اپلیکیشن

با این اپلیکیشن سیگنال وای فای را اندازه‌گیری کنید؛ سرعت وای فای را بسنجید و بهترین کانال وای فای را انتخاب کنید

نگاهی به اپلیکیشن وای فای ScanFi

اگر دنبال یک اپلیکیشن وای فای با رابط کاربری ساده و تمیز ولی کاربردی و ابزارهای تحلیل و اندازه‌گیری سرعت و سیگنال و بهبود کانال وای فای می‌گردید؛ اپلیکیشن تازه عرضه شده ScanFi را تست کنید.

مدت زیادی از عرضه این برنامه در فروشگاه گوگل‌پلی نمی‌گذرد ولی در همین مدت توانسته سریعا به فهرست برترین اپ‌های وای فای روی اندروید تبدیل شود؛ چون کار با آن ساده است و تقریبا هر چیزی که برای تجزیه و تحلیل وای فای خود نیاز دارید را به شما می‌دهد.

مهم‌ترین ویژگی اپلیکیشن ScanFi، نشان دادن وضعیت سیگنال‌ها و کانال فرکانس و پارامترهای دیگر شبکه‌های وای فای اطراف، بدون نیاز به لاگین و دسترسی به آن‌ها است.

اگر یک بار این برنامه را نصب و استفاده کنید؛ احتمالا دیگر آن را کنار نخواهید گذاشت و به یک ابزار دائمی روی گوشی تلفن همراه‌تان تبدیل می‌شود. یک مزیت دیگر این برنامه، پشتیبانی از فرکانس‌های ۲.۴ و ۵ گیگاهرتز است و اینکه قدرت انتخاب فرکانس‌های را دارید تا مثلا همه شبکه‌های وای فای روی فرکانس ۵ گیگاهرتز را برای شما تجزیه و تحلیل کند.

پس از نصب برنامه ScanFi (روی گوشی‌های قدیمی اندرویدی نیز نصب می‌شود)؛ از شما درخواست دسترسی و مجوزهایی می‌کند که پس از تایید آن‌ها، یک صفحه مشابه شکل زیر خواهید دید و ابزارهای مختلف در آن چیدمان شدند تا سریعا و به سادگی هر ابزار را اجرا و استفاده کنید:

اپلیکیشن وای فای ScanFi

همان‌طور که می‌بینید؛ فهرستی کامل از ابزارهای وای فای در یک اپلیکیشن جمع شده است. با ابزار WiFi Survey و آپلود نقشه‌ای از خانه، می‌توانید وضعیت سیگنال‌های وای فای مودم یا روتر خود را براساس نقشه خانه و اتاق‌ها و دیوارهای مختلف مشاهده کنید.

با ابزار List View می‌توانید فهرستی از شبکه‌های وای فای اطراف خود به همراه مشخصات کامل هر وای فای را بدون نیاز به لاگین یا دسترسی به مودم و روتر آن‌ها، داشته باشید. همان‌طور که در تصویر زیر مشاهده می‌شود؛ برای هر وای فای، وضعیت سیگنال‌دهی، باند رادیویی وای فای، قدرت هر سیگتال، پروتکل رمزنگاری، آدرس مک و اطلاعات مفید دیگری درج شده است:

اپلیکیشن وای فای ScanFi

با ابزار Signal AP می‌توانید به طور خاص یک وای فای را انتخاب و قدرت سیگنال‌های آن را اندازه‌گیری کنید. ابتدا باید از بالای این صفحه یک وای فای را انتخاب و بعد مشخصات آن را مشاهده کنید:

اپلیکیشن وای فای ScanFi

این ابزار برای ارزیابی وضعیت کانال وای فای خودتان و قدرت سیگنال‌ها در هر نقطه‌ای از خانه بسیار مفید است.

با ابزار Speed Test می‌توانید سرعت وای فای و اینترنت خود را در یک بازه ۸۰ ثانیه‌ای بسنجید:

اپلیکیشن وای فای ScanFi

در ابزار Channel Rating به هر کانال وای فای یک امتیار داده شده است که براساس شلوغی آن کانال و تعداد وای فای‌های تنظیم شده روی آن است. شما با این ابزار بسیار مفید می‌توانید سریعا بفهمید کدام کانال‌های وای فای در اطراف شما پر ترافیک و شلوغ بوده و تداخل دارند و کدام کانال‌های وای فای خالی و خلوت هستند تا بروید و کانال وای فای مودم یا روتر خود را روی آن تنظیم کنید:

اپلیکیشن وای فای ScanFi

برای مشاهده دقیق‌تر تداخل و هم‌پوشانی باندهای رادیویی وای فای از ابزار Channel Spread استفاده کنید:

اپلیکیشن وای فای ScanFi

گراف پایداری سیگنال‌های وای فای اطراف خود را نیز با ابزار RealTime Graph ارزیابی کنید:

اپلیکیشن وای فای ScanFi

همان‌طور که دیدید؛ اپلیکیشن ScanFi با وجود اینکه زیاد معروف نیست ولی رابط کاربری بسیار ساده و تمیزی دارد و ابزارهای زیادی برای تجزیه و تحلیل شبکه وای فای به شما می‌دهد. از هر دو فرکانس رادیویی ۲.۴ گیگاهرتز و ۵ گیگاهرتز پشتیبانی می‌کند و تبلیغات روی برنامه نیز آزاردهنده نیستند.

برای دانلود و نصب این اپ از لینک زیر استفاده کنید:

دانلود اپلیکیشن وای فای ScanFi از گوگل‌پلی


اگر برای خرید مودم، اینترنت و تجهیزات شبکه سوال داشتید یا نیاز به راهنمایی و کمک دارید؛ کانال تلگرام شبکه‌چی به آی‌دی shabakehchi@ را فالو و پرسش خود را برای مدیر کانال بفرستید تا جواب دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا