اخبار ایران

آذری جهرمی خبر داد: قطعی اینترنت بین‌المللی دریای مدیترانه رفع شد

کندی سرعت اینترنت در اوج ترافیک شبانه چند وقت اخیر بهبود پیدا می‌کند

وزیر ارتباطات از رفع مشکل قطعی اینترنت بین‌الملل مسیر ارتباطی دریای مدیترانه خبر داد.

۲۳ اسفند ماه بود که «پیمان قره‌داغی» مدیر کل دفتر حفاظت از حقوق مصرف کننده رگولاتوری کشور، دلیل کندی اینترنت در ساعات پربازدید به ویژه در مناطق جنوبی کشور را قطع شدن خط ارتباطی از مسیر قطر اعلام کرد.

در آن زمان تصور می‌شد رگولاتوری به صورت عمدی اینترنت را در زمان اوج ترافیک شبانه محدود کرده است ولی با توجه به گفته‌های مدیر کل دفتر حفاظت از حقوق مصرف کننده رگولاتوری، مشخص شد قطعی یک مسیر ارتباطی اینترنت بین‌الملل باعث افت سرعت و کندی اینترنت از ساعات ۹ الی ۱۰ شب تا نیمه شب است.

گفته می‌شود این قطعی تا ۴ فروردین ماه ادامه داشته و پس از آن امکان رفع عیب و برقراری دوباره این مسیر ارتباطی اینترنت وجود دارد. برخی از گمانه‌زنی‌ها هم از قطعی این پهنای‌باند بین‌الملل تا ۱۵ فروردین ماه خبر می‌داد.

در این مدت، بسیاری از کاربران در شبکه‌های اجتماعی به این وضعیت اعتراض کردند و از کندی اینترنت در ساعت‌های ابتدایی شب گله داشتند. کاربرانی که با سامانه شکایت‌های مردمی ۱۹۵ رگولاتوری تماس گرفته بودند؛ شنیدند که دلیل کاهش سرعت اینترنت، محدودیت پهنای باند و اجرای برخی سیاست‌ها از طرف شرکت ارتباطات زیرساخت است.

نهایتا، شب گذشته،  محمد جواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات در صفحه اینستاگرام خود از برقراری مجدد اتصال کابل دریایی قطع شده خبر داد. با این اتفاق طبیعتا باید ظرفیت از دست رفته طی ۲۰ روز گذشته با شبکه اینترنت کشور باز گردد، به همین دلیل جهرمی در اینستاگرام خود از مردم در مورد بهبود سرعت پینگ سوال کرد.

جهرمی همچنین از مردم خواست تا در صورت عدم بهبود سرعت پینگ، نام اپراتور، نام استان و همچنین بازی آنلاینی که در آن مشکل سرعت پینگ دارند را اعلام کنند. شما می‌توانید با مراجعه به بخش استوری صفحه وزیر ارتباطات در اینستاگرام، نسبت به بازگو کردن مشکل خود اقدام کنید.

با این خبر وزیر ارتباطات، باید شاهد بهبود سرعت اینترنت در سراسر کشور و به ویژه در طول ساعت‌های ابتدایی شب باشیم که اوج مصرف کاربران است.

به نظر شما، کیفیت اینترنت در روزهای اخیر بهتر از ۲۰ روز گذشته شده است؟


اگر برای خرید مودم، اینترنت و تجهیزات شبکه سوال داشتید یا نیاز به راهنمایی و کمک دارید؛ کانال تلگرام شبکه‌چی به آی‌دی shabakehchi@ را فالو و پرسش خود را برای مدیر کانال بفرستید تا جواب دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا