اخبار ایران

ایران زیر پوشش اینترنت ماهواره‌ای استارلینک رفت

ماهواره‌های شرکت اسپیس‌ایکس بر فراز ایران

نقشه‌های ماهواره‌ای شرکت اسپیس‌ایکس نشان می‌دهند کشور ایران به طور کامل زیر پوشش ماهواره‌های اینترنت استارلینک رفته است.

با مکان‌یابی و استقرار ماهواره‌های جدید پرتاب شده شرکت اسپیس‌ایکس به فضا و عبور از فضای ایران، رسما کشور ایران تحت پوشش اینترنت ماهواره‌ای استارلینک رفته است.

شرکت اسپیس‌ایکس چند روز پیش اعلام کرده بود کشور عراق و مرزهای غربی ایران تحت پوشش ماهواره‌های اینترنتی این شرکت درآمده‌اند و امکان خرید اشتراک اینترنت استارلینک برای این منطقه فعال شده است.

حالا، امروز صبح به طور رسمی شرکت اسپیس‌ایکس اعلام کرد کل کشور ایران تحت پوشش شبکه‌های ماهواره‌ای آن‌ها است.

اینترنت استارلینک یک سرویس اینترنت ماهواره‌ای است که کمتر از یک سال از راه‌اندازی آن می‌گذرد و می‌خواهد سراسر جهان را زیر پوشش خود قرار دهد.

برای استفاده از اینترنت استارلینک باید ابتدا ثبت‌نام کرد و اشتراک خرید. هزینه تجهیزات دیش و آنتن و روتر اینترنت استارلینک ۵۰۰ دلار و هزینه ماهیانه اینترنت نامحدود آن ۹۰ دلار است.

سرعت اینترنت استارلینک در بهترین حالت ۲۰۰ مگابیت با پینگ ۴۰ میلی‌ثانیه است اما ایلان ماسک، مدیرعامل اسپیس‌ایکس وعده داده است تا پیش از پایان سال ۲۰۲۱ سرعت آن به ۳۰۰ مگابیت با پینگ زیر ۲۰ میلی ثانیه برسد.

هنوز مشخص نیست آیا کاربران ایرانی واقعا می‌توانند از خدمات شرکت اسپیس‌ایکس و اینترنت استارلینک بهره ببرند یا خیر!

از یک سو تحریم‌های ایالات متحده بر ضد ایران و عدم امکان همکاری و هماهنگی و بستن قرارداد میان شرکت اسپیس‌ایکس با طرف‌های ایرانی و از سوی دیگر محددیت‌های دسترسی به اینترنت ماهواره‌ای در ایران، موانعی بر سر راه کاربران ایرانی هستند که می‌خواهند به استارلینک وصل شوند.


اگر برای خرید مودم، اینترنت و تجهیزات شبکه سوال داشتید یا نیاز به راهنمایی و کمک دارید؛ کانال تلگرام شبکه‌چی به آی‌دی shabakehchi@ را فالو و پرسش خود را برای مدیر کانال بفرستید تا جواب دهیم.

یک دیدگاه

  1. ۲۰ میلیون هزینه تجهیزات میانگین تازه،ماهی ۲ میلیون هزینه سرویس، خب همون اینترنت ماهواره ایی که روی دبلیو ۳ و ۶ فعال هیت هم همینه دیگه چه فرقی میکنه البته اگه بخوای فقط رسیو داسته باشی و سند از خط دی اس ال باشه که قیمتش یک چهارم میشه،. الکی شلوغش کردن.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا