فناوری

جزئیات و نحوه فعال‌سازی اینترنت رایگان دانشجویی

پس از اینترنت رایگان شاد، بسته اینترنت سه ماهه معلمان و ۱۲۰ گیگابایت اینترنت رایگان اساتید و هیئت علمی دانشگاه‌ها، نوبت به عرضه اینترنت رایگان دانشجویان رسید.

وزیر ارتباطات امروز در پست توییتری، از فعال شدن اینترنت رایگان برای همه دانشجویان کشور برای سال تحصیلی فعلی خبر داد.

«محمد جواد آذری جهرمی» در توییتی اعلام کرد اینترنت «رایگان» برای همه دانشجویان کشور، در هنگام استفاده از سامانه‌های آموزش مجازی دانشگاه‌ها، از امروز فعال می‌شود.

وزیر ارتباطات می‌گوید فهرست سامانه‌ها و سایت‌هایی که برای اینترنت دانشجویان دارای ترافیک رایگان است؛ در وب‌سایت وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات درج شده است.

با مراجعه به وب‌سایت وزارت ارتباطات، با فهرستی طولانی از سایت‌های دانشگاه‌ها و سامانه‌های ثبت‌نام و آموزش مجازی کل دانشگاه‌های کشور روبرو می‌شویم. برای اطمینان بیشتر، ادرس IP این سامانه‌ها و وب‌سایت‌ها نیز درج شده است تا دانشجویان با اطمینان کامل از این وب‌گاه‌ها استفاده کنند.

آن‌طور که وزیر ارتباطات گفته است؛ این اینترنت رایگان برای همه دانشجویان از امروز ۱۴ مهرماه فعال شده است و برای کل سال تحصیلی جاری است.

به این ترتیب، دانشجویان صرفه‌جویی حجمی در استفاده از اینترنت برای کلاس‌های آموزش مجازی خواهند داشت و بار هزینه‌ای قابل توجهی از روی دوش آن‌ها و خانواده‌شان برداشته می‌شود.

نیازی نیست دانشجویی برای فعال‌سازی این اینترنت رایگان اقدام کند یا در وب‌سایت و اپلیکیشنی ثبت‌نام انجام دهد. این اینترنت به طور خودکار برای همه دانشجویان فعال خواهد شد.

دانشگاه‌های آزاد اسلامی در فهرست نیستند

نکته مهمی که باید بدان اشاره شود؛ نبود دانشگاه‌های آزاد اسلامی در فهرست داده شده از سوی وزارت ارتباطات برای ترافیک اینترنت رایگان دانشجویی است.

دانشگاه‌های دولتی، غیرانتفاعی، پیام‌نور و دانشگاه‌های علوم پزشکی در این فهرست هستند ولی هیچ خبری از دانشگاه‌های آزاد اسلامی یا مدارس سما نیست. به نظر می‌رسد فعلا برنامه‌ای برای رایگان کردن اینترنت دانشجویان برای این دانشگاه‌ها نیست!

منتظر اخبار تکمیلی درباره اینترنت دانشجویان باشید. شما هم می‌توانید نظرات خودتان درباره این ماجرا را پای این مطلب بنویسید یا اگر دانشجو هستید و تجربه استفاده از این اینترنت رایگان را دارید؛ به ما گزارش بدهید!


اگر برای خرید مودم، اینترنت و تجهیزات شبکه سوال داشتید یا نیاز به راهنمایی و کمک دارید؛ کانال تلگرام شبکه‌چی به آی‌دی shabakehchi@ را فالو و پرسش خود را برای مدیر کانال بفرستید تا جواب دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا