اخبار ایران

همه روستاهای کشور تا پایان سال ۱۴۰۱ به اینترنت پرسرعت مجهز می‌شوند

۲۰ درصد از روستاهای بالای ۲۰ خانوار هنوز به اینترنت متصل نشدند

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام کرد تا پایان سال ۱۴۰۱ دیگر روستایی باقی نخواهد ماند که به اینترنت پرسرعت و شبکه ملی اطلاعات متصل نشده باشد.

عیسی زارع‌پور، یکم آبان ماه از پارک ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور، واقع در شهر مشهد و همچنین از ساختمان اداره کل پست استان خراسان رضوی بازدید کرد و در جمع خبرنگاران از برنامه‌های این وزارت‌خانه برای اتصال روستاها به اینترنت پرسرعت و شبکه ملی اطلاعات سخن گفت.

زارع پور گفت: در برنامه ششم توسعه، وزارت ارتباطات موظف شده بود که تا پایان سال ۱۴۰۰، ۸۰ درصد روستاهای بالای ۲۰ خانوار را به شبکه ملی اطلاعات (اینترنت ملی) متصل کند؛ که در حال حاضر با اندکی اغماض، این کار در حال انجام است.

وی ادامه داد: برنامه‌ریزی کرده‌ایم که تا آخر سال ۱۴۰۱، تمام روستاهای کشور به شبکه اینترنت پرسرعت متصل شوند؛ که البته این کار بسیار سخت است؛ چرا که ۲۰ درصد از روستاهای بالای ۲۰ خانوار هستند که هنوز به شبکه اینترنت پرسرعت مجهز نشده‌اند و همه آن‌ها در مناطق صعب العبور واقع شده‌اند.

زارع‌پور با بیان اینکه علیرغم سختی این کار، وزارت ارتباطات تمام تلاش خود را خواهد کرد، گفت: اما نوید این را می‌دهیم که تمام روستاهای کشور، تا آخر سال ۱۴۰۱، به شبکه اینترنت پرسرعت، متصل خواهند شد.

وی همچنین به موضوع توسعه شبکه ملی اطلاعات اشاره کرد و گفت: توسعه شبکه ملی اطلاعات، نیاز به زمان دارد. به دلیل افزایش قیمت ارز و تحریم‌ها، اپراتورها با مشکلاتی روبه‌رو شده‌اند. برای توسعه شبکه ملی اطلاعات نیاز به کار جهادی و تکیه بر توان داخلی داریم. در حال حاضر شرکت‌های بسیار قوی در کشور داریم که بسیاری از تجهیزات شبکه را بومی‌سازی کرده‌اند.


اگر برای خرید مودم، اینترنت و تجهیزات شبکه سوال داشتید یا نیاز به راهنمایی و کمک دارید؛ کانال تلگرام شبکه‌چی به آی‌دی shabakehchi@ را فالو و پرسش خود را برای مدیر کانال بفرستید تا جواب دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا