آموزش

ترفند مخفی کاهش مصرف دیتا و وای‌فای در iOS 13

در سیستم‌عامل iOS 13 ویژگی جدیدی به نام Low Data Mode ارائه شده است که باعث کاهش مصرف دیتا و استفاده از شبکه موبایل یا وای‌فای می‌شود.

این ویژگی برای هر دو نوع شبکه وای‌فای و اینترنت موبایل عرضه شده است و سبب می‌شود اپلیکیشن‌ها کاهش مصرف اینترنت روی دستگاه داشته باشند.

ویژگی Low Data Mode برای زمانی مناسب است که حجم بسته اینترنت زیادی ندارید یا در خارج از خانه هستید و نمی‌خواهید از اینترنت دیتای خود زیاد استفاده کنید.

یک ابزار نظارت بر مصرف اینترنت و مدیریت بسته‌ها است که اتفاقا در ایران بسیار کاربردی است و از مصرف بی‌رویه و غیرمفید بسته‌های اینترنت و حتی حجم اینترنت ثابت توسط اپلیکیشن‌ها برای به‌روزرسانی یا سرویس‌های دیگر جلوگیری می‌کند.

استفاده از حالت Low Data Mode

برای فعال کردن این حالت و استفاده از این ویژگی:

۱- در گوشی آیفون یا تبلت آیپد مجهز به سیستم‌عامل iOS 13 وارد اپلیکیشن Settings شده و بعد سراغ تنظیمات Wi-Fi بروید.

۲- روی آیکون info یا همان اطلاعات شبکه وای‌فای خود بزنید تا منوی جدیدی باز شود.

۳- گزینه Low Data Mode را فعال کنید.

۴- برای شبکه‌های موبایل هم می‌توانید از مسیر Settings > Cellular > Cellular Options > Low Data Mode این قابلیت را فعال کنید.

اگر خواستید برای یک شبکه وای‌فای این تنظیم و کاهش مصرف دیتا غیرفعال باشد. مراحل ۱ تا ۳ را رفته ولی باید گزینه Low Data Mode را با لمس کردن خاموش یا غیرفعال کنید.

شما می‌توانید برحسب نیاز و استفاده خود یکی از دو شبکه وای‌فای یا دیتا را روی حالت Low Data Mode قرار دهید یا هر دو را در این وضعیت بگذارید.

همین‌طور، به طور متناوب می‌توان این شبکه‌ها را از حالت Low Data Mode خارج کرد تا اپلیکیشن‌ها مصرف اینترنت عادی خود را داشته باشند.

برداشتن محدودیت دانلود ۲۰۰ مگابایت اپلیکیشن‌ها

نکته جالب دیگری که در سیستم‌عامل iOS 13 یافت می‌شود؛ برداشتن محدودیت دانلود ۲۰۰ مگابایت توسط اپلیکیشن‌ها است.

در iOS 12 هر اپلیکیشن فقط ۲۰۰ مگابایت دانلود از اینترنت داشت و این محدودیت به طور خودکار برای همه اپ‌ها بود ولی در iOS 13 یک پیام به کاربر نمایش داده می‌شود که این اپلیکیشن می‌خواهد بیشتر از ۲۰۰ مگابایت دانلود کند.

خود کاربر تصمیم می‌گیرد این اجازه را بدهد یا دانلود را به تاخیر بیندازد تا روی شبکه وای‌فای انجام شود.


اگر برای خرید مودم، اینترنت و تجهیزات شبکه سوال داشتید یا نیاز به راهنمایی و کمک دارید؛ کانال تلگرام شبکه‌چی به آی‌دی shabakehchi@ را فالو و پرسش خود را برای مدیر کانال بفرستید تا جواب دهیم.

‫2 دیدگاه ها

  1. لازم به ذکره که انقدر سواد اینترنتی یه شرکت به این گندگی انقدر پایینه که در ویدیوش میگه، کیفیت این سرویس باعث درست شدن لگ و کیفیت گرافیک بازیتون میشه و عینا مقایسه میکنه که گرافیک بازی پایینه و با این سرویس بالا میره

    انقدر بی سواد و بی اطلاع از پینگ و پکت لاس!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا