اخبار ایران

اینترنت رایگان سه ماهه معلمان امشب واریز می‌شود

معلمان از ساعت ۲۰ امشب می‌توانند از بسته اینترنت سه ماهه رایگان خود استفاده کنند.

آذری جهرمی، وزیر ارتباطات امروز گفت برای ۷۰۰ هزار معلم بسته اینترنت رایگان سه ماهه در نظر گرفته شده است که از امشب به ترتیب برای آن‌ها فعال و قابل استفاده خواهد بود.

پیش‌تر، وزیر ارتباطات گفته بود استفاده از شبکه شاد برای همه دانش‌آموزان و معلمان رایگان است ولی برای معلمان به طور اختصاصی یک بسته اینترنت رایگان نیز در نظر گرفته می‌شود.

اما کدام معلم و کادر آموزشی این بسته اینترنت رایگان را دریافت می‌کند؟ وزیر ارتباطات می‌گوید  ۷۰۰ هزار معلم و کادر آموزشی سراسر کشور که فروردین ماه در سامانه وزارت ارتباطات ثبت‌نام کرده بودند؛ این بسته اینترنتی را دریافت می‌کنند.

اگر معلمی هم‌اکنون یک بسته اینترنت فعال دارد؛ این بسته برایش در اکانتش ذخیره شده و بسته اینترنتی سه ماهه رایگان برایش فعال می‌شود. پس از اتمام این سه ماه می‌تواند از بسته خودش استفاده کند.

البته، آذری جهرمی گفت: «تمدید این بسته‌های آموزشی معلمان منوط به ارزیابی شرایط پس از این سه ماه است و اگر آموزش مجازی ادامه داشته باشد؛ برای آن هم برنامه‌ریزی می‌کنیم.»

در حاشیه این خبر وزیر ارتباطات گفت بیش از ۸۶ هزار مدرسه به اینترنت و شبکه شاد وصل شدند و بسته اینترنت دانش‌آموزی هم با همکاری وزارت آموزش و پرورش و اپراتورها برای دسترسی به برخی سایت‌ها و محتوای اینترنتی مفید، در اختیارشان قرار خواهد گرفت.

بسته اینترنت دانش‌آموزان روی همان شماره تلفن همراهی که در شبکه شاد ثبت‌نام کردند؛ فعال خواهد شد. وزیر ارتباطات گفت استفاده از این بسته‌ها علاوه بر شبکه شاد در پیام‌رسان‌های داخلی هم خواهد بود که تلاش می‌کنیم این بسته تا اول مهر فعال شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا