اخبار جهان

وان وب آماده عرضه اینترنت ماهواره‌ای شد

شرکت وان‌وب ۳۶ ماهواره مخابراتی جدید به مدار زمین فرستادند تا دوباره جان تازه‌ای برای ورود به بازار اینترنت ماهواره‌ای بگیرند.

وان‌وب روز جمعه و طی پرتابی جدید ۳۶ ماهواره مخابراتی را  از پایگاه فضایی وستوچنی در شرق روسیه در مدار پایین زمین مستقر کرد. وان‌وب تا کنون ۷۴ ماهواره مخابراتی در این مدار قرار داده است و اکنون ماهواره‌های خود را به بالای ۱۰۰ ماهواره رساند.

وان‌وب یکی از اولین شرکت‌هایی است که سودای ارائه اینترنت ماهواره‌ای به سراسر زمین را در سر پروراند و پروژه خود را کلید زد ولی در ادامه با مشکلات مالی و ورشکستگی روبرو شد تا اینکه توسط شرکت خوشه‌ای هندی بهارتی اینترپرایز و دولت انگلستان خریداری شد.

ماهواره‌هایی که وان وب به مدار پایین زمین ارسال کرده است؛ هریک به اندازه ماشین لباسشویی هستند و در صحت کامل در مدار مربوطه قرار گرفتند. وان‌وب در یک توییت اعلام کرد سیگنال‌های هر ۳۴ ماهواره را دریافت کرده و مرحله چهارم پرتاب ماهواره‌های اینترنتی با موفقیت انجام شده است.

پرتاب اخیر در مجموع چهارمین پرتاب وان‌وب و سومین پرتابش در سال ۲۰۲۰ بود که هدف درازمدت آن، ایجاد دسترسی به «اینترنت برای همه، در همه‌جا و همه‌وقت» است.

برای تحقق این امر و راه‌اندازی اَبرمنظومه‌ای متشکل از ۶۵۰ ماهواره و ساخت زیرساخت‌های شبکه اینترنت ماهواره‌ای، وان‌وب نیاز به افزایش بودجه‌ تقریبی ۲٫۵ میلیارد دلار دارد. بودجه لازم برای کل این پروژه بین ۵٫۵ میلیارد تا ۷ میلیارد دلار تخمین زده می‌شود.

در سال‌های اخیر چندین شرکت پروژه پرتاب ماهواره‌های اینترنتی را کلید زدند که از جمله معروف‌ترین آن‌ها باید به اینترنت استارلینک اشاره کرد. هنوز وان‌وب عرضه اینترنت ماهواره‌ای عمومی را آغاز نکرده است!


اگر برای خرید مودم، اینترنت و تجهیزات شبکه سوال داشتید یا نیاز به راهنمایی و کمک دارید؛ کانال تلگرام شبکه‌چی به آی‌دی shabakehchi@ را فالو و پرسش خود را برای مدیر کانال بفرستید تا جواب دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا