اخبار ایران

تاکید دوباره وزیر ارتباطات بر لزوم اخذ مجوز برای اینترنت ماهواره‌ای در ایران

آذری جهرمی: اینترنت ماهواره‌ای قطعا برای ما تهدید نیست

آذری جهرمی، وزیر ارتباطات ایران دوباره تاکید کرد شرکت‌های ارائه‌دهنده سرویس‌های اینترنت ماهواره‌ای برای فعالیت در ایران باید مجوزهای لازم را اخذ کنند.

وزیر ارتباطات می‌گوید باید بپذیریم اینترنت ماهواره‌ای پدیده‌ای است که تمام کشورهای دنیا با آن مواجه خواهند شد. هدف اصلی این سرویس فراهم ساختن بستر استفاده از اینترنت اشیا در سراسر دنیا است.

آذری جهرمی درباره اهداف اینترنت ماهواره‌ای گفت:

«بسیاری از مناطق دورافتاده نه از طریق شبکه موبایل نه شبکه ثابت قابلیت پوشش‌دهی ندارند و اینترنت ماهواره‌ای برای کمک به چنین مشکلاتی راه‌اندازی شده است. اتفاقاتی که متاسفانه امروزه در زاگرس و پارک ملی گلستان شاهد هستیم را می‌توان به کمک اینترنت اشیا حل کرد.»

وزیر ارتباطات با اعتقاد بر این که برخی از سخت‌گیری‌هایی که داخل کشور صورت می‌پذیرد، باید اصلاح یا مدیریت شوند، گفت: «ما مقررات سرزمینی برای استفاده از فناوری‌های ماهواره‌ای داریم و هر شرکتی که بخواهد فعال شود باید از ما مجوز بگیرد، البته اگر حقوق بین‌الملل را رعایت کنند.»

او سلطه امریکا بر کل کشورها و مجبور کردن آن‌ها از یک پلتفرم واحد مورد نظر آن‌ها را نیز رد کرده و می‌گوید ما باید برای مقابله با چنین خوی استکباری آماده باشیم.

آذری جهرمی گفت سازمان فضایی به دنبال ایجاد منظومه ماهواره‌ای بوده و سند آن را استخراج کرده است و مذاکرات بین‌المللی در حال انجام است تا ما نیز به کشورهای دارای منظومه ماهواره‌ای بپیوندیم.

آذری جهرمی معتقد است نباید از اینترنت ماهواره‌ای بترسیم و باید خودمان را برای فراگیری این فناوری آماده کنیم: «اینترنت ماهواره‌ای قطعا برای ما تهدید نیست و ما از فرصت‌هایی که به دست می‌آید؛ استفاده می‌کنیم.»


اگر برای خرید مودم، اینترنت و تجهیزات شبکه سوال داشتید یا نیاز به راهنمایی و کمک دارید؛ کانال تلگرام شبکه‌چی به آی‌دی shabakehchi@ را فالو و پرسش خود را برای مدیر کانال بفرستید تا جواب دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا