اخبار ایران

تمدید بسته اینترنت رایگان اساتید دانشگاه ولی فقط ۲۰ گیگابایت

سال گذشته یک بسته اینترنت رایگان ۱۲۰ گیگابایت سه ماه به اساتید دانشگاه هدیه شده بود

وزارت ارتباطات خبر از تمدید بسته اینترنت رایگان ویژه اساتید دانشگاه در دوران کرونا داد ولی به جای ۱۲۰ گیگابایت سه ماهه؛ فقط ۲۰ گیگابایت هدیه می‌دهد.

دو روز پیش، وزیر ارتباطات در صفحه اینستاگرام خود گفت بسته اینترنت رایگان اساتید دانشگاه و حوزه تمدید می‌شود. وزیر ارتباطات گفت: «بنابر درخواست‌های اساتید دانشگاه و حوزه، برای تمدید بسته‌های اینترنت «آموزش از راه دور»، بسته اینترنت ۳ ماهه ظرف هفته آینده صرفا برای اساتید دانشگاه و حوزه بر روی مشخصات قبلی آن‌ها تعریف خواهد شد.»

برخی اساتید دانشگاه می‌گویند پیامکی مبنی بر تمدید بسته اینترنت رایگان خود دریافت کردند ولی این بسته نه ۱۲۰ گیگابایت، بلکه فقط ۲۰ گیگابایت سه ماه است و هنوز برای آن‌ها فعال نشده است.

مهرماه سال گذشته، وزارت ارتباطات یک بسته اینترنت رایگان ۱۲۰ گیگابایت سه ماهه برای اساتید دانشگاه و حوزه در نظر گرفت تا کمکی به آن‌ها در دوران کرونا و آموزش‌های از راه دور و ویدئویی باشد.

در حالی‌که تمدید این بسته اینترنت حرکت به‌جا و قابل تقدیری است ولی پرسش اینجا است که چرا یک بسته ۲۰ گیگابایتی برای اساتید در نظر گرفته شده است.

اساتید دانشگاه و حوزه‌ای که قبلا در سامانه «ثبت‌نام هدیه‌های مناسبتی وزارت ارتباطات» ثبت‌نام کردند؛ این بسته اینترنت هدیه ۲۰ گیگابایت را دریافت خواهند کرد. ما برای اطلاع از جزئیات بیشتر این بسته، به این سامانه مراجعه کردیم ولی متاسفانه بخش هدیه اساتید آن قفل و غیرفعال بود.

شاتل موبایل هم اعلام کرده است همگام با اپراتورهای موبایل دیگر، بسته ۲۰ گیگابایت سه ماهه‌ای برای اساتید دانشگاه فعال می‌کند.


اگر برای خرید مودم، اینترنت و تجهیزات شبکه سوال داشتید یا نیاز به راهنمایی و کمک دارید؛ کانال تلگرام شبکه‌چی به آی‌دی shabakehchi@ را فالو و پرسش خود را برای مدیر کانال بفرستید تا جواب دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا