گزارش آگهی

آموزش تعمیر موتور جاروبرقی

یکی از مشکلاتی که ممکن است در استفاده از جاروبرقی با آن مواجه شوید، خراب شدن موتور جاروبرقی است. خراب شدن این قطعه اساسی در جاروبرقی، ممکن است تحت تأثیر خرابی ترانسفورماتور و یا رله های آن به وجود آمده باشد.

به هر حال، اگر موتور این وسیله خراب شده است باید از خدمات نمایندگی تعمیرات جاروبرقی استفاده کرده و آن را تعمیر نمایید یا این که خودتان دست به آچار شده و تعمیرات آن را به عهده بگیرید.

شما می توانید با استفاده از خدمات نمایندگی های معتبر تعمیرات، این قطعه و دیگر قطعات جاروبرقی را با سرعت و دقت بالایی انجام دهید. در این مراکز، برای تعویض این قطعات از قطعات اصل و اورجینال استفاده می شود که موجب بهبود کیفیت عملکرد جاروبرقی خواهد شد؛ اما اگر قصد دارید این ایراد را خودتان برطرف کنید ما را تا انتهای این مطلب همراهی نمایید.

مراحل تعمیر موتور جاروبرقی

برای این که موتور جاروبرقی را تعمیر و یا تعویض کنید باید مراحل خاصی را طی کنید. گذراندن این مراحل باید با دقت انجام شود. زیرا ممکن است در روند این تعمیرات، به قطعات دیگر دستگاه نظیر فیلتر جاروبرقی آسیب وارد شود. مراحل تعمیر موتور این دستگاه به شرح زیر است:

باز کردن موتور جاروبرقی

اولین مرحله برای تعمیر این قطعه، باز کردن آن است. برای این کار باید ابتدا لوله دستگاه و فیلتر و پاکت جاروبرقی را از جای خود خارج نمایید. این کار باعث می شود تا دسترسی تان به موتور، راحت تر شود. سپس قاب جاروبرقی را از طریق باز کردن پیچ های آن، از تنه اصلی دستگاه جدا کنید. برد جاروبرقی که جزو قطعات حساس بوده و وصل سیم های آن به تخصص نیاز دارد، به صورت کامل از دستگاه جدا نکنید. زیرا ممکن است به هنگام سر هم کردن جاروبرقی با مشکل مواجه شوید. لاستیک دور دستگاه را نیز خارج کنید. زمانی که این قطعات را از جاروبرقی جدا می کنید، از آنها عکس بگیرید تا به هنگام نصب آنها، مشکلی نداشته باشید. سپس موتور را از جای خود خارج کنید.

شما می توانید از نمایندگی های تعمیرات این محصول که در نقاط مختلف شهر، فعالیت دارند نیز کمک بگیرید. تکنسین های این مراکز از تجربه کافی برخوردار هستند و باز کردن و تعمیر موتور جاروبرقی را در مدت زمان کمی انجام می دهند. در ضمن این افراد طی دوره هایی که گذرانده اند به صورت کامل با ساختمان این لوازم آشنا شده اند و می توانند بعد از تعمیر، قطعات را در جای خود قرار داده و آن را سرهم کنند. همچنین سایر قطعات همچون سیم جمع کن، فیلتر و پاکت جاروبرقی را نیز چک کرده و ایرادات آنها را نیز رفع نمایند.

تعمیر موتور جاروبرقی

تعمیر موتور این دستگاه به تخصص نیاز دارد. از این رو توصیه می شود تعمیر آن را به دست تعمیرکاران و نمایندگی های مجاز این محصولات بسپارید. در این نمایندگی ها از روش های تعمیراتی جدید و مدرن استفاده شده و از افت راندمان دستگاه جلوگیری می شود؛ اما اگر دستگاه را باز کرده و قصد دارید موتور را خودتان تعمیر کنید باید به ترتیبی که در ادامه گفته می شود عمل کنید:

  1. ابتدا به نوع موتور و قطعات جاروبرقی توجه کنید و متناسب با آنها عمل نمایید. در انتهای موتور، بخشی به عنوان محافظ وجود دارد، آن را درآورید و مهره موجود در آن را باز کنید. سپس فن و واشر را خارج کنید.
  2. زغال کربنی که در موتور وجود دارید را از آن خارج کنید. مواظب باشید که سیم های آن قطع نشوند. زغال را تمیز کنید. در صورتی که اندازه آنها کوچک شده است، آنها را تعویض کنید. توجه داشته باشید که هر دو زغال را باید به صورت هم زمان تعویض کنید. ممکن است نتوانید این قطعات را به صورت اورجینال تهیه کنید. این در صورتی است که در نمایندگی های تعمیرات، ابتدا نسبت به تعمیر قطعات اقدام می شود؛ اما اگر قطعه نیاز به تعویض داشته باشد از قطعات اورجینال استفاده می کنند.
  3. در مرحله بعد، سراغ استاتور موتور جاروبرقی بروید. بست فنری موجود در موتور را فشار دهید تا استاتور آزاد شود. کنترلر استاتور را نیز خارج کنید. حال باید آن را تمیز کرده و کنار بگذارید.
  4. سپس روتور جاروبرقی را از دستگاه بیرون آورید. این کار را با دقت زیاد انجام دهید. کوموتاتوری که در روتور قرار دارد را نیز باید بررسی کنید. این قطعه به صورت نوارهای مسی است. کثیف بودن آن نیز می تواند منجر به خرابی موتور و اخلال در عملکرد دیگر قطعات جاروبرقی شود. برای تمیز کردن آن از کاغذ سنباده خیس استفاده کنید.
  5. پره های آلومینیومی را نیز باید تمیز نمایید.
  6. حال نوبت به حساس ترین بخش تعمیرات می رسد. در این قسمت باید سیم ها و اتصالات را چک کنید. بررسی کنید که سیم های ترایاک، وصل هستند، بست های پلاستیکی اتصالات، سالم می باشند و پوشش آنها درست است.

همانطور متوجه شدید، تعمیر موتور جاروبرقی دارای حساسیت های خاصی است. پس بهتر است آن را با استفاده از خدمات نمایندگی های تعمیراتی انجام دهید. تعمیر این قطعه توسط خودتان، شاید هزینه زیادی برایتان داشته باشد. این در حالی است که هزینه تعمیرات در این مراکز بسیار منصفانه تعیین شده و تمامی خدمات تا یک سال ضمانت می شوند. به این ترتیب از صحت تعمیرات و عملکرد دستگاه، مطمئن خواهید بود.

نصب قطعات موتور جاروبرقی

حال که تعمیرات موتور به پایان رسید باید آن را سرهم کرده و در جای خود نصب کنید. قبل از نصب، موتور را در محلی گرم نگه دارید تا خشک شود. سپس نسبت به نصب آن اقدام کنید. برای این کار، اتصالات و پیچ ها را ببندید و قطعات دیگر نظیر پاکت و فیلتر جاروبرقی را در جای خود نصب کنید. لوله را وصل کرده و دستگاه را تست کنید. تصور کنید که یکی از این مراحل را از یاد برده و یا سیمی را به غلط وصل کرده باشید. در این صورت جاروبرقی کار نخواهد کرد. در نمایندگی های تعمیرات مجاز، بعد از این که تعمیرات انجام شد عملکرد دستگاه تست شده و دستگاه تحویل شما داده می شود. اگر ایرادی در کار دستگاه وجود داشت تعمیرکار موظف خواهد بود آن را دوباره تعمیر کند.

تعمیر موتور جاروبرقی با خدمات تضمین شده

همانطور که دیدید تعمیر موتور جاروبرقی چندان هم سخت نسیت؛ اما باید تخصص و تجربه فنی داشته باشید. برای کاهش ریسک این تعمیرات، می توانید از خدمات نمایندگی تعمیرات جاروبرقی استفاده کرده و دستگاه را به صورت تخصصی تعمیر کنید. تعمیر در این مراکز در مدت زمان کمی انجام شده و تمامی خدمات آنها تا یک سال ضمانت می شود. همچنین با مراجعه به این مراکز، می توانید تعمیرگاه را به خانه آورده و با هزینه کمی جاروبرقی را تعمیر کنید. فاکتوری که از سوی این مراکز به شما ارائه می شود نشان دهنده ریز هزینه ها خواهد بود.


اگر برای خرید مودم، اینترنت و تجهیزات شبکه سوال داشتید یا نیاز به راهنمایی و کمک دارید؛ کانال تلگرام شبکه‌چی به آی‌دی shabakehchi@ را فالو و پرسش خود را برای مدیر کانال بفرستید تا جواب دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا