راهنمای خرید

راهنمای خرید بسته اینترنت TD-LTE مبین نت در سال ۱۴۰۱

هزینه هر گیگابایت اینترنت TD-LTE مبین نت در بسته‌های طولانی مدت چقدر می‌شود؟

مبین‌نت یکی از دو اپراتور اصلی و مادر ارائه‌دهنده سرویس اینترنت TD-LTE در کشور است. این اپراتور انواع سرویس‌های اینترنت رومیزی (ثابت) و فضای باز را به همراه مدل‌های مختلف مودم به مشتریان خانگی و سازمانی خود ارائه می‌کند.

مبین‌نت نیز همانند همراه اول و ایرانسل ولی کمی با تاخیر، اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ اقدام به دستکاری و تغییر بسته‌های اینترنت خود در حد و حدود مجوزهای رگولاتوری داد. به همین دلیل، می‌خواهیم سراغ بررسی بسته‌های اینترنت TD-LTE این شرکت برویم و مقرون به صرفه‌ترین بسته‌ها را پیدا کنیم.

طرح‌های ثبت‌نامی و ورود مبین‌نت در دو پلن پرایم و پرو به همراه مودم‌های AG3100 و B612 هستند که نمی‌خواهیم در این مقاله مورد بررسی و ارزیابی قرار دهیم. همین‌طور مبین‌نت طرح‌هایی برای استفاده از اینترنت در فضای باز و اینترنت جیبی ۴G LTE دارد که باز مد نظر ما نیست و صرفا می‌خواهیم بسته‌های اینترنت تی دی ال تی ای طرح‌های تمدیدی را مرور کنیم.

مبین‌نت بسته‌های اینترنت خود را در چهار گروه یک ماهه، سه ماهه، شش ماهه و یک ساله عرضه کرده است و دیگر مانند بسته‌های اینترنت موبایل، بسته‌های روزانه یا هفتگی و ۱۵ روزه و همین طور بسته نامحدود ندارد.

با هم نگاهی به قیمت و شرایط بسته‌های اینترنت TD-LTE مبین‌نت می‌اندازیم:

بسته‌های اینترنت TD-LTE مبین نت یک ماهه

مبین نت ۸ بسته اینترنت ماهیانه برای مشترکان TD-LTE خود ارائه کرده است. کمترین بسته ۷ گیگابایت به قیمت ۳۰ هزار تومان و بیشترین بسته ۱۸۰ گیگابایت به قیمت ۲۲۹ هزار تومان است.

قیمت بسته اینترنت TD-LTE مبین نت یک ماهه

۷ گیگابایت یک ماهه
۳۰،۰۰۰ تومان
۱۰ گیگابایت یک ماهه
۳۷،۰۰۰ تومان
۱۵ گیگابایت یک ماهه
۴۴،۰۰۰ تومان
۲۵ گیگابایت یک ماهه
۵۶،۰۰۰ تومان
۴۰ گیگابایت یک ماهه
۷۳،۰۰۰ تومان
۵۰ گیگابایت یک ماهه
۸۴،۰۰۰ تومان
۱۰۰ گیگابایت یک ماهه
۱۳۶,۰۰۰ تومان
۱۸۰ گیگابایت یک ماهه
۲۲۹,۰۰۰ تومان

چون شما دارید از اینترنت ثابت TD-LTE استفاده می‌کنید؛ هرچقدر بتوانید بسته‌های ماهیانه با حجم بالاتری انتخاب کنید؛ قیمت هر گیگابایت اینترنت برای شما کمتر خواهد افتاد و به صرفه‌تر است.

مثالی بزنیم: اگر شما بسته اینترنت ۱۰ گیگابایت یک ماهه به قیمت ۳۷۰۰۰ تومان را خریداری کنید؛ برای هر گیگابایت اینترنت ۳۷۰۰ تومان پرداخت کردید ولی اگر بسته ۱۰۰ گیگابایت به قیمت ۱۳۶ هزار تومان را انتخاب کنید؛ قیمت هر گیگابایت اینترنت TD-LTE برای شما ۱۳۶۰ تومان تمام می‌شود که تقریبا از نصف کمتر است.

بنابراین، توصیه ما این است که به جای خرید بسته‌هایی مانند ۱۰ گیگابایت یا ۱۵ گیگابایت، سراغ خرید بسته‌های بزرگ‌تر مانند ۵۰ گیگابایت بروید تا برایتان به‌صرفه باشد.

نکته دیگر اینکه در مقایسه با بسته‌های اینترنت ایرانسل، باید بگوییم که بسته‌های مبین‌نت گران‌تر و محدودتر هستند.

برای مقایسه، بسته اینترنت ۴۰ گیگابایت یک ماهه مبین‌نت ۷۳ هزار تومان است ولی بسته اینترنت TD-LTE ایرانسل ۴۲ گیگابایت قیمتی ۶۰ هزار تومانی دارد. در بسته‌های با حجم پایین‌تر، تفاوت قیمت بسته‌های ایرانسل و مبین‌نت بیشتر می‌شود.

بسته‌های اینترنت TD-LTE مبین نت سه ماهه

فقط دو بسته سه ماهه اینترنت TD-LTE مبین نت در دسترس است:

قیمت بسته اینترنت TD-LTE مبین نت سه ماهه

۸۰ گیگابایت سه ماهه
۱۶۹،۰۰۰ تومان
۱۵۰ گیگابایت سه ماهه
۲۳۹،۰۰۰ تومان

بسته ۸۰ گیگابایت سه ماهه به قیمت ۱۶۹ هزار تومان و بسته ۱۵۰ گیگابایت سه ماهه به قیمت ۲۳۹ هزار تومان. برای بسته اولی قیمت هر گیگابایت اینترنت ۲۱۱۲ تومان می‌شود و برای بسته دومی قیمت هر گیگابایت اینترنت ۱۵۹۳ تومان است.

اینجا هم مشخص است که خرید بسته ۱۵۰ گیگابایت برای کاربران بسیار به‌صرفه‌تر از خرید بسته ۸۰ گیگابایت سه ماهه است.

ایرانسل بسته‌های سه ماهه TD-LTE متنوع‌تری دارد و باز قیمت‌های آن‌ها پایین‌تر هستند. بسته ۷۰ گیگابایت سه ماهه TD-LTE ایرانسل ۹۵ هزار تومان و بسته ۱۴۰ گیگابایت سه ماهه ۱۷۰ هزار تومان است.

بسته‌های اینترنت TD-LTE مبین نت شش ماهه

در بخش بسته‌های ۶ ماهه اینترنت TD-LTE مبین‌نت، شاهد سه بسته با حجم و قیمت زیر هستیم:

قیمت بسته اینترنت TD-LTE مبین نت شش ماهه

۱۵۰ گیگابایت شش ماهه
۲۹۹،۰۰۰ تومان
۳۲۰ گیگابایت شش ماهه
۴۵۹،۰۰۰ تومان
۴۸۰ گیگابایت شش ماهه
۶۳۹،۰۰۰ تومان

بسته ۱۵۰ گیگابایت با قیمت ۲۹۹ هزار تومان و هزینه هر گیگابایت ۱۹۹۳ تومان عرضه شده است. بسته بعدی ۳۲۰ گیگابایت به قیمت ۴۵۹ هزار تومان و هزینه هر گیگابایت ۱۴۳۴ تومان و بسته آخر ۴۸۰ گیگابایتی به قیمت ۶۳۹ هزار تومان و هزینه هر گیگابایت ۱۳۳۳ تومان می‌شود.

این بسته‌ها از نظر حجم برای کاربران پرمصرف مناسب هستند و بسته‌های بزرگ‌تر، هزینه هر گیگابیت پایین‌ترین دارند.

در مقایسه با بسته‌های TD-LTE ایرانسل، بسته ۱۴۰ گیگابایت قیمتی ۲۲۰ هزار تومان دارد ولی حسن بسته‌های شش ماهه مبین نت در این است که در حجم تقریبا بی‌رقیب هستند. بزرگ‌ترین بسته تی دی ال تی ای ایرانسل ۲۶۰ گیگابایت حجم دارد.

بسته‌های اینترنت TD-LTE مبین نت یک ساله

چهار بسته یک ساله اینترنت TD-LTE مبین‌نت برای انتخاب دارید که کوچک‌ترین آن ۲۰۰ گیگابایت به قیمت ۴۹۹ هزار تومان و بزرگ‌ترین بسته ۱۱۰۰ گیگابایت به قیمت ۱/۳۶۹/۰۰۰ تومان است.

قیمت بسته اینترنت TD-LTE مبین نت یک ساله

۲۰۰ گیگابایت ۱۲ ماهه
۴۹۹،۰۰۰ تومان
۶۲۰ گیگابایت ۱۲ ماهه
۸۸۹،۰۰۰ تومان
۸۰۰ گیگابایت ۱۲ ماهه
۱,۰۶۹,۰۰۰ تومان
۱۱۰۰ گیگابایت ۱۲ ماهه
۱,۳۶۹,۰۰۰ تومان

این بسته‌ها نیز از نظر حجم و مدت زمان برای کاربران ایده‌آل هستند و نسبت به بسته‌های طولانی‌مدت سه ماهه و شش ماهه، به ازای هر گیگابایت، هزینه کمتری دارند.

هزینه هر گیگابایت اینترنت بسته ۲۰۰ گیگابایت برابر با ۲۴۹۵ تومان است ولی در بسته‌های بزرگ‌تری مانند ۸۰۰ گیگابایت، هزینه هر گیگ می‌شود ۱۳۳۶ تومان که بسیار به صرفه‌تر است.


اگر برای خرید مودم، اینترنت و تجهیزات شبکه سوال داشتید یا نیاز به راهنمایی و کمک دارید؛ کانال تلگرام شبکه‌چی به آی‌دی shabakehchi@ را فالو و پرسش خود را برای مدیر کانال بفرستید تا جواب دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا