اخبار ایران

رونمایی از اولین مودم ۵G بومی ایران در نمایشگاه کیتکس ۱۴۰۱

پشتیبانی از شبکه‌های SA و NSA به همراه فرکانس‌های FDD و TDD اپراتورهای ایران

چند روز پیش، خبری مبنی بر امضاء قرارداد همراه اول با دومین شرکت دانش بنیان برای تولید مودم ۵G بومی منتشر کردیم.

امروز، در میان خبرهای رسانه‌ها، تصاویر و چند خطی از مشخصات این مودم ۵G تولید داخل کشور مشاهده کردیم و خواستیم با خواننده‌های عزیز شبکه‌چی به اشتراک بگذاریم.

ظاهرا، همراه اول با شرکت دانش بنیانی به نام «موج آینده فرافن» قرار تولید مودم ۵G بومی امضا کرده است.

مودم 5g ایرانی

این مودم ۵G بنا بر اطلاعاتی که خود شرکت فرافن داده است؛ در نمایشگاه کیتکس ۱۴۰۱ جزیره کیش و با حضور دبیر شورای عالی فضای مجازی و رئیس مرکز ملی فضای مجازی و معاون فناوری و نوآوری وزارت ICT در شبکه اپراتور همراه اول رونمایی و تست شده است. سرعت ۹۰۰ مگابیت بر ثانیه در این تست ثبت شده است.

این مودم بومی از هر دو نوع شبکه‌های ۵G نوع SA و NAS پشتیبانی می‌کند و در شبکه‌های ۴G LTE به یک مودم از رده LTE Cat 12 مجهز است.

این مودم ۵G از فرکانس‌های رادیویی FDD و TDD در ایران و اپراتورهای مختلف پشتیبانی می‌کند و کاملا برای سرویس‌دهی در شبکه‌های فایوجی، سفارشی‌سازی شده است.

مودم 5g ایرانی

گفته شده این مودم یک نمونه اولیه است و احتمالا مودم نهایی که وارد بازار شده و به مصرف‌کننده داده می‌شود؛ مشخصات و شکل و ظاهر دیگری خواهد داشت.

آنچه که در تصویر مشاهده می‌کنیم؛ مودم ۵G شرکت فرافن دارای ۸ آنتن خارجی است و ظاهری کاملا مستطیلی و رومیزی دارد.

تلاش می‌کنیم اطلاعات بیشتری از این مودم ۵G ایرانی به دست بیاوریم. همین‌طور از شرکت فرافن دعوت می‌کنیم درباره این مودم جزئیات و اطلاعات بیشتری در اختیار رسانه‌ها و ما قرار دهد.

فعلا می‌توانید نظرتان را درباره این مودم ۵G ایرانی در اولین نگاه بنویسید. ترجیح می‌دهید چندین میلیون تومان پول بدهید و مودم ۵G خارجی بخرید یا اینکه از مودم‌های فایوجی بومی استفاده کنید؟


اگر برای خرید مودم، اینترنت و تجهیزات شبکه سوال داشتید یا نیاز به راهنمایی و کمک دارید؛ کانال تلگرام شبکه‌چی به آی‌دی shabakehchi@ را فالو و پرسش خود را برای مدیر کانال بفرستید تا جواب دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا