فناوری

تصاویر حرارتی از کار در خانه و دستگاه‌های برقی که به شدت خطرناک و ناامن هستند

در آستانه تعطیلی دو هفته‌ای مشاغل و شرکت‌ها هستیم. احتمالا، تعداد زیادی از مردم به سوی کار در خانه رو می‌آورند.

کار در خانه و دورکاری خانگی مزایا و فواید زیادی دارد که بسیاری از ما با آن‌ها آشنا هستیم و در رسانه‌ها و سایت‌ها هم مرتب درباره‌شان صحبت می‌کنند ولی از معایب، مضرات و خطرات کار در خانه کمتر صحبت می‌شود.

نشریه دیلی‌میل تصاویر حرارتی از برخی منازل انگلیس و در وضعیت کار در خانه منتشر کرده است که وضعیت بسیار خطرناک دمای بالای دستگاه‌های برقی در اطراف کودکان و انسان‌ها را نشان می‌دهد.

این تصاویر با گوشی Cat S62 Pro گرفته شده است که دمای هریک از وسایل الکتریکی را نیز روی عکس نشان می‌دهد.

بیش از ۸۱ درصد مردم اصلا اطلاعی از خطرات کار در خانه ندارند و نمی‌دانند برای چندین ساعت پشت سر هم از گوشی هوشمند، لپ‌تاپ، روتر و مودم، پریز برق و وسایل دیگر استفاده کنند؛ خطر داغ کردن و افزایش حرارت آن‌ها وجود دارد.

بعد این وسایل را روی موادی که به شدت آتش‌زا هستند؛ قرار می‌دهند یا در کنار وسایل بازی کودک استفاده می‌کنند.

بردن شارژ موبایل و لپ‌تاپ به درون رخت‌خواب؛ خطرناک‌ترین کاری است که می‌توانید در هنگام کار در خانه انجام دهید.

همین‌طور، در دسترس قرار دادن پریزها و سه‌راهی‌های برق که چندین دستگاه هم به آن‌ها وصل است؛ کار خطرناک دیگری است و ممکن است باعث آتش‌سوزی، سوختن وسایل اطراف آن، سوختن دست و پای کودک و خودتان یا خرابی وسایل برقی متصل به آن شود.

در محل کار، معمولا اصول ایمنی رعایت شده و وسایل برقی در نزدیکی ما نیستند ولی در خانه خطرات داغ کردن و حرارت بالای وسایل بیشتر است. با هم چند تصویر حرارتی از کار در خانه شهرومندان انگلیسی را ببینیم:

نکات مهمی که باید هنگام کار در خانه رعایت شود:

۱- بیش از ظرفیت یک سوکت یا پریز برق به آن دستگاه نصب نکنید.

۲- وسایل را روی سطح‌های تخت، سخت و غیر قابل اشتعال قرار دهید. ابدا لپ‌تاپ و شارژر و مودم را با خود به رخت‌خواب نبرید یا روی پتو و ملافه و پارچه قرار ندهید.

۳- از کابل‌های طولانی برای اتصال به برق استفاده نکنید. حتما خودتان در نزدیکی یک پریز برق قرار بگیرید تا کمترین فاصله را با برق داشته باشید.

۴- به طور مرتب پریزهای برق، سه راهی‌ها و سوکت‌های شارژ را به همراه کابل‌ها بررسی کنید و در صورت خرابی تعویض شوند.

۵- بهتر است کابل‌های برق زیر فرش و مبل و موکت نباشند. همین‌طور، کابل‌های برق نباید در دسترس کودکان قرار گیرند.

۶- مواد قابل اشتعال مانند کاغذ، عروسک‌های پارچه‌ای، کتاب و نظایر این‌ها را از وسایل برقی و همین‌طور پریزهای برق دور کنید.

۷- محل کار خود را مرتب نگه دارید و نوشیدنی‌ها را از وسایل برقی و پریزها و شارژرها دور بگذارید.

۸- از شارژرها، پریزهای برق، سوکت‌ها و سه راهی‌های استاندارد و مطمئن استفاده کنید و به حداکثر ولتاژ توان آن‌ها آگاهی داشته باشید.

 


اگر برای خرید مودم، اینترنت و تجهیزات شبکه سوال داشتید یا نیاز به راهنمایی و کمک دارید؛ کانال تلگرام شبکه‌چی به آی‌دی shabakehchi@ را فالو و پرسش خود را برای مدیر کانال بفرستید تا جواب دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا