فناوری

مودم خود را در این سبد IKEA پنهان کنید

یک ترفند آسان برای پنهان کردن مودم و روتر که در تیک تاک ویرال شده است

بیایید صادق باشیم؛ مودم‌ها و روترها همیشه زیبا نیستند و وقتی چندین کابل شبکه و برق به آن‌ها وصل باشد؛ طراحی، زیبایی و دکوراسیون خانه را برهم می‌زنند.

اگر فردی هستید که به کوچک‌ترین وسیله زائد در اتاق نشیمن حساس بوده یا روتر شما هیچ‌گونه همخوانی با طراحی دکوراسیون اتاق شما ندارد؛ باید دنبال ترفندی برای پنهان کردن آن و در عین حال، استفاده موثر برای اتصال به اینترنت و وای فای قوی باشید. دقت کنید که عیبی ندارد یک مودم را پنهان کنید ولی پنهان سازی وای فای ایده خوبی نیست.

شما نمی‌توانید یک مودم یا روتر را بالای کتابخانه، داخل کمد یا کابینت آشپزخانه یا پشت دیوار و مبلمان پنهان کنید؛ چون در این صورت، عملا سیگنال‌های وای‌فای را از بین بردید.

به همین دلیل است که انتشار یک ویدئو در تیک تاک که با یک ترفند ساده و فقط سبد IKEA، روترش را پنهان می‌کند؛ بدون اینکه به قدرت سیگنال‌ها آسیبی وارد شود؛ سریعا ویرال شده و هزاران بازدید پیدا می‌کند.

هک سبد IKEA برای مخفی کردن مودم و روتر

کاربر Shayna Alnwick در تیک‌تاک، که همیشه ویدئوهایی پیرامون ترفندهای ساده و کاربردی در خانه برای طراحی دکوراسیون یا استفاده و چینش مبلمان و وسایل دیگر منتشر می‌کند؛ یک ویدئو جدید منتشر کرده و در آن نشان می‌دهد چگونه با یک ترفند ساده می‌توان روتر وای فای را استفاده از سبد SMARRA در خانه پنهان کرد.

این سبد یا باکس IKEA مشبک مانند و ظریف است؛ به راحتی سیگنال‌های وای‌فای را از خود عبور می‌دهد. شما می‌توانید این سبد را هر کجای خانه حتی در ویترین و کتابخانه قرار دهید و فقط باید با یک قیچی، یک سوراخ نسبتا بزرگ در پشت آن ایجاد کرده تا کابل‌های متصل به مودم یا روتر را عبور دهید.

باکس SMARRA شرکت IKEA در فروشگاه‌های آنلاین ۱۰ پوند قیمت دارد ولی حتما نباید این سبد را خریداری کنید و می‌توانید از هر باکس یا سبد مشابه دیگری که در خانه دارید یا اینکه می‌توانید با قیمت مناسبی از بیرون بخرید؛ برای پنهان کردن مودم خود استفاده کنید.

سبد IKEA

نکته مهم این است که باید چیزی تهیه شود که شیک، تمیز، راحت و قابل عبور دادن کابل‌های مودم یا روتر باشد و بتوانید در بخشی از اتاق نشیمن خود قرار دهید و کسی نتواند حدس بزند که مودم در آن پنهان شده است.

آیا مودم را درون سبد قرار دهیم یا خیر؟

چنین باکس‌هایی فقط برای پنهان کردن مودم نیستند و شما می‌توانید هر چیزی که نباید در جلوی چشم باشد را درون آن‌ها قرار داده و درب باکس را ببندید.

سبدی مناسب برای قرار دادن مودم

انتشار هک IKEA برای پنهان کردن مودم توسط یک کاربر در تیک‌تاک با واکنش‌های منفی و مثبت زیادی روبرو بوده است. برخی از افراد مخالفت این روش بوده و می‌گویند داغ شدن مودم یا روتر، می‌تواند منجر به آتش‌سوزی سبد و وسایل خانه شود.

بیشتر بخوانید: وای‌فای بهتری می‌خواهید؟ اینجا بهترین مکان برای قرار دادن روتر شما است

از سوی دیگر، موافقان این ترفند می‌گویند سبد IKEA به اندازه کافی مشبک است تا هوا جریان پیدا کرده و مانع از داغی بیش از حد مودم یا روتر شود.

در نهایت، این شما هستید که باید تصمیم بگیرید چگونه مودم یا روتر خود را پنهان کنید که هم زیبایی خانه از بین نرود و هم ضربه‌ای به سیگنال‌های وای‌فای وارد نشود.

به جز استفاده از سبد و باکس و قرار دادن مودم یا روتر درون آن، ترفندهای جالب دیگری برای مخفی کردن دستگاه‌های الکترونیکی هست که ما برخی‌ها را در مقاله «۸ روش هوشمندانه مخفی کردن مودم و روتر بدون کاهش قدرت سیگنال‌های وای فای» اشاره کردیم.


اگر برای خرید مودم، اینترنت و تجهیزات شبکه سوال داشتید یا نیاز به راهنمایی و کمک دارید؛ کانال تلگرام شبکه‌چی به آی‌دی shabakehchi@ را فالو و پرسش خود را برای مدیر کانال بفرستید تا جواب دهیم.

منبع
idealhome

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا