شاتل از سرویس اینترنت ترکیبی +ADSL2 و ۴.۵G رونمایی کرد

شرکت شاتل از یک سرویس اینترنت پرسرعت جدید برای اولین بار در ایران رونمایی کرد. در این سرویس، کاربر می‌تواند از اینترنت موبایل و ADSL باهم استفاده کند.

به گزارش سایت شرکت شاتل، سرویس اینترنت پرسرعت ترکیبی و همگرای جدید این شرکت به نام FMC (سرنام Fixed-Mobile Convergence) از ترکیب دو سرویس اینترنت ثابت شاتل (+ADSL2) و اینترنت همراه شاتل (شاتل‌موبایل) ایجاد شده است. اینترنت همراه این سرویس می‌تواند در زمان قطعی به عنوان پشتیبان جای‌گزین اینترنت ثابت شود.

این سرویس به صورت یک اشتراک یک‌ساله اینترنت +ADSL2 و یک سیم‌کارت اختصاصی نسل چهارم شاتل موبایل به مشتریان ارایه می‌شود.

سرویس +ADSL2 آن در هر ماه دارای ۴ گیگابایت آستانه مصرف منصفانه بین‌الملل و آستانه مصرف منصفانه داخلی نامحدود است. بسته آغازین سیم‌کارت این سرویس هم دارای سالانه ۶ گیگابایت ترافیک اینترنت (ماهانه ۵۰۰ مگابایت) و امکان ۶۰ هزار دقیقه مکالمه رایگان درون شبکه (ماهانه ۵،۰۰۰ دقیقه) و ارسال ۶۰ هزار پیامک رایگان درون شبکه (ماهانه ۵،۰۰۰ پیامک) است.

اینترنت موبایل برای پشتیبان ADSL

در این سرویس، اینترنت +ADSL2 ارایه شده در شرایط قطعی قابل جای‌گزینی با اینترنت همراه خواهد بود. به این ترتیب که سیم‌کارت ارایه شده از طریق یک دانگل به مودم DSL یا کامپیوتر شخصی وصل می‌شود و در صورت نیاز اینترنت همراه این سیم‌کارت جای‌گزین اینترنت ثابت خواهد شد. به این ترتیب این سرویس در هر شرایطی در دسترس کاربر خواهد بود.
هزینه استفاده از این سرویس سالانه ۷۸ هزار تومان (ماهانه فقط ۶۵۰۰ تومان) است و مشتریان در صورت تمایل می‌توانند با پرداخت ماهانه ۱۰ هزار تومان از بسته ترافیک نامحدود شبانه برخوردار شوند.

 

شرکت شاتل هنوز به طور دقیق و شفاف توضیح نداده است که اینترنت موبایل در هنگام قطع شدن سرویس اینترنت ADSL فعال می‌شود یا اینکه کاربران این سرویس می‌توانند به طور همزمان از اینترنت موبایل و ADSL استفاده کنند. همچنین، درباره سرعت اینترنت +ADSL2 و موبایل صحبتی نشده است.

به نظر می‌رسد این سرویس برای افرادی که حتا قطعی چند دقیقه‌ای اینترنت را تحمل نمی‌کنند یا متضرر خساراتی می‌شوند؛ جذاب و قابل توجه باشد. استفاده از سرویس اینترنت پشتیبان یک راه‌کار رایج در کسب‌وکارها و شرکت‌های تجاری است که اکنون شاهد ورودش به بازار ایران هستیم.

شاتل می‌گوید علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره سراسری ۱۵۲۵ تماس بگیرند.