تاروپود

مصرف اینترنت روزانه مشترکان همراه اول بیشتر است یا ایرانسل؟

هر دو اپراتور همراه اول و ایرانسل مدعی هستند بیشترین مصرف اینترنت روزانه را توسط مشترکان دارند. به زبان دیگر، کاربران این اپراتورها بیشترین دیتا را مصرف می‌کنند که نشان‌دهنده سرویس‌دهی خوب اینترنت، دسترسی راحت به اینترنت، سرعت بالای دیتا، سرعت خوب دانلود و غیره است.

ایرانسل همواره خودش را بزرگ‌ترین اپراتور دیتای ایران می‌داند و می‌گوید مشترکانش به واسطه سرویس‌های باکیفیت و ارزانی که ارائه می‌دهد؛ مصرف دیتای بیشتری دارند.

همراه اول نیز روی این نکته تاکید دارد که مشترکان بیشتری داشته و پوشش شبکه گسترده او باعث شده بیشترین مصرف دیتای ایران را به نام خود بزند.

اما واقعا کدام اپراتور مصرف اینترنت روزانه بیشترین را به ثبت رسانده است؟ رکورد مصرف روزانه اینترنت در دست کدام‌یک است؟

ابتدا، باید این نکته را ذکر کنیم که براساس گزارش سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در پایان سه ماهه دوم سال ۱۳۹۹، همراه اول نزدیک به ۳۸ میلیون کاربر ۳G/4G و ایرانسل نزدیک به ۳۵.۵ میلیون کاربر ۳G/4G دارد.

پس، در تعداد مشترکان حق با همراه اول است ولی آیا داشتن مشترک بیشتر به معنای مصرف اینترنت روزانه بیشتر است؟

بیشترین رکورد مصرف دیتای روزانه دست کیست؟

مدیرعامل ایرانسل در یک گفت‌وگو با نشریه پیوست، ادعا کرد حجم دیتای مصرفی توسط مشترکان این اپراتور به طور متوسط حدود ۱۰ پتابایت در روز است. این مصرف متوسط روزانه ایرانسل است وگرنه پیک مصرف بالاتر از این رقم است.

ایرانسل می‌گوید روز ۱۷ آذر ماه امسال موفق شده رکورد پیک مصرف دیتا را بکشند و برای اولین بار به ۱۲.۵ پتابایت مصرف روزانه برسد.

در آن سو، مدیر همراه اول می‌گوید مصرف اینترنت مشترکان این اپراتور روزانه به طور متوسط ۱۲ پتابایت است و پایین‌تر از آن نمی‌آید. البته، همراه اول نیز موفق شده رکورد ۱۲.۵ پتابایت مصرف دیتا در یک روز را به ثبت برساند.

بنابر آمارهایی که مدیرعامل‌های هر دو اپراتور اعلام کردند؛ باید گفت مصرف دیتای مشترکان همراه اول بیشتر است ولی چرا؟ پاسخ آن نیاز به بررسی‌های گسترده‌ای دارد که وزارت ارتباطات و سازمان تنظیم مقررات بهتر است پاسخ دهند.

ولی اکنون بیشترین مصرف دیتا به یک رقابت و شاخص کل‌کل در اپراتور تبدیل شده است و هر اپراتور سعی می‌کند مصرف دیتای مشترکان خود را به رخ دیگری بکشاند. دلیل آن را هم گفتیم؛ اپراتوری که مصرف دیتای بیشتری داشته باشد؛ به نوعی نشان داده اینترنت سریع‌تر و با کیفیت‌تری ارائه می‌دهد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا