اخبار ایران

اختلال گسترده در اینترنت ثابت کشور

قطعی دیتاسنتر و کلوکیشن شرکت زیرساخت دوباره دسترسی به اینترنت ثابت و موبایل شرکت‌ها را قطع کرد

قطعی دوباره کلوکیشن شرکت زیرساخت در ساختمان LCT باعث قطعی اینترنت ثابت کشور و اختلال گسترده در اینترنت موبایل و از کار افتادن سرویس‌های پرمخاطب شده است.

از صبح امروز و حوالی ساعت ۸:۳۶ دقیقه، کاربران اینترنت گزارش‌هایی از قطعی و اختلال گسترده اینترنت به‌ویژه روی سرویس‌های ثابت دادند و بعد سامانه رادار ابرآروان اختلال شدیدی را در کل اینترنت ایران نشان داد.

سرویس ابرآوران

دقایقی پیش نیز یک کاربر در توییتر خبر داد به دلیل اختلال برق در ساختمان LCT شرکت زیرساخت، اینترنت کل کشور دچار اختلال شده است و مشخص نیست این مشکل چه زمانی حل می‌شود.

گفتنی است که تجهیزات اصلی غالب شرکت‌های ارائه‌دهنده اینترنت و دیتاسنتر ایران در همین ساختمان مستقر هستند و به نوعی آن را باید قلب اینترنت کشور دانست. اکنون، دیتاسنترهای شرکت‌هایی مانند آسیاتک، شاتل و … قطع شده است.

مشکل کلوکیشن زیرساخت

این چندمین بار است که اختلال سیستم برق ساختمان زیرساخت کشور، موجب قطعی دیتاسنترها شرکت‌ها شده و سرویس‌های زیادی از دسترس خارج می‌شوند و اینترنت ثابت کشور قطع می‌شود. سیستم برق ساختمان‌های دیتاسنتر یک چالش بسیار بزرگ و مهم در صنعت شبکه است و شرکت‌ها باید تمهیدات ویژه و افزونگی‌های چند برابری برای آن تدارک ببینند تا حتی یک دقیقه قطعی برق را شاهد نباشند.

هنوز وزارت ارتباطات و شرکت زیرساخت به طور رسمی درباره قطعی اینترنت ثابت و اختلال در اینترنت موبایل و سرویس‌های دیتاسنتر شرکت‌ها، خبر و توضیحی ارائه نکرده است.

به‌روزرسانی: شرکت مخابرات ایران با انتشار اطلاعیه‌ای، قطعی اینترنت ثابت در برخی نقاط کشور را از جانب شرکت زیرساخت کشور دانسته و گفته مشکل از سمت مخابرات ایران نیست.


اگر برای خرید مودم، اینترنت و تجهیزات شبکه سوال داشتید یا نیاز به راهنمایی و کمک دارید؛ کانال تلگرام شبکه‌چی به آی‌دی shabakehchi@ را فالو و پرسش خود را برای مدیر کانال بفرستید تا جواب دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا