اخبار ایران

وزیر ارتباطات: همه روستاها تا پایان ۱۴۰۱ به اینترنت متصل می‌شوند

اتصال هزار روستای بالای ۲۰ خانوار به شبکه ملی اطلاعات

وزیر ارتباطات می‌گوید اگر بودجه درخواستی این وزارت‌خانه در سال آینده تامین شود؛ در پایان سال ۱۴۰۱ کل روستاهای کشور به اینترنت و شبکه ملی اطلاعات متصل می‌شوند.

«عیسی زارع‌پور» وزیر ارتباطات در مراسم  رونمایی از اتصال هزار روستای بالای ۲۰ خانوار به شبکه ملی اطلاعات، وعده داد اگر مجلس بودجه پیشنهادی این وزارتخانه برای شبکه ملی اطلاعات را تصویب کند، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تا پایان سال آینده تمامی روستاهای بالای ۲۰ خانوار را به شبکه ملی اطلاعات متصل می‌کند. به گفته وزیر ارتباطات، این اتصال‌ها در سه مقطع زمانی اردیبهشت، شهریور و دهه فجر سال آینده رونمایی خواهند شد.

زارع‌پور درباره روستاهای متصل به اینترنت می‌گوید: «پیش از آغاز به کار در وزارت ارتباطات تصور می‌کردم چهار هزار روستا از ارتباطات بی‌بهره هستند؛ اما بعداً با بررسی‌هایی که انجام دادیم مشخص شد ۳۵۰۰ روستا نیز ارتباطات باکیفیت و مناسبی ندارند و باید برای آنها هم برنامه‌ریزی کرد.»

اتصال روستاها به اینترنت

او با تقدیر از تلاش‌های دولت گذشته در خصوص ارتباط‌دهی روستاها اعلام کرد، امروز ۵۰۰ سایت تلفن همراه در کشور آغاز به کار می‌کنند که با استفاده از آنها ۷۸۰ روستای بدون ارتباط به شبکه متصل می‌شوند و حدود ۲۵۰ روستا نیز بهبود کیفیت ارتباطات خواهند داشت.

در این برنامه اعلام شد تاکنون ۳۲ هزار روستای بالای ۲۰ خانوار در کشور (۸۱ درصد روستاهای کشور) به شبکه ملی اطلاعات متصل شده‌اند.

در مراسم امروز (۳ بهمن) ارتباط مستقیم با استان اردبیل برای آغاز به کار یکی از سایت‌های همراه اول به نمایندگی از کل سایت‌های این اپراتور برقرار شد. همچنین ارتباط با روستایی در استان فارس و آغاز به کار یکی از سایت‌های ایرانسل برقرار شد.

همراه اول اعلام کرد در بخشی از پروژه ارتباط‌رسانی به روستاها که امروز رونمایی شد، ۲۰۲ سایت جدید یا ارتقا یافته به تکنولوژی نسل ۳ یا ۴ در ۲۹۷ روستای بالای ۲۰ خانوار نصب و راه‌اندازی کرده است.

همچنین بنابر اعلام ایرانسل، این اپراتور ۸۶ سایت جدید با فناوری‌های ۳G و ۴G راه‌اندازی کرده و سهم های‌وب نیز به عنوان اپراتور USO روستایی ۳۸۰ سایت جدید است.


اگر برای خرید مودم، اینترنت و تجهیزات شبکه سوال داشتید یا نیاز به راهنمایی و کمک دارید؛ کانال تلگرام شبکه‌چی به آی‌دی shabakehchi@ را فالو و پرسش خود را برای مدیر کانال بفرستید تا جواب دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا