ویدیو

تماشا کنید: درخت‌های نخل هوشمند مجهز به وای‌فای و شارژ تلفن همراه در دبی

در شهر دبی امارات درخت‌های نخل مصنوعی و هوشمندی نصب شده است که انرژی خود را از خورشید در طول روز گرفته و مجهز به وای‌فای هستند. به علاوه، این تخل‌های هوشمند می‌توانند دستگاه‌های همراه را با سرعتی ۲.۵ برابر حالت معمولی شارژ کنند و اطلاعات اولیه‌ای به شهروندان بدهند. 

در سال‌های اخیر؛ شهر دبی گام‌های بزرگی به سوی شهر هوشمند برداشته است و در ادامه حرکت به این سمت و رسیدن به شهر هوشمند دبی در سال ۲۰۲۰؛ شاهد ابتکار جدیدی به نام تخل‌های هوشمند هستیم. 

نخل هویت اصلی کشورهای حوزه خلیج‌فارس است و همین موضوع دستمایه ساخت ایستگاه‌های هوشمندی شده که هم محل استراحت شهروندان هستند؛ هم سرویس‌هایی مانند وای‌فای و شارژ سریع گوشی عرضه می‌کنند. 

این درخت‌ها شش کار اصلی انجام می‌دهند: وای‌فای و اینترنت رایگان، ویژگی‌های امنیتی و اضطراری با دوربین‌های CCTV مادون قرمز و ۳۶۰ درجه و کلید اضطراری، پنل‌های خورشیدی برای جذب نور خورشید و تبدیل به برق، صفحه‌نمایش لمسی و ارایه اطلاعات عمومی شهری، استراحت و ایستگاه‌های شارژ سریع دستگاه‌های همراه. پنل‌های خورشیدی روی بخش فوقانی درخت نصب شده‌اند و با توجه به منطقه و آب‌هوای شهر دبی در غالب روزهای سال می‌توانند انرژی خورشیدی را به انرژی برق تبدیل کنند.

وقتی در کنار این ایستگاه‌ها قرار بگیرید؛ می‌توانید از وای‌فای رایگان استفاده و به اینترنت متصل شوید. همین‌طور، نمایشگر لمسی و هوشمند نصب شده روی این ایستگاه‌ها به شما انواع برنامه‌های موبایل یا اطلاعات عمومی و اضطراری شهری را ارایه می‌کند. این ایستگاه‌های هوشمند در مناطق مختلفی از شهر دبی مانند ساحل دریا، میدان‌های اصلی شهر و خیابان‌ها نصب شده‌اند. 

در شب؛ این نخل‌های هوشمند با استفاده از چراغ‌های LED سبزرنگ خودنمایی کرده و علاوه بر روشنایی محیط اطراف؛ زیبایی بیشتری به فضای شهری می‌دهند. در ویدیو زیر می‌توانید عملکرد این نخل‌های هوشمند را مشاهده کنید. 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا