اترنت

اپل یک مدل مک مینی با درگاه شبکه ۱۰ گیگابیتی ارائه کرد

ترکیب پردازنده M1 و ارتباطات ۱۰ گیگابیت می‌تواند جذاب باشد

اپل گزینه خرید مک مینی با پردازنده M1 و درگاه شبکه اترنت ۱۰ گیگابیتی را روی سایتش فعال کرد.

این به معنی عرضه یک مدل جدید مک مینی با کارت شبکه ۱۰ گیگابیت است. مدل مک مینی اینتلی هنوز به درگاه شبکه اترنت یک گیگابیت مجهز است. شما روی سایت اپل می‌توانید مدل دارای درگاه یک گیگابیت یا درگاه ۱۰ گیگابیت را انتخاب کنید.

این به‌روزرسانی سایت اپل و ارائه مک‌مینی M1 با درگاه RJ45 ده گیگابیت، همزمان با ارائه آیپد پرو جدید و آی‌مک ۲۰۲۱ اتفاق افتاده است. از نظر قیمتی، مشخص است که به قیمت این مک‌مینی افزوده می‌شود ولی به همان نسبتی که می‌خواستید یک کارت شبکه روی مک‌مینی اینتلی نصب کنید.

اپل در سال ۲۰۱۸ گزینه افزودن درگاه ۱۰ گیگابیت را به مک‌مینی اینتلی را ارائه داد تا کاربران حرفه‌ای و افرادی که می‌خواستند در خانه سرور داشته باشند؛ از این گزینه سود ببرند. این مک‌مینی با درگاه ۱۰ گیگابیت ارزان‌تر از یک مک درمی‌آمد و برای افرادی مانند تولیدکنندگان محتوا، ویرایشگرهای ویدئو و افرادی که نیاز به اتصال شبکه بسیار سریع دارند؛ به‌صرفه‌تر بود.

قطعا اکنون می‌توانید گزینه‌های جذاب‌تری سفارش بدهید. یک مک‌مینی با پردازنده اپل سیلیکون و یک درگاه شبکه اترنت ۱۰ گیگابیت با مجموعا باعث می‌شوند شما کامپیوتری قدرتمندتر و سریع‌تر در شبکه داشته باشید.

فقط چیزی که رمزآلود است؛ چگونگی افزودن کارت شبکه ۱۰GbE به مک‌مینی با M1 است که در ظاهر اسلات PCIe اضافه نداشت.

مک‌مینی M1 با درگاه ۱۰ گیگابیت ۱۰۰ دلار گران‌تر از مک‌مینی با درگاه ۱ گیگابیت است.


اگر برای خرید مودم، اینترنت و تجهیزات شبکه سوال داشتید یا نیاز به راهنمایی و کمک دارید؛ کانال تلگرام شبکه‌چی به آی‌دی shabakehchi@ را فالو و پرسش خود را برای مدیر کانال بفرستید تا جواب دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا