معرفی اپلیکیشن: LTEWatch برای اندازه‌گیری قدرت گیرندگی آنتن‌های مودم‌های ۳G و ۴G

نرم‌افزار LTEWatch در ایران و میان کاربران محبوبیت زیادی دارد و انتخاب اول برای اندازه‌گیری و ارزیابی قدرت سیگنال‌دهی و دریافت سیگنال آنتن‌های موبایل است.

نرم‌افزارهای زیادی روی وب برای اندازه‌گیری قدرت گیرندگی مودم‌های همراه و ۴G وجود دارد و حتی برخی از این نرم‌افزارها روی دستگاه‌های موبایل نصب و استفاده می‌شوند ولی هیچ‌یک سادگی و راحتی LTEWatch را ندارد.

اپلیکیشن LTEWatch روی سیستم‌عامل ویندوز نصب شده و با چند کلیک می‌تواند وضعیت گیرندگی آنتن‌های مودم ۴G یا ۳G شما گزارش کند. 

برای استفاده از این اپلیکیشن نیازی به هیچ دانش یا تنظیمات و آشنایی خاصی نیست. نرم‌افزار LTEWatch را دانلود می‌کنید، وارد پوشه آن شده و روی فایل اجرایی LTEWatch دوبار کلیک می‌کنید تا اجرا شود.

اگر به مودم ۴G متصل باشید و فقط آدرس IP مودم به همراه رمزعبور پنل مدیریتی آن را بدانید و وارد نرم‌افزار کنید؛ به سادگی وضعیت گیرندگی آنتن‌های مودم و پارامترهای مهم و موثر در اندازه‌گیری وضعیت آنتن‌دهی یک مودم را هم به صورت نموداری و هم به صورت آمار نشان می‌دهد.

 

بسیاری از کاربران از این نرم‌افزار برای ارزیابی قدرت یک مودم یا آنتن‌دهی آنتن‌های موبایل اپراتورها استفاده می‌کنند.

نصب آسان؛ استفاده بدون نیاز به هیچ دانشی

نرم‌افزار LTEWatch علاوه بر اینکه یک سری اطلاعات جزیی درباره مودم و تراشه موبایل آن به شما ارایه می‌دهد؛ پارامترهایی مانند SINR ،RSSI ،RSRP و RSRQ را به شما نشان خواهد داد.

در بخش دیگری از این نرم‌افزار می‌توانید وضعیت پینگ شبکه را ارزیابی و پارامترهایی مانند جیتر و پکیج لاس شبکه موبایل را مشاهده کنید.

سرعت دانلود و آپلود شبکه موبایل از دیگر پارامترهایی است که می‌توانید در این برنامه مشاهده کنید. همین‌طور، می‌توانید با تغییر فرکانس رادیویی مودم، قدرت گیرندگی آنتن در آن فرکانس را هم ارزیابی کنید.

به سادگی می‌شود از این برنامه و پارامترهای مختلف اسکرین‌شات گرفت و برای دوستان یا کارشناسان فنی اپراتورها ارسال کرد. 

نرم‌افزار LTEWatch با تمام اپراتورها و مودم‌های ۴G سازگاری دارد و برای اندازه‌گیری گیرندگی آنتن‌های همه نوع مدل مودمی قابل استفاده است. 

یکی از کاربردهای اساسی نرم‌افزار LTEWatch بررسی پارامترهای مهم گیرندگی سیگنال یک مودم و تصمیم‌گیری درباره خرید و افزودن یک آنتن تقویتی است.

این نرم‌افزار را برای سیستم‌عامل ویندوز می‌توانید از لینک زیر دانلود کنید.