اخبار ایران

تعرفه‌های همراه اول در حج ۹۷ مشخص شد: کاهش ۸۰ درصدی هزینه اینترنت و ۲۰ درصد مکالمه

همراه اول طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد از روز امروز (سه‌شنبه) دوم مرداد، در تمامی اپراتورهای کشور عربستان، تعرفه مکالمه ۲۰ درصد و تعرفه پیامک و اینترنت همراه ۸۰ درصد کاهش یافت.

از هفته پیش، اعزام کاروان‌های حج تمتع ایران به کشور عربستان آغاز شده است و نزدیک به ۸۵ هزار هم‌وطن ایرانی در مراسم حج تمتع امسال حضور خواهند داشت.

همیشه در این ایام، اپراتورهای همراه اول و ایرانسل تعرفه‌های جدید خود برای مکالمه، پیامک و اینترنت را اعلام می‌کنند که غالبا نسبت به روزهای عادی با کاهش و تخفیف همراه است. 

امروز، همراه اول با تاخیری یک هفته‌ای، هزینه‌های رومینگ خود در ایام حج تمتع ۹۷ را اعلام کرد. براساس اطلاعیه شرکت ارتباطات سیار، تعرفه‌های جدید این اپراتور موبایل به شرح زیر است:

تعرفه مکالمات داخل عربستان هر دقیقه ۵۹۹ تومان

تعرفه مکالمات تماس با ایران هر دقیقه ۷۷۹ تومان

تعرفه مکالمات دریافتی هر دقیقه ۵۹۹ تومان

تعرفه ارسال پیامک ۱۹۹ تومان + دریافت پیامک از داخل خاک کشور عربستان رایگان

تعرفه هر مگابایت اینترنت همراه ۱۸۹ تومان 

گفتنی است هزینه هر یک مگابایت اینترنت در روزهای عادی هزار تومان بوده است که اکنون به ۱۸۹ تومان کاهش پیدا کرده است.

در اطلاعیه همراه اول آمده:

«مشترکینی که قصد سفر حج را دارند می توانند با خرید بسته ترکیبی رومینگ بین الملل ۱۰ روزه ویژه ایام حج ، ضمن اطلاع از میزان استفاده از مکالمه، پیامک و دیتا، هزینه کمتری پرداخت کنند.

بسته خریداری شده به مبلغ ۱۴۹ هزار تومان، شامل ۵۰  دقیقه مکالمه با ایران، ۵۰ دقیقه مکالمه داخلی، ۵۰ دقیقه مکالمه دریافتی، ۵۰ عدد پیامک و ۲۵۰ مگابایت اینترنت همراه است.

مشترکین می توانند برای خرید این بسته کد دستوری #۶۳۱*۱* را شماره گیری کنند.»

همراه اول تاکید کرده سایر بسته‌های اینترنتی داخلی، در هنگام استفاده از سرویس رومینگ بین‌الملل غیرقابل استفاده بوده و هزینه به صورت تعرفه آزاد محاسبه می‌شود. کاربران در صورت عدم تمایل به استفاده از اینترنت همراه، باید گزینه «دیتا رومینگ» گوشی خود را غیرفعال کنند.


اگر برای خرید مودم، اینترنت و تجهیزات شبکه سوال داشتید یا نیاز به راهنمایی و کمک دارید؛ کانال تلگرام شبکه‌چی به آی‌دی shabakehchi@ را فالو و پرسش خود را برای مدیر کانال بفرستید تا جواب دهیم.

میثاق محمدی‌زاده

دانش‌آموخته رشته کامپیوتر و علاقه‌مند ادبیات و فناوری؛ بیش از ۲۰ سال در نشریات و سایت‌های مختلف خبری و فناوری ایران نوشتم و هنوز تشنه یادگیری هستم!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا