ؟؟، ممنون میشم راهنماییم کنید

 109. سلام دوستان میخوام تجربه چند روزه استفاده از مودم TD-LTE Gp2010 plus رو باهاتون به اشتراک بذارم
  من مودم رو در خیابان آبرسان تبریز استفاده میکنم
  ینی دقیقا در مرکز آنتن دهی اینترنت ثابت
  با اینکه روی مودم چراغ تمامی آنتن ها روشن هستش ولی در تنظیمات فقط ۲ آنتن گیرندگی داره، مودم در طبقه ۴، کنار پنجره قرار گرفته شده که هیچ ساختمانی مانع دریافت سیگنال ها نمی باشد.
  با تست سرعتی که از سایت speedtest.net و از سرور های مختلف تهران گرفتم سرعتی بیشتر از ۴ مگابیت داده نشد
  سرعت دانلود حداکثر به ۱ مگابایت بر ثانیه میرسد
  میخوام بدونم گوشی من که ساخت ۲۰۱۳ هستش چرا با ۴G همراه اول سرعت ۱۱ مگابایت را دانلود میکند ولی مودم با گیرندگی به مراتب بالا تر از گوشی به پای همچین سرعتی هم نمیرسد؟!

  به هیچ وجه توصیه نمیکنم

 110. من رفتم تهیه کردم یه چند ساعتی هست فعال شده با اینکه دو خط انتن داره و بسته نامحدود گرفتم از سرعتش تا الان راضی ام

 111. سلام و خسته نباشید خدمت شما

  بنده یک مودم tp-link M7300 رو خریداری کردم ، به قصد اینکه از بسته های ثابت lte ایرانسل استفاده کنم. الان متوجه شدم اصلا سیم کارت های TD-LTE ایرانسل جداگانه عرضه نمیشن و از طرفی جز با خود مودم های ارائه شده ایرانسل سازگاری ندارند. اصرار بنده برای استفاده از بسته های ثابت ایرانسل تفاوت قیمتی هست که با بسته های اینترنت همراه دارن…الان دنبال این هستم که مودمی رو که خریدم برای فروش بذارم و یک پک کامل مودم و سیم کارت ایرانسل رو بخرم. اما هنوز هم سردرگم هستم که چه باید کرد….آیا اصلا استفاده از بسته های اینترنت ثابت بر بسته های همراه به لحاظ کلی ارجحیت داره یا نه….بسیار بسیار ممنونم اگر راهنمایی در این رابطه برای من داشته باشید. با سپاس.

 112. سلام خسته نباشید
  من پریشب یک مودم TD LTE tk 2510 گرفتم از پریشب تا الان ۱۵ گیگ نت مصرف شده همچین چیزی مگه ممکنه من تنها استفاده ای ک ازش کردم تلگرام بود و سه چهار تا عکس و فیلم راهکاری نیست ک از این فرایند جلوگیری کرد؟؟ واقعا ۱۵ گیگ برای دوروز؟؟؟

 113. با سلام و تشکر از مقاله‌ی خوبتون.
  اگر بخواهیم قیمت اینترنت ۴G رو با TD-LTE به‌ازای هر گیگابایت مقایسه کنیم، قیمت TD-LTE به مراتب ارزان‌تر است. درصورتی‌که در این مقاله گفته شده که اینترنت TD-LTE از ۴G گران‌تر است. ممنون می‌شم اگه ممکنه بیش‌تر توضیح بدین.
  خیلی ممنون

  1. همان‌طور که شما فرمودید در حال حاضر قیمت هر گیگابایت اینترنت td-lte ارزان‌تر از ۴G شده است.
   در زمان نگارش این مطلب، قیمت‌های اینترنت td-lte گران‌تر بودند

 114. خیلی ممنون 🙏
  آیا هنوز هم مشکلات مربوط به آنتن‌دهی TD-LTE وجود داره؟
  یعنی در واقع می‌خوام بدونم که برای رسیدن به سرعتی بیش‌تر از ADSL، تغییر به TD-LTE کار خوبیه یا نه؟ سرعت من الآن در ADSL پارس‌آنلاین ۱۳.۶ مگابیت بر ثانیه (معادل ۱.۷ مگابایت بر ثانیه) است.

  1. اینترنت TDD روز به روز در حال بهتر شدن است ولی من فکر می‌کنم هنوز زود است اینترنت ADSL با سرعتی نزدیک به ۱۴ مگابیت را ول کنید بروید سراغ TDD
   شاید در برخی روزها و ساعت‌ها سرعت‌هایی بالاتر از این مانند ۲۰ و ۳۰ مگابیت را تجربه کنید ولی قطعا روزهای بیشتری درگیر اینترنتی باسرعت زیر ۱۰ مگابیت هستید

 115. سلام وقتتون بخیر
  من تمام کامنت هاتون رو خوندم ولی بازم به جمع بندی نتونستم برسم، به نظرتون در حال حاضر برای استفاده همزمان موبایل و لپ تاپ توی خونه برای وب گردی و تماشای انلاین فیلم و دانلود، TD-LTE ایرانسل مناسب هستش؟ بهترین مدلش کدوم هست؟

  1. اگر ایرانسل در TD-LTE در خانه شما آنتن‌دهی خوبی دارد؛ بله این نوع سرویس اینترنت این روزها به صرفه‌تر از ۴G است
   مودم GP2101 یا TF-i40 را پیشنهاد می‌کنم که بهتر از Tf-i60 هستند
   اگر بتوانید پیش از خرید اینترنت و مودم TD-LTE از آنتن‌دهی منطقه خودتان مطمئن شوید؛ بهتر است و هزینه‌تان تلف نشده است

 116. سلام من مودم b5142 ال تی ایرانسل گرفتم سیم کارتم گذاشتم داخل و کنار پنجره گذاشتم مودم رو …. اما چراغ اول انتنش همش چشمک میزنه بقیه چراغ هایی هم ک باید روشن باشه روشنه .. . علت این چشمک زدن چیه؟

 117. به نظرتون مودم TF-i۶۰ خوب هست؟ من با تمام تحقیقاتی که کردم به نظرم این مودم بهتر از بقیه اومد. و اینکه اگر تهیه کردم بسته ها و سیم کارتش رو باید از ایرانسل بگیرم دیگه؟

  1. در چندین مطلب نظرمان را درباره مودم TF-i60 گفتیم ولی باز همه‌چیز به خودتان بستگی دارد. اگر می‌خواهید از اینترنت فورجی و تی‌دی‌ال‌تی باهم استفاده کنید؛ ناچار هستید این مودم را بخرید:

   https://shabakehchi.com/buyer-guide/3411/5-reasons-not-to-sell-the-irancell-tf-i160-modem

   https://shabakehchi.com/buyer-guide/5033/what-modems-to-buy-instead-of-the-modem-tf-i60

   https://shabakehchi.com/technology/5545/all-that-you-need-to-do-about-the-external-antenna-of-the-tf-i60-irancell-modem

 118. salam aghay misagh
  man yek modem mikham bekharam ke ham sim4g bokhore ham simkart td_ltd
  mishe chanta model khob moarefi konid beram ba khiyal rahat kharid konam
  faghat az huawie b610 nabashe, chon uno goftid khob nist
  kheyli motchakeram.

  1. سلام
   متاسفانه در حال حاضر در ایران فقط مودم هواوی B612 (همان ایرانسل TF-i60) هست که هم سیم‌کارت فورجی می‌خوره و هم سیم‌کارت تی‌دی‌ال‌تی

   شاتل چندین مودم داده که هر دو سیم‌کارت را پشتیبانی می‌کنند ولی باید با خود سیم‌کارت شاتل باشد

   گزارش‌هایی هم دارم و خود امتحان کردم که سیم‌کارت فورجی ایرانسل به مودم‌های تی‌دی‌ال‌تی می‌خورد. ولی خوب دیگر نباید انتظار سرعت و آنتن‌دهی و … بالایی داشت

 119. سلام خسته نباشید میشه سیم کارت td رو روی گوشی برای نت استفاده کرد ؟؟ گوشیم دو سیم کارته یه سیم کارت معمولی و یه سیم کارت td??

 120. سلام.
  از نظر ثبات شبکه کدومشون ثبات بیشتری دارن؟
  چون همیشه میگفتن adsl نسبت به وایمکس از ثبات بیشتری برخورداره
  حالا بین td lte و ۴g کدومشون ثبات بیشتری رو دارن؟
  ممنون

 121. سلام ، برای اتصال به کنسول ps4 برای بازیهای آنلاین و همچنین برای لایو گذاشتن بازی در یوتیوب و آپلود فیلم در یوتیوب از چه مودمی استفاده کنیم؟ البته بیشتر برای آپلود کردن فیلم و بازی آنلاین ؟

 122. سلام من برای دوربین مغازه میخوام ۳ عدد دوربین جواب بده به نظرتون کدوم خوبه؟ یه مودم d100 هم دارم که متصل کنم

 123. آقا من تجربه ی شخصی خودم رو مینویسم.
  من مودم معمولی مبین نت داشتم. یهو نتم قطع شد (درحالی که اشتراک داشتم و حجم). بهم گفتند بله باید ۲۳۳ تومن بدید (درحالی که تو سایتش زده بود ۲۲۰) تا اینکه یه مودم به شما بدیم استفاده کنید. گفتم آقا من نمیخوام تعویض کنم چون برای خواهرم مودم TD-LTE خریدم و خیلی داغون بود. گفتن نه نه نه باید تعویض کنید وگرنه تا سه روز نت شما قطع میشه. خلاصه من نرفتم تعویض کنم. چون قبلا برای خواهرم خریدم و باید بگم نت چنان سریع تموم میشه. دلیلشم اینه گرون هست تعرفه ها. این تعویض مودم برای ارائه ی خدمت بهتر نیست. برای درامد زایی بیشتر شرکت مبین نت بود.

  با احترام.

 124. سلام

  من میخوام در منزل از طریق مودم با لپ تاپ به اینترنت وصل بشم وکار من هم نیاز به انچنان سرعت خاصی نداره.با خوندن مقاله شما به نظرم مودم ۴G بگیرم بهتره..نظر شما همینه؟؟

  تشکر از شما

 125. سلام.من مودم td lite ایرانسل دارم.از نوع ثابت.زمانی که این مودم رو خریدم قطعا اقتصادی فکر کردم مثل خیلی از دوستانی که میخوان این مودم رو برای منزل خریداری کنن و نوع مصرفشون خانگی هستش. سراغ طرحی رفتم که در زمان مصرف من اون طرح وجود داشت یعنی سرعت ۵۱۲ نامحدود با مصرف منصفانه ۱۰ گیگ. که قیمتش ۱۵ هزار بود. بیشتر ازین مبلغ برای خانه اصلا منصفانه و اقتصادی نیست. بعد از دو ماه این طرح رو کلا حذف کردن و بجاش طرح ۲مگ نامحدود با مصرف منصفانه ۳۰ گیگ گذاشتن که تقریبا ۴۰ تومان بود که اصلا اقتصادی و به صرفه نبود علی الخصوص که سریع هم تموم میشن. کافیه سرت گرم بشه به اینستا میبینی یک گیگ رفت. ناچار رفتم سراغ طرح های محدود که اونجا هم ارزانترینشون ۷ گیگ بود که ۲۵ تومن هم ایشون قیمت داشتن. در عرض یک هفته هم تموم میشد معلوم نیست نوع محاسبه مصرفش دقیقا چطوره. الان نزدیک ۹ ماهه دوباره رفتم یه مودم وای فای خریدم اینترنت مخابرات استفاده میکنم. بارها و بارها ابراز پشیمانی کردم از خریدی که از ایرانسل داشتم. عملا کلاهبرداری کردن و در نظر نگرفتن شاید افرادی هم بودن که بخاطر همون طرح ها اومدن سراغ ایرانسل. اگر منه نوعی میدونستم که قیمتهای طرح ها اینقدر فضایی میشه قطعا نمیخریدم. گفتم شما رو هم در جریان بزارم تا خدای نکرده در دام نیفتین. یه مودم وای فای بگیرین و از مخابرات نت بگیرین خیلی هم به صرفه هستش سرعتشم عالیه. مخابرات، همارا، صبانت، پارس آنلاین و… هرکدوم ازینا شرف داره به این ایرانسل.

  1. برای بسیاری از کاربران داستان شما سال گذشته اتفاق افتاد
   همه سرویس‌های اینترنت گرون شدند و کاربران کم مصرف ضرر کردند
   باز هم الان طرح‌های اینترنت TD-LTE بسیار به‌صرفه‌تر از اینترنت موبایل یا ADSL است

 126. من ایرانسل سرویس LTE خریدم و به هیچ عنوان به کسی توصیه نمیکنم یا ساعتهای متمادی کلا قطع هست موقعی هم که وصل هست افتضاح کار میکنه ورزش ۳ را به زور باز میکنه . یا هی قطع و وصل میشه در بیست و چند روز شاید ۵ روز نرمال کار کرده پولتان را به این حضرات ندید.

 127. درود بر شما
  خواهشا سوالم رو جواب بدین
  این که میگن ۵۱۲ نامحدود به مصرف منصفانه ۱۰ گیگ یعنی چی؟؟
  من adsl مخابرات رو دارم ؛تو اینجا نامحدود یعنی این که من هرچقدر بخوام میتونم دانلود کنم و سقفی نداره …
  این که میگن نامحدود ولی مصرف منصفانه ۱۰ گیگ نمیفهمم منظورشون چیه؟!!

 128. با سلام
  من در منظقه دماوند به اینترنت نیاز دارم در آنجا TD-LTE پوشش ندارد و مودم TFi60 هم در بازار نیست. با مبین نت تماس گرفتم گفتند در دماوند امکاناتی ندارند ولی یک نمایندگی مبین نت میگوبد در جاییکه پوشش ۴G همراه اول باشد مودم FD-LTE دارند که مشکل مرا حل میکند. آیا این را تایید میکنید.
  ممنون میشوم که در مورد FD و تفاوت آن با TD و ۴G توضیح دهید.

  1. فناوری FDD همان ۴G معمولی است که روی گوشی‌های تلفن همراه استفاده می‌کنیم. همان باندهای فرکانسی را پشتیبانی می‌کند.
   مبین‌نت برای مناطقی که هنوز سرویس TD-LTE در دسترس نیست؛ یک مودم جیبی FDD ارایه کرده است که به آنتن‌های همراه اول متصل شده و امکان استفاده از اینترنت را می‌دهد. این مودم و سرویس اینترنت را باید از نمایندگی‌های این شرکت تهیه کنید

 129. خیلی ممنون
  در دیجی کالا مودم TFi60 با قیمت خیلی بالاتر پیدا کردم. از دو نقطه نظر زیر، بین این مودم و مودم FDD مبین نت کدام را توصیه میکنید.
  ۱ – هزینه تامین سرویس اینترنت در طول زمان . مصرف سالیانه اینجانب ۱۰۰ تا ۲۰۰ گیگ میباشد. ظاهرا هزینه تمدید مبین نت ۲ هزار تومان بر هر گیگ میباشد ولی ایرانسل را اطلاعی ندارم
  ۲ – امکان ارتقاء : بعدها که پوشش TD-LTE حاصل شود در مورد مبین نت ظاهرا مودم خریداری شده قابل استفاده نخواهد بود آیا از مودم TFi60 میتوانم برای TD-LTE استفاده کنم.
  بدون در نظر گرفتن هزینه اولیه و با توجه به دو مورد بالا کدام را توصیه میکنید.

  1. اینترنت ۴G مزایا و معایبی دارد و همین‌طور اینترنت TD-LTE
   و هر کدام کاربرانی دارند که به دلایلی باید سراغ این اینترنت برود.
   شما باید بررسی کنید کدام نوع اینترنت به درد شما می‌خورد و بعد سراغ خرید مودم آن بروید. اینترنت ۴G برای مصارف ضروری و همراه است و برای کارهای دایمی و ثابت و دانلودهای زیاد و حجم مصرف اینترنت بالا نیست.
   قطعا خرید یک مودم که از هر دو اینترنت پشتیبانی کند بهتر است ولی هزینه زیادی دارد

 130. سلام
  ۱. آیا میتوان در مودم هواوی B612 از سیمکارت ایرانسل استفاده کرد یا برعکس در مودم tfi60 سیمکارت غیر ایرانسل گذاشت
  ۲. من یک مودم tfi60 دارم و با سیمکارت ۴G استفاده میکنم آیا میتوانم سیمکارت ایرانسل TDLTE تهیه و با همین مودم استفاده کنم.
  ۳. در یکی از سوالهای قبلی در مورد سیمکارت شاتل صحبت شده بود. کدام شرکتها غیر از سه اپراتور اصلی اینترنت ۴G و tdlte ارائه میدهند و آیا قابل اعتماد هستند.
  از راهنمایتان متشکر خواهم بود

  1. سلام
   می‌توانید روی مودم هواوی B612 سیم‌کارت ایرانسل بندازید ولی روی مودم Tf-i60 سیم‌کارت TD-LTE غیر ایرانسل جواب نمی‌دهد.
   می‌توانید برای مودم Tf-i60 خود از ایرانسل سیم‌کارت TD-LTE بگیرید
   فقط سه اپراتور اینترنت TD-LTE می‌دهند: شاتل موبایل و ایرانسل و مبین‌نت. شرکت‌های اپراتور مجازی دیگر از این‌ها می‌گیرند و به مشتری می‌دهند. البته شرکت زی‌تل هم است که اینترنت Td-LTE خصوصی و اختصاصی در تهران می‌دهد.
   فقط سه اپراتور اینترنت ۴G می‌دهند: همراه اول، ایرانسل و رایتل

 131. سلام
  داخل ساختمان انتن ۴ جی ( روی موبایل ) به خاطر مصالحی که به کار رفته یک خط هست و قطع وصل میشه ولی بیرون ساختمان ۴ خط پر هست و سرعت عالی هست .
  مودمی هست که بشه انتنش را بیرون ساختمان قرار بدهم و از بیرون به داخل سیم کشی کنم ؟؟؟
  ممنون میشم مدل دقیق مدل را بهم بگید.

  1. سلام
   مودم‌هایی که دارای سوکت آنتن هستند این قابلیت را دارند که شما یک آنتن Outdoor بخرید و با استفاده از کابل کواکسیال به داخل بکشید و به مودم وصل کنید. باید متناسب با سوکت مودم‌تان آنتن و کابل بخرید.

    1. مودم مدل خاصی نیست
     طیف وسیعی از مودم‌های فورجی در بازار می‌توانند آنتن خارجی داشته باشند. از انواع مودم‌های رومیزی مانند هواوی B612 و ایرانسل Tf-i60 بگیرید تا تی‌پی‌لینک MR200 و … و البته انواع مدل‌های مودم جیبی
     ابتدا بودجه خود را مشخص کنید. مثلا زیر یک میلیون تومان می‌خواهید هزینه کنید یا بالاتر. ۱.۵ میلیون تومان یا ۲ میلیون تومان
     بعد می‌خواهید مودم ثابت باشد یا همراه خودتان این طرف و ان طرف ببرید
     اینها مشخص شود می‌توان چند مدل پیشنهاد داد

 132. سلام خسته نباشید.آقای محمدی زاده من میخوام اینترنت tdlteبخرم و بیشتر مصرفم در خانه است.و میخوام حداکثر ۱میلیون هزینه کنم،اطلاعاتی در مورد اوپراتورها و مودم ها ندارم.ولی تحقیقاتی که انجام دادم،ان منطقه ای که ما هستیم tdlteمبین نت سرعت جالبی ندارد و خوب پوشش نمی دهد، اپارتمان ماهم ۱۶۰ متری است. میخوام بدونم چه اپراتور هاییtdlte ساپورت میکنن، چه مودمی بخرم که جواب کار من را بدهد. لطفا من را در خرید مودم و اطلاعات اوپراتور ها راهنمایی کنید. خیلی ممنون

 133. سلام ممکنه یک مودم همراه (باتری داشته باشه) معرفی کنید که هم سیم کارت ۴g بخوره هم سیم کارت tdlte و همه اپراتورها هم پشتیبانی کنه؟

 134. با سلام و تشکر. یه سوال داشتم از خدمتتان: من یه مودم یو اس پی ۳g هووایی برای لب تاپ استفاده میکنم. با توجه به اینکه زیاد در حرکت و سفر هستم. چه مودم پیشنهاد میکنید برای خط همراه اول و ایرانسل که سرعت اینترنتش بالا باشد در دانلود کردن. با سپاس فراوان

 135. سلام . چه مودمی برای دانلود زیاد بهتر هست. وای فای نباشه و به لب تاپ وصل بشه و همراه باشه. با سپاس فراوان.

 136. آقای محمدی زاده، لطفا من را راهنمایی کنید. خیلی وقت هست منتظر راهنمایی شما برای خرید مودم tdlteواپراتوربرتر هستم.توضیحات لازم برای راهنمایی در ۲۲شهریور،روز جمعه ارسال کردم.مرسی آقای محمدی زاده که راهنمایی خواهید کرد.🌹🙏🌹🙏🌹

 137. سلام وقت بخیر
  میشه بگین دقیقا TD-LTE چه مشکلی داره که برای جابجا کردن مناسب نیست؟
  سوال دیگه اینکه این مودم ایرانسل که هم ۴G رو نوشته و هم LTE منظور همون TD-LTE هست؟
  ممنون
  https://bit.ly/2LMOkQ9

  1. سلام
   ۱- فناوری اینترنت Td-LTE به گونه‌ای است که باید مودم در جای ثابتی باشد تا بهتر آنتن‌دهی کند. نمی‌شود در حال حرکت از مودم یا اینترنت TD-LTE استفاده کرد. البته برخی مودم همراه TD-LTE نیز وارد بازار شده ولی کیفیت خوبی ندارند و خود کاربر به این نتیجه می‌رسد که نمی‌شود در حال حرکت ازشان استفاده کرد.
   ۲- مودم FD-M40 یک مودم برای استفاده از اینترنت ۴G-LTE است نه TD-LTE. عبارت FD در ابتدای این مودم به معنای FDD است که همان اینترنت فورجی معمولی است و از TDD پشتیبانی نمی‌کند.

 138. با سلام و احترام: من گوشی ۳ جی دارم و یک مودم ۴ جی. آیا می توان از این مودم که وای فای هم داره برای اتصال به گوشی و کار کردن در تاکسی های اینرنتی بهره برد که سرعت اینترنش بالاتره؟

  1. سلام
   اگر با وای‌فای به مودم وصل شوید بله می‌توانید استفاده کنید.
   سرعت اینترنت ۳G زیاد خوب نیست و احتمالا اذیت‌ کند ولی سرعت اینترنت ۴G مناسب است یا حداقل اینکه بیشتر اوقات مناسب است.

 139. من سیمکارت ایرانسل دارم، دانلود تا ۱۱ مگابایت یا همون ۹۰ مگابیت هم میره اگه سایت داخلی باشه
  سرعتش عالیه ولی مصرف م بالاست و بسته ها بجز شبانه گرونه ک واقعا بیدار موندن ساعت ۲ تا ۷ صبح دیوونگی محضه
  برا همین موندم ۴جی بگیرم یا تی دی

 140. با سلام و توفیق روزافزون
  میخوایتم بدونم آیا برای مودم ۴G ایرانسل میشود از سیم کارت همراه اول استفاده کرد؟
  برای استفاده از مودم ۴G برای گوشی هم مودم باید به گوشی متصل باشد یا هات اسپات میشود کرد؟
  آیا تعرفه اشتراک استفاده از اینترنت برای مودم ۴G همان تعرفه اشتراک اینترنت همراه است که به اپراتور برای فعال کردن دیتا گوشی همراه پرداخته میشود؟
  با استفاده از این مودم میشود از انرژی که در استفاده از دیتا گوشی کم کرد یا همان انرژی روشن بودن دیتا گوشی را از باتری گوشی میگیرد؟
  باتشکر از پاسخ گویی و مطالب واقعا مفیدی که در سایت منتشر میکنید.

  1. سلام
   ۱- برای مودم ۴G ایرانسل نمی‌شود از سیم‌کارت همراه اول استفاده کرد.
   ۲- مودم ۴G خودش یک وای‌فای راه‌اندازی می‌کند و گوشی شما به وای‌فای وصل می‌شود. با مودم نیازی به هات‌اسپات نیست.
   ۳- اینترنت مودم با اینترنت گوشی یکی است. همان بسته‌ها و قیمت و تعرفه‌ها و حجم‌ها
   ۴- دقیقا فایده مودم‌ها این است که باتری گوشی به خاطر هات‌اسپات کاهش پیدا نکند. چندین گوشی و دستگاه می‌توانند به مودم وصل شوند و دیگری نیازی به شیر کردن اینترنت گوشی نیست.

 141. سلام
  نزدیک خونه ما یه آنتن بزرگ واسه همراه اول نصب کردن و متاسفانه تاثیر بدی روی سرعت اینترنت همراه من(ایرانسل) گذاشته و هرچی هم پیگیری کردم جواب درستی نگرفتم. حالا من چند وقیه قصد خرید یه اینترنت خوب رو دارم و اینترنت خونگی من sdsl شاتل هستش ولی اگه بخوام تغییرش بدم آیا اینترنت td lte بگیرم به نظر شما خوبه؟ از نظر کیفیت و سرعت ؟ و از نظر اقتصادی آیا گرونتر از adsl هست؟ ایرانسل خوبه یا شاتل واسه td lte؟ ( اینترنت من ۲مگابیت وبا تقریبن۳۴ گیگ ترافیک بین الملل و قیمت ۳۵۰۰۰ تومن ماهیانه) لطفن راهنمایی کنید

 142. سلام اگه میخواین بدونین منطقتون td -lte آنتن میده*۲۰# رو با سیم کارت ایرانسل شماره گیری کنین اگه فعال باشه آنتن دهی میده و اینکه نقشه پوشش ایرانسل درست نیست خیلی

 143. توضیحاتتون بسیار واضح و مفید بودن.مرسی
  مودم من مبین نت و روی FDD هست .منطقه ما نت ۴g هم خوبه هیچوقت کارمو لنگ نذاشت. فقط بعضی روزا سرعت دانلود کم میشه.اما سرعت وبگردی هیچوقت افت نداشت.
  تشکر

 144. سلام وعرض خسته نباشید من یک مودم همراه یا جیبی دارم وهمیشه در خانه در یک نقطه است وحرکتش نمیدم و به کامپیوترم وصله
  میخواستم ببینم این سیم کارته TD-LTEروی این مودم جواب میده مدل مودم هم E5730 ایرانسل هست ممنون بابت زحماتتون

 145. سلام ممنون از مقاله خوبتون اما من گیج شدم میشه لطفا من رو راهنمایی کنین
  من یک مودم میخوام برای خونه (کارم با کامپیوتره)و در کنار سرعت دانلود مناسب بیشتر سرعت اپلود بالا و پایدار بدون قطعی برای من مهمه به نظر شما دانگل usb بگیرم یا مودم/و یا td-lte باشه یا ۴g
  من فکر میکنم این دو مدل خوب باشه نظر شما چیه؟ E8372 wireless/ZTE MF79u 4G
  خیلی از شما ممنونم

  1. سلام
   اگر سرعت بالای دانلود و آپلود برای شما مهم است و حتما باید چند ده مگابیت باشد یک مودم ۴G بخرید.
   اگر سرعت متوسط دانلود و آپلود برای شما خوب است و با کامپیوتر کارهای معمولی می‌کنید؛ یک مودم و اینترنت TD-LTE کافی است.
   اگر کامپیوتر شما دانگل یا کارت شبکه وای‌فای ندارد؛ علاوه بر مودم به یک دانگل USB وای‌فای هم نیاز دارید.
   یک راه‌حل هم ترکیب مودم و دانگل وای‌فای و خرید یک دانگل ۴G است؛ مانند دو مدلی که نام بردید. مدل هواوی E8372 بهتر است.

 146. سلام ممنون بابت اطلاعات خوبتون. یه سوال داشتم از خدمتتون اونم اینکه من بوشهر هستم و اینجا ظاهرا اینترنت ها سرعتشون کمه و اینکه TD-LTE ایرانسل هم جواب نمیده. من کلاس های آنلاین با zoom دارم و سرعت برام خیلی مهمه، چه مودمی رو شما پیشنهاد میکنید؟ (رنج قیمت مناسب برام حدود ۳ تومن هست)

 147. امیدوارم این راهنمایی من برای شما مفید باشه . من شهر تبریز هستم از نظر پوشش ۴G و TD LTE مشکلی نداریم . دکل های ایرانسل هم در چند طرف محله ی ما موجود است و آنتن دهی هم تا آخر پر میشه و مشکلی نداریم . بنده مودم GP-2101 ایرانسل را برای TD-LTE خریدم . بهتره بدونید که این مودم سیم کارت همراه معمولی ۴G را هم باز کرد و به اینترنت آن وصل شد. اما درباره ی اینترنت همراه و TD-LTE نتیجه ی چهار سال استفاده ی مداوم من از اینترنت این است که کیفیت اینترنت TD-LTE آنگونه که تعریف میکنند خوب نیست. پینگ بدی داره و آپلود بسیار ضعیفی داره کار من اپلود ویدیو هست و روی یوتیوب و آپارات و … ویدیو آپلود میکنم وارسال فایل زیاد دارم در کل آپلودش به ۵۰۰ کیلوبایت هم نمیرسه ولی در همین مکان با سیم کارت همراه ۴G ایرانسل تا اپلود ۵ مگابایت هم گرفتم و سرعت و پایداری اینترنت ۴G همراه خیلی بهتر بود . بعضی ها گفتن از مودم هست و بنده مودم GP 2101 را گذاشتم دیوار فروختم الان قصد دارم یک مودم Dlink قویتری بخرم نمیدونم دیگه قراره چی سر اینترنتم بیاد ولی تجربه ی من این بود که td lte منو اذیت کرد

 148. سلام و عرض ادب

  آیا برای سرعت بالاتر اگر مودمهای کات ۱۹ یا ۲۰ مثل B818 یا مودمهای ۵ جی مثل Huawei 5G CPE PRO
  بگیرم مناسب است یا اینکه تاثیر خاصی ؟

  و اینکه مودم Huawei 5G CPE PRO مشکلی با اپراتورهای داخلی ندارد؟
  لطفا در این موارد مرا راهنمایی کنید
  ممنونم از پاسخوییتان

 149. سلام من حجم زیادی استفاده میکنم در ماه کدوم سرویس بهتر هست از لحاظ قیمت و … td lte یا ۴g؟
  مودم با قیمت مناسب چی هست برای خرید؟

  1. برای کاربران پر مصرف اینترنت TD-LTE بهتر و به‌صرفه‌تر است. بسته‌های اینترنت با حجم زیاد طولانی‌مدت دارد.
   البته سرعت آن به پای اینترنت فورجی نمی‌رسد
   اگر بتوانید مودم از خود نمایندگی‌های بگیرید؛ ارزان‌تر تمام می‌شود. کلا مودم‌های Td-LTE زیاد نستند:
   ایرانسل Tf-i60 یا همان هواوی B612
   ایرانسل GP2101 Plus
   ایرانسل TD-i40
   ایرانسل TK-2510 plus

 150. سلام طرح یک سوال
  من بدلیل استفاده از سرویسlptvنیاز به سرعت بالای نت جهت اپلود فایلها ی ویدیویی دارم
  شما چه نوع مودمی رو با این قابلیت به من پیشنهاد میکنید؟
  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

 151. سلام خسته نباشيد خدمت شما
  من اينترنت خونمون ماله مخابرات با مودم ك به خط خونه وصل ميشع همش قط ميشه ميخاستم كلا قطعش كنم ميخام ي راهنماييم كنيد چ كاري كنيم ميخام خونمون اينترنت نسبتا خوبي داشته باشه و ايرانسل هم خونمون خوب انتن نميده ولي همراه اول خوبه لطفا راهنمايي كنيد

  1. سلام دوست عزیز

   باید بررسی کنید اینترنت ADSL یا VDSL یا TD-LTE یا ۴G (اینترنت موبایل) کدام‌یک برای شما بهتر است و بعد اقدام به خرید سرویس اینترنت جدید کنید.
   آیا غیر از مخابرات شرکت دیگری به شما سرویس اینترنت ADSL یا VDSL می‌دهند؟
   اگر شرکت دیگری نمی‌دهد سراغ TD-LTE بروید و ببینید در منطقه و حوالی خانه شما سرویس ایرانسل بهتر است یا مبین‌نت؟ باید با هر دو شرکت تماس بگیرید
   اگر هیچ‌کدام نشد؛ سراغ خرید یک مودم همراه و بعد انداختن سیم‌کارت روی آن و استفاده از اینترنت موبایل بروید.

 152. سلام خسته نباشید.
  من توی واحدIt شرکتی کار میکنم که گاهی اوقات برای اینترنت های فیبر نوری ما مشکل بوجود میاد. به همین خاطر برای تایم های قطع بودن, اینترنت رو از یک مودم سیمکارتخور dlink-dwr-953 استفاده میکنیم که سرعت خوبی در حد ۱۶۰ مگابیت بر ثانیه برای دانلود میده(همراه اول).
  این مودم رو توی شبکه شرکت share کردیم که از طریق lan همه سیستم ها بتونن وصل بشن.
  حالا مشکل اینجاست که وقتی فقط دو سه نفر به این مودم وصل بشن سرعت خوبی بهشون میده در حد (۱۲۰ تا ۱۴۰) ولی وقتی تعداد کاربرا رو زیاد میکنیم(حدود ۲۰ نفر) خیلی سرعت ما کاهش پیدا میکنه و به زیر ۱۰ یا حتی ۵ مگابیت بر ثانیه میرسه.این شرایط طبق تقسیم سرعت معقوله ولی فقط در حالی میتونه اینطور باشه که همه استفاده ی ماکسیمم از اینترنت بکنن(مثل دانلود) نه بودن در تلگرام و واتس اپ و چند تا تراکنش بانکی.

  در زمان وصل بودن اینترنت فیبر نوری , سرعتی حدود ۱۵۰ مگابیت بر ثانیه داریم و با شیر کردن اینترنت حتی بین ۴۰ نفر سرعت زیاد افت زیادی پیدا نمیکنه و نهایت تا ۸۰ مگابیت بر ثانیه پایین میاد.

  واقعا متوجه نمیشم که چرا این مشکل وجود داره در صورتی که سرعت پایه فیبرنوری و مودم سیمکارت خور حدود یکی هست(همان ۱۵۰ و ۱۶۰ مگابیت که در بالا گفته شد).

  1. دوست عزیز سلام
   مطلبی که گفتید دقیقا درست است و روی کاغذ هم باید این‌طور باشد
   نکته کلیدی «پهنای‌باند» است. روی فرکانس‌های رادیویی پهنای‌باند کمتری وجود دارد. وقتی سرعت پایه ۱۵۰ مگابیت است ولی ۱۰ نفر به وای‌فای وصل می‌شوند؛ پهنای‌باند مورد نیاز برای حداکثر ترافیک هر کاربر را به دست نمی‌دهد به‌خصوص روی فرکانس ۲.۴ گیگاهرتز و فقط دو الی سه نفر می‌توانند ترافیک بالا داشته باشند و باقی باید ترافیک و پهنای‌باند کمتری داشته باشند.
   اما وقتی روی لن می‌آییم، پهنای‌باند هزار مگابیت است و وقتی فیبرنوری دارید؛ راحت هر کاربر می‌تواند پهنای‌باندی ۱۰۰ الی ۱۵۰ مگابیت داشته باشند. پهنای‌باند وای‌فای در فرکانس ۲.۴ گیگاهرتز در بهترین حالت که روی کاغذ است می‌شود ۳۰۰ مگابیت و در فرکانس ۵ گیگابیت زیر ۱ گیگابیت است.

   1. سلام فکر کنم کامل متوجه نشدید. ما از وای فای مودم استفاده نمیکنیم.یعنی حتی وای فای مودم رو بستیم و چراغ های ۲.۴ و ۵ گیگاهرتز مودم هم خاموشه..فقط از طریق lan و سوییچ هامون داخل شبکه share کردیم.
    بعد حالا اگه بگیم خروجی کار مثل وای فای که رادیویی هست این مشکل رو داره و همینطور ورودی هم به عنوان اوپراتورها هم باز رادیویی هستن , اما دلیل محکمی برای افت انقدری سرعت نیست.چون ما سه تا شرکتیم که از شرکت ۱ با آنتن(ینی رادیویی) شبکه و نت رو شیر کردیم برای دو شرکت دیگه و اونقدر افت سرعتی مشاهده نشد(با وجود فاصله ۵۰۰ متری).

 153. سلام من tk 2510 ایرانسل دارم از هردو سیمکارت معمولی و تی دی هم بعضی مواقع استفاده میکنم این مودم از fdd و tdlte پشتیبانی می کند

 154. سلام و وقت بخير. الان بهترين گزينه براي خريد مودمي كه هم از ۴.۵g و هم از TD-LTE (سيم كارت ديتا) پشتيباني كند را معرفي نماييد.
  آيا مودم TFi60 H1 ايرانسل بهتر است و يا b612 هواوي آنلاك؟

 155. سلام
  ببخشید برای فرزندانم که کلاس آنلاین دارند در فضای ادوبی کانکت ، شما چه مودمی رو پیشنهاد میکنید؟؟ مودم td ؟؟ برای استفاده ی همزمان از دو کامپیوتر خانگی و یک تبلت؟؟؟

  1. سلام دوست عزیز
   چند مقاله معرفی مودم‌های زیر ۱ میلیون تومان منتشر کردیم ولی باز به روی چشم. فعلا می‌توانید این مقالات را نگاهی بیندازید:
   https://shabakehchi.com/buyer-guide/15781/cheap-4g-lte-modem
   https://shabakehchi.com/buyer-guide/13488/5-best-modem-for-student
   https://shabakehchi.com/buyer-guide/12899/10-best-modem-adsl-vdsl

 156. شرکت هایی که از دکل های ایرانسل استفاده میکنن متاسفانه خیلی قیمت های نجومی برای تی دی ارائه میدن گاهی تا دو برابر بسته های ایرانسل گرونتر هستن و سرعتشون هم ۴۰ مگابیت محدوده ولی تی دی ایرانسل با مودم بی ۶۱۲ اگه نزدیک دکلش باشین واقعا به صرفه و پر سرعته، من با تی دی ایرانسل تا ۱۳۰ مگابیت سرعت گرفتم اونم ساعت ۱۱ ظهر که فوق العاده س
  اما کاش ایرانسل توی نقشه محدوده پوشش تی دی که توی سایتش هست محل دقیق دکل هارو مشخص کنه و اینکه مثلا مشهد که من هستم یه سری جاها که اتفاقا تراکم جمعیت زیاد هم داره اصلا دکل تی دی نداره ایرانسل و معلوم نیست چه زمانی کل شهر قراره پوشش داده بشه

 157. سلام آقا محمدی زاده من که داشتم تا دیروز نگاه میکردم‌اینترنت ۴G ۱ملیون تومن بود ولی Td.lte ۲ ملیون بود آیا فرقی دارن

  1. سلام
   باید مشخصات سرویس‌ها را ببینیم و باهم مقایسه کنیم. معمولا اینترنت ۴G گران‌تر از TDLTE است ولی همه‌چیز بستگی به سرویس‌دهنده دارد و اینکه چقدر حجم می‌دهند

 158. با سلام
  اینترنت td-lte برای بازی آنلاین پینگ خوب و ثابتی داره؟؟ یعنی برای بازی بازی آنلاین پیشنهاد میدین؟
  من از همه سیم های ۴جی معمولی (روی گوشی) برای بازی آنلاین استفاده کردم ولی اکثرا timed out دارن و یهویی پینگشون بالا پایین میشه با اینکه آنتن دهی شون خوبه

  1. سلام
   اینترنت TDLTE فقط برای کارهای عادی روزانه در اینترنت، وبگردی و دانلودها خوب است و برای کارهایی مانند گیمینگ و استریم ویدئو و صوت اصلا مناسب نیست؛ چون پینگ بیشتری نسبت به ۴G دارد و سرعت پایین‌تر است

 159. سلام
  من از اینترنت مبین نت td , fd استفاده می کنم مودم هم هواوی ۶۱۲s-25d هست نوسان زیاد داره فرقی نمی کنه در چه حالت باشه موقع خلوتی دکل آخر شب و اول صبح با دانلود منیجر سرعت روی ۳ تا ۴ مگ هست بالا پایین میشه منطقه ما td ایرانسل جواب نمیده
  به نظرتون با همین مبین نت باشم ولی یه روتر بخرم که فرکانس ۵ داشته باشه و سرعت بهتری انتقال بده
  یا مودم عوض کنم یه mr600 تی پی لینک بگیرم که آنلاک هست فقط از ۴ جی استفاده کنم

  1. سلام
   اگر با آنتن‌دهی مشکلی ندارید و فقط سرعت وای فای ضعیف است؛ نیاز به روتر دارید.
   اگر آنتن‌دهی ضعیف است و اینترنت با سرعت پایینی دارید؛ بهتر است مودمر ا ارتقا دهید یا آنتن خارجی روی مودم هواوی ۶۱۲s-25d نصب کنید.

 160. سلام
  بین مودم هواوی ۶۱۲s آنلاک و تی پی لینک mr600 کدوم بهتره در حال حاظر از اینترنت ۴ جی استفاده می کنم منطقه ما td جواب نمیده و کیفیت پایین
  مودمی میخوام که به روز باشه تا چند سال جواب بده

  1. سلام
   مودم تی‌پی‌لینک mr600 مشخصات بهتری دارد ولی اینکه مودم به‌روزی باشد؛ این‌طور نیست.

 161. سلام مهندس . ممنون بابت توضیحات خوبتون. صرفنظر از هزینه من به دنبال اینترنت با پینگ پایین، سرعت آپلود و دانلود بالا، قابلیت آنلاک بودن، دارای آنتن جهت پوشش امواج بهتر هستم. درصورت امکان مودم مربوطه را معرفی نمایید و سوالی دیگری که داشتم این بود آیا در مواقعی که نیاز به صرف هزینه زیاد جهت خرید مودم است. میتوان از موبایل با هات اسپات به عنوان مودم استفاده کرد ؟؟؟ مودم چه برتری‌هایی نسبت به هات اسپات موبایل دارد. تشکر فراوان از شما

 162. سلام وقت بخیر
  ببخشید دو تا سوال داشتم ممنون میشم راهنمایی کنید
  ۱:مودم tdlt وجود داره که همه اوپراتور های اراعه دهنده tdlt(ایرانسل،مبین نت،اسیاتک) رو ساپورت کنه؟
  ۲:اگر مودم رو خودمون تهیه کنیم،سیمکارت tdlt رو از شرکت ها باید خودمون تهیه و مودم رو راه اندازی کنیم یا شرکت مورد نظر برا راه اندازی سرویس میاد به محل مورد نظر؟

  1. سلام
   ۱- مودم‌های زیادی در بازار هستند که از همه سیم‌کارت‌ها و فرکانس‌ها پشتیبانی می‌کنند؛ مانند هواوی B622 یا هواوی HWS32/33
   ۲- برای راه‌اندازی اینترنت TDLTE نیازی به کارشناس و نصاب و شرکت نیست؛ خودتون مودم و سیم کارت را بخرید و کافی است سیم کارت را روی مودم قرار دهید و مودم را روشن کنید تا شبکه را شناسایی و به اینترنت وصل شوید.
   موفق باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا