اخبار ایران

همراه اول از سایت‌های TD LTE روی فرکانس ۲۳۰۰ مگاهرتز رونمایی کرد

افتتاح سایت‌های 5G همراه اول در شهرهای کیش، اهواز و تبریز

مدیرعامل همراه اول در مراسم آیین افتتاح پروژه های ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور از راه‌اندازی سایت‌های TD LTE روی فرکانس ۲۳۰۰ مگاهرتز(باند ۴۰) و سایت‌های ۵G در جزیره کیش، اهواز و تبریز خبر داد.

در بهمن ماه ۱۴۰۰ فرکانس ۲۳۰۰ مگاهرتز در اختیار دو اپراتور همراه اول و ایرانسل قرار گرفته است و آن‌ها مشغول نصب تجهیزات خود برای بهره‌برداری از باند ۴۰ روی دکل‌ها شدند. ایرانسل در گزارشی عنوان کرد نزدیک به ۷۰۰ دکل مخابراتی خود را به باند ۴۰ مجهز کرده است و اینک مدیرعامل همراه اول به طور رسمی اعلام کرد سایت‌های TD LTE همراه اول روی این فرکانس راه‌اندازی کردند.

افزایش سرعت اینترنت همراه اول

همراه اول، فاز نخست بهره‌برداری از سایت های تی دی ال تی ای مبتنی بر فرکانس ۲۳۰۰ مگاهرتز در هفته دولت کلید زد است. به گزارش روابط عمومی همراه اول، این اپراتور بعد از صدور پروانه بهره برداری از باند فرکانسی ۲۳۰۰ مگاهرتز توسط سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، بلافاصله به سمت تأمین تجهیزات و تشکیل تیم های داخلی با اهداف «توسعه ظرفیت شبکه پهن باند نسل چهارم» و «راه اندازی سایت های ارتباطی روی لایه فرکانسی جدید» رفت.

همراه اول می‌گوید یکی از اهداف توسعه لایه جدید فرکانسی، عدم افت کیفیت سرویس باندپهن مشترکان همراه اول بوده است.

مشترکانی که سیم‌کارت دائمی یا اعتباری همراه اول دارند و گوشی تلفن همراه آن‌ها از باند ۴۰ پشتیبانی می‌کنند؛ می‌توانند در منطقه‌ای که هستند؛ اگر سایت TD LTE نزدیک آن‌ها روی این فرکانس فعال است؛ به آن متصل شده و از اینترنت همراه خلوت‌تری استفاده کنند.

بیشتر بخوانید: فرکانس ۲۳۰۰ مگاهرتز برای اینترنت ۴G FDD است یا اینترنت TDLTE؟

افتتاح سایت‌های ۵G و MIMO 4×4

در مراسم دیروز افتتاح پروژه های ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور، همراه اول از سایت‌های ۵G خود در جزیره کیش و شهرهای اهواز و تبریز رونمایی کرد. ایرانسل هم دیروز از چهارمین سایت ۵G شهر تبریز پرده‌برداری کرد.

همچنین، مدیرعامل همراه اول در این مراسم گفت ۱۰۵۰ سایت ۴G جدید در سراسر کشور راه‌اندازی کردند و افزایش ظرفیت شبکه دیتا (PS Core) شرکت ارتباطات سیار ایران به میزان ۴۰۰ گیگابیت بر ثانیه در تهران برای پوشش استان های مرکزی کشور و همچنین ۴۰۰ گیگابیت بر ثانیه در تبریز برای پوشش استان های غربی افزایش پیدا کرده است.

خبر مهم دیگر آقای مهدی اخوان آبادی برای مشترکان همراه اول، پیاده‌سازی فناوری MIMO 4×4 در بیش از ۲ هزار سایت ۴G شهرهای بزرگ بود. این فناوری کمک می‌کند مشترکان به اینترنت با سرعت بیشتری دستری داشته باشند و نرخ تبادل اطلاعات آن‌ها افزایش پیدا کند. به طور عادی، سایت‌های شبکه موبایل مبتنی بر MIMO 2×2 هستند.


اگر برای خرید مودم، اینترنت و تجهیزات شبکه سوال داشتید یا نیاز به راهنمایی و کمک دارید؛ کانال تلگرام شبکه‌چی به آی‌دی shabakehchi@ را فالو و پرسش خود را برای مدیر کانال بفرستید تا جواب دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا