اخبار جهان

تعداد کاربران ۵G هواوی در سراسر جهان به مرز ۵۰۰ میلیون نفر رسید

هنوز هواوی پادشاه 5G در جهان است

هواوی هنوز به پادشاهی خود در صنعت ۵G ادامه می‌دهد؛ هرچند تحریم‌ها و محدودیت‌های ایالات متحده و برخی کشورهای اروپا بر ضد این شرکت چینی است!

هواوی در تازه‌ترین کنفرانس مطبوعاتی خود اعلام کرد تعداد کاربران جهانی ۵G این شرکت به بیش از ۴۹۰ میلیون نفر رسیده است و احتمالا به زودی ۵۰۰ میلیون نفر را هم رد کرده‌اند.

۵G یکی از کلیدی‌ترین فناوری‌های پایه برای توسعه و تحول دیجیتالی است. جهان بیش از ۱۰ هزار پروژه را برای کاربرد ۵G به‌منظور دیجیتالی شدن صنعت مورد بررسی قرار داده است.

هواوی از نظر تعداد ثبت اختراع‌های پیرامون ۵G نیز در صدر شرکت‌های جهان قرار دارد. طبق گزارش اخیری که منتشر شد؛ هواوی با ۵۳۰ پتنت سهم ۱۸٫۳ درصدی را از آن خود کرده است. نوکیا و سامسونگ با ۱۴٫۶ و ۱۲٫۹ درصد به ترتیب در رتبه‌های دوم و سوم قرار دارند. ۶ شرکت برتر شامل هواوی، سامسونگ، ال جی، نوکیا، اریکسون و کوالکام می‌شوند.

خبر دیگر درباره موفقیت‌های هواوی در حوزه ۵G مربوط به دریافت موفقیت‌آمیز تست «مشخصات امنیت شبکه هسته ۵G» است که اختصارا SCAS نامیده می‌شود و توسط ۳GPP تعریف شده است.

پس از اولین توسعه محصول GSMA، این شرکت به‌طور رسمی ارزیابی امنیت کامل GSMA NESAS را برای تجهیزات شبکه ۵GC تصویب کرد.

۵GC کوتا‌ه‌شده عبارت ۵G Core Network بوده و نشانگر شبکه اصلی ۵G است. طبق گزارش‌های منتشر شده، این آزمایش توسط آزمایشگاه SGS Brightsight در هلند انجام شده است. نتایج آزمون در حال حاضر در وب‌سایت رسمی GSMA قرار دارد.

نگرانی از توسعه ۶G

بسیاری از فناوری‌ها و پتنت‌های ۵G در دست هواوی هستند یا هدایت آن‌ها را برعهده دارد و به همین جهت قدرت بی‌نظیری به این شرکت غول چینی داده است. ایالات متحده و کشورهای اروپایی به شدت تلاش می‌کنند از سیطره هواوی بر ۵G بکاهند و از سوی دیگر نگران ۶G هستند تا دوباره به دست شرکت‌های چینی و در راس آن‌ها هواوی نیفتد.

در گزارش دیگری که همین اواخر منتشر شد؛ چین بیشترین تعداد ثبت اختراع ۶G را دارد؛ حتی بیشتر از ایالات متحده!

موسسه تحقیقاتی «Cyber Creative» در گزارش جدیدی که منتشر کرده، می‌گوید از میان کل ثبت اختراع‌های ثبت شده در حوزه فناوری ۶G تا آگوست ۲۰۲۱، بیش از ۴۰.۳ درصد سهم چین و ۳۵.۲ درصد سهم ایالات متحده است. کشورهای ژاپن با ۹.۹ درصد، اروپا با ۸.۹ درصد و کره جنوبی با ۴.۲ درصد در رده‌های بعدی قرار دارند.


اگر برای خرید مودم، اینترنت و تجهیزات شبکه سوال داشتید یا نیاز به راهنمایی و کمک دارید؛ کانال تلگرام شبکه‌چی به آی‌دی shabakehchi@ را فالو و پرسش خود را برای مدیر کانال بفرستید تا جواب دهیم.

منبع
gizchina

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا