اینترنت شاتل سایت‌های پرکاربرد تحریمی را باز می‌کند

دیروز، شاتل از سرویس جدید این شرکت برای کاربران اینترنت ثابت و موبایل پرده‌برداری کرد.

با اینترنت شاتل می‌توانید وب‌سایت‌های مهم و پرکاربردی که در ایران به خاطر تحریم‌ها باز نمی‌شوند؛ را بدون نیاز به فیلترشکن یا تنظیمات خاصی روی اینترنت و مرورگر وب باز کنید.

در حقیقت، با آی‌پی‌های ایران می‌توان به طور مستقیم وب‌سایت‌هایی مانند وب‌سایت‌های شرکت‌های ادوبی، اینتل، ای‌ام‌دی، اوراکل، اوست و غیره را باز کرد.

شاتل می‌گوید این سرویس کاملا رایگان است و هر فردی که از اینترنت شاتل چه به صورت اینترنت ثابت یا موبایل استفاده کند؛ بدون هیچ‌گونه تنظیمات خاصی می‌تواند فهرستی از وب‌سایت‌های جهانی را باز کند.

فهرست وب‌سایت‌های باز شده برای کاربران ایرانی را می‌توانید از اینجا مشاهده کنید.

این سرویس شاتل در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی بازتاب‌های زیادی داشته است. برخی این سرویس را یک فیلترشکن و پروکسی خودکار می‌دانند و برخی دیگر از کاربران با گرفتن اسکرین‌شات که یک وب‌سایت با اینترنت شاتل باز شده ولی با اینترنت شرکت‌های دیگر باز نمی‌شود؛ آن را کاربردی و مفید دانستند.

پورتال بسیاری از شرکت‌های بزرگ فناوری، وب‌سایت‌های آموزشی و اپلیکیشن‌های مهم و پربازدید جهانی به خاطر تحریم‌های ایران، با آی‌پی‌های ایرانی باز نمی‌شوند و کاربران برای استفاده از این وب‌سایت‌ها و اپلیکیشن‌ها ناچار به استفاده از فیلترشکن‌ها و پراکسی‌ها و وی‌پی‌ان‌ها هستند که مشکلات عدیده‌ای برایشان رقم می‌زنند.

 

شاتل مدعی است این وب‌سایت‌ها با همان آی‌پی ایران باز شده و تغییر آی‌پی در اتصال به آن‌ها صورت نمی‌گیرد.

نظر شما درباره این سرویس چیست و چقدر آن را کاربردی و مفید قلم‌داد می‌کنید؟