راهنمای خرید

۱۰ مودم ۴G/3G با تخفیف ویژه این هفته بازار شبکه ایران

هر سه اپراتور اصلی موبایل ایران اینترنت ۴G LTE و ۴.۵G ارایه می‌دهند و انصافا در یک سال اخیر سرعت اینترنت موبایل در ایران بسیار بهبود یافته است. اگر در منطقه‌ای باشید که پوشش اینترنت ۴G کاملی در دسترس باشد؛ می‌توانید از سرعت‌های چند ده مگابیتی همراه اول، ایرانسل یا رایتل استفاده کنید؛ به شرطی اینکه یک مودم ۴G خوب هم داشته باشید. 

بیشتر بخوانید: سریع‌ترین اینترنت ۴G ایران متعلق به کدام اپراتور است؟

برخی اپراتورها مانند ایرانسل مودم‌های ۴G مخصوص به خود را دارند و برخی اپراتورهای دیگر به شما اجازه می‌دهنده مودم ۴G خودتان را از بازار خریداری کنید. البته می‌توانید از مودم‌های ۴G بازار برای اینترنت ایرانسل هم استفاده کنید. در این مقاله می‌خواهم روترهای ۴G با تخفیف‌های ویژه بازار شبکه ایران در هفته جاری را به شما معرفی کنم. برخی از این مودم‌ها جزو پرفروش‌ترین مودم‌های بازار هستند و مشخصات و سرعت خوبی دارند و تخفیف‌های چند ده هزار تومانی دارند. 


D-Link DWR-730 3G Portable Modem

قیمت: ۲۰۹.۰۰۰ تومان

با تخفیف: ۱۹۹.۰۰۰ تومان

یک مودم ۳G به همراه وای‌فای است. سرعت دریافت اطلاعات ۲۱ مگابیت و سرعت ارسال اطلاعات آن به مرز ۵.۷۶ مگابیت می‌رسد. فقط ۹۰ گرم وزن دارد و وای‌فای آن روی فرکانس ۲.۴ گیگاهرتز کار می‌کند. از حافظه داخلی تا ظرفیت ۳۲ گیگابایت پشتیبانی می‌کند. برای کاربرانی که هنوز به اینترنت ۴G دسترسی ندارد یا می‌خواهند از اینترنت ۳G استفاده کنند؛ این دستگاه مناسب به نظر می‌رسد.

خرید آنلاین D-Link DWR-730

Tenda- 4G185 Mi-Fi- FDD-4G LTE

قیمت: ۳۵۹.۰۰۰ تومان

با تخفیف: ۲۹۹.۰۰۰ تومان

این دستگاه ۸۵ گرمی با باتری، یک مودم روتر ۴G بسیار مناسب برای کاربران خانگی است. از وای‌فای ۸۰۲.۱۱n روی فرکانس ۲.۴ گیگاهرتز سود می‌برد و سرعت اینترنت موبایل به مرز ۱۵۰ مگابیت می‌رسد. صفحه‌نمایش LED با اندازه ۱.۴۴ اینچی برای مشاهده وضعیت و اطلاعات شبکه دارد. باتری ۲۱۰۰ میلی‌آمپری این دستگاه ۶ ساعت کامل شارژ در حال کار نگه می‌دارد و مجهز به درگاه‌های USB و شیار کارت حافظه است. برای امنیت بیشتر کلید WPS دارد و دو آنتن داخلی قدرت سیگنال‌دهی این دستگاه را بهبود می‌بخشند.

خرید آنلاین Tenda- 4G185

ZTE MF910 4G Wi-Fi Portable Modem 

قیمت: ۳۳۰.۰۰۰ تومان

با تخفیف: ۲۶۴.۹۰۰ تومان

یک مودم ۴G و یک روتر وای‌فای سری N اما با پشتیبانی از دو فرکانس ۲.۴ و ۵ گیگاهرتز است. سرعت دانلود روی اینترنت موبایل به ۱۵۰ مگابیت می‌رسد. دو آنتن داخلی برای وای‌فای دارد و مجهز به یک باتری ۲۳۰۰ میلی آمپری است. ۱۰ کاربر را به طور همزمان پشتیبانی می‌کند و از درگاه MicroUSB و شیار کارت حافظه سود می‌برد. وزن این مودم ۱۵۰ گرم است.

خرید آنلاین ZTE MF910

Alcatel Link Zone Wireless 4G Modem Router

قیمت: ۳۵۰.۰۰۰ تومان

با تخفیف: ۳۳۹.۰۰۰ تومان

این دستگاه نیز یک مودم روتر است. سرعت انتقال اطلاعات به ۱۵۰ مگابیت می‌رسد و وای‌فی ۸۰۲.۱۱n روی فرکانس ۲.۴ گیگاهرتز به دست می‌دهد. حداکثر ۱۵ کاربر را به طور همزمان پشتیبانی می‌کند و باتری آن ۱۸۰۰ میلی‌آمپری با مدت زمان کار مداوم ۶ ساعته است. شیار کارت حافظه و درگاه MicroUSB دارد و وزن‌اش به ۹۰ گرم می‌رسد. یک صفحه‌نمایش برای نشان دادن وضعیت شبکه و اطلاعات ضروری دیگر دارد.

خرید آنلاین Alcatel Link Zone

TP-LINK M5350 Portable 3G Modem Router

قیمت: ۱۸۵.۰۰۰ تومان

با تخفیف: ۱۷۹.۰۰۰ تومان

یک مودم قابل حمل برای اینترنت ۳G است. البته می‌توانید از قابلیت وای‌فای نیز استفاده کنید. حداکثر سرعت دانلود روی اینترنت موبایل به ۲۱.۶ مگابیت و حداکثر سرعت آپلود به ۵.۷۶ مگابیت می‌رسد. یک صفحه‌نمایش LED و باتری ۲۰۰۰ میلی‌آمپری دارد با شارژ ۶ الی ۷ ساعت کار مداوم دارد. مجهز به درگاه MicroUSB و شیار حافظه با حداکثر ظرفیت ۳۲ گیگابایت اطلاعات است.

خرید آنلاین TP-LINK M5350

TP-LINK M7350 Portable 4G LTE Wi-Fi Modem

قیمت: ۳۷۵.۰۰۰ تومان

با تخفیف: ۳۵۵.۰۰۰ تومان

یکی از بهترین مودم‌ روترهای ۴G LTE بازار ایران است که قیمت مناسبی هم دارد و البته مشخصات سخت‌افزاری آن برای کاربران خانگی رضایت‌بخش است. کمی سنگین است و ۲۵۶ گرم وزن دارد. از تمامی نسخه‌های اینترنت LTE پشتیبانی می‌کند و سرعت دانلود و آپلود آن روی شبکه‌های LTE به ۱۵۰ و ۵۰ مگابیت می‌رسد. یک صفحه‌نمایش ۱.۴ اینچی برای نمایش اطلاعات شبکه دارد و مجهز به باتری ۲۵۰۰ میلی‌آمپری با ۱۰ ساعت کار مداوم است. اما روی وای‌فای از استاندارد ۸۰۲.۱۱n روی دو باند فرکانسی ۲.۴ و ۵ گیگاهرتز پشتیبانی می‌کند. ۱۰ کاربر به طور همزمان می‌توانند به این مودم روتر وصل شوند.

خرید آنلاین TP-LINK M7350

TP-Link M7310 4G Portable Modem

قیمت: ۳۸۹.۰۰۰ تومان

با تخفیف: ۳۶۹.۰۰۰ تومان

یک مودم روتر دیگر از شرکت تی‌پی‌لینک اما با مشخصاتی نسبتا کمی بهتر از مدل M7350. مثلا وزن این دستگاه سبک‌تر و حدودا ۲۳۰ گرم است. از یک باتری ۲۰۰۰ میلی‌آمپری سود می‌برد و وای‌فای دو بانده ارایه می‌دهد.

خرید آنلاین TP-Link M7310

Netgear Tesltra Aircard 790s 4G LTE CAT6 Mobile hotspot

قیمت: ۵۳۵.۰۰۰ تومان

با تخفیف: ۵۲۵.۰۰۰ تومان

شرکت نت‌گیر این مودم روتر را به سفارش شرکت Tesltra ساخته است. یک مودم با پشتیبانی از تمامی نسخه‌های ۴G و یک روتر ۸۰۲.۱۱ac با دو باند فرکانسی ۲.۴ گیگاهرتز و ۵ گیگاهرتز است. سرعت انتقال اطلاعات روی اینترنت موبایل به ۱۵۰ مگابیت و روی وای‌فای به ۸۶۶ مگابیت می‌رسد. درگاه‌های USB 3.0 و شیار کارت حافظه دارد و مجهز به یک باتری ۲۹۳۰ میلی آمپری است که ۱۱ ساعت می‌تواند کار کند. این محصول یکی از بهترین انتخاب‌ها برای کاربرانی است که هم می‌خواهند اینترنت موبایل و هم وای‌فای داشته باشند.

خرید آنلاین Netgear Tesltra Aircard

Huawei TishkNet E5577s-932 4G Portable Modem

قیمت: ۳۱۰.۰۰۰ تومان

با تخفیف: ۲۹۲.۰۰۰ تومان

یک مودم ۴G LTE و یک روتر وای‌فای سری N در یک محصول گنجانده شده‌اند. این دستگاه از هر دو فرکانس وای‌فای ۲.۴ گیگاهرتز و ۵ گیگاهرتز پشتیبانی می‌کند و سرعت آن روی اینترنت موبایل به ۱۵۰ مگابیت می‌رسد. یک باتری بسیار بزرگ ۳۰۰۰ میلی‌آمپری دارد که ۳۰۰ ساعت شارژ نگه می‌دارد و مجهز به درگاه USB 2.0 و شیار کار حافظه است. دارای صفحه‌نمایش ۱.۴ اینچی است و ۱۱۰ گرم وزن دارد.

خرید آنلاین Huawei TishkNet

Huawei Vodafone (E5573)R216h 4G LTE WiFi Modem Mobile Hotspot

قیمت: ۲۶۹.۰۰۰ تومان

با تخفیف: ۲۵۵.۰۰۰ تومان

 

یک مودم روتر ۴G با وای‌فای است که حداکثر سرعت دانلود آن به ۱۵۰ مگابیت و حداکثر سرعت اپلود به ۵۰ مگابی می‌رسد. یک درگاه USB 2.0 و شیار کارت حافظه دارد و باتری ۱۵۰۰ میلی‌آمپری آن ۶ ساعت شارژ نگه می‌داد. از تمامی نسخه‌های اینترنت موبایل پشتیبانی می‌کند و فقط ۷۵ گرم وزن دارد.

 خرید آنلاین  Huawei  E5573

 

 


اگر برای خرید مودم، اینترنت و تجهیزات شبکه سوال داشتید یا نیاز به راهنمایی و کمک دارید؛ کانال تلگرام شبکه‌چی به آی‌دی shabakehchi@ را فالو و پرسش خود را برای مدیر کانال بفرستید تا جواب دهیم.

میثاق محمدی‌زاده

دانش‌آموخته رشته کامپیوتر و علاقه‌مند ادبیات و فناوری؛ بیش از ۲۰ سال در نشریات و سایت‌های مختلف خبری و فناوری ایران نوشتم و هنوز تشنه یادگیری هستم!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا