گزارش آگهی

تعمیر یخچال‌ فریزر در منزل

یخچال‌فریزر از اصلی‌ترین و اساسی‌ترین وسایل آشپزخانه است که در صورت خرید یخچال خوب و درست استفاده‌کردن از آن تا مدت‌ها نیازی به تعمیر و یا تعویض آن نخواهیم داشت؛ اما برخی مواقع علی‌رغم تلاش برای درست استفاده‌کردن از آن باز هم دچار خرابی و ایراد شده و نیاز به تعمیر آن داریم.

ازآنجاکه یخچال‌فریزر وسیله‌ای سنگین است و حمل‌ونقل آن دشوار است نمی‌توان آن را به‌راحتی به تعمیرگاه برد؛ بنابراین برای تعمیر آن باید از یک تعمیرکار باتجربه در منزل استفاده کرد تعمیرکاران یخچال باتوجه‌به تخصص و تجربه‌ای که دارند می‌توانند اقدام به تعمیر و رفع مشکل یخچال شما نمایند.

تعمیرکاران باید با انواع یخچال‌فریزرهای مختلف آشنایی داشته باشند و همواره دانش و اطلاعات خود را به‌روز کنند و افرادی آموزش‌دیده باشند تا بتوانند ابتدا عیب یخچال را پیدا کرده و سپس با استفاده از تجهیزات لازم برای رفع مشکل آن اقدام نمایند.

تعمیر یخچال

چه زمانی نیاز به تعمیر یخچال در منزل داریم؟

در صورت بروز هر یک از مشکلات زیر باید با متخصصان و تعمیرکاران یخچال تماس گرفته و برای رفع ایراد آن اقدام نمود:

 1. زمانی که گاز یخچال دچار نشتی شده باشد.
 2. در صورت خراب‌شدن و ایجاد اشکال در کمپرسور
 3. درصورتی‌که یخچال‌فریزر خنک نمی‌کند
 4. زمانی که نیاز به تعویض فیلتر تصفیه داریم.
 5. هنگامی که یخچال برفک می‌زند.
 6. هنگامی که موتور یخچال بیش از اندازه گرم می‌شود.
 7. درصورتی‌که یخ‌ساز کار نمی‌کند.
 8. زمانی که صداهای عجیبی از یخچال می‌شنویم.
 9. در صورت خراب‌شدن درب یخچال‌فریزر
 10. در صورت خراب‌شدن لاستیک دور درب یخچال‌فریزر
 11. زمانی که نیاز به شارژکردن گاز یخچال داریم.
 12. در صورت وجود اشکال در دیفراست یخچال‌فریزر
 13. درصورتی‌که مواد درون یخچال فاسد شوند
 14. درصورتی‌که دمای یخچال دچار تغییر و نوسان شود.
 15. در صورت روشن‌نشدن لامپ یخچال
 16. در صورت برق داشتن بدنه یخچال‌فریزر

راه‌ های جلوگیری از تعمیر یخچال‌ فریزر

برای جلوگیری از خراب‌شدن یخچال‌فریزر و تعمیر آن باید به‌درستی از آن مراقبت کرد و نکات لازم را رعایت کرد تا با مشکلات کمتری روبه‌رو شویم برخی از نکات لازم برای مراقبت از یخچال‌فریزر به شرح زیر هستند:

 • فضای درون یخچال را باید مرتباً تمیز کرد.
 • در صورت وجود برفک اقدام به برفک‌زدایی یخچال به‌صورت دستی یا اتوماتیک نمود.
 • کویل‌ها را تمیز نمود.
 • درب یخچال را برای مدت طولانی باز نگذاریم.
 • فیلتر تصفیه را به‌موقع تعویض نماییم.
 • یخچال را به‌صورت دوره‌ای سرویس نماییم.
 • دمای مناسب را برای یخچال‌فریزر تنظیم نماییم.
 • غذای گرم را در یخچال قرار ندهیم.
 • در صورت نیاز به خرید قطعات از فرد متخصص و تعمیرکار یخچال کمک بگیریم.

رعایت موارد فوق باعث عدم نیاز به تعمیر یخچال‌ فریزر و کاهش هزینه‌ها خواهد شد خراب‌شدن یخچال‌فریزر اغلب  به‌صورت خرابی کمپرسور، برفک زدن، تعویض فیلتر، نشت نمودن گاز و یا خنک‌نکردن یخچال بروز می‌کند که برای رفع این مشکلات می‌توان از خدمات متخصصین مجموعه بیا سرویس استفاده نمود.

مزایای تعمیر یخچال‌فریزر در منزل

بدون شک همه ما از فواید و مزیت‌های تعمیر یخچال در منزل اطلاع داریم؛ زیرا حمل‌ونقل و جابه‌جایی آن با هزینه و خطرات بسیاری همراه است برخی از مهم‌ترین مزایای تعمیر یخچال در منزل عبارت‌اند از:

 1. صرفه‌جویی در وقت و هزینه: برای بردن یخچال‌فریزر به تعمیرگاه باید از وانت استفاده کرد که این کار هم زمان بر است و هم علاوه بر هزینه تعمیر یخچال هزینه حمل‌ونقل را هم در پی دارد؛ اما برای تعمیر یخچال در منزل کافی است با مراکز تعمیرات و خدمات یخچال‌فریزر تماس گرفته و تعمیرکار به منزل آمده و به تعمیر و رفع مشکل یخچال می‌پردازد این کار موجب صرفه‌جویی در وقت و هزینه شما می‌شود.
 2. کاهش خطرات جابه‌جایی: جابه‌جایی وسایل سنگینی مانند یخچال و لباسشویی و بردن آن‌ها به تعمیرگاه با خطراتی همراه است به‌عنوان‌مثال ممکن است در حین جابه‌جایی این وسایل به دیوارها خورده و آسیب ببینند؛ اما با تعمیرات آن‌ها در منزل دیگر خطر جابه‌جایی و آسیب‌دیدن وجود ندارد.
 3. استفاده از قطعات مرغوب و باکیفیت: درصورتی‌که یخچال و لوازم‌خانگی و سنگین شما در تعمیرگاه مورد تعمیر قرار بگیرند ممکن است از قطعات نامرغوب و بی‌کیفیت برای رفع اشکال و تعمیر آن استفاده شود و پس از گذشت مدتی یخچال شما دوباره خراب شود که این کار باعث افزایش هزینه‌های شما می‌شود؛ اما زمانی که تعمیر یخچال در منزل و با نظارت شما انجام می‌شود از کیفیت قطعات آگاه می‌شوید و می‌توانید ضمن مشاهده مهارت تعمیرکار سؤالات خود را از او بپرسید.

نکات نگهداری و مراقبت از یخچال‌ فریزر

جهت مراقبت و نگه‌داری از یخچال‌فریزر رعایت برخی نکات به شرح زیر ضروری است:

 • از قراردادن غذای گرم و داغ در یخچال خودداری نمایید.
 • حتماً از محافظ برق استفاده نمایید.
 • بین یخچال و دیوار باید مقداری فاصله وجود داشته باشد.
 • به برچسب انرژی روی یخچال دقت کنید و یخچالی را خریداری نمایید که مصرف انرژی کمی داشته باشد.
 • هنگام جابه‌جایی و حمل‌ونقل یخچال حداقل ۲ ساعت صبر کنید و سپس آن را روشن کنید.
 • برای برفک‌زدایی یخچال‌فریزر ابتدا آن را از برق در آورید و اجازه دهید به‌مرورزمان برفک‌ها آب شوند و برای برفک‌زدایی از ابزار و وسایل تیز استفاده نکنید.
 • هنگامی که می‌خواهید برای مدتی منزل را ترک کنید ترموستات یخچال را روی درجات کمتر تنظیم نمایید.
 • فیلتر آب و فیلتر هوای یخچال را دراسرع‌وقت تعویض نمایید.
 • از باز و بسته کردن درب یخچال به مقدار زیاد خودداری نمایید.

تعمیر یخچال فریزر

قیمت تعمیر یخچال‌فریزر در منزل

هزینه تعمیر یخچال و فریزر در منزل باتوجه‌به نوع خدماتی که ارائه داده می‌شود اعم از شارژ گاز یا تعویض فیلتر و غیره و قطعاتی که در تعمیر آن به کار برده می‌شوند متفاوت است همچنین برخی عوامل همچون نوسانات بازار و یا تعمیرات جانبی نیز بر تعرفه تعمیر یخچال‌فریزر مؤثر هستند.

به‌عنوان‌مثال اگر در زمان تعمیر نیاز به تعویض قطعه‌ای از یخچال نیز باشد علاوه بر هزینه تعمیر قیمت قطعه هم به آن افزوده می‌شود و به علت نوساناتی که در بازار وجود دارد قیمت قطعات ممکن است با تغییر همراه باشند و یا ممکن است برای تعمیر قطعه‌ای از یخچال نیاز به تعمیر یا سرویس کردن قطعه دیگری نیز باشد که در این حالت علاوه بر هزینه تعمیر هزینه سرویس و تعمیرات جانبی نیز به قیمت تعمیر اضافه می‌شود.

جهت ثبت سفارش و تعمیر و سرویس انواع یخچال‌فریزر با برندهای مختلف از جمله سرویس یخچال دوو، سامسونگ، امرسان، کنوود، پارس، ال جی، جنرال‌الکتریک و غیره با کارشناسان مجموعه بیا سرویس با شماره ۰۹۳۵۷۹۳۲۵۸۵ تماس گرفته تا تعمیرکاران متخصص و مجرب این مجموعه دراسرع‌وقت به محل شما اعزام شوند.


اگر برای خرید مودم، اینترنت و تجهیزات شبکه سوال داشتید یا نیاز به راهنمایی و کمک دارید؛ کانال تلگرام شبکه‌چی به آی‌دی shabakehchi@ را فالو و پرسش خود را برای مدیر کانال بفرستید تا جواب دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا