اخبار جهان

ایسوس از سرورهای سازگار با نسل دوم پردازنده‌های Xeon Scalable اینتل رونمایی کرد

ایسوس از سرورها، مادربرد سرورها و ایستگاه‌های کاری (Workstation) سازگار با نسل دوم پردازنده‌های Xeon Scalable اینتل رونمایی کرد. 

ایسوس می‌گوید در این سرورها کارایی به طور میانگین حدود ۱.۳۳ برابر بهبود یافته و مصرف انرژی و قدرت پردازش هسته‌ها نسبت به نسل قبلی بهتر شده است.

ایسوس با همکاری شرکت اینتل، بالاترین عملکرد را از طریق حافظه‌های Optane DC با رشد ۸۸ درصدی سرعت در عملیات مجازی‌سازی سرورهای خود به ثبت رسانده است. این میزان بهبود در نرخ عملیات ورودی/خروجی بر واحد ثانیه (IOPS) در مقایسه با درایو های پرسرعت SSD به دست آمده است.

پلتفرم جدید از فناوری درون‌سازی شده Deep Learning Boost بهره می‌برد که ظرفیت Deep learning را به طور چشمگیری بهبود می‌بخشد. با این فناوری سرورهای ایسوس به عملکردی ۳.۱ برابر بهتر در مدل‌های ResNet-50 و SSD VGG-16 دست یافته‌اند که این میزان بالاترین حد ممکن به کارگیری منابع و ظرفیت‌های این پلتفرم جدید است.

پشتیبانی از ۶ کانال حافظه DDR4 2933، فناوری Intel DL Boost و حافظه‌های Optane DC

تمامی سرورهای جدید ایسوس به طور کامل برای استفاده از نسل دوم پردازنده‌های سری Xeon Scalable اینتل بهینه‌سازی شده و  از فناوری‌های جدید Intel DL Boost و حافظه‌های Optane DC این شرکت بهره می‌برند.

این امر منجر به بهبود عملکرد AI (هوش مصنوعی) در سرورهای مبتنی بر GPU مانند سری‌های ESC8000 و ESC4000، سری RS720 ،۷۰۰ ،۵۰ ،۵۰۰، مادربردهای مخصوص سرور سری Z11 و مادربرد WS C621 شده است.

با نسل دوم پردازنده‌های سری Xeon Scalable بهبود عملکرد در Linkpack  به میزان ۱.۲ برابر، در Steam Traid به میزان ۱.۸۳ برابر و در یادگیری هوش مصنوعی و deep learning به میزان ۱۷ برابر نسبت به نسل قبل رشد داشته است.

در پردازش‌های دسته‌ای شامل آنالیز‌های دیتابیس‌ها، شبکه‌های تحویل محتوا (CDN) و پردازش‌های حجیم و سنگین با عملکرد بالا (HPC)، سرورهای ایسوس با آخرین فناوری حافظه‌های Optane DC اینتل سازگار هستند که بار کاری سنگین را سریع‌تر و بهتر به منظور سرویس‌دهی بهینه برای ماشین‌های مجازی فراهم می‌کنند.

فناوری ویژه Thermal Radar

ایسوس آخرین نسل فناوری Thermal Radar 2.0 را برای کنترل همه جانبه مشکلات دمایی در نسل دوم پردازنده Xeon Scalable اینتل به خدمت گرفته که به طور خلاقانه مدیریت چندگانه نواحی دارای فن، قرار دادن سنسورهای ویژه در همه قسمت‌ها، مدیریت بخش به بخش دمای آنها و میزان جریان هوا را به طور جداگانه مدیریت می‌کند.

این عمل منجر به بهبود مصرف انرژی و استفاده از توانایی کامل فن‌ها گردیده است. همچنین طراحی نواحی چندگانه فن‌ها، امکان استفاده از نمودار منحنی متفاوت در همه سرور را در دسترس قرار داده که این عمل علاوه بر کاهش زمان و هزینه‌ها، پایداری دمایی سیستم را کامل کرده و دوام و بهینه بودن دمایی را در سرور مهیا می‌کند.


اگر برای خرید مودم، اینترنت و تجهیزات شبکه سوال داشتید یا نیاز به راهنمایی و کمک دارید؛ کانال تلگرام شبکه‌چی به آی‌دی shabakehchi@ را فالو و پرسش خود را برای مدیر کانال بفرستید تا جواب دهیم.

میثاق محمدی‌زاده

دانش‌آموخته رشته کامپیوتر و علاقه‌مند ادبیات و فناوری؛ بیش از ۲۰ سال در نشریات و سایت‌های مختلف خبری و فناوری ایران نوشتم و هنوز تشنه یادگیری هستم!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا