آموزش

آموزش فعال‌سازی و دریافت بسته هدیه و جبرانی همراه اول برای قطعی اینترنت

همان‌طور که می‌دانید، اینترنت همراه همه اپراتورها چندین روز در سراسر کشور قطع بود یا بهتر بگوییم محدود بود و اتصال به اینترنت بین‌الملل وجود نداشت.

محمد جواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات در ابلاغی به اپراتورهای موبایل ازشان خواست روزهای قطعی اینترنت را برای کاربران جبران کرده و مدت زمان بسته‌های فعال ولی استفاده نشده را دوباره به آن‌ها برگردانند.

همچنین، اپراتورهای موبایل موظف شدند برای دلجویی از کاربران، یک بسته اینترنت هدیه رایگان یک روزه به همه کاربران موبایل ارائه دهند. 

حالا، پس از چند روز از اتصال مجدد و کامل اینترنت موبایل در همه استان‌ها (البته به جز استان سیستان و بلوچستان تا این لحظه)، اپراتورها دارند بسته‌های هدیه و جبرانی را برای کاربران عرضه می‌کنند.

کاربران همراه اول می‌توانند این بسته‌های هدیه و جبرانی را فعال و استفاده کنند. بسته جبرانی برای هر کاربر متفاوت و متناسب به بسته اینترنتی است که فعال شده دارد ولی مدت زمان بسته رایگان ۱۲ روز است. بماند که در برخی استان‌ها نزدیک به ۱۷ روز اینترنت موبایل محدود بوده است.

آموزش فعال‌سازی بسته هدیه و جبرانی همراه اول

روش‌های مختلفی برای فعال‌سازی این بسته‌ها وجود دارد که در ادامه یک روش ساده آن را مرور می‌کنیم:

۱- کد دستوری #۹۸* (ستاره ۹۸ مربع) را با شماره موبایل همراه اول یا شماره موبایلی که می‌خواهید برایش بسته‌های هدیه و جبرانی را فعال کنید؛ شماره‌گیری کنید.

۲- منویی ظاهر می‌شود که چهار گزینه دارد: استعلام بسته، بسته هدیه اینترنت، بسته جبرانی اینترنت و راهنما. هر کدام از بسته‌هایی که می‌خواهید فعال شوند را با زدن شماره آن در باکس پایین پیام و بعد زدن کلید Send درخواست فعال‌سازی بدهید.

۳- اگر می‌خواهید به طور مستقیم بسته اینترنت جبرانی را فعال کنید؛ باید کد دستوری #۲*۹۸* را شماره‌گیری کنید.

۴- اگر می‌خواهید به طور مستقیم بسته اینترنت هدیه یک روزه را فعال کنید؛ باید کد دستوری #۱*۹۸* را شماره‌گیری کنید.

۵- هنگامی که درخواست فعال‌سازی بسته اینترنت جبرانی را می‌دهید؛ بسته‌ای با حجم مشابه بسته اینترنت فعال شده شما ولی مدت زمان رایگان ۱۲ روزه نمایش داده می‌شود. گزینه ۱ را نوشته و روی کلید Send بزنید.

۶- پس از چند دقیقه، پیامک استعلام بسته یا فعال‌سازی بسته اینترنت جبرانی و هدیه برای شما ارسال می‌شود.

برای اطلاع از وضعیت بسته می‌توانید کدهای دستوری #۱۰*۱۰۰* یا #۰*۹۸* را شماره‌گیری کنید.


اگر برای خرید مودم، اینترنت و تجهیزات شبکه سوال داشتید یا نیاز به راهنمایی و کمک دارید؛ کانال تلگرام شبکه‌چی به آی‌دی shabakehchi@ را فالو و پرسش خود را برای مدیر کانال بفرستید تا جواب دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا