اخبار ایران

سایت ۵G همراه اول در باغ کتاب راه‌اندازی شد؛ مقصد بعدی شهر قم و دانشگاه‌های شهید بهشتی و تهران و شریف

پنجمین سایت ۵G همراه اول در باغ کتاب تهران راه‌اندازی شد. امروز، ۲۳ اسفند ماه این سایت فایوجی هم به شبکه نسل پنجم موبایل همراه پیوست تا هر روز شاهد نقاط بیشتری در تهران باشیم که قابلیت دسترسی به اینترنت فایوجی می‌دهند.

مدیرعامل همراه اول در مراسم رونمایی و افتتاح از سایت ۵G باغ کتاب، خبر داد سه‌شنبه این هفته اولین سایت ۵G شهر قم راه‌اندازی می‌شود و پس از آن دانشگاه‌های شهید بهشتی، شریف و تهران به اینترنت ۵G مجهز می‌شوند.

اخوان بهابادی، در سخنان خود تاکید کرد محل‌هایی که همراه اول در آنجا سایت ۵G نصب می‌کند، با دقت انتخاب می‌شوند. او افزود: «با انتخاب باغ کتاب می‌خواهیم پیامی را به جامعه منتقل کنیم. ما نرفتیم در مرکز تجاری سایت را روشن کنیم؛ هرچند شاید در آنجا درآمد بیشتری داشتیم.» همراه اول پیش از این دو سایت ۵G را در شهر مشهد و یک سایت را در ساختمان اصلی خود رونمایی کرده بود. همین‌طور، سک سایت فایوجی در استان هرمزگان راه‌اندازی شده است.

مردم با استفاده از گوشی‌های تلفن همراه ۵G یا مودم‌های ۵G و همین‌طور هات‌اسپات وای‌فای می‌توانند به سایت‌های ۵G وصل شوند. مکان‌هایی که زیر پوشش شبکه ۵G اپراتورها می‌روند؛ قابلیت دسترسی به اینترنت‌های پرسرعت بالای یک گیگابیت را دارند.

«مهدی اخوان»؛ مدیرعامل همراه اول گفت در سال آینده ۵G این اپراتور به شهرهای بیشتری می‌رود. شهرهای اهواز و تبریز مقصدهای بعدی هستند. همین‌طور، پایلوت سایت‌های ۵G در دانشگاه‌هایی مانند شهید بهشتی و شریف راه‌اندازی شده و در آینده‌ای نزدیک به طور رسمی رونمایی می‌شوند.

تا کنون، همراه اول توانسته است سرعت اینترنت ۵G خود را به مرز ۳.۹ گیگابیت بر ثانیه برساند.

یک دیدگاه

  1. سلام. برای پوشش کامل یک شهر مثلا مشهد یا دزفول متوسط چند سایت ۵G باید نصب شود؟ (در همین مناطق تحت پوشش کنونی ۴G)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا