اخبار ایران

گزارش نت‌بلاکس: اینترنت موبایل در ایران با اختلال روبرو است

اینترنت ثابت کند ولی هنوز قطع نشده است

از روز چهارشنبه، گزارش‌هایی مبنی بر اختلال و قطعی اینترنت موبایل در برخی مناطق ایران روی شبکه‌های اجتماعی منتشر می‌شد.

کاربران برخی استان‌ها از جمله خوزستان می‌گفتند که اینترنت موبایل از نزدیک‌های ظهر چهارشنبه ۳۰ تیر ماه تا نیمه شب یا حتی تا روز پنج‌شنبه ظهر قطع بوده است. این کاربران گزارش می‌دادند که اینترنت ثابت وصل بوده ولی باز بسیار کند است.

حالا، موسسه دیده‌بان وضعیت آپ‌تایم اینترنت جهان، نت‌بلاکس، در توییتی گزارش داده اینترنت موبایل ایران طی روزهای اخیر دچار اختلالاتی شده است و هنوز این اختلال‌ها ادامه دارد.

گزارش سایت نت‌بلاکس هم نشان می‌دهد روی اینترنت ثابت در این مناطق هیچ‌گونه اختلالی مشاهده نمی‌شود و فقط در اینترنت موبایل اختلالاتی رویت شده است.

موسسه نت‌بلاکس با جمع‌آوری داده‌هایی از روی سرورها و سرویس‌های مختلف، وضعیت اینترنت در کشورهای مختلف را زیرنظر می‌گیرد. معمولا جزئی‌ترین اختلال در اینترنت به هر دلیلی در نمودارهای این شرکت قابل مشاهده و ردگیری است.

این اختلالات اینترنت موبایل به ویژه در استان خوزستان مربوط به برخی تجمعات و اعتراض‌های کمبود و بی‌آبی صورت گرفته در روزهای اخیر است.

هنوز مقامات رسمی کشور درباره قطعی و اختلال اینترنت موبایل روزهای اخیر اظهارنظر نکردند.


اگر برای خرید مودم، اینترنت و تجهیزات شبکه سوال داشتید یا نیاز به راهنمایی و کمک دارید؛ کانال تلگرام شبکه‌چی به آی‌دی shabakehchi@ را فالو و پرسش خود را برای مدیر کانال بفرستید تا جواب دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا