آموزش

چگونه مصرف اینترنت آزاد تلفن همراه را متوقف کنیم؟

حتما عبارت «مصرف اینترنت آزاد» به گوش شما خورده است.

وقتی هیچ بسته یا طرحی از اپراتورهای موبایل برای اینترنت گوشی تلفن همراه خود فعال نکرده باشید؛ در صورتی که بخواهید از اینترنت همراه استفاده کنید؛ اینترنت با تعرفه آزاد برای شما محاسبه می‌شود که گران‌تر از اینترنت بسته‌ها و طرح‌ها مدت‌دار است.

همیشه پیشنهاد می‌شود برای سیم‌کارت گوشی تلفن همراه یا مودم خود یک بسته اینترنت فعال و حتی رزرو کنید تا هیچ‌گاه مجبور نشوید هزینه اینترنت آزاد را بدهید.

تا کنون بسیاری از کاربران تصور می‌کردند هرگز نمی‌توانند جلوی مصرف اینترنت آزاد را بگیرند ولی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی می‌گوید هر کاربر حق دارد مصرف آزاد اینترنت اپراتوری که استفاده می‌کند را غیر فعال کند.

هر دو اپراتور همراه اول و ایرانسل مدت‌ها است قابلیت غیرفعال‌سازی اینترنت آزاد را به مشترکان خود ارائه دادند.

در صورت غیرفعال کردن اینترنت مصرف آزاد، در صورتی که بسته اینترنت شما تمام شده باشد و بسته دیگری فعال نباشد؛ اینترنت با قیمت آزاد و گران‌تر برای شما محاسبه نمی‌شود.

چگونه مصرف اینترنت آزاد را غیرفعال کنیم؟

 

به سادگی و با شماره‌گیری یک کد دستوری می‌توان مصرف اینترنت آزاد را غیرفعال کرد.

مشترکان اپراتور همراه اول با شماره‌گیری #۱۱۳*۱۰۰* می‌توانند مصرف اینترنت آزاد سیم‌کارت خود را غیرفعال کنند.

مشترکان اپراتور ایرانسل با شماره‌گیری #۳*۲*۳*۵۵۵* می‌توانند جلوی مصرف اینترنت آزاد سیم‌کارت خود را بگیرند.

گفتنی است نباید باید غیرفعال کردن اینترنت آزاد تلفن همراه و سیم‌کارت یا مودم نگرانی داشته باشید چرا که دوباره می‌توان با شماره‌گیری یک کد دستوری اینترنت مصرف آزاد را در صورت نیاز فعال کرد ولی همیشه بهتر است یک بسته اینترنت به صرفه خریداری و رزرو کرده باشید.

مشترکان همراه اول با کد دستوری #۱۱۴*۱۰۰* می‌توانند دوباره اینترنت مصرف آزاد را فعال کنند.

در ایرانسل با شماره‌گیری کد دستوری #۴*۳*۵۵۵* مصرف اینترنت آزاد فعال می‌شود.

غیرفعال کردن مصرف اینترنت آزاد جلوی هزینه‌های اضافی و ناخواسته اینترنت به‌ویژه در زمانی که خودمان هم متوجه نیستیم اینترنت با هزینه آزاد مصرف می‌کنیم را خواهد گرفت.


اگر برای خرید مودم، اینترنت و تجهیزات شبکه سوال داشتید یا نیاز به راهنمایی و کمک دارید؛ کانال تلگرام شبکه‌چی به آی‌دی shabakehchi@ را فالو و پرسش خود را برای مدیر کانال بفرستید تا جواب دهیم.

‫3 دیدگاه ها

  1. ایرانسل خیلی وقته داشت این کد رو ولی دریغ از همراه اول شاید نزدیک به هزار بار بهشون گفتم اما همش جواب های نامربوط و بی ربط دادن مثلا از تنظیمات گوشی گفتن برو محدود کن که استفاده نکنه از اینترنت یا گفتن بسته رزرو کن، اما این کد رو نذاشتن که بدون بسته امکان استفاده از نت رو ببندیم تا الان کلی شارژم پریده فکر میکنم به همین خاطر این قابلیت رو نداده بودن مرسی از سازمان تنظیم و مقررات ارتباطات رادیویی به خاطر اجبار اپراتور ها برای جلوگیری از کلاه برداری و سوء استفاده از کاربرها و مرسی از وبسایت شبکه چی برای اطلاع این موضوع و اگاه کردن مردم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا