اخبار ایران

گام دوم همراه اول برای تولید مودم ۵G بومی

انعقاد دومین قرارداد همراه اول با تولیدکنندگان بومی مودم‌های 5G

همراه اول در نمایشگاه «کیتکس ۲۰۲۲» دومین قرارداد تولید مودم ۵G بومی را با شرکت‌های دانش‌بنیان و تولیدکننده داخلی امضا کرد.

همراه اول برنامه تولید ۲۵۰۰ مودم ۵G تولید داخل را از سال ۱۳۹۸ در دستور کار خود قرار داده است و امروز دومین قرارداد خود را با یک شرکت تولیدکننده داخلی و دانش بنیان امضا کرد.

به گزارش روابط عمومی همراه اول، مرکز تحقیق و توسعه همراه اول در همکاری با معاونت بازاریابی و فروش و معاونت فنی و توسعه شبکه اپراتور اول ارتباطی و همچنین همراهی ستاد اقتصاد دیجیتال معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، این قرارداد تولید مودم ۵G را امضا و عملیاتی کرده است. قرارداد نخست تولید مودم فایوجی در انتهای سال ۱۴۰۰ امضا شده است.

در خبری که توسط روابط عمومی همراه اول منتشر شده است؛ نامی از شرکت طرف قرارداد این اپراتور برای تولید مودم فایوجی یا مشخصات مودم و زمان عرضه برده نشده است.

پیش‌تر، همراه اول گفته بود یکی از چالش‌های توسعه شبکه‌های ۵G در ایران، دسترسی مردم به گوشی‌های تلفن همراه و مودم‌های خانگی ۵G است. قیمت مودم‌های ۵G خارجی بسیار بالا است و عمدتا توسط کاربر ایرانی قابل خریداری و استفاده نیست. به همین دلیل، همراه اول و ایرانسل به دنبال تولیدکنندگان داخلی مودم ۵G و بومی‌سازی ساخت مودم در چند سال اخیر رفتند.

ایرانسل در نمایشگاه تلکام ۲۰۲۱ از مودم ۵G بومی به صورت آزمایشی رونمایی کرد ولی هنوز این مودم به صورت رسمی وارد بازار نشده تا مشخصات و قیمت آن را بدانیم.


اگر برای خرید مودم، اینترنت و تجهیزات شبکه سوال داشتید یا نیاز به راهنمایی و کمک دارید؛ کانال تلگرام شبکه‌چی به آی‌دی shabakehchi@ را فالو و پرسش خود را برای مدیر کانال بفرستید تا جواب دهیم.

‫2 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا