فناوری

به دستور رگولاتوری برخی بسته‌های اینترنت همراه اول و ایرانسل حذف شدند + جدول بسته‌های حذفی

ظاهرا عمدتا بسته‌های بلندمدت و پرمصرف کاربران از اپلیکیشن‌ها حذف شدند

از عصر روز یک‌شنبه ۲۱ فروردین ماه، یک شایعه در کانال‌های تلگرامی و شبکه‌های اجتماعی دست به دست شد؛ مبنی بر اینکه همراه اول و ایرانسل دارند بسته‌های بلندمدت و پر حجم خود را از اپلیکیشن‌های مختلف حذف می‌کنند.

در ابتدا تصور شد این خبر در حد یک شایعه و گمانه‌زنی است و مراجعه به اپلیکیشن‌های «همراه من» و «ایرانسل من» حکایت می‌کرد بسته‌های بلندمدت ۳ ماهه و ۶ ماهه و یک ساله این اپراتورهای موبایل هنوز در دسترس و قابل خریداری است.

ساعتی بعد، تصویری در سایت‌ها و برخی کانال‌های تلگرامی منتشر شد که حاوی فهرست بسته‌های اینترنت موبایل حذفی دو اپراتور بزرگ کشور به دستور رگولاتوری است.

بسته اینترنت همراه اول و ایرانسل

همان‌طور که در این تصویر مشخص است؛ به دستور رگولاتوری، برخی بسته‌های اینترنت همراه اول و ایرانسل حذف شده و قرار است با بسته‌های جدید دیگری جایگزین شوند. گفته می‌شود این بسته‌ها به تدریج در حال حذف شدن از اپلیکیشن‌های فروش بسته اینترنت هستند.

این بسته‌ها عمدتا، بسته‌های با حجم بالا و پرمصرف کاربران هستند و دارای مدت زمانی طولانی بوده که برای مصرف‌کننده به صرفه هستند.

ما با مراجعه به اپ‌های «همراه من» و «ایرانسل من»، فعلا این بسته‌ها قابل خریداری هستند ولی برخی کاربران گزارش دادند در اپلیکیشن آپ، بسته‌های طولانی مدت ذکر شده، حذف شده‌اند.

هنوز مشخص نیست این تصویر و خبر حذف بسته‌های پر طرفدار و پر مصرف ایرانسل و همراه اول واقعیت دارد یا خیر و همین‌طور نمی‌دانیم چرا سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی دستور به حذف این بسته‌ها داده است!

شاید شگرد تغییر و دست‌کاری بسته‌های اینترنت ثابت که طی چند روز اخیر توسط اپراتورهای اینترنت ثابت انجام شده است؛ برای بسته‌های اینترنت موبایل نیز در حال پیاده‌سازی است تا اپراتورها بدون افزایش قیمت اینترنت، درآمدهای بیشتری در سال جدید داشته باشند.

حتما خبرهای تکمیلی درباره حذف بسته‌های اینترنت موبایل ایرانسل و همراه اول را منتشر می‌کنیم.

به‌روزرسانی: یکی از اپراتورهای موبایل به سایت تجارت نیوز گفته است چون فعلا قرار نیست قیمت اینترنت موبایل افزایش پیدا کند؛ اپراتورهای همراه اول، ایرانسل، شاتل موبایل و رایتل تصمیم گرفتند ضریب ۱.۱۴ نسبت به قیمت رگولاتوری در سال ۱۳۹۵ را اعمال کنند و دلیل حذف برخی بسته‌های اینترنت نیز به خاطر پایین‌تر بودن از قیمت مصوب رگولاتوری است.

گفتنی است براساس دستور رگولاتوری، هر کیلوبایت اینترنت سیم کارت دائمی ۰.۴ ریال و هر کیلوبایت اینترنت سیم کارت اعتباری ۰.۶ ریال تعیین شده است و بسته‌هایی که با در نظر گرفتن ضریب ۱.۱۴، از کف قیمت پایین‌تر باشند؛ حذف می‌شوند.


اگر برای خرید مودم، اینترنت و تجهیزات شبکه سوال داشتید یا نیاز به راهنمایی و کمک دارید؛ کانال تلگرام شبکه‌چی به آی‌دی shabakehchi@ را فالو و پرسش خود را برای مدیر کانال بفرستید تا جواب دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا