اخبار ایران

مبین‌نت: قیمت بسته اینترنت نامحدود ۵G در ایران زیر ۵۰۰ هزار تومان نخواهد بود

مبین‌نت مرداد ماه ۱۴۰۱ از سایت‌های 5G خود پرده‌برداری می‌کند

مدیرکل بازاریابی و فروش انبوه مبین‌نت می‌گوید این شرکت در مرداد ماه به طور رسمی از سرویس‌های فایوجی خود رونمایی می‌کند. او تاکید می‌کند تعرفه یک بسته اینترنت نامحدود ۵G در ایران زیر ۵۰۰ هزار تومان نخواهد بود و توسعه اینترنت فایوجی کاملا وابسته به افزایش تعرفه‌ها است.

شایا فرخ یار، مدیرکل بازاریابی و فروش انبوه مبین نت در گفت‌وگو با سایت تجارت نیوز، اعلام کرد هیئت مدیره مبین‌نت تصویب کرده است در صورت تامین منابع مالی، بتوانند ۳۰ الی ۳۵ درصد از شبکه خود را ارتقا و بهبود ببخشند و سرویس‌های با ظرفیت بیشتری؛ از جمله در مرداد ماه از اولین سرویس‌های ۵g تجاری خود رونمایی کنند.

مبین‌نت می‌گوید پروژه فایوجی خود را با همکاری همراه اول راه‌اندازی می‌کند ولی فقط تعدادی از مناطق زیر پوشش شبکه ۵G می‌روند؛ چون قیمت مودم‌های ۵G بسیار گران و حدود ۲۰۰ الی ۲۵۰ دلار است و از سوی دیگر به اندازه کافی گوشی تلفن همراه ۵G در دسترس مردم برای اتصال به اینترنت ۵G نیست.

مدیرکل بازاریابی و فروش انبوه مبین نت می‌گوید وارد شدن اینترنت فایوجی در ایران، وابسته به افزایش تعرفه‌های اینترنت و اگر بحث افزایش قیمت مطرح نباشد؛ اپراتورها هم رغبت و توجیحه اقتصادی برای توسعه ۵G ندارند.

فرخ یار می‌گوید چون هنوز برخی از باندهای فرکانسی ۵G در ایران آزاد است؛ این احتمال وجود دارد که اپراتورهای اینترنت ثابت ADSL نیز اقدام به وارد کردن اینترنت ۵G و بی‌سیم کنند.

در نهایت، شایا فرخ یار درباره قیمت اینترنت ۵G در ایران می‌گوید: «زمانی که اینترنت ۵G وارد کشور شود، قیمت‌ بسته‌های نامحدود آن کمتر از ۵۰۰ هزار تومان نیست.»

گفتنی است دو اپراتور همراه اول و ایرانسل به صورت محدود، چندین سایت ۵G در شهرهای مختلف ایران راه‌اندازی کردند که برخی از آن‌ها هنوز هم فعال بوده و عموم مردم می‌توانند با گوشی‌های ۵G خود به آن‌ها وصل شوند و برخی دیگر از سایت‌ها تعطیل شدند.

مبین‌نت به صورت آزمایشی از سرویس ۵G خانگی و کسب‌وکاری خود رونمایی کرده است ولی این سرویس هرگز هنوز به صورت تجاری و قابل خرید برای کاربران فعال نشده است.


اگر برای خرید مودم، اینترنت و تجهیزات شبکه سوال داشتید یا نیاز به راهنمایی و کمک دارید؛ کانال تلگرام شبکه‌چی به آی‌دی shabakehchi@ را فالو و پرسش خود را برای مدیر کانال بفرستید تا جواب دهیم.

‫3 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا