گزارش آگهی

سرورهای ایسوس مبتنی بر راهکارهای NVIDIA DPU و EGX معرفی شدند

ایسوس به عنوان شرکتی پیشرو در صنعت IT و تولید کننده موفق سرور و ایستگاه‌های کاری، مفتخر است تا پشتیبانی سرورهای مبتنی بر GPU خود از فناوری‌های جدیدی در بحث شبکه و امنیت، تحت پلتفرم‌های کمپانی انویدیا را اعلام کند. کمپانی ایسوس مدت‌ها است سرورهایی با کیفیت، همراه با کارایی بالا و نوآوری‌هایی جدید عرضه می‌کند که توانسته است پاسخگوی تقاضای بازاری برای راه‌ حل‌های پردازش داده انویدیا (NVIDIA DPU) نیز باشد.

سرورهای ایسوس دارای تاییدیه پلتفرم EGX از سوی انویدیا است که برای مصارف هوش مصنوعی(AI) و علوم داده (Data Science) بهینه شدند. همچنین ایسوس با ارائه سخت افزار، نرام افزار در کنار گواهینامه های سازگاری، مشتریان خود با کارایی بیشتر، عملکر بهتر، مقیاس پذیری بیش از پیش  در کنار امنیتی کامل همراه می‌کند.

ایسوس از پردازشگرهای گرافیکی جدید و آداپتورهای شبکه جدید کمپانی NVIDIA به صورت کامل پشتیبانی خواهد کرد و پلتفرم‌های جدیدی را برای محاسبات مبتی بر داده (DPU) و گرافیکی (GPU) در مجموعه محصولات خود قرار خواهد داد. همچنین، ایسوس به عنوان یکی از ارائه دهنده راهکار های شتاب دهنده، از پیشترفته‌ترین فناوری‌های روز برای مشتریان خود استفاده می‌کند.

فراتر از هوش مصنوعی با  NVIDIA BlueField DPU

در خلال کنفرانس سالانه GTC انویدیا نسل دوم فناوری BlueField یا به عبارتی پیشرفته‌ترین واحد‌های پردازشی داده موجود در دنیا معرفی شد که به مصرف کنندگان امکان میزبانی از شبکه‌های سریع با امنیت و قابلیت ذخیره سازی بیشتری ارائه کرده است. در حقیقت، فناوری BlueField-2 ترکیبی از قدرت ConnectX-6 Dx SmartNIC با هسته‌های قابل برنامه ریزی دقیق سری Arm است. این دو ترکیب توانایی بارگیری سخت افزاری برای مجازی سازی در قسمت ذخیره سازها، کاهش داده‌ها، شناسایی حفره‌ها و تهدیدهای امنیتی را دارند.

در توضیح بیشتر این فناوری می‌توان به عملکرد استاندارد DOCA اشاره داشت که تحت رابط‌های برنامه نویسی منبع باز ساخته شده است. از این استاندارد می‌توان برای نرم‌افزارهای تعریف شده، سخت افزارهای شتاب دهنده، هوش مصنوعی و تجزیه و تحلیل داده‌های بزرگ، محاسبات ابری و در زمینه مجازی سازی استفاده کرد.

سروهای رده GPU ایسوس برای استاندارد NVIDIA DPU طراحی شدند و مناسب برای محاسبات سنگین (HPC) و هوش مصنوعی (AI) هستند. از طرفی دیگر، سرورهای GPU ایسوس از ۴ تا حداکثر ۸ اسلات دوگانه برای پردازشگرهای گرافیکی NVIDIA PCIe پشتیبانی می‌کنند. علاوه بر این، سرورهای مبتنی بر  GPU ایسوس از فناوری‌های خاص و البته انحصاری مانند Adaptive Topology در مدل ESC8000 G4 برخوردار هستند. این فناوری امکان تغییر وضعیت توپولوژی سیستم را توسط مدیریت خارج از باند ASMB9-iKVM و امکان تغییر تنظیمات سخت افزاری و مسیر یابی کابل‌ها را می‌دهد.

پلتفرم EGX  کمپانی NVIDIA

این پلتفرم مخصوص سیستم‌های است که برای هوش مصنوعی بهینه شده که جزء زیر ساخت‌های سازمانی و پردازش داده هستند. سیستم های مبتنی بر این پلتفرم، از تریلیون‌ها سنسور اینترنت اشیاء (IoT)  برخوردارند. این پلتفرم از یک اکوسیستم نرم افزاری غنی و بسیار دقیق با استفاده از هوش مصنوعی پشتیبانی می‌شود تا خدمات AI و ۵G را برای مراکزی چون بیمارستان های هوشمند، کارخانه های رباتیک، فروشگاه های هوشمند و بسیاری از مراکز دیگر برساند.

ایسوس سرورهایی سازگار با استاندارد NVIDIA NGC شامل مدل‌های ESC8000 G4،  ESC4000 G4 و ایستگاه کاری علوم داده E900 G4 و Pro E800 G4 را ارائه می‌دهد که با قدرت محاسباتی GPU بالا، راه حل‌های تحت شبکه کمپانی NVIDIA، پهنای باند بیشتر و زمان تاخیر کمتر  همراه هستند. همچنین این سرورها در رده سازمانی بوده و در صورت بروز هرگونه مشکل و یا خرابی سیستم و برای افزایش بهره وری، دارندگان می‌توانند با متخصصان کمپانی NVIDIA در ارتباط باشند. این ویژگی می‌تواند باعث رفع بسیار سریع مشکلات نرم افزاری L1 و برخورداری از مسیرهای بهتر برای L1  و L2 باشد. همچنین، ایسوس به عنوان یک شریک مورد تایید NVIDIA، می‌تواند سرورهای بهینه شده با راه حل‌های نرم‌افزاری متنوعی را به مشتریان خود برای مصارفی مانند هوش مصنوعی در تنظیمات و مقایس های مختلف ارائه دهد.

ایسوس همچنان بهترین عملکرد را ارائه می‌دهد

سرورهای ایسوس از نظر کارایی، محاسبات و بازده انرژی به عنوان بهترین گزینه‌های ممکن برای مراکر داده شناخته شده هستند. سرورهای ایسوس در مدل های ۱P و ۲P که با پلتفرم کمپانی‌های Intel و AMD همراه هستند، تا به امروز توانستند با کسب بیش از ۷۰۰ رکورد جهانی، عملکرد مطلوب خود را به اثبات برسانند. رکوردهای این سرورها را می‌توان از طریق وب سایت SPEC.org مشاهده کرد.ایسوس همچنین سرورهایی را ارائه می‌دهد که تمرکز بیشتری بر روی عملکر و توان مصرفی مناسب دارند که در نتیجه صرفه جویی قابل توجهی در مصرف انرژی به دنبال خواهد داشت. در این بحث نیز، ایسوس به ربته اول SPEC Power برای هر دو سیستم عامل ویندوز و لینوکس دست یافته است.

همکاری بین دو کمپانی ASUS و NVIDIA برای راه حل‌های جامع هوش مصنوعی، محاسبات سنگین و تجزیه و تحلیل داده برای مشتریان همچنان ادامه خواهد داشت.


اگر برای خرید مودم، اینترنت و تجهیزات شبکه سوال داشتید یا نیاز به راهنمایی و کمک دارید؛ کانال تلگرام شبکه‌چی به آی‌دی shabakehchi@ را فالو و پرسش خود را برای مدیر کانال بفرستید تا جواب دهیم.

میثاق محمدی‌زاده

دانش‌آموخته رشته کامپیوتر و علاقه‌مند ادبیات و فناوری؛ بیش از ۲۰ سال در نشریات و سایت‌های مختلف خبری و فناوری ایران نوشتم و هنوز تشنه یادگیری هستم!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا