اخبار ایران

بسته‌های اینترنت حذف شده ایرانسل برگشتند

بسته‌های اینترنت حذف شده ایرانسل دوباره در اپلیکیشن «ایرانسل من» رویت شده و با شماره‌گیری کدهای دستوری قابل استفاده هستند.

دیشب بود که «حسین فلاح جوشقانی»، معاون وزیر ارتباطات و رییس رگولاتوری اعلام کرد که بسته‌های حذف شده همراه اول و ایرانسل امشب برمی‌گردند.

هنوز خبری از بسته‌های اینترنت همراه اول نیست ولی ایرانسل بسته‌های مدت‌دار حذف شده خود را برگرداند تا سرانجام پس از زورآزمایی دو ماهه، دولت و رگولاتوری بتوانند جلوی گرانی بسته‌های اینترنت اپراتورها را بگیرند.

اواخر تیرماه بود که همراه اول و ایرانسل به یک باره بسته‌های اینترنت مدت‌دار و پر مصرف خود را حذف کردند و باقی بسته‌ها نیز مشمول گرانی شدند.

در این مدت بسیاری از کاربران سرگردان شده و نمی‌دانستند چگونه باید اینترنت موبایل ماهیانه خود را تامین کنند. مثلا اگر یک کاربر در ماه ۱۰ گیگابایت اینترنت مصرف می‌کرد؛ اکنون ناچار شده بود ۵ بسته دو گیگابایت خریداری کند.

دو اپراتور بزرگ با این اقدام هماهنگ و بدون مجوز، سیلی از انتقادها و واکنش‌ها را به سوی خود گسیل کردند و انواع اخطارها و جریمه‌ها را به جان خریدند. کار به جایی رسید که رئیس‌جمهور ایران شخصا درخواست کرد اپراتورها بسته‌های حذف شده را برگردانند وگرنه جلوی مجوز اپراتوری آن‌ها گرفته شده و جریمه‌های سنگینی در انتظارشان است.

خوش‌بختانه این جدال دو ماهه به پایان رسید و از امروز دوباره کاربران می‌توانند به شیوه سابق بسته‌های اینترنت مدت‌دار و با حجم بالا را از ایرانسل خریداری کنند.

همراه اول هم احتمالا تا ساعتی دیگر بسته‌های اینترنت مدت‌دار خود را دوباره در اپلیکیشن و کدهای دستوری فعال می‌کند.

آنچه می‌ماند جبران گران‌فروشی است که اپراتورها در این مدت داشتند و پول‌های زیادی که از جیب مردم و کاربران برای این تصمیم بیرون آمده است. گام بعدی اپراتورها باید بازگرداندن وجه‌های اضافی باشد که در این مدت از کاربران گرفته‌اند.

 

یک دیدگاه

  1. کلاهبردار اعظم. وقتی میخوای بسته بخری کمتر از یه مقداری نداره و مجبور میشه بسته بزرگ بخری. بعد همه اون بسته بزرگ که مورد نیازت نیست بخشی استفاده میشه و بقیه ش میپره. هر ماه حدود ۱۰ گیگ اینترنت شخصی من داره میپره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا