فناوری

با انتشار iOS 15، حالا آیفون ۱۲ و آیپد پرو M1 می‌توانند اتصال به ۵G را بر وای‌فای اولویت دهند

اینترنت 5G تجربه کاربری بهتری برای اپلیکیشن‌ها و سیستم‌عامل آیفون دارد

گوشی‌های آيفون ۱۲ و تبلت آیپد پرو با پردازنده M1 اپل، اولین دستگاه‌های این شرکت هستند که از اتصالات ۵G پشتیبانی می‌کنند.

حالا، با عرضه iOS 15 و iPadOS 15 این دستگاه‌ها می‌توانند انتخاب کنند به اینترنت ۵G وصل شوند یا به یک شبکه وای‌فای. کاربران می‌توانند دستگاه خود را طوری تنظیم کنند که ۵G در اولویت باشد.

همزمان که شبکه‌های ۵G در ایالات متحده رو به رشد و توسعه هستند؛ اپل هم دارد آماده می‌شود سیستم‌عامل‌های جدید موبایل و تبلت خود، iOS 15 و iPadOS 15 را عرضه کند. نسخه بتای این سیستم‌عامل‌ها برای توسعه‌دهنده‌ها در دسترس قرار گرفته است.

یکی از ویژگی‌های جدید این سیستم‌عامل‌ها، تنظیمات مربوط به اتصال به ۵G و وای‌فای است. کاربران می‌توانند اتصالات ۵G را بهبود داده و آن را نسبت به وای‌فای ترجیح دهند.

به گفته اپل، با یک اتصال ۵G سریع‌تر، تجربه کاربری غالب اپلیکیشن‌ها و سیستم بهبود پیدا خواهد کرد. چیزی که اپل دوست دارد و به شدت از آن پشتیبانی می‌کند.

تجربه کاربری بهتر با ۵G

به طور مثال، پشتیبان‌گیری از اطلاعات روی سرویس آی‌کلاود یا بازگردانی اطلاعات از یک اکانت iCloud بسیار سریع‌تر اتفاق می‌افتد.

استریم ویدیو و صوت روی اپلیکیشن‌های اپل و شخص ثالث هم سریع‌تر و روان‌تر است. دانلود محتوای با کیفیت از روی سرویس +Apple TV و همگام‌سازی تصاویر در iCloud Photos، به‌روزرسانی عناوین +Apple News و بعد خواندن آفلاین آن‌ها به همراه مدل‌هایی از یادگیری ماشینی همگی تحت تاثیر ارتباطات فایوجی بهبود پیدا می‌کنند.

باید انتظار داشته باشیم اپل کم‌کم به کاربران خود مزایای بیشتری روی ۵G بدهد. هنگامی که آیفون ۱۲ معرفی شد؛ یک ویژگی بزرگ آن اتصال خودکار به شبکه‌های ۵G نسبت به LTE بود. این ویژگی برای کشورها و کاربرانی که به شبکه‌های موبایل ۵G دسترسی دارند؛ بسیار مفید است. خود آیفون تشخیص می‌دهد کدام شبکه قوی‌تر و سریع‌تر است و به آن متصل خواهد شد.

ولی اگر کاربران در کشورهایی زندگی می‌کنند که هنوز ۵G راه‌اندازی نشده است؛ این قابلیت می‌تواند منجر به کاهش شارژ شدید باتری شود و لازم است این دسته از کاربران اینترنت ۵G آیفون خود را موقتا غیرفعال کنند.

منبع
9to5mac
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا