اخبار ایران

سرانجام اینترنت وای‌فای به خطوط هوایی ایران می‌رسد

رئیس سازمان فضایی ایران از تجهیز خطوط هوایی ایران به اینترنت وای‌فای خبر داد و گفت قصد داریم ارتباطات را به واسطه ماهواره مخابراتی به مسافران خطوط هوایی کشور ارائه دهیم.

سال‌ها است خطوط هوایی معتبر دنیا در آسمان به مسافران خود اینترنت و وای‌فای می‌دهند تا بتوانند اتصال خود را داشته و انلاین باشند. حالا، به نظر می‌رسد سازمان فضایی ایران در پی راه‌اندازی وای‌فای برای خطوط هوایی ایران است.

مرتضی براری، رئیس سازمان فضایی ایران عنوان کرد این سازمان جلسه‌های متعددی را با سازمان هواپیمایی کشور برگزار کرده است تا بتوان مشکل دسترسی کاربران به اینترنت در خطوط هوایی کشور را برطرف کرد.

وی تاکید کرد در این خصوص توافق‌هایی انجام شده است که طبق آن مقرر شد سازمان هواپیمایی کشور برای نمونه یک هواپیما را در اختیار این سازمان قرار دهد تا بتوانیم طرح تجهیز خطوط هوایی کشور به اینترنت وای فای را مورد آزمایش قرار دهیم.

تامین اینترنت از ماهواره‌های مخابراتی

رئیس سازمان فضایی ایران در ادامه افزود ارتباطی که در خطوط هوایی باید ارائه شود با ارتباطی که توسط اپراتورهای موبایل به واسطه سیم کارت بر روی تعدادی از خطوط هوایی عرضه می‌شود، متفاوت است.

در واقع پوشش آنتن‌های BTS موبایل آنقدر نیست که قادر باشد اینترنت را روی سیم کارت در آسمان به کاربران ارائه کند، اما به واسطه ماهواره می‌توانیم این ارتباط را در دسترس کاربران قرار دهیم. مرتضی براری با بیان اینکه هدف ما ارائه ارتباطات در خطوط هوایی کشور به واسطه ماهواره مخابراتی است، خاطرنشان کرد:

در این طرح سیستم دریافت ماهواره‌ای می‌تواند اینترنت را از طریق ماهواره در داخل هواپیما به صورت وای فای ارائه کند. این سیستم روی هواپیما نصب شده و امواج را دریافت می‌کند. این تفاهم همکاری در چند هفته آینده نهایی می‌شود و هواپیمای مدنظر در اختیار ما قرار می‌گیرد تا کارهای مربوط به آن را انجام دهیم. گزارش اجرای این طرح را به وزیر ارتباطات اعلام خواهیم کرد.


اگر برای خرید مودم، اینترنت و تجهیزات شبکه سوال داشتید یا نیاز به راهنمایی و کمک دارید؛ کانال تلگرام شبکه‌چی به آی‌دی shabakehchi@ را فالو و پرسش خود را برای مدیر کانال بفرستید تا جواب دهیم.

میثاق محمدی‌زاده

دانش‌آموخته رشته کامپیوتر و علاقه‌مند ادبیات و فناوری؛ بیش از ۲۰ سال در نشریات و سایت‌های مختلف خبری و فناوری ایران نوشتم و هنوز تشنه یادگیری هستم!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا