اخبار ایران

تازه‌ترین گزارش موسسه Speedtest: بهبود رتبه اینترنت موبایل ایران و سقوط رتبه اینترنت ثابت

موسسه Speedtest هر ماه گزارشی از وضعیت اینترنت در کشورهای مختلف منتشر می‌کند که ملاکی برای پیشرفت یا متوقف شدن سرعت اینترنت در مقایسه با کشورهای دیگر است.

در تازه‌ترین گزارش این موسسه از ماه ژوئن، ایران در هر دو بخش اینترنت ثابت و اینترنت موبایل با رشد داشته است ولی در اینترنت ثابت رتبه آن در میان کشورهای دیگر پایین‌تر آمده است.

اینترنت موبایل

به گزارش Speedtest، میانگین سرعت دانلود و آپلود اینترنت موبایل در ایران به ترتیب ۲۹.۸۷ و ۱۱.۸۵ مگابیت بر ثانیه بوده است که مقداری بهبود نسبت به ماه گذشته را نشان می‌دهند.

این گزارش نشان می‌دهد سرعت اینترنت موبایل در ایران به طور متوسط نزدیک به ۳۰ مگابیت است. کره جنوبی با میانگین سرعت اینترنت موبایل ۱۱۰.۱۰ مگابیت در صدر قرار دارد.

ایران در بخش اینترنت موبایل رتبه ۶۶ جهان است و ۲ پله صعود نسبت به ماه گذشته داشته است.

اینترنت ثابت

در اینترنت ثابت ایران میانگین ۱۵.۶۱ و ۸.۷۶ مگابیت بر ثانیه را برای دانلود و آپلود به ثبت رسانده است که اگرچه نسبت به گذشته با رشد سرعت روبرو بوده ولی باعث سقوط ۴ پله‌ای ایران در جدول رتبه‌بندی کشورها شده است تا رتبه ایران در اینترنت ثابت به رده ۱۱۳ جهان بیاید.

ایران در بخش اینترنت ثابت به شدت عقب است و اختلاف بسیار زیادی حتی با کشورهای همسایه و هم‌جوار خود دارد. کشور سنگاپور در رتبه نخست اینترنت ثابت دنیا با سرعت ۲۰۸.۱۶ مگابیت قرار دارد.

میانگین سرعت اینترنت ثابت دنیا ۷۸.۲۶ مگابیت و میانگین سرعت اینترنت موبایل دنیا ۳۴.۶۷ مگابیت است.

ایران با سرعت میانگین موبایل ۳۰ مگابیت چندان از دنیا عقب نیست ولی تفاوت سرعت اینترنت ثابت ایران با میانگین دنیا بیش از ۶۰ مگابیت است.

در ماه‌های گذشته چندین هزار پورت اینترنت VDSL به مشترکان خانگی واگذار شده و انتظار می‌رفت میانگین سرعت اینترنت ثابت ایران وضعیت مطلوب‌تری در رتبه‌بندی جهانی پیدا کند ولی تازه‌ترین گزارش موسسه اسپیدتست نشان می‌دهد رشد کشورهای دیگر در اینترنت ثابت بیشتر از ایران است.

اگر برای خرید مودم، اینترنت و تجهیزات شبکه سوال داشتید یا نیاز به راهنمایی و کمک دارید؛ پیچ اینستاگرام شبکه‌چی به آی‌دی shabakehchi.press@ را فالو و در دایرکت پرسش خود را مطرح کنید تا جواب دهیم.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا