اخبار ایران

فعال‌سازی بسته اینترنت رایگان سه دهک اول یارانه‌بگیران

بسته اینترنت رایگان ۴۰ گیگابیت با ۳۰ گیگابایت مصرف داخلی و ۱۰ گیگابیت بین‌الملل

بسته اینترنت رایگان برای دهک‌های پایین جامعه فعال شده است. این بسته‌های اینترنت برای حدود یک میلیون شماره تلفن سرپرست خانوار فعال شده و برای استفاده از اینترنت موبایل اپراتورهای مختلف هیچ مشکلی ندارند.

مجید حقی، معاون امور پستی، ارتباطی و فناوری اطلاعات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی از فعال‌سازی بسته اینترنت رایگان برای افراد مشمول سه دهک اول یارانه‌بگیران خبر داد.

حقی در این زمینه می‌گوید:

«در پی تاکید وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات برای اختصاص بسته اینترنت رایگان برای اقشار کم برخوردار، اطلاعات مشمولینی که در بازه زمانی تعیین شده از طریق سامانه پنجره ملی خدمات دولت هوشمند به آدرس my.gov.ir یا کد دستوری #۱۲۳۴*۴* ثبت‌نام کرده‌اند، پس از صحت‌سنجی شماره‌ها از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، از طریق سازمان فناوری اطلاعات به رگولاتوری اعلام شده است.»

بیشتر بخوانید: ۴ اشتباه بزرگ وزارت ارتباطات در ارائه اینترنت رایگان برای سه دهک پایین جامعه

معاون سازمان تنظیم مقررات تاکید می‌کند این بسته اینترنت رایگان فقط برای شماره تلفن‌های سرپرست خانواده‌ها فعال شده است:

«در حال حاضر کد ملی و شماره تلفن همراه اعلام شده حدود ۹۴۴ هزار نفر از سرپرستان خانوارها که مشترک اپراتورهای همراه اول، ایرانسل، رایتل و اپراتورهای مجازی تلفن همراه شاتل موبایل، های وب، آپتل، سامان تل و منطقه آزاد کیش هستند به این اپراتورها اعلام شده است و برای سیم‌کارت این دسته از مشمولان که مشکلی برای فعال‌سازی بسته (مانند قطعی سیم‌کارت به دلیل بدهی یا مسدودی …) نداشته‌اند، بسته اینترنت برایشان فعال شده و پیامک فعال‌سازی ارسال شده است.»

این بسته اینترنت رایگان ظرفیتی ۴۰ گیگابایتی دارد که به گفته رگولاتوری، ۳۰ گیگابایت آن برای استفاده از سایت‌های منتخب و ۱۰ گیگابایت آن برای استفاده از اینترنت بین‌المللی در نظر گرفته شده است.

بیشتر بخوانید: ارزان‌ترین اینترنت همراه چیست؟ سرعت و کیفیت اینترنت ۴G ولی قیمت بسته‌های اینترنت TD-LTE

مجید حقی در پایان برای افراد مشمولی که هنوز بسته اینترنت رایگان را نگرفته‌اند نیز گفت:

«متقاضیانی که ثبت‌نام آنها از طریق سامانه خدمات دولت هوشمند یا کدهای دستوری موفقیت‌آمیز بوده و این بسته برای آنها فعال نشده است می‌توانند با مراکز تماس اپراتور خود تماس گرفته و وضعیت فعال‌سازی بسته اینترنت خود را جویا شوند. در صورت عدم دریافت پاسخ با مراجعه به نشانی https://۱۹۵.cra.ir درخواست خود را ثبت کنند تا رسیدگی شود.»

سال گذشته، رئیس‌جمهور ابراهیم رئیس در وعده‌های انتخابی خود گفته بود که به اقشار کم درآمد جامعه اینترنت رایگان داده می‌شود. پس از استقرار دولت، وزارت ارتباطات نیز بارها تاکید کرد بسته اینترنت رایگان به مردم داده خواهد شد؛ به‌ویژه پس از شروع سال جدید و افزایش قیمت بسته‌های اینترنت همراه اول و ایرانسل و دیگر اپراتورها، تاکید روی اینترنت رایگان بیشتر شده تا اینکه جزئیات آن طی ماه‌های گذشته اعلام شد.


اگر برای خرید مودم، اینترنت و تجهیزات شبکه سوال داشتید یا نیاز به راهنمایی و کمک دارید؛ کانال تلگرام شبکه‌چی به آی‌دی shabakehchi@ را فالو و پرسش خود را برای مدیر کانال بفرستید تا جواب دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا