اخبار جهان

هواوی می‌خواهد سرعت اینترنت گوشی‌ها را به ۱۰ گیگابیت بر ثانیه برساند

پیش از 6G یک جهش میان فناوری در شبکه‌های 5G خواهیم داشت

هواوی دوباره بر شبکه‌های ۵.۵G خود به عنوان نسل جدید فناوری‌های خود برای رسیدن به سرعت فوق‌العاده ۱۰ گیگابیت بر ثانیه روی گوشی‌های تلفن همراه تاکید کرد.

اردیبهشت ماه بود که هواوی از فناوری‌های جدید در شبکه‌های ۵G رونمایی کرد و نام آن را شبکه ۵.۵G گذاشت. هواوی گفت که قرار است شبکه‌های ۵.۵G سرعت اینترنت گوشی‌ها را به ۱۰ گیگابیت بر ثانیه برسانند.

اکنون، هواوی در رویداد «حرکت به سمت عصر ۵.۵G به روشی همه‌جانبه» که از دیروز آغاز شده است؛ دوباره توضیحات بیشتری درباره شبکه‌های ۵.۵G داد و گفت این شبکه‌ها کاربردهای همه‌جانبه‌ای در صنعت و تجارت و بخش‌های خدماتی خواهند داشت.

وانگ تائو، مدیر اجرایی و کسب‌وکار زیر ساخت فناوری اطلاعات و ارتباطات هواوی در این کنفرانس اظهار داشت شبکه ۵.۵G به کمک مردم می‌آید تا تجربه کاربری بهتری داشته باشند و یک تعامل بی‌درنگ با دنیای مجازی برقرار کنند.

شبکه هواوی 5.5G

هواوی در شبکه ۵.۵G خود با استفاده از تکنیک‌هایی مانند MIMO، طیف‌های فرکانسی گسترده‌تر و افزایش راندمان، سرعت اینترنت گوشی‌ها را چندین برابر افزایش داده و به مرز ۱۰ گیگابیت بر ثانیه می‌رساند. اکنون، شبکه‌های فایوجی در بهترین حالت روی امواج میلی‌متری به سرعت ۴ الی ۵ گیگابیت بر ثانیه در محیط‌های آزمایشی می‌رسند.

در این شبکه‌ها از باندهای فرکانسی زیر ۱۰۰ گیگاهرتز استفاده می‌شود و یک بازسازی طیف‌های فرکانسی و بهبود لینک‌ها صورت می‌گیرد. هواوی تاکید زیادی دارد که ۵.۵G در صنایع مختلف از خودران‌ها تا واقعیت افزوده و واقعیت مجازی، اینترنت اشیا و صنایع چندمنظوره مورد استفاده قرار می‌گیرد و می‌تواند کارایی بهتر از شبکه‌های ۵G ارائه دهد.

به غیر از هواوی، هنوز هیچ شرکت دیگری درباره ۵.۵G صحبت نکرده و بیشتر روی توسعه شبکه‌های ۶G تاکید دارند. هواوی گفته است شبکه‌های ۶G در سال ۲۰۳۰ از راه می‌رسند ولی تا آن زمان، ما نیازمند یک جهش فناوری در شبکه‌های ۵G هستیم که ۵.۵G نامیده می‌شود.

هواوی در شبکه‌های ۶G مدعی شده است که سرعتی ۵۰ برابر سرعت ۵G خواهند داشت و اینترنت گوشی‌ها به سرعت‌های ۴۰ مگابیت بر ثانیه می‌رسد.


اگر برای خرید مودم، اینترنت و تجهیزات شبکه سوال داشتید یا نیاز به راهنمایی و کمک دارید؛ کانال تلگرام شبکه‌چی به آی‌دی shabakehchi@ را فالو و پرسش خود را برای مدیر کانال بفرستید تا جواب دهیم.

منبع
gizchina

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا