فناوری

هواوی می‌خواهد یک قاب گوشی بسازد که می‌تواند گوشی‌های ۴G را به ۵G تبدیل کند

ایده هواوی برای دور زدن تحریم‌ها و افزودن مودم 5G به گوشی‌های خود

در حال حاضر، گوشی‌های هواوی به خاطر تحریم‌ها و محدودیت‌های تراشه، نمی‌توانند با مودم ۵G عرضه شود و عمده گوشی‌های نسل جدید این شرکت نهایتا ارتباطات ۴G دارند.

هواوی برای حل این مشکل، دارد روی یک کیس گوشی کار می‌کند که با نصب روی گوشی‌های ۴G امکان اتصال به شبکه‌های ۵G را می‌دهد یا به زبان دیگر، گوشی ۴G را به یک گوشی ۵G تبدیل می‌کند.

با توجه به اطلاعاتی که سایت Weibo به دست آورده است؛ هواوی راه‌حلی دارد که می‌تواند با نصب یک قاب گوشی، باندهای شبکه ۵G را روی دستگاه‌های خود فعال کند. هنوز کارایی این دستگاه‌ها اندازه‌گیری نشده است و مشخص نیست در عمل چقدر می‌توانند روی شبکه‌های ۵G کیفیت و سرعتی بالایی ارائه بدهند.

مشخص است که این راه‌حل در مقایسه با تراشه‌های دارای مودم ۵G کار شده در یک گوشی، یکپارچه نخواهد بود اما برای بسیاری از کاربران می‌تواند گزینه بهتری نسبت به زمانی که فقط ۴G دارند؛ تلقی شود.

گوشی 5G هواوی

هنوز هواوی ساخت چنین محصولی یا جزئیات آن را فاش نکرده است و هیچ‌گونه علائمی از تایید یا فروش آن نیست. فقط سایت Weibo رندری از این کیس گوشی به نمایش گذاشته است که بریدگی دوربین بزرگی مشابه با گوشی P50 دارد و از پایه شیب‌دار در بخش پشتی سود می‌برد.

ظاهرا باندهای شبکه و آنتن‌ها در همه اطراف این کیس گوشی کار گذاشته شده‌اند و نسبت به قاب گوشی‌های معمولی، طراحی بهتری دارد.

هواوی سال گذشته گوشی‌های P50 را بدون مودم ۵G عرضه کرد. گوشی P50 اولی پرچم‌دار هواوی بودن ۵G بود و علت آن نیز عدم فعال بودن باندهای رادیویی ۵G برای آن در شبکه‌های ۵G است. به این ترتیب، گوشی‌های بسیار مهمی مانند P50 و P50 Pocket و حتی گوشی جدید نوا ۹ بدون ۵G عرضه شدند.

حالا، اگر این خبر واقعیت داشته باشد و هواوی بتواند کیسی بسازد که ۵G را به گوشی‌های ۴G مانند P50 اضافه می‌کند؛ برای کاربران بسیار مهم خواهد بود و آن‌ها می‌توانند در بیرون از خانه به ۵G دسترسی داشته باشند.


اگر برای خرید مودم، اینترنت و تجهیزات شبکه سوال داشتید یا نیاز به راهنمایی و کمک دارید؛ کانال تلگرام شبکه‌چی به آی‌دی shabakehchi@ را فالو و پرسش خود را برای مدیر کانال بفرستید تا جواب دهیم.

منبع
huaweicentral

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا